Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký koupit golfový vozík?

Ja nechci ojetej. A popravdě... ani nechci žádnou běžnou značku. Přijde mi, že pak všichni jsou jak z jedné formy. Mám to jako takový osobní odboj... sice občas pak trpím, ale jsem hrdej! :-D

Ja vim, ty chces proste zase hrde hodit penize do kanalu. Vsak ho tu za par mesicu budes za 200,- prodavat. :D
Dalsi vec z cykly "Deti, tohle doma nezkousejte!" :p
 
Když o tom tak přemýšlím, tak vlastně to ani neplní ten účel, co jsem chtěl, malej, skladnej, kterej by mohl být v autě pořád na bagu (inspired by @Jerry)...
Skromný návod ode mne pokud máš možnost a schopnost kutit :
1. kup si v bazaru hliníkovej dvoukolák s plastovejma kolečkama (aby byl co nejlehčí - vysvětlení později) ... 500,-
2. kup nožičkovej bag střední velikosti (8 fochů) ... já novej noname za cca 1900,-
3. kup v OBI půlmetrovou PVC trubku 100 nebo 150 ... pár korun
4. Nástroje: horkovzdušná pistole nebo i fen, flexa nebo jen pilka na železo, nýtovačka nebo krabice merkuru z dětství
5. A pak už jen kurňa trochu šikovnosti ... Šetrně odstranit nožičky, pomocí pistole z vyříznutého pruhu trubky vytvarovat objímku pro bag, přinýtovat ji místo nožiček, usadit bag a upevněnit (třeba krátkym gumcukem)

Výsledkem ve begovozík za pár kaček, kterej do auta naložím a z něj vyložím pod 3 sekundy, váhově i rozměrově se v pohodě vejde do travelbagu pro letecké zájezdy a mám v něm dost holí, abych si hezky zahrál a akorát místa, abych měl sebou vždy co potřebuju a netahal zbytečný píčoviny.. ;)
 
Ja nechci ojetej. A popravdě... ani nechci žádnou běžnou značku. Přijde mi, že pak všichni jsou jak z jedné formy. Mám to jako takový osobní odboj... sice občas pak trpím, ale jsem hrdej! :-D
Tak to je pro tebe můj návod ideální. Můžeš být naprosto unikátní a jedinečný. Má to jen jeden háček: Jestli jsi tak šikovnej, jak patuješ tak budeš i unikátně a jedinečně trpět ... 😜😜😜
 
Tak to je pro tebe můj návod ideální. Můžeš být naprosto unikátní a jedinečný. Má to jen jeden háček: Jestli jsi tak šikovnej, jak patuješ tak budeš i unikátně a jedinečně trpět ... 😜😜😜

Tímhle si to zazdil kamaráde!

Ukaž foto. :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
:)

k tématu: ok, ponechme stranou, co jsem vybral. Co tedy byste doporučili (když ne vlastní výrobu) - jaký dvoukolový vozík, ideálně v ceně do 2.000, pokud je záruka, tak fajn (tzn.. nový), stabilní, ideálně velmi skladný (překvapuje mě, že moc skladné nejsou oproti tříkolákům)? Líbil se mi docela ClickGear 6.0. Resort, ale 6.000 mi přijde krapet dost. A napodobenina jucadu z těch ocelových trubek se mi nelíbí.
 
Zajimave tema... prijde mi, ze vyvoj dvoukolaku stagnuje. Duvod je asi ten, ze to nikdo nechce. A vetsina z nas chape proc... destnik na to proste nedas a muzes si hnout se zady.

Nicmene idea, co popisoval @Jerry nemusi byt zla... predstava nejakeho super skladneho temer pencil bagu s koleckama mi prijde docela fajn.
 
Tak standartně používám tříkolák, dvoukolák jen na rychlovky do služebáku nebo brzké jaro a hluboký podzim..
A při své neznalosti jsem v začátcích koupil vozík který jde zlomit s přidělaným bagem, takže pouze odjistím madlo, fláknu s tím do auta a jedu.. Tuším Longridge a nový stál 990..
 
Ještě jsem loni náhodně na Aukru koupil extra lehký cart bag Bag Boy a cestovní komplet byl na světě.. :)
7158

7159

7160
 
Na začátku golfové kariéry jsem koupila v decathlonu dvojkolák, přišlo mi to takové hodně "golfové", abych po prvni sezoně zjistila, ze z toho děsně bolí rameno jak to táhne člověk za sebou. Ale nechávala jsem na tom bag přikurtovaný a jen "zlomila" madlo jako to popisuje @karlos. To bylo fajn. Ten vozík je u nás na prodej, pro jamkaře či pro @requo za hubičku :D
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Vzhledem k tomu, ze jsem byl zrejme, a opravdu nechtene, impulsem tohoto unahleneho nakupu, tak bych to zkusil napravit. @requo :
Asi Te malo znam a vyhecoval jsem Te omylem.
A ja Ti skvele skladnej dvoukolak pujcim, nez si z nepreberneho mnozstvi nabidek vyberes tu nejlepsi. Tzn. nakladam vozik jiz na zitrejsi spolecny golf, abys neojel zbytecne ten z Decathlonu.
 
Vzhledem k tomu, ze jsem byl zrejme, a opravdu nechtene, impulsem tohoto unahleneho nakupu, tak bych to zkusil napravit. @requo :
Asi Te malo znam a vyhecoval jsem Te omylem.
A ja Ti skvele skladnej dvoukolak pujcim, nez si z nepreberneho mnozstvi nabidek vyberes tu nejlepsi. Tzn. nakladam vozik jiz na zitrejsi spolecny golf, abys neojel zbytecne ten z Decathlonu.

Jsi hodny, nicmene ja nakupu nelituju. S hecovanim to nemelo co delat (i kdyz :), chtel jsem koupit ho uz dele, po prodeji begovoziku geumdecolt - casove jsme se hezky sesli. Mne se libi. Netvrdim, ze neporidim jiny, ale tenhle ma sve kouzlo, pro me. :) takovy zaklad pro SilenyMax styl. Jeste ho dotunim.

@Jerry - nezapomen na foto, please
@karlos - jj, to je vyhoda, na prevoz a funkcnost je to super, diky za fotky. Co me jedine mrzi je, ze ty kolecka v tavrenem stavu se nedostanou vic na stranu bagu, vznika volne misto jakoby pod begem
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Jsi hodny, nicmene ja nakupu nelituju. S hecovanim to nemelo co delat (i kdyz :)), chtel jsem koupit ho uz dele, po prodeji begovoziku geumdecolt - casove jsme se hezky sesli. Mne se libi. Netvrdim, ze neporidim jiny, ale tenhle ma sve kouzlo, pro me. :) takovy zaklad pro SilenyMax styl. Jeste ho dotunim.

@Jerry - nezapomen na foto, please
@karlos - jj, to je vyhoda, na prevoz a funkcnost je to super, diky za fotky. Co me jedine mrzi je, ze ty kolecka v tavrenem stavu se nedostanou vic na stranu bagu, vznika volne misto jakoby pod begem
OK, chlapske rozhodnuti je treba respektovat.
 
Upraveno moderátorem:
Co me jedine mrzi je, ze ty kolecka v tavrenem stavu se nedostanou vic na stranu bagu, vznika volne misto jakoby pod begem
Nj, ale to už by jsme se nedostali k tak jednoduché konstrukci.. Imho kolečka jde jedním zmačknutím sejmout..Ale už to nezbalím za 5vteřin ale 15....:):):)
 
Usetrim 2 minuty na parkovisti, abych nasledne mel 4 hodky opruz s dvoukolakem :D
 
Zaklapnu uši a přiznávám po zkušenostech z Mladých Buků, kde jsem za 4 dny odehrál 84 jamek, že ok, elektrický vozík by mohl mít něco do sebe. :)To hřiště je sice docela "rovinaté" (viď @Pitching, @Marta...)... ale stejně. Je to zajímavé. U jednoho hřiště za den mi to zatím nijak nepřišlo, tady v té náloži bych to už uvítal.

Zároveň uznávám, že trojkolák (plus) je lepší, než 4 kolák. Resp. dvoukolka mi docela vyhovuje pohodlím, a nějak ani není problém s pohybem na hřišti, ale co mě brutálně štvalo v tom golfovém maratonu, je držák na skorku, který trochu blokuje/omezuje pohodlné vyndavání holí. A chybějící držák na deštník, který pochybuji, že by to udrželo.

Takže tak. Je to zajímavé, mám za sebou mraky her, individuálních, ale čím víc hraju, tím se dostávám do fáze, kdy to pohodlí začíná být docela důležité. :) Takže, milá elektřino, ještě jsem sice nedozrál, ale možná se to blíží! :-D

Jinak z dvoukoláků mě zaujal https://www.golfonline.co.uk/clicgear-6.0-resort-golf-cart Který většinu výše zmíněných problém alespoň částečně by řešil. :)
 
Zaklapnu uši a přiznávám po zkušenostech z Mladých Buků, kde jsem za 4 dny odehrál 84 jamek, že ok, elektrický vozík by mohl mít něco do sebe. :)To hřiště je sice docela "rovinaté" (viď @Pitching, @Marta...)... ale stejně. Je to zajímavé. U jednoho hřiště za den mi to zatím nijak nepřišlo, tady v té náloži bych to už uvítal.

Zároveň uznávám, že trojkolák (plus) je lepší, než 4 kolák. Resp. dvoukolka mi docela vyhovuje pohodlím, a nějak ani není problém s pohybem na hřišti, ale co mě brutálně štvalo v tom golfovém maratonu, je držák na skorku, který trochu blokuje/omezuje pohodlné vyndavání holí. A chybějící držák na deštník, který pochybuji, že by to udrželo.

Takže tak. Je to zajímavé, mám za sebou mraky her, individuálních, ale čím víc hraju, tím se dostávám do fáze, kdy to pohodlí začíná být docela důležité. :) Takže, milá elektřino, ještě jsem sice nedozrál, ale možná se to blíží! :-D

Jinak z dvoukoláků mě zaujal https://www.golfonline.co.uk/clicgear-6.0-resort-golf-cart Který většinu výše zmíněných problém alespoň částečně by řešil. :)

@requo, po zkušenostech z Buků to chce jezdit buginou :-D nebo přivést z USA ten elektrický skateboard, k tomu tak velký bag aby se tam při bouřce vešel stan ..
Jinak co se týče vozíků, tak jsem zaregistroval u Ondry Liesera nový vozík, český výrobce a nejspíše se inspirovali u @Jerry .. Pevný bag, a k němu možnost přidělat bud stojánek, nebo dvoukolák, případně i elektrický motůrek .. jenom jedna nevýhoda, my smrtelníci na něj budem šetřit tak 10let ..
 
@requo, po zkušenostech z Buků to chce jezdit buginou :-D nebo přivést z USA ten elektrický skateboard, k tomu tak velký bag aby se tam při bouřce vešel stan ..
Jinak co se týče vozíků, tak jsem zaregistroval u Ondry Liesera nový vozík, český výrobce a nejspíše se inspirovali u @Jerry .. Pevný bag, a k němu možnost přidělat bud stojánek, nebo dvoukolák, případně i elektrický motůrek .. jenom jedna nevýhoda, my smrtelníci na něj budem šetřit tak 10let ..
to už náčelník měl, ale bez motůrku... :(
 
@requo, po zkušenostech z Buků to chce jezdit buginou :-D nebo přivést z USA ten elektrický skateboard, k tomu tak velký bag aby se tam při bouřce vešel stan ..
Jinak co se týče vozíků, tak jsem zaregistroval u Ondry Liesera nový vozík, český výrobce a nejspíše se inspirovali u @Jerry .. Pevný bag, a k němu možnost přidělat bud stojánek, nebo dvoukolák, případně i elektrický motůrek .. jenom jedna nevýhoda, my smrtelníci na něj budem šetřit tak 10let ..

Měl jsem předchozí verzi. https://www.19jamka.cz/threads/geum-decolt-begovozik.290/post-21226 :)
Bohužel nový je mimo mé finanční možnosti a asi bych se s novým i styděl hrát tu tužku, co hraju.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom