Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nové: WIKI 19.jamky - pravidelně aktualizovaná "vlákna"

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Nové: WIKI 19.jamky - pravidelně aktualizovaná "vlákna"
https://www.19jamka.cz/wiki/

19.jamka má nové tzv. WIKI. Jedná se o část našeho fóra, která umožňuje vlastníkům konkrétní jedné položky "WIKI" jej udržovat v podstatě po celou dobu jeho existence. Údržbou se myslí úprava a pravidelná editace úvodní nástěnky. To je rozdíl oproti běžným vláknům, které ze svého principu mají omezený čas pro jejich editaci. Btw. WIKI vychází z pojmu Wikipedie, nicméně v pojetí Jamky by se mělo jednat o výrazně univerzálnější pojetí. Do WIKI patří a do budoucna bude zařazováno cokoli, kde autor/vlastník má chuť, čas či motivaci udržovat dlouhodobě a tím přispět dlouhodobě k informovanosti své i ostatních Jamkařů. Výhodou by pak měla být i snažší dohledatelnost "kvalitního" autorského obsahu na Jamce (než hledat vždy to důležité v konkrétních vláknech v jednotlivých příspěvcích).

1-wiki.png


Pár klíčových vlastností k WIKI:
  • WIKI je přímá součást 19.jamky, kdy:
    • každá WIKI vzniká jako samostatná, trvale vlastníkem/správcem editovatelná Nástěnka (Hlavní obsah)
    • na každou WIKI je automaticky vytvořeno plnohodnotné diskusní vlákno
    • formát WIKI položek není pevně daný, každý si ji může upravovat a editovat dle svého
    • WIKI podporují aktualizace - tzn. editovat lze přímo nástěnku, pak je dobrým zvykem kliknout na "Přidat aktualizaci", která promítne informaci i do vlákna
    • každou WIKI je možno orientačně hodnotit pomocí klasických lajků i pomocí samostatného hodnocení s hvězdičkami s komentářem - (vestavěná možnost fóra u této funkcionality)
    • v případě zájmu je možné pak aktivovat ke každý WIKI i tým správců (prozatím vypnuto - v případě zájmu zapnu)
  • Nové WIKI může vytvářet každý registrovaný člen Jamky
  • Přesun běžných vláken do WIKI = je možný, ale uživatelsky komplikovaný - v případě zájmu mě kontaktujte pomocí soukromé zprávy (zvažte, jestli se nezaplatí založit novou WIKI), provedu pak případně ručně. Stejně jako mohu navázat ve výjimečných případech na novou WIKI některé z dřívějších diskusních vláken... atp.
  • Individuálně je pak možné změnit časem vlastníka WIKI (opět mi pište do SZ)
Kategorie WIKI:
  • Současné
    • Návody - Užitečné a informativní golf návody a instruktáže.
    • Seznamy - Výčty, seznamy, přehledy... - tady si dokážu představit vlastně cokoli: počínaje od osobní sbírky golfových vtipů, po seznamy dog friendly hřišť, či třeba hřišť, kde mají sprchu, dobré jídlo atp...
    • Žebříčky - Naše golfové žebříčky, preference, pořadí... - lehce duplicitní s předchozí kategorií, ale tu mohou být osobní žebříčky oblíbených hřišť v navštívených zemích (nenapadá narážka na naše cestovatele), seznamy oblíbené výbavy atp. Pravděpodobně spíše individuálního pojetí...
    • Ostatní - Cokoli, co napadne a nikam jinam se nevejde... kdyžtak tomu vytvoříme pak samostatný chlívek...
  • Budoucí
    • ...cokoli, co nás napadne.
Je tu pak ještě další možnost, že by se sem mohly přesunout i WITB, protože údržba WITB je u pak mnohem jednodušší? Resp. vždy se dá editovat. :)

---

Mnohokrát za uplynulé roky jsem měl po takovéto funkcionalitě od mnohých z vás poptávku. Velmi mě potěší, když se zamyslíte, jestli byste si nemohli nějakou takovou část 19.jamky vzít informačně na starost a prostě nechopit se nějaké své, klidně i nové WIKI. Možnosti jsou tímto skoro neomezené. Pokud si nejste jisti, jak na to, napište mi, poradím, pomůžu. :) Stejně tak všechny dotazy, reakce připomínky sem. :up:

https://www.19jamka.cz/wiki/
 
Upraveno:
Pro začátek a pro představu jsem do WIKI přesunul:

Vytvořte si i svoji individuální nebo obecnou WIKI. Blíží se zima, tak je na to prostor! :p :up:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom