Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.
Asi jsem dobře nepochopil, co ti vlastně vadí. Nesoutěžní výsledky, nebo to, že by si hráč sám hlásil svoje kola?
U nesoutěžních výsledků se zapisovatelem nevidím problém. Pokud by si hráč mohl sám hlásit a zapisovat výsledky, tak to už považuji za v českém prostředí "nestandardní" a zneužitelné.
vadi mi tvuj konfrontacni styl diskuze .., na pripravovanem systemu me nic nevadi, jen jsem napsal jaky je muj nazor a kdyby to melo byt jinak tak co bych byl ochoten zkousnout
 
Tak s tím jsem se běžně setkával, kdy hráči nechtěli mít HCP pod 5. A poslední jamky hráli na chtěný počet ran nebo STB. Jen nevím v čem je “ Uměle zhoršený HCP už samozřejmě problém je”. Snad jen EGO na hobby turnajích. Stejně nový systém až tak nic nenarovnává, snad jen znevýhodňuje “ Honiče HI”, tím pádem pořadatele turnajů , protože těm jde o výsledek a při nepříznivém počasí( vítr, déšť, přílišné teplo) pokud to nebude zohledněno koeficientem tak prostě nepůjdou, protože propad výsledku už nebude ”jen” 0,1🤔🤭.
neznám jediný důvod, proč by si ho měl uměle zhoršovat hráč s HCP 5
 
vadi mi tvuj konfrontacni styl diskuze .., na pripravovanem systemu me nic nevadi, jen jsem napsal jaky je muj nazor a kdyby to melo byt jinak tak co bych byl ochoten zkousnout
V čem byl ten konfrontační styl? V tom, že jsem se zeptal na důvod, který tě k tomu vede jen stručně ?
Tak se tedy omlouvám, že jsem to nerozepsal do sáhodlouhé otázky plné zbytečného balastu.

Prostě mne jen zajímalo, co tě vedlo k tebou tak kategorickému nesouhlasu zde https://www.19jamka.cz/threads/novy-celosvetovy-hcp-system-2020.4392/post-56783
 
Aby třeba nemusel hrát z černých/pro kamenů, hraje ve skupině +-4.9 HCP.
Hraje se z odpališť dle propozic turnaje/soutěže, takže to nutně nemusí být černé. Ostatně na většině hřišť ani černá odpaliště nemají. A pokus si jde jen tak „pinknout”, tak si může odpaliště vybrat dle libosti.
Také si myslím, že takové „zadržení HCP” u single je spíše výjimka.
 
Aby třeba nemusel hrát z černých/pro kamenů, hraje ve skupině +-4.9 HCP.
nemyslím si, že by byl byť jediný člověk, co by tohle udělal :D navíc z černých má hráč vyšší hrací hcp, který je většinou preferován. Navíc, kdyby zhoršoval, tak se na ty turnaje, kde se hraje z černých ani nedostal a to právě díky vyššímu hcp :D
 
jak to tak ctu, zacinam se ve skrytu duse obavat o muj hcp, podle toho jak hraju. Zrejme budu muset prehodnotit naplanovany pocet turnaju, abych na konci sezony neskoncil nekde u cisla 60 :(
Neboj, platí tzv. uzávěra, to znamená, že za 12 měsíců nemůžeš zhoršit o vice jak 5. Respektive, vezme se nejvyšší odchylka za uplynulých 12 měsíců a k ni je vztažena ta tvrdá uzávěra ;)
A max. je opravdu 54, přes to 🚂 nejede.
 
Podle všeho se splní moje přání, v budoucnosti se možná rozplyne chiméra amatérského statutu... Podle posledních zpráv se globalizace v indexu HI dotkne všech, a to i profesionálů, je totiž hodně pravděpodobné, že se u našeho statutu PRO objeví i HI, prostě nám to tam server vypočítá dle her. Co je ale důležité, je to především proto, aby se jak amatéři, tak profesionálové mohli účastnit společných soutěží. Nezaručená zpráva z oficiálních míst.

Mně se líbí!
 
Podle všeho se splní moje přání, v budoucnosti se možná rozplyne chiméra amatérského statutu... Podle posledních zpráv se globalizace v indexu HI dotkne všech, a to i profesionálů, je totiž hodně pravděpodobné, že se u našeho statutu PRO objeví i HI, prostě nám to tam server vypočítá dle her. Co je ale důležité, je to především proto, aby se jak amatéři, tak profesionálové mohli účastnit společných soutěží. Nezaručená zpráva z oficiálních míst.

Mně se líbí!

To je dobré insider info. Dost by mě zajímalo, jestli se to - a jak projeví i při výběru trenérů. Přeci jen, je to určitá známka, kterou se dá mezi PRO i porovnávat. A některým to může pomoci/uškodit. Zároveň si nemyslím, že nutně trenér musí mít nízký HCP, ale pokud u jeho jména bude svítit 20, tak mu to asi moc nových oveček nepřinese. Jsem na to upřímně zvědavý... v jiných sportech taky není součásná "výkonnost" trenérů k dohledání - skoky na lyžích, za kolik uběhne stovku atd.
 
Upraveno:
To je dobré insider info. Dost by mě zajímalo, jak se to - a jak projeví i při výběru trenérů. Přeci jen, je to určitá známka, kteoru se dá mezi PRO i porovnávat. A některým to může pomoci/uškodit. Zároveň si nemyslím, že nutně Trenér musí mít nízký HCP, ale pokud u jeho jména bude svítit 20, tak mu to asi moc nových oveček nepřinese. Jsem na to upřímně zvědavý... v jiných sportech tak není součásná "výkonnost" trenérů k dohledání - skoky na lyžích, za kolik uběhne stovku atd.
Myslím, že u těch opravdu dobrých to žádný vliv mít nebude. Už vidím, jak všichni utečou od Briana Harmona třeba...
A u těch ostatních bude stejně víc záležet na přístupu ke klientům, referencích, míře arogance atd...
Kdo si bude trenéra vybírat podle jeho HI, myslím, že "spláče nad výdělkem"...
 
To je dobré insider info. Dost by mě zajímalo, jak se to - a jak projeví i při výběru trenérů. Přeci jen, je to určitá známka, kteoru se dá mezi PRO i porovnávat. A některým to může pomoci/uškodit. Zároveň si nemyslím, že nutně trenér musí mít nízký HCP, ale pokud u jeho jména bude svítit 20, tak mu to asi moc nových oveček nepřinese. Jsem na to upřímně zvědavý... v jiných sportech tak není součásná "výkonnost" trenérů k dohledání - skoky na lyžích, za kolik uběhne stovku atd.
Mám stejný názor, profesionální trenér by měl mít jistou úroveň, řekněme třeba do HI 10. Profesionálem je především tím, že učí golf za peníze (viz amatérský statut, zatím).
Golf je specifický sport, nelze ho přímo srovnat s jinými sporty. Je jasné, že třináctiletá gymnastka zvládne asi víc, než její třicetipětiletá trenérka... Nicméně golf je něco jiného, zde vyjma umění odpálit míč, vstupuje do hry strategie, rozvaha a pokora! Tomu se učíme cca dvanáct let, někteří nikdy, vlastně ani nikdy neskončíme.
Myslím, že u těch opravdu dobrých to žádný vliv mít nebude. Už vidím, jak všichni utečou od Briana Harmona třeba...
A u těch ostatních bude stejně víc záležet na přístupu ke klientům, referencích, míře arogance atd...
Kdo si bude trenéra vybírat podle jeho HI, myslím, že "spláče nad výdělkem"...
Pokud se chci něco naučit, tak mi míra arogance nic neříká, nechodím si k trenérovi švihu popovídat. Samozřejmě pro mentální stránku tréninku hry v golf, hledám jiné vlastnosti, to jsou úplně rozdílné fáze a je nutno to tak i brát. Špičkoví hráči mají trenéry a "kauče" třeba čtyři (ten dělá to, a ten zas tohle)...

Souhlasím, že nízký HI nehovoří nic o umění vysledovat technickou chybu, a na odstranění této, znát správný postup, drill a mít třeba i vhodné pomůcky.
 
Podle všeho se splní moje přání, v budoucnosti se možná rozplyne chiméra amatérského statutu... Podle posledních zpráv se globalizace v indexu HI dotkne všech, a to i profesionálů, je totiž hodně pravděpodobné, že se u našeho statutu PRO objeví i HI, prostě nám to tam server vypočítá dle her. Co je ale důležité, je to především proto, aby se jak amatéři, tak profesionálové mohli účastnit společných soutěží. Nezaručená zpráva z oficiálních míst.

Mně se líbí!
Kde jsi to dohledal? Já o tom slyšel mluvit včera Štefka, ale rád bych si k tomu zjistil víc. Jak se to dotkne PGA? To už teda nebude existovat status playing PRO? A co spousta starších trenérů, co hráli turnaj naposledy před 30 lety?
 
To je dobré insider info. Dost by mě zajímalo, jestli se to - a jak projeví i při výběru trenérů. Přeci jen, je to určitá známka, kterou se dá mezi PRO i porovnávat. A některým to může pomoci/uškodit. Zároveň si nemyslím, že nutně trenér musí mít nízký HCP, ale pokud u jeho jména bude svítit 20, tak mu to asi moc nových oveček nepřinese. Jsem na to upřímně zvědavý... v jiných sportech taky není součásná "výkonnost" trenérů k dohledání - skoky na lyžích, za kolik uběhne stovku atd.
myslím, že u výběru trenérů by se to moc neprojevilo
profesionální hráči a hodně dobří amatéři využívající trenéry mají svá kritéria
lidi, co chtějí v podstatě jen zelenou kartu, jdou po místní dostupnosti ceně a ne po HI :)
a ten zbytek? těch není tolik, aby se to masivně projevilo
jinak samozřejmě platí, že HI nevypovídá nic o schopnosti člověka něco druhého naučit
ale on si trh stejně poradí, dobří trenéři mají plno bez ohledu na to, jestli mají u jména číslo HI nebo ne
 
Prvni spolehliva online kalkulacka, kterou jsem nasel, muzete si zkusit vyplnit, ale chce to dost hledani CR a SR, nedeste se, odkaz je s hodnotama me malickosti :D
HI Calculator
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom