Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Morava Ostravice

Musim bohuzel zkusenost @Šnek potvrdit. Vloni tragicka zkusenost s jidlem po runde golfu - odesli jsme hladovi a nasr... na nejvyssi miru. Jist minimalisticka jidla dle nejakeho sileneho umelce a ve 4 lidech tam nechat +2t. mi prijde trochu nesmysl.
Najedli jsme se dobre dole u silnice v restauraci U Tkacu a to "normalniho" jidla za standardni ceny. Takze je evidentni, ze v kraji jsou lide normalni, ale na Ostravici v restauraci to vzali za spatny konec.
Hriste, pokud si pamatuju, bylo v krasnem stavu jako obvykle a 2.devitka nas vytrestala, taky jako obvykle ;).
 
Šnek:
Píšeš "Ostravice se hodně zkazila vstupem nového majitele a navíc změnou konceptu restaurace". Ve všech příspěvcích se píše pouze o restauraci, proto jsem se ptal na to, co myslíš tou první částí. Kromě toho, nový majitel s předchozí restaurací vůbec nijak nesouvisel, protože nový majitel je až tuto sezónu.

S tím, že restaurace byla špatná, souhlasím. Dělat z toho ale paniku, že se Ostravice "hodně zkazila", mi připadá dost přehnané.
 
Šnek:
Píšeš "Ostravice se hodně zkazila vstupem nového majitele a navíc změnou konceptu restaurace". Ve všech příspěvcích se píše pouze o restauraci, proto jsem se ptal na to, co myslíš tou první částí. Kromě toho, nový majitel s předchozí restaurací vůbec nijak nesouvisel, protože nový majitel je až tuto sezónu.

S tím, že restaurace byla špatná, souhlasím. Dělat z toho ale paniku, že se Ostravice "hodně zkazila", mi připadá dost přehnané.
Ono toho tam bylo víc, nic zásadního, ale dohromady to otráví.
Míčky na drivingu jako šutr, skoro nepoužitelné. Driving rozmydlený a nebylo odkud hrát (posunutí provazů vymezujících odpaliště neproběhlo aspoň týden). Hádání o to, jestli a kolik míčků na driving vlastně máme v ceně balíčků (předchozí roky byly k ubytování neomezeně, pak už jen košík na den).
Nebyli schopní pro nikoho z nás zajistit slibované využití wellness. Když už jsme se někteří dostali na masáž (celkem 4 masáže, přestože jsme měli masáž slíbenou pro každého účastníka), tak jsme při závěrečném placení zjistili, že přestože jsme jí měli slíbenou v balíčku, tak nám masáž účtují (a až po několika telefonátech nám to zpětně asi po týdnu vrátili).
A že se něco nepíše v popisu balíčku? Ono to tam nikdy nebylo, ale vždycky to fungovalo. Dřív jsme pokaždé měli pocit, že jsme tam vítaní. Teď jsme ten pocit neměli. Když jsme se snažili zjistit, co se změnilo, dostali jsme informaci o výměně úplně nejvejš.

Ano, nesouvisí to přímo s golfem (hřištěm), ale s pobytem skupiny v resortu ano. A to, že odtud všichni známí se kterými jsem mluvil přijeli s tím, že to je proti minulým letům znatelně horší, asi taky o něčem svědčí.
 
Rodinná Moravská tour, to jsme zase museli na Ostravici.
Ubytovali jsme se v pro nás nových apartmánech hned vedle drajvingu. Jsou v moderním stylu a moc se nám líbily. Jen pár drobností, které by šly vylepšit - na terase jsou vždycky 4 křesla pro jednotlivé apartmány, ale není do nich dost sedátek. V apartmánu 2 skleničky, 2 hrnečky, 2 lžičky, 2 talířky - když přišli posedět kamarádi z horního pokoje a spodních srubů, museli si nosit svoje nádobí. Ale jinak opravdu s bydlením vládla spokojenost. Pro větší skupinu (cca 12-16 lidí) by asi bylo super obsadit všechny pokoje a využít i posezení v hale před pokoji, to jsme nevyužili v podstatě vůbec, abychom nerušili ostatní spolubydlící.
Hřiště jedním slovem SUPER. Zelené všechny ferveje, grýny i odpaliště. Ano, jsou tam místa se suchou trávou, ale asi není v lidských silách zalívat rafy a "hluchá" místa mezi odpališti a fervejemi. Proti kvalitě hřiště nemůžu říct ani slůvko, užíval jsem si ho. Od rána se taky všude pohybovalo hodně lidí a o hřiště se starali. Takhle dobrý stav hřiště jsem ještě letos u nás neviděl (srovnatelný byl jen Haugschlag).
Na, a na závěr mi tu zbyla restaurace. Pořád nic moc. Denní menu nabízelo těstoviny, kuřecí stehno s rýží a klobásu s hrachovou kaší (plus nějakou polévku). Do 15:00 není možné objednat nic jiného, než denní menu nebo Cézar salát. To nás poměrně zklamalo, ale přežít se to dalo. Normální menu má asi 8 hlavních jídel. Druhý den už jsme nevěděli co si dát. Já volil mezi třemi jídly, ostatní z nabídky nemusím. Někomu chutnalo, někomu ne. Bylo to tak půl na půl ze skupiny cca 12 lidí.
Závěr - příští rok asi na základě kladných referencí kamarádů budeme bydlet v apartmánech na Čeladné a sem si přijdeme jen zahrát. Protože to hřiště je fakt skvělé
ostravice5.jpg

ostravice2.jpg

ostravice3.jpg

ostravice4.jpg
 

Přílohy

  • ostravice1.jpg
    ostravice1.jpg
    119,2 KB · Zobrazení: 342
nekdo zkusenosti s restauraci v posledni dobe?? aktualni denni nabidka na instagramu, nevim co si o tom myslet :D
305F3D35-1D6A-4154-9114-83E82C6DBD93.png
 
Asi před měsícem...čas pouze na kávu před hrou... Požadované latté servírkou odmítnuto s odůvodněním, že mají právě vyčištěný stroj po zásahu servisáka a že jde zjistit, co nám mohou připravit. A že tedy cappuccino by šlo. Ok... Na stole přistály dva šálky s ... no, očekávaný nápoj to rozhodně nebyl ani z rychlíku. Byla to taková ta barevná ochucená voda z ranního automatu na snídaňovou "kávu". Fuj! Do vývrtky jsem šla při placení... 130 Kč za dva šálky byla opravdu silná káva... 😤
 
Jestli stačí zkušenosti z minulého týdne, tak se jdi najíst jinam. Všechno je problém. Tedy kromě snídaně - ta je pořád dobrá, i když s menší nabídkou pečiva než dřív. A třeba křen zásadně dávají mezi musli a jogurt. Světlým bodem je kuchař připravující omelety a další jídla z vajec.
Mají denní menu, které je velmi zvláštní (tady kuře s broskví, minule hrachová kaše s klobásou). Ale do 15:00 si nic jiného nemůžeš dát (tedy ještě Cézar nebo Burger). Cézar jsme měli, takový nevýrazný, ale sníst se to dalo (tedy někdo to nezvládl). Mají ještě stálé menu, tam mají několik jídel (cca 10?). Ale třeba tatarák donesou namíchaný jen s topinkama, že prý kuchař už ho rovnou ochucuje a nechápe, co si na tom chtějí hosti dělat sami. Takže žádosti o vorchester, trochu kečupu, hořčici atd. jsou doprovázené nechápavým komentářem.
Hřiště super (ve škole 1*), bydlení hodně dobré (ve škole 1), restaurace a obsluha 3-
 
Tak to je opravdu škoda, že se restaurace pod novým majitelem výrazně nezlepšila :(

Ostravice dříve patřila mezi hřiště s nejlepší restaurací, kdyby chtěl někdo zavzpomínat na staré časy a dát si místní kuchyni (raději než kuřecí plátek s broskví), 5 minut autem od hřiště je hotel Sepetná, který restauraci na hřišti několik let provozoval.

Bohužel stejný osud stihl i Lipiny, tam se ale dobrá restaurace udržela jen snad první dva roky.
 
Bohužel stejný osud stihl i Lipiny, tam se ale dobrá restaurace udržela jen snad první dva roky.
Kdys tam byl naposled??!! Obědvaji tady extraligoví fotbalisté , každou sobotu svadba, narozeniny!! Nemyslím si, že bez dobré kuchyně by to bylo takhle obsazeno.
 
Kdys tam byl naposled??!! Obědvaji tady extraligoví fotbalisté , každou sobotu svadba, narozeniny!! Nemyslím si, že bez dobré kuchyně by to bylo takhle obsazeno.
Máš pravdu, nebyl jsem tam hodně dlouho, protože od doby (tak 3 roky zpět?) kdy se jídelníček po změně provozovatele začal skládat výhradně ze smažených jídel, jsem po hře vždy jel jinam. Takže jestli došlo k další změně provozovatele a(nebo) situace se zlepšila, omlouvám se a dám tomu příště šanci :)
 
Dnes jsme v Ostravici schválně otestovali restauraci po hře. Měli jsme jen 40 min času a dali na doporučení obsluhy. Denní nabídka panenka v “...” (už nevím co to bylo) a stouchane brambory. Chuťově výborné, porce akorát, cena 200,- . Nepamatuji si zda tu byla historicky diskuze o ceně nebo kvalitě. Kvalita fajn a odpovídá standardu hřiště. Za tuhle cenu už jsem jedl horší jídla na prumernych hřištích. Jasné, ze bych to samé chtěl i s dezertem za 150,- 😀 ale na to místo mi přišlo vše přiměřené.
 
V sobotu hra na Ostravici. Po nočním dešti, krásné měkké ferveje, grýny bez plísně. Super.
Je to trochu náročnější hřištěm pokud jde o výškový profil, byť se hraje více méně po vrstevnici, až na pár výjimek. Mám rád ty výhledy po Beskydech.
Cena v restauraci, trochu překvapení za polévku 65,-
IMG_20200502_110203[1].jpg
IMG_20200502_112534[1].jpg
IMG_20200502_114055[1].jpg
IMG_20200502_143703[1].jpg
 
Včera jsem poprvé v roce šel Ostravici. Navzdory tomu, že hřiště bylo místy trochu podmáčené, musím říct, že hřiště je celkově ve skvělé kondici. Greeny neskutečně rychlé (za 10 let jsem na Ostravici tak rychlé greeny snad nezažil). Je pozitivní, že noví majitelé v tomto směru stále udržují vysoký standard - v jeden moment jsme viděli čtyři různé údržbáře na strojích.

Takže zase musím Ostravici doporučit. Vím, že většina osazenstva 19. jamky je soustředěná v Čechách, ale Ostravice, Čeladná, Šilheřovice za menší výlet určitě stojí :)

Pokud jde o v tomto vlákně mnohokrát probíranou restauraci - prý se poslední dobou dost snaží, moje zkušenost tak na 7.5/10. Nebylo to špatné, ale denní menu za 165/175 Kč bych si v tomto kraji asi představoval o něco lepší. Plus pobavila servírka - nepřinesla nám polévku, která je v ceně menu. Když jsme se zeptali, tak se strašně divila, že prý si musíme o polévku říct :D

20200710_105725.jpg
 
No jo, je to daleko. Ale v Čechách skoro už nemám kam, příští rok vás tam s kamarádem přepadnem. Kromě Kravař nemám odehráno nic, takže to bude asi masakr výlet..
 
U mňa sú Ostravice dlhodobo najlepšie moravské ihrisko aj keď pár rokov dozadu väčšina mojich spoluhráčov preferovala Čeladnú. IMHO jedna jamka nerobí ihrisko ;)

Ako som sa v tomto vlákne dočítal, tak sú tu dosť rozpačité dojmy z clubreštiky. Nejdem tu rozpisovať moje skúsenosti, sú totiž za sezóny 2018-2019 presne ako tie vaše: úplne rozporuplné 😕

Takže tu mám skôr tip na dobré jedlo a pivko priamo v Ostravici. My tam s partiou už 2 roky chodíme a veľká spokojnosť:

Tip 1
je pre pivkárov a klasickú kuchyňu:

Beskydský pivovárek
na konci dediny smerom na Staré Hamry. Rýchla obsluha, dobré jedlo aj solídne porcie po hre potešia. Pivko treba odskúšať, mne crafty chutia, 11' aj 12' sú fajn ale majú aj špeciály. Jediná nevýhoda je terasa, ktorá je na veľkom parkovisku technických garáži, čiže sa s clubhouse reštikou v tomto výhľad nedá porovnávať. Naopak- vnútri útulné.

Beskydský pivovárek
Ostravice 449, 739 14 Ostravice, Česko
+420 731 212 895


Tip 2
Je skôr pre vínkarov a milovníkov rýb.
Sklep U hastrmana
Presne na opačnú stranu ako Pivovárek (Frýdlant)
Myslím že hlavne holky ocenia ľahšiu kuchyňu, útulný interiér a peknú miniterasu s veľmi slušným sudovým vínom. Mne tam učarovala atmosféra v spojení s jednoduchými ale chutnými pstruhmi 😉

Sklep U Hastrmana
Nová Ves 409, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí, Česko
+420 733 405 400

Jo a ešte jedna rada:
taxi z Frydlantu je na golfe za 10min, stojí tuším 150kč a mohli sme degustovať všetci 😎
lebo prvýkrát sme pivovárek absolvovali pešo a naspäť o polnoci sme šli snáď 1,5hod!. Ale je možné, že sme kdesi zablúdili... Ale to si už nik z partie presne nepamätá 😂
 
Ad Beskydský pivovárek. Kdykoliv jedu kolem, tak se tam zastavím a nakoupím něco. Chuťověje to špička a cenově velice dobré.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom