Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz D+D Real Czech Masters 2023

Flekaté grýny na Czech Masters !!!

Byl jsem se včera podívat zblízka a zdálo se mi, že je to spálené buď od hnojiva a nebo od nějakého jiného přípravku. Má na to někdo odborný pohled nebo nějaké info ze zákulisí???

Každopádně to vypadá na vyhazov head greenkeepera.
Zadny vyhazov. Holt blba kombinace pocasi - vedro, dusno, intenzivni deste. Je to priroda, obcas se ji porouci blbe…
 
Zadny vyhazov. Holt blba kombinace pocasi - vedro, dusno, intenzivni deste. Je to priroda, obcas se ji porouci blbe…
Něco podobného říkal ai manažerka resortu včera při rozhovoru (nebo kdy to bylo, možná v pátek)
 
Pár momentek z Czech Masters (pátek, sobota).
Bylo mi potěšením potkat nejen řadu známých lidí z nejvýchodnějších končin republiky ale i řadu zdejších jamkařů. :)
Navíc to byl super golf a parádními výkony!
 

Přílohy

  • IMG_20230825_124928.jpg
    IMG_20230825_124928.jpg
    152,9 KB · Zobrazení: 94
  • IMG_20230826_135958.jpg
    IMG_20230826_135958.jpg
    114,7 KB · Zobrazení: 85
  • IMG_20230826_134634.jpg
    IMG_20230826_134634.jpg
    90,4 KB · Zobrazení: 85
  • IMG_20230825_180943.jpg
    IMG_20230825_180943.jpg
    94,7 KB · Zobrazení: 77
  • IMG_20230825_175654.jpg
    IMG_20230825_175654.jpg
    156,4 KB · Zobrazení: 79
  • IMG_20230825_174728.jpg
    IMG_20230825_174728.jpg
    115 KB · Zobrazení: 81
  • IMG_20230825_155736.jpg
    IMG_20230825_155736.jpg
    46,6 KB · Zobrazení: 89
  • IMG_20230825_152259.jpg
    IMG_20230825_152259.jpg
    142,5 KB · Zobrazení: 89
  • IMG_20230825_125915.jpg
    IMG_20230825_125915.jpg
    109,2 KB · Zobrazení: 92
Pár momentek z Czech Masters (pátek, sobota).
Bylo mi potěšením potkat nejen řadu známých lidí z nejvýchodnějších končin republiky ale i řadu zdejších jamkařů. :)
Navíc to byl super golf a parádními výkony!
Ty Švédy jsem slysel v patek, tusim na jednicce. Kdyz bylo preruseno, neco si pozpevovali
 
Ty Švédy jsem slysel v patek, tusim na jednicce. Kdyz bylo preruseno, neco si pozpevovali
Ti mladí švédští fandové byli čtyři, v pátek a v sobotu nejdříve "startovali" švédské hráče, potom chodili s nimi. Jednomu dokonce na zábradlí tribuny u tee 1 pověsili transparent a švédskou vlajku, před představovávním hráčů pustili švédskou hymnu a pak skandovali jak na hokeji. Startér je musel umravňovat, ale pak s nimi byl kámoš. Já seděl zrovna vedle a na jejich požádání jim to "vystoupení" natáčel na jejich mobil. :)
 

Přílohy

  • IMG_20230825_151840.jpg
    IMG_20230825_151840.jpg
    101,6 KB · Zobrazení: 51
  • IMG_20230826_122715.jpg
    IMG_20230826_122715.jpg
    96,7 KB · Zobrazení: 60
DP World Tour si vozi sveho agronoma, kteremu se ty greeny moc nepovedli, kdybste se podivali na chipping na drivingu, pres ktery hraci drivovali, na ten agronom DP ani nesahl a byl krasne zeleny :) Na zadny vyhazov bych to nevidel, dulezitejsi je, jak ten green jezdi, ne jak vypada
 
DP World Tour si vozi sveho agronoma, kteremu se ty greeny moc nepovedli, kdybste se podivali na chipping na drivingu, pres ktery hraci drivovali, na ten agronom DP ani nesahl a byl krasne zeleny :) Na zadny vyhazov bych to nevidel, dulezitejsi je, jak ten green jezdi, ne jak vypada
A jak jezdily? Ve ctvrtek v tv rikali, ze jsou pomalé
 
Jen aktualnim pocasim to neni - greeny jsou na Albatrossu vyrazne pomalejsi cely letosni rok. Nechtel jsem to sem moc psat, neni nutne to hriste hanit a nam amaterum to muze i vyhovovat, kdyz se nevypatujeme z greenu :) Ale proste to je fakt, ze od jara az nekdy do zhruba do cervna byly fakt pomale, pak asi tak mesic se to vracelo do normalu a v cervenci zase navrat k pomalym greenum, rikal jsem si, ze urcite vedi, co delaji a ze je to asi nutny v ramci pripravy na turnaj, ale i par greenu bylo skoro cely rok v castecne v oprave (tusim, ze kraj ctyrky se nedarilo dat dohromady a pak jeste sedmnactka atd.). Porad je to super hriste, fairwaye byly letos v nekterych tydnech famozni, ale greeny za celou sezonu nebyly v top forme, ktera by odpovidala tomuhle resortu a jak to bylo loni a driv... a uz tady i nekdo psal, ze na strankach asi dva tydny pred turnajem byla info o rychlosti greenu nejakych 10,4 a ze mu to prijde divny.... byl jsem tam taky parkrat v te dobe a proste tohle pres 10 urcite nebylo, spis mi to prislo, ze na stranky nejakych tech 9,5 proste nechteji napsat z principu :)
 
Bylo by mozna zajimave videt Czech Masters v Kacove pri obtiznem nastaveni hriste. Albatross je trochu birdie festival a pri soucasne delce hracu by napr jamka 9 mela byt spis delsi 4 par. Jinak finalovych 63 v desti na mekkych fairway bez dobehu je opravdu "rozstrilene" hriste.
 
Bylo by mozna zajimave videt Czech Masters v Kacove pri obtiznem nastaveni hriste. Albatross je trochu birdie festival a pri soucasne delce hracu by napr jamka 9 mela byt spis delsi 4 par. Jinak finalovych 63 v desti na mekkych fairway bez dobehu je opravdu "rozstrilene" hriste.
nevim jestli ti 9. jamka se 584 metry prijde jako delsi 4par :D
 
Dle výsledků je lehčí 5 par, jamka 10
1693308915117.png
 
nevim jestli ti 9. jamka se 584 metry prijde jako delsi 4par :D
urcite z kratsich odpalist. by to byl hezky dramaticky 4 par. Byl jsem tam v patek: kdo dal normalni drive, sel druhou na green, nebo az za nej. Kdo zkazil drive, sel na lay up a ze 100 metru to pak sazel k fangli, myslim, ze skorovaci prumer byl hodne nizky. Ja vim, ze maji byt snadne a tezke jamky, Ale melo by to byt vyvazene, ze jamka potresta chybu hrace - ja mel pocit, ze to birdie tam bylo tak nejak "automaticky" asi jsem videl dobre flajty.
 
Vidim, i 12 je snadna... ja jen nevim, jestli je to spravne nebo spatne, hriste se nemusi nutne hrat s par 72 aby se nastrilelo co nejvic berdiku. Je to holt dusledek toho. jake metry jsou dnes hraci schopni hrat.
Nevim, zrovna 9. a 12. jsou podle mě těžší 5pary. Oba jsou do kopce, s vodou před grýnem. Aby mohl jít člověk (a tím myslím profík) druhou na green, musí velmi dobře zadrivovat. A tak by to na 5 parech mělo podle mě být. Pro mě jsou 2. rány na green na 5 parech divácky asi nejzajímavější ze všech ran.

Osobně mi je při sledování golfu vlastně jedno, jaký par jamky a celé hřiště mají. Však jde o to, porazit ostatní, ne hřiště. A jestli to bude se skóre v paru nebo s -20, je mi jedno. Ano, občas je fajn sledovat profíky na nesmyslně těžkém hřiště jak se s tím poperou, ale celou sezonu bych to sledovat nechtěl. A skóre kolem -20 je jak na PGA Tour tak na DP World Tour myslím celkem běžné...
 
Bylo by mozna zajimave videt Czech Masters v Kacove pri obtiznem nastaveni hriste. Albatross je trochu birdie festival a pri soucasne delce hracu by napr jamka 9 mela byt spis delsi 4 par. Jinak finalovych 63 v desti na mekkych fairway bez dobehu je opravdu "rozstrilene" hriste.
Na Kácově se letos hrála Challenge tour a myslím, že výsledné score také atakovalo -20. Takže pro hráče z Masters by to asi žádné významnější problémy nepředstavovalo.
 
Přesně. Vítěz měl minus 18.
 
Co se tyka jamky c.9 na Albatrossu, tak myslim, ze z cernych odpalist je to jedna z nejdelsich jamek na cele ET, jeden rok rikali, ze dokonce nejdelsi. Ale v prubehu turnaje se dost meni zrovna na tehle jamce odpaliste, nevim, jak to bylo letos, ale loni nebo predloni se jeden nebo dva dny hralo dokonce ze zlutych, aby hraci hrali temer jiste na green druhou. Naopak kdyz se hraje z cernych a proti vetru, tak je to skoro druhou ranou nedosazitelne. Tusim, ze v nedeli zase naopak nebyla druhou ranou temer dosazitelna desitka, spatne se tam do toho rohu cpe dlouhou ranou, takze vetsina hracu sla na green az treti ranou. Pro turnaj je docela zajimavy ten tezky zaver hriste, i kdyz letos pri mekkych greenech to hracum nedelalo takove problemy. Ale teda fakt je to v jejich pojeti uplne jiny sport nez u nas "normalnich lidi", pro me je treba dost neuveritelny, kam hraji ze zadnich odpalist drive na dvojce a jedenactce a jeste vetsinou presne. A zajimavy je, jak dlohou ranu si nechavaji na osmnatce do greenu, hlavne, ze je ze hry voda pri prvni rane - my to naopak rveme co nejdal, abychom meli sanci hrat na green :) Zajimava tam byla taktika mladeho Kleina ve druhem kole, podle nakresu na narval az dozadu do vody, nevim, jestli snad zkousel hrat az nekam pred green nebo to proste vyslo necekane delsi - vetsina jen z odpaliste zelezo na pohodu a radsi pak delsi rana do greenu.
 
u j.č. 9 hraje velkou roli vítr, s větrem v zádech je to skorovací 5ti par, s větrem proti je to obtížný par 5. Třeba v pátek tam foukalo hodně do zad, ale pořád to měli hráči tak 220 m přes vodu při perfektním drive (pokud byli na FW - tak byla šance útočit), z rafu se to ale nedalo - viz. Zuska v pátek trefil druhou bankr
 
Co se tyka jamky c.9 na Albatrossu, tak myslim, ze z cernych odpalist je to jedna z nejdelsich jamek na cele ET, jeden rok rikali, ze dokonce nejdelsi. Ale v prubehu turnaje se dost meni zrovna na tehle jamce odpaliste, nevim, jak to bylo letos, ale loni nebo predloni se jeden nebo dva dny hralo dokonce ze zlutych, aby hraci hrali temer jiste na green druhou. Naopak kdyz se hraje z cernych a proti vetru, tak je to skoro druhou ranou nedosazitelne. Tusim, ze v nedeli zase naopak nebyla druhou ranou temer dosazitelna desitka, spatne se tam do toho rohu cpe dlouhou ranou, takze vetsina hracu sla na green az treti ranou. Pro turnaj je docela zajimavy ten tezky zaver hriste, i kdyz letos pri mekkych greenech to hracum nedelalo takove problemy. Ale teda fakt je to v jejich pojeti uplne jiny sport nez u nas "normalnich lidi", pro me je treba dost neuveritelny, kam hraji ze zadnich odpalist drive na dvojce a jedenactce a jeste vetsinou presne. A zajimavy je, jak dlohou ranu si nechavaji na osmnatce do greenu, hlavne, ze je ze hry voda pri prvni rane - my to naopak rveme co nejdal, abychom meli sanci hrat na green :) Zajimava tam byla taktika mladeho Kleina ve druhem kole, podle nakresu na narval az dozadu do vody, nevim, jestli snad zkousel hrat az nekam pred green nebo to proste vyslo necekane delsi - vetsina jen z odpaliste zelezo na pohodu a radsi pak delsi rana do greenu.
Pravda pravdoucí, to co dnes předvádí tihle hráči už je pro nás rekreanty nepochopitelné. Délka a přesnost dlouhými železy je neskutečná a to přitom hrají žiletky s malou hlavou a podstatně vyšším loftem než mají naše rekreační motyky. Je to prostě precizní zasahování míčku při velké rychlosti švihu. A jedou v tom odmalička pod kvalitními trenéry. Já jsem začal s golfem po 40, tak jsem spokojemý, když to občas letí tam kam chci.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom