Jaké tréninkové pomůcky?

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,701
4,657
123
38
Praha 4
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
A ještě jedno obecnější téma, které by mohlo být užitečné.

Jaké tréninkové pomůcky vy osobně a proč považujete za dlouhodobě nejužitečnější? A kterým se naopak vyhnout? Osobní zkušenosti vítány.

bohumil.koval

Mazák fóra
28.11.2016
965
347
73
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Nejlepší tréninková pomůcka , která mi byla” minutovým trenérem” doporučena je ručník, který má každý golfista. Pěkně umisťuje se pod paže , krásně odstraňuje “ křidélka”. Potom je super závaží na hlavu železa, uchycuje se suchým zipem, pomáhá převracet hlavu hole( tzv překlápění). Potom je super , při ” houpání” u odpalu pravá noha se opře pouze o špičku( kvůli rovnováze) , toto sice není žádná pomůcka, ale jen dobrá rada( tzv minutová). Stejná jako, když vám potíže se zády nedovolí řádný nápřah , pravou nohu posunout dozadu( zakročit) tím bude delší nápřah. Při patování používám patovací zrcadlo , větší jistota u nejobtížnějších ( jako rýmečka) patu do 2 metrů.

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: NaBednu

Mirek_62

Guru fóra
25.8.2018
1,959
2,043
123
KHGCS
Zatímco na většinu tréninkových pomůcek v tichu sedá prach, tak tuto používám pravidelně od té doby, co jsem si ji pořídil (květen 2019) - z toho vyplývá, že je to pro mne ideální pomůcka ;)

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: NaBednu

Klok

Aktivní člen
10.1.2017
345
322
73
Brno
pro mě hlavně jen miřtyčka (nebo 2 při treninku fade a draw) a patovací zrcadlo pro správný postoj při patování

no a nesmím zapomenout na občasné použití kamery s co nejvíce fps (ideálně 120/sec), aby člověk viděl zpomaleně co dělá blbě

Upraveno:
  • To se mi líbí, Shot!
Reactions: NaBednu a davidfara

NaBednu

Mazák fóra
25.10.2019
799
698
93
Praha
nabednu.home.blog
Nejlepší tréninková pomůcka , která mi byla” minutovým trenérem” doporučena je ručník, který má každý golfista. Pěkně umisťuje se pod paže , krásně odstraňuje “ křidélka”. Potom je super závaží na hlavu železa, uchycuje se suchým zipem, pomáhá převracet hlavu hole( tzv překlápění). Potom je super , při ” houpání” u odpalu pravá noha se opře pouze o špičku( kvůli rovnováze) , toto sice není žádná pomůcka, ale jen dobrá rada( tzv minutová). Stejná jako, když vám potíže se zády nedovolí řádný nápřah , pravou nohu posunout dozadu( zakročit) tím bude delší nápřah. Při patování používám patovací zrcadlo , větší jistota u nejobtížnějších ( jako rýmečka) patu do 2 metrů.
můžeš ukázat to závaží?
děkuji R

bohumil.koval

Mazák fóra
28.11.2016
965
347
73
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Není to přesně to závaží je nasazeno na hlavu hole , omlouvám se přesně jsem si obrázek nepřehlédl . Je to toto, není to sice moje, sem to využívám. Půjčuje mi to trenér.
můžeš ukázat to závaží?
děkuji R
433C0D1F-63B0-43F8-B608-0A8C4EBE3519.jpeg

Upraveno:

NaBednu

Mazák fóra
25.10.2019
799
698
93
Praha
nabednu.home.blog
Není to přesně to závaží je nasazeno na hlavu hole , omlouvám se přesně jsem si obrázek nepřehlédl . Je to toto, není to sice moje, sem to využívám. Půjčuje mi to trenér.

Zobrazit přílohu 9972
a k čemu přesně to je dobré? z textu mi to není jasné... děkuji R

bohumil.koval

Mazák fóra
28.11.2016
965
347
73
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Podle obrázku nasadiš swing Sock na hlavu hole(železa). Zaujmeš postoj a provedeš 1/2 pomalý pohyb tj nápřah do výše kolena pomalu spouštíš do impaktu a pokračuješ do výše druhého kolena a takto komiháš sem tam s tou holí. To závaží swing sock ti pomáhá zavírat/překlápět hlavu hole. Dej si pozor vypadá to jednoduše, bolí z toho celé tělo, provádím kdykoli máš čas.

Jakub Guth

Aktivní člen
12.2.2018
148
265
73
Podle obrázku nasadiš swing Sock na hlavu hole(železa). Zaujmeš postoj a provedeš 1/2 pomalý pohyb tj nápřah do výše kolena pomalu spouštíš do impaktu a pokračuješ do výše druhého kolena a takto komiháš sem tam s tou holí. To závaží swing sock ti pomáhá zavírat/překlápět hlavu hole. Dej si pozor vypadá to jednoduše, bolí z toho celé tělo, provádím kdykoli máš čas.
Hmmm, tož to už musíš být učiněnej Atlas, vzhledem k tomu, že @NaBednu má čas prakticky neustále, aspoň soudě podle jejích příspěvků tu na fóru :D

Tomáš Kloud

Aktivní člen
9.2.2017
374
512
103
Jméno
Tomáš Kloud
no já jsem jeden čas používal něco na způsob té ponožky od @bohumil.koval .. vzal jsem závaží z činky cca 1kg a provléknul jsem to přes Shaft dolů na hlavu hole.
A pak jenom otáčením trupem jsem šel do nápřahu (max po kolena) a pak pomalý prošvih :) .. ale jestli to má opravdu nějaký význam, nevím švih se mi nezlepšil ..

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,701
4,657
123
38
Praha 4
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Není tahle pomůcka, resp. nemůže být kontraproduktivní? Vidím dost často, jak se cvičí různé sporty s těmi pidizávažími a když není technika naprosto přesná, tak to pak působí destruktivně - zvlášť ve vyšším věku jak dvacet let. :)

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: Mirek_62

bohumil.koval

Mazák fóra
28.11.2016
965
347
73
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
no já jsem jeden čas používal něco na způsob té ponožky od @bohumil.koval .. vzal jsem závaží z činky cca 1kg a provléknul jsem to přes Shaft dolů na hlavu hole.
A pak jenom otáčením trupem jsem šel do nápřahu (max po kolena) a pak pomalý prošvih :) .. ale jestli to má opravdu nějaký význam, nevím švih se mi nezlepšil ..
To co popisuješ vypadá stejně . Ale není totéž to závaží swing sock je na rubu hlavy hole a setrvačností pouze pomáhá ( řekl bych samo) překlápí hlavu. Ten kroužek co popisuješ je na něco jiného , řekl bych správné tempo, nemá ti padat po celou dobu švihu, má být pěkně posazené na krčku hlavy.
1kg tos viděl u JJ 68 taková váha ti může ublížit.

NaBednu

Mazák fóra
25.10.2019
799
698
93
Praha
nabednu.home.blog
děkuji - ale nechápu, jak to zlepší překlápění ... :(

WebGolf.cz