Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ahoj, jsem Vašek

VaclavJ

Nováček
Jméno
Václav
Přijmení
Jirousek
Klub
Grabštejn
Golf chci zkusit již nějakých pár let. Na poslední dovolené v Tunisku jsme se s ženou rozhodli zaplatit trenéra na golfovém hřišti blízko resortu. Po několika lekcích jsem odcházel s pocitem, že chci víc. Do toho mě motivovala i žena a i budoucí vidina trávení času s dětmi. Do toho se přidal kamarád, který na tom byl stejně jako já. Taky chtěl golf zkusit už několik let. Tak jsme to dali dohromady a tak jsem tu. Sbírám informace, učím se pravidla, zjišťuji tipy a triky. Uvidíte mě zatím v blízkosti Driving Range v okolí Liberce. Musím totiž zkusit všechny v okolí :) Až si budeme jistí v odpalu, tak bych se rád stal členem na Grabštejně, který vidím jako skvělé místo pro začátečníky (z několika zdrojů i z vlastní zkušenosti). Tak třeba se někdy potkáme. Pokud budete mít nějaké tipy co se dá v okolí Liberce s golfen zažít, kam jít, kde trénovat, kde nakupovat, budu rád když se podělíte. Za low cost doporučení budu obzvláště vděčný (rozumějte dvě malé děti a manželka na mateřské) :)
Děkuji moc.
 
Ahoj Vašku!
Liberec je na tom s golfem moc dobře. Ve smyslu dostupnosti hřišť a možností tréninku. Nejlepší driving v okolí je v Machníně ( kvalita míčků a odpališť ) a nejkvalitnější plochy na trénink krátké hry mají na Ypsilonce ( tam je driving hodně specifický a každému nevyhovuje ). Taky jsem začínal na Grabštejně, ale nikdy jsem tam nebyl členem, asi hlavně proto, že je v okolí víc možností. S členstvím bych nespěchal, nejdřív bych se snažil zjistit, kde jsou nejjednoduší ( a zároveň i nejlevnější )podmínky k získání "osvědčení pro hru ( tzv. zelená karta )". Klidně bych se poohlédl někam dál, mimo Liberecka. Já jsem například dělal kartu v Hrádku u Nechanic v rámci členství v Golf Club Jičín a bylo to téměř zdarma! Je to sice už 15 let a GCJ už asi neexistuje, ale možnosti budou i dnes. V té době, když jsem začínal, se nedalo hrát bez karty nikde jinde, než na Grabštejně, takže volba byla jasná, dnes bych si nejdříve zjistil, kam můžu bez osvědčení jít na "velké" hřiště hrát a podle toho bych se zařídil. Na vyšší investice do golfu je spousta času, až zjistíš, že ti to jde a že tě to opravdu baví. Trenéra ti neporadím, sám jsem samouk. Snad ti tady někdo někoho doporučí a možná, že už nějakého máš. Jen je potřeba zdůraznit, že hraní golfu není minimálně v začátcích o velkých finančních částkách, ale především o čase, který mu budeš muset věnovat, je jedno jestli s trenérem nebo bez, aby ses ho trošku naučil.
 
Ahoj Vašku!
Liberec je na tom s golfem moc dobře. Ve smyslu dostupnosti hřišť a možností tréninku. Nejlepší driving v okolí je v Machníně ( kvalita míčků a odpališť ) a nejkvalitnější plochy na trénink krátké hry mají na Ypsilonce ( tam je driving hodně specifický a každému nevyhovuje ). Taky jsem začínal na Grabštejně, ale nikdy jsem tam nebyl členem, asi hlavně proto, že je v okolí víc možností. S členstvím bych nespěchal, nejdřív bych se snažil zjistit, kde jsou nejjednoduší ( a zároveň i nejlevnější )podmínky k získání "osvědčení pro hru ( tzv. zelená karta )". Klidně bych se poohlédl někam dál, mimo Liberecka. Já jsem například dělal kartu v Hrádku u Nechanic v rámci členství v Golf Club Jičín a bylo to téměř zdarma! Je to sice už 15 let a GCJ už asi neexistuje, ale možnosti budou i dnes. V té době, když jsem začínal, se nedalo hrát bez karty nikde jinde, než na Grabštejně, takže volba byla jasná, dnes bych si nejdříve zjistil, kam můžu bez osvědčení jít na "velké" hřiště hrát a podle toho bych se zařídil. Na vyšší investice do golfu je spousta času, až zjistíš, že ti to jde a že tě to opravdu baví. Trenéra ti neporadím, sám jsem samouk. Snad ti tady někdo někoho doporučí a možná, že už nějakého máš. Jen je potřeba zdůraznit, že hraní golfu není minimálně v začátcích o velkých finančních částkách, ale především o čase, který mu budeš muset věnovat, je jedno jestli s trenérem nebo bez, aby ses ho trošku naučil.
Ahoj, děkuji moc. Udělal jsem si pár průzkumů. Dokonce i kouknul na Hrádek u Nechanic a pravda. I teď dělají kurzy na HCP za 3 tisíce včetně 10 hodin. Zase je to relativně z ruky na dojíždění. Tak ještě pohledám, nechci nic moc uspěchat :)
 
Ahoj Vašku, vítej na Jamce. :)

Původně jsem ti chtěl poradit, že pro golf je dobrý, když si sám, bezdětný a bez ženy. Nicméně, tuhle fázi jsem viditelně prošvihl - jsem na tom úplně stejně a bylo to, když jsem před lety s golfem začal, podobně jak u Tebe, teď ten genetické potenciál, pravda, už trochu vyrostl. Každopádně jde to! Grabštejn je určitě dobrá volba na členství, jednou ročně tam jako 19.jamka pořádáme někdy v květnu menší turnaj - tak máš alespoň motivaci, vezmeme tě do hry do party! Možná konkrétně poradí nebo doporučí někoho @HonzaS, ten je Grabštějnovským členem.

Každopádně, držím palce, ať se do toho pořádně opřeš a vydržíš možná někdy ne tak příjemné počáteční chvíle, kdy se nebude ta zapeklitá poďobaná bílá věc pořádně trefit, to přejde. :) A staneš se na golfu závislým po zbytek svých dnů, je to krásně trávený čas a jde to pěkně i s rodinou :up:

A kdyby cokoli, neboj se zeptat, rádi ti konkrétně poradíme, kdo zrovna bude vědět.
Takže ještě jednou - vítej na Jamce, ať se Ti mezi námi líbí! 🏌️‍♂️⛳
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom