Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Sára Kousková bude hrát na Aramco Series již v barvách PGA National Czech Republic

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Sára Kousková bude hrát na Aramco Series již v barvách PGA National Czech Republic (Golf.cz)

Po dvou týdnech pauzy naskočí znovu již tento pátek česká golfistka Sára Kousková do turnajového kolotoče. Čeká ji, stejně jako další čtyři Češky, prestižní zastávka v Londýně na Aramco Team Series. Na hřišti Centurion Clubu, kde se minulý týden odehrál turnaj LIV Golf Tour, se bude hrát o 1 milion dolarů.

„Po turnaji v Berouně jsem si dala týden pauzu bez golfu. Tedy, plán byl týden, ale už ve čtvrtek mne začaly svrbět ruce a musela jsem si jít alespoň zachipovat,“ směje se čtyřiadvacetiletá Kousková s tím, že odpočinek byl po téměř polovině sezóny nutný. „Tělo i mozek si potřebovali odpočinout. Musím říct, že se to vcelku povedlo. Minulý týden jsem měla při tréninku spoustu síly a chuti do hry. K čemuž přispělo i to, že jsem měla možnost trénovat na svém novém domácím hřišti.“

Kousková se stala od července ambasadorkou prestižního golfového resortu v Nebřenicích u Prahy. Domovem se jí stalo hřiště PGA National Czech Republic, Oaks Prague. „Jsem poctěná tím, že jsem se stala součástí rodiny Troon International a PGA National Czech Republic. Resort mi nabízí skvělé tréninkové podmínky na zlepšování mé hry po celou dobu golfové sezóny v Česku,“ vysvětluje hlavní důvod přechodu na aktuálně nejkvalitnější golfové hřiště v Česku.

„Ohromně si vážím přístupu a vřelého přijetí managementu. Měla jsem možnost minulý týden okusit jak hřiště, tak tréninkové plochy a jsem nadšená. Celý resort je citlivě zasazen do okolní přírody, je tam ohromný klid. Jsem přesvědčená, že dorůstá do formátu jednoho z nejlepších hřišť na světě,“ pochvaluje si Kousková své nové tréninkové podmínky.

„Sára je velkou nadějí pro budoucnost českého ženského golfu a my jsme přesvědčeni, že díky podmínkám a zázemí, které na PGA National Czech Republic denně poskytujeme, bude pokračovat ve svém růstu,“ okomentoval novou ambasadorku ředitel PGA National Czech Republic, Paul Dennis. „Velmi na mě zapůsobila její profesionalita, milé vystupování, ale také její touha stát se významnou hráčkou Ladies European Tour. Pevně věřím, že bude skvělou ambasadorkou klubu, a všichni se těšíme, že budeme součástí její cesty.“

Na Kouskovou čeká po dvoutýdenní pauze turnaj, kde se potká s hvězdami světového golfu. Ve startovní listině turnaje, který se v Centruion Clubu uskuteční od pátku do neděle, nechybí například Nelly Korda, Ana Pelaez nebo Charly Hull, která v neděli skončila při US Open na druhém místě.

„Na turnaj v Londýně se moc těším. Hřiště je fantasticky připravené a nabízí spoustu zajímavých jamek a záludností. Uvidíme, co nám přinese anglické počasí, ale už teď je jasné, že bude poměrně znatelně foukat,“ svěřuje se Kousková, která přiletěla do anglické metropole v pondělí a v úterý i středu měla možnost absolvovat tréninková kola.

Ve středu ji čekal také draft, kde si do týmové soutěže, která je specifikem Aramco Team Series, měla možnost částečně vybrat spoluhráčky. „Jsem zvědavá, kolik štěstí budeme mít tentokrát, zatím se nám moc týmově nevedlo,“ směje se Kousková a naráží na dva turnaje Aramco Series v Singapuru a na Floridě, kde se jí sice dařilo individuálně, týmově však nikoli. „Je to vždy velká loterie, zejména s amatéry. I proto se primárně soustředíme na individuální turnaj a týmovou soutěž bereme jako milý bonus.“ V Londýně jí budou v týmu dělat společnost Francouzka Charlotte Lautier a welšská legenda Lydia Hall. Společně s další domácí amatérkou, která tým doplní, vstoupí Kousková do turnaje v pátek v 7.26 anglického času.​

The post Sára Kousková bude hrát na Aramco Series již v barvách PGA National Czech Republic appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Je super videt, kolik mame holek v LET turnajich. Teda Sara Kouskova a Jana Melichova to budou mit asi s kartou trosku tezsi, jsou v sedme desitce v sezone, ale snad to klapne (nevim, jeslti Jana ma i na 2024 vyjimku diky tomu vitezstvi). Klara a Kristyna jsou urcite v pohode, v poradi jsou obe hodne vysoko a navic Klara ma vitezstvi z lonska a Kristyna dokonce z letoska, tak doufam, ze jim plati ty 2-lete vyjimky na kartu. Klara se v pohode dostala do startovky EVIANu, coz taky driv nebylo bezny, skoda, ze tam z nasich neni nikdo dalsi (to vitezstvi Kristyny v Nemecku asi prislo pozde a na kvalifikacni kriteria uz se to nejpis na EVIAN nepocita). Na dalsim velkem turnaji ve Skotsku uz je Kristyna v nasazeni vys nez Klara prave diky letosnimu vitezstvi a dokonce je tam jako posledni na startovce i Jana Melichova, super na turnaji za 2,5 mEUR, pekna sance. I na Open budeme mit nejmin dve hracky (Klara, Kristyna), nadhera, casto jsme tam nemeli vubec nikoho.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom