Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Monitor odpalu a vaše názory

Mám několik otázek:
1 . Jak dlouho , kolik let ho využíváš
2. Co jsi jeho používáním ( myšleno chyby) odstranil
3. Přispělo to k prodloužení úderů ( časový nárust)
4. zpěesnilo to tvou hru/ údery ( časové zpřesněni)
5. Pro jaký typ úderů ho používáš
6. Jaký/který výstup je pro tebe/ obecně nej- směrodatnější.
7. Za jak dlouho se ti investice vrátila, myšleno jako tréninkové pomůcka pro měření a vyhodnocování úderů.
Děkuji za přinosné odpovědi.
Golfu zdar.

1. od ledna 2016
2. zbavil jsem se šlajsu a nekonzistentnosti v carry délce, změnil přirozený úder z fade až slice na draw
3. délka přibližně stejná - výrazné zlepšení rozptylu pro jednotlivé hole
4. ano zpřesnilo
5. pro všechny typy
6. směr odpalu, výška odpalu, úhel osy otáčení, rychlost míče, zpětná rotace, carry vzdálenost - vše pro jednotlivé hole
7. za jednu zimní sezonu

Sice nevím, k čemu ti bude „časová osa zlepšení”
- nevedu si deník. Nicméně je to kontinuelní zlepšování, něco jde rychleji, něco pomaleji. Navíc daleko více věřím svým úderům, umím si je představit a s určitou přesností i zahrát. Navíc jsem se naučil tvarovat rány dle potřeby a generovat spin dle potřeby.
Bohužel rány typu „bum bác leží” jsem ještě nezvládl. A abych řekl pravdu, ani se je nechystám učit.
 
Teď mne napadlo s výše uvedeným Mevo+
možná zajímavá služba pro golf resort a to zápůjčka na driving (např. za 500,- Kč?).
Co na to @mkopcak , mělo by to nějaký smysl?

A co ČGF - vybavit tím TCM ;)

Už loni na podzim jsme se s kolegy trenéry domluvili na pořízení tohoto: https://www.golfiq.cz/sk/treningove...r-svihu-swing-caddie-sc300-8809317251592.html

Smyslem je:
1. Inovovat náš přístup k tréninku
2. Naučit se pracovat s dalšími údaji při rozvoji hráčů
3. Nabídnout hráčům další zdroj informací
4. Působit profesionálněji
5. Zjistit, zda to k něčemu je a posouvá nás to kupředu a nebo to zavrhnout

Jedna z možností by pak samozřejmě mohlo být zapůjčování zájemcům, to je určitě dobrý nápad a mohlo by si to najít svou klientelu.
 
Btw tohle je přehled věcí, o které bych rád obohatil výbavu trenérů pro letošní rok:

Já používám toto

Sice to nemá natištěný „terčík”, ale účel to splní stejný a za výrazně nižší náklady.
Samozřejmě jsou k dispozici i jiné rozměry (pro driver).
 
.
Bohužel rány typu „bum bác leží” jsem ještě nezvládl. A abych řekl pravdu, ani se je nechystám učit.
[/QUOTE]
Jen, když se o tom tady mluví, aby si čtoucí, udělali představu o progresi při užívání jakéhokoliv takového přístroje.
Třeba svou hru neumím “světácky” v žargónu popsat, nikdy jsem , přiznám se bez mučení , nezkoušel, žádný monitoring svých úderů , řídím se pocity( vibrace v shaftu) sluchem( zvuk impaktu) očima jak se míček chová za letu, v tom mi mnohdy pomohou spoluhráči , protože těsně po odpalu to nemohu vidět.
Ano typ “ bum bác” kdy míč dopadne poskočí a zůstane na místě a nebo, když je nakropeno(trochu měkčí ne savana) se zaboří vyžaduje trochu jinou trajektorii letu , hlavně při dopadu( cca kolmě a zpětnou rotací) je úder velice riskantní, musíš hrát srdcem .
Pro hobby hráče( monitoring) , snad jen informace, já bych to ani nechtěl, PROČ, protože bych o tom začal přemýšlet, analyzovat a nakonec PROČ měnit něco co funguje. Pro trenéry ano , pokud to umí přínosně vyhodnotit.
 
Kolik lidí se na to bude skládat? “PRICES START AT USD 49,995”

Bohušu, @Seppper chtěl jen samotný Trackman na driving, ne celý simulátor, ten se blbě přenáší 🤭
A navíc samotný Trackman je „za hubičku” - jen za nějakých cca 18tis. $ (+ clo a DPH)😂
 
V tomhle vidím docela díru na českém trhu. Něco jako půjčovna těchto udělátek hodila. Není to tak úplně levné, aby člověk to koupil jen tak na blind.
 
V tomhle vidím docela díru na českém trhu. Něco jako půjčovna těchto udělátek hodila. Není to tak úplně levné, aby člověk to koupil jen tak na blind.
Otázka je, jaký by byl zájem, ale myslím, že právě Mevo+ by mohl být pro půjčování takový „entry level”.
 
Bohušu, @Seppper chtěl jen samotný Trackman na driving, ne celý simulátor, ten se blbě přenáší 🤭
A navíc samotný Trackman je „za hubičku” - jen za nějakých cca 18tis. $ (+ clo a DPH)😂
To je námět pro resort, kde simulátor ještě nemají, v zimě komplet a v sezóně vlastní přístroj mohou mít v půjčovně pro potřeby trenérů.
 
Těžko říct kolik lidí tomu výstupu bude rozumět. Tady v CZ to moc trenéru nepoužívá, což bude asi hlavně kvůli vysoké pořizovací ceně nebo si myslí, že to nepotřebují, proto si asi většina nosí na lekci max. jednu hůl a flašku s pitím :)
Já už bych ale lekci bez radaru nebral, celkem znám svá čísla a tak pokud chci něco měnit nebo zlepšit tak díky tomu hned vím, jestli se to daří.
Pořídil jsem Flightscope a jsem spokojenej
 
A co tak
Analyzátor švihu Swing Caddie SC300??
Za ty peníze to měří, dle mého názoru, málo parametrů. Chtělo by to přidat aspoň backspin, osu otáčení (sidespin) a boční úhel odpalu.
 
Mohu se zeptat který model Sc100,200 nebo 300? Je tam kromě ceny nějaký podstatný použitelný rozhodující rozdíl?
Jsi si jistý, že Swing Caddie je produkt firmy Flightscope? 🤔
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom