Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz D+D Real Czech Masters 2023

Tak já si taky tipnu. Bez znalosti toho, jestli by to bylo možný nebo ne. Čistě jen tip, kde bych si to dokázal představit. Takže za mě buď Oaks, Casa Serena nebo Vinoř :)
 
Kaskada ma asi vyhodi i ve trech devitkach, takze bezni hraci maji kde hrat i tesne pred turnajem a po nem (a teoreticky i pri turnaji) - aspon na te jedne devitce. A vyzva - rika nejake pravidlo, ze Czech Open se musi hrat v CR? (kdyz se ted zvazuje, ze Open se bude hrat v Irsku).... tim mirim smerem na Penati...
 
Kaskada ma asi vyhodi i ve trech devitkach, takze bezni hraci maji kde hrat i tesne pred turnajem a po nem (a teoreticky i pri turnaji) - aspon na te jedne devitce. A vyzva - rika nejake pravidlo, ze Czech Open se musi hrat v CR? (kdyz se ted zvazuje, ze Open se bude hrat v Irsku).... tim mirim smerem na Penati...
Open nema v nazvu zadny stat, oficialni nazev je The Open Championship, nic vic, na Penati se hravala challenge, ale jen par rocniku, spis bych ocekaval nejake hriste kolem Prahy
 
Tak já si taky tipnu. Bez znalosti toho, jestli by to bylo možný nebo ne. Čistě jen tip, kde bych si to dokázal představit. Takže za mě buď Oaks, Casa Serena nebo Vinoř :)
Vinoř je krátká.
 
Kaskada ma asi vyhodi i ve trech devitkach, takze bezni hraci maji kde hrat i tesne pred turnajem a po nem (a teoreticky i pri turnaji) - aspon na te jedne devitce. A vyzva - rika nejake pravidlo, ze Czech Open se musi hrat v CR? (kdyz se ted zvazuje, ze Open se bude hrat v Irsku).... tim mirim smerem na Penati...
Moravu bych vyloučil. Ostatně kvůli horší dostupnosti diváků (mimo jiné) pohořela i Čeladná.
 
To mě docela zaujalo…zkoušel jsem, ne zase tak intezivně 🙂, najít délky hřišť na DP World Tour. Neúspěšně. Ale vyskočilo na mě 10 nejkratších hřišť na PGA Tour 2018-19. A Vinoř by se jen těsně vešla do deseti nejkratších. Takže samotná délka asi nemusí být nepřekonatelný problém. A když vidím ty rafy na Ryder Cupu, tak tam délka asi taky není ten největší strašák.

 
Vinoř je krátká.
Pravda, byl jsem tam jen jednou, ale řekl bych, že na prodloužení tam prostor je.
A můj osobní názor: bude to u Prahy, kvůli divákům to ale nebude! Kaskádu zatím neznám, nedokážu posoudit, ale třeba si to letos na challenge tour testovali?
A nezapomínejte na Kácov!
 
Pravda, byl jsem tam jen jednou, ale řekl bych, že na prodloužení tam prostor je.
A můj osobní názor: bude to u Prahy, kvůli divákům to ale nebude! Kaskádu zatím neznám, nedokážu posoudit, ale třeba si to letos na challenge tour testovali?
A nezapomínejte na Kácov!
Bez diváků jim to ET nejspíš nepřiklepne ;)
A právě na Kácov se těch diváků moc nevejde.
Sice by asi vyřešili délku drivingu tím, že po dobu turnaje zavřou RIVER a hráči budou pálit až na jamky pod drivingem, ale kam nacpou diváky si moc nedovedu představit.
 
Bez diváků jim to ET nejspíš nepřiklepne ;)
A právě na Kácov se těch diváků moc nevejde.
Sice by asi vyřešili délku drivingu tím, že po dobu turnaje zavřou RIVER a hráči budou pálit až na jamky pod drivingem, ale kam nacpou diváky si moc nedovedu představit.
Tak Kácov je, myslím, pro diváky velmi dostupný. Zázemí pro diváky se, myslím, může postavit. Teď na tom Ryder Cupu mám pocit, že je celé hřiště obestavěné zcela novými konstrukcemi ppro přechody, zázemí i tribuny. Všechno jde, když se chce. A kvalitou povrchů i designem je Kácov konkurenceschopný.
 
Já jsem na to teda zvědavej........většina z vás se byla určitě podívat některý ročník na ET na Albatrossu a víte že jen turnajová vesnička se zázemím pro hráče tam zabrala celé stávající parkoviště i se širokým okolím, další plochu velikosti parkoviště zabrala přenosová (TV) technika + k tomu tuším 2 VIP parkoviště. A kde takový prostor krom Albatrossu najdete? Snad jen možná ta Zbraslav (ale co s těma drátama?) a nebo už výše jmenovaná Vinoř (tady jen nevím, jestli je driving dost dlouhý). No, necháme se překvapit:).....
 
Tak Kácov je, myslím, pro diváky velmi dostupný. Zázemí pro diváky se, myslím, může postavit. Teď na tom Ryder Cupu mám pocit, že je celé hřiště obestavěné zcela novými konstrukcemi ppro přechody, zázemí i tribuny. Všechno jde, když se chce. A kvalitou povrchů i designem je Kácov konkurenceschopný.
Asi si nerozumíme ohledně "dostupnosti".
Kam bys chtěl na Kácově "nacpat" tribuny a koridory pro diváky?
Opravdu si to nedovedu představit.

A srovnávat Ryder Cup (vč. jeho finančního zajištění) s turnajem ET je hóóóódně odvážné.
Samozřejmě, že "všechno jde, když se chce", jen na to musí být také dostatek financí.
 
Asi si nerozumíme ohledně "dostupnosti".
Kam bys chtěl na Kácově "nacpat" tribuny a koridory pro diváky?
Opravdu si to nedovedu představit.
Jasně, myslel jsem top tak, že by tam přijela spousta lidí ;). Ale mezi jamkami tam asi tolik místa není :(
 
Podle mě je představa o Ryder Cupu v CR hodne naivni, nejmin na pristich 20 let. To uz byla realnejsi olympiada v Praze :) Zatim tady mame relativne maly turnaj ET, ktery je podprumerny dotaci i vyznamem. Ano, prijizdeji zajimavy hraci, pravdepodobne za startovne, takze cesta promotera byla nizsi dotace kombinovana s vyssim startovnym. Dalsi krok je dostat se mezi velke turnaje ET a i k tomu je daleko. Muze s tim zamotat nejake propojeni PGA, DPWT a LIV, tam mozna bude sance na nejake prerozdeleni turnaju a postup o krok vys. Nebo postupne se na DPWT dostat do te vyssi ligy Rolex Series. Jasne, nejaky miliardar do toho muze dat penize jednorazove a treba to jde, si takhle Ryder Cup koupit, ale uz ted to bylo nedavno ve Francii, ted v Italii .... prijde zpatky na radu Anglie, Skotsko, Irsko, ... a proc bychom my s nasi golfovou tradici a i ekonomickou silou meli mit prednost pred Nemeckem, Spanelskem, Rakouskem.... ale i Svedskem, Danskem, ... a tim, ze se strida USA a Evropa.... takze v CR mozna za 20-25 let a spis si myslim, ze ani to neni realne. Rad se budu mylit a at tady za par let mame Ryder Cup :) .... podle mě bude uspech, kdyz se tady udrzi kazdy rok turnaj DPWT v soucasne kvalite.
 
Co si pamatuju z jedné návštevy OAKS, tak driving nebyl obrovský. Pokud to byl taky jeden z důvodů, proč úplně nevyhovoval Albatross. Nevím. To spíš mi přijde jako větší adept Kácov, kde letos vyzkoušeli ChallengeTour, což se přiznám, že pro mne bylo překvapení, ale pokud už věděli, že skončí Albatross, tak by dávalo smysl, aby to vyzkoušeli o úroveň níže zde. Ale vlastně nevím, jak to tam vypadalo a organizačně to zvládli....
 
3. víkend v srpnu bývá v Kácově pouť. Tzn. obec je neprůjezdná. A že by se všichni jebali přes Zruč nebo od severu přes Čestín? Na Kácov bych nesázel...
 
Oaks neznám, ten nedokážu posoudit.
Ale po návštěvě Vinoře, si toto hřiště umím představit pro další ročník Czech Masters. Délku to hřiště má. Kratší 5ti par č. 14 by se pro turnaj mohl případně změnit na 4par. S narostlým heavy roughem to jednoduché bum bác hřiště nebude. Driving těch 300m vpravo mít bude, vlevo i více. Tady by to asi jen chtělo ochranné sítě (ty by to dle mne chtělo tak či tak). Pro cirkus (kamiony túry, TV atd.) je tam místa asi dost severně od klubovny, směr Ctěnice. Takhle na první dobrou nevím, co s parkingem. Asi pronajmout nějaké pole v okolí, jestli to není blbost? Oproti Albatrosu je toto hřiště přeci jen trochu placka, subjektivně se mi líbí členitější terény než tady. A také je to hřište nové, trochu syrové. No, nechám se překvapit s kým si Dědek plácne na příští sezónu.
 
Mě napadlo Konopiště, ale ještě jsem tam nehrál, tak nedokážu posoudit případnou vhodnost pro ET.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom