Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamka Jamka 010 - Ypsilon j. #15 - PAR 5

Jamka 010 - Ypsilon j. #15 - PAR 5

  • Tahle jamka je pro mě oblíbená...

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    8

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jamka 010 - Ypsilon j. #15 - PAR 5
HCP: 1, 482/448/394/378 m


Ypsilonka-podzim-2020-web-4.jpg

PS: Fotka ilustrativní z rezortu, NEjedná se o jamku č. 15. Bohužel se mi nedaří dostatečně kvalitní ve vlastních zásobách nalézt, níže fotky dané jamky použité z webu Golfcourses.cz


15b_0.jpg 15c_0.jpg

"Další pětipar, nejtěžší na hřišti, dlouhým hráčům bude z odpaliště stačit hybrid nebo delší železo tak, abyste si přihráli do dobré pozice pro druhou ránu, která se hraje přes biozónu. Ti, kteří si na ránu přes biozónu netroufnou, by měli hrát napravo po fairwayi."

Ypsilon 15.JPG Výstřižek.JPG


Zdroje: https://ygolf.cz/hriste/o-hristi/jak-hrat-ypsilonku/
a https://www.teetime.cz/CourseDetail.aspx?id=76244448 (statistiky jamky za rok 2020 dle TT)
+ foto jamky https://golfcourses.cz/ypsilon/jamka/15

---
Co vy a tahle jamka, máte ji rádi? Nebo se vám nelíbí? Těšíte se na ní? Riskujete první ranou, nebo hrajete na jistotu?
 
Upraveno:
Mají tam na mě dobře políčeno, tou červenou oblastí po první ráně, naposledy jsem tam skončil, takže dle statistiky obvyklý double:(
 
První (ze žlutých) hybrid do pozice před vodu, druhá hybrid přes vodu, třetí wedge do grýnu - pak 3 až 4 paty 🤭😂
Je to (dle mého) jamka, kterou je nutno hrát spíše defenzivně (hlavně první ránu) a i když je to 5PAR, tak se nesnažit za každou cenu skórovat.
Bogie je zde také dobrý výsledek.
Pro mne je daleko větší „oříšek” č. 14 5PAR - jít železem před údolí, nebo to driverem přepálit těsně podle stromů vpravo? 🤔
 
jedna z mála jamek, kde je dobré "zkazit" první ránu, pak jsem nucen hrát konzervu a jít druhou před žlutou vodu, třetí před grýn, čip a pak se uvidí :) bogey se dá...toto je jasná "ego" jamka...bohužel problém nastává, když první "nezkazím" :cry:
 
Jednoznačně nejtěžší jamka na hřišti pro mě. Jednou, jedinkrát jsem na ní zahrál par a bogey je fantastický výsledek! I když je relativně krátká, tak je tam příliš nástrah. Tady se architekt vyřádil! Navíc, když se povedou první dvě rány a do greenu zbývá cca 100 metrů, tak přichází to nejhorší - pekelný green, který je chráněný kolem dokola bunkery. Ani přihrávka před green nemusí být dobrá strategie, protože buď se čipuje přes bunker nebo míček sjede vlevo ze svahu dolů a tam je vstup na jamkoviště relativně úzký! Dodnes si pamatuju, jak jsem tady při první hře zahrál šestiput!:) Ale musím podotknout, že proti minulosti je nyní jamka, asi jako celé hřiště, o hodně lehčí, co se týče heavy roughu a šířce fervejí.
 
Moje strategie na této jamce je následující:

  1. ránu zatáhnu železem doleva z kopce, takže ji nikdo nenajde,
  2. trest,
  3. fairway před propast,
  4. konzervativně si přihraju před příčnou vodu, pokud se mi nepovede socket do lesa,
  5. pochválím se , že jsem 2./4. ránu nikam netlačil a a ze samé radosti nam.dám další ránu do příčné vody,
  6. trest, úvahy o tom, že double bogey je v tuto chvíli poněkud těžké,
  7. je čas na záchranu, tlačím se na green, takže skončím dalším zátahem v bunkeru vlevo, úplně na konci těsně u hrany, tak, abych mohl zkusit postoj z kopce
  8. z uvedené pozice, pokud nepřijde topinka, tak i můj nejlepší splash shot přejede celý green, dívám se do bagu, jestli si tam tcháně náhodou neodložila valium, nebo aspoň neurol, neb mám poněkud neurčitý pocit, že mne na této jamce opustilo štěstí,
  9. dva putty a vědomí, že to zase dneska pod kilo nebude.

Miluju Y.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom