Deníček golfového manažera - Zimní pumpování

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
2,398
2,760
123
Jméno
Martin Kopčák
Každá golfová sezóna je pro mě trochu jako pečení s pejskem a kočičkou. S nejlepším úmyslem dle receptu chystám dezert už od jara a postupně během roku přihazuju různé ingredience a nápady, abych pak skončil v listopadu s bolením břicha a rozporuplnými pocity, že ta hlava z husy už tam asi přijít neměla. Ale zatímco pejsek s kočičkou se poučili a na oběd šli k dětem, já si nechám přes zimu žaludek vypumpovat a vařím nanovo.
6583

Plány

Už během roku si dáváme na stranu vlastní nápady, poznatky z provozu a komentáře od hostů a návštěvníků. Z nich pak dáme ty pitomý na stranu a z toho zbytku zkusíme uplácat kostru toho, co bude nejen navazovat na naši práci z minulosti, ale bude nás posouvat dopředu tam, kam chceme my i naši hosté.

Jde o velké koncepční věci stylu rozvoje areálu v horizontu 20 let, stejně jako nákup nových lžiček ke kávě. Dle mého nejnáročnější na celé této aktivitě je dát jednotlivým plánům odpovídající důležitost tak, aby vše smysluplně navazovalo a motivovalo.

Plánování se obtížně plánuje. Takže občas nad něčím sedíme systémově, občas nápad vyplyne jen z kecání u kafe, občas mi to secvakne ve 2 ráno u golfového přenosu. Některé plány mi na papíře sedí od roku 2011 a čekají, jiné se na papír ani nedostanou a jdou mezi lidi.

Hřiště

Personál má přes zimu samozřejmě volnější režim, ale i tak je potřeba:
  • podzimní sklizení a jarní rozvezení všeho, co nesmí zůstat na sněhu venku
  • postarat se o zimní chod resortu (odklízení sněhu, topení, nutné opravy,...)
  • opravy, renovace a repase strojů (broušení vřeten, nožů, opravy motorů,...)
  • objednání náhradních dílů
  • objednání hnojiv, postřiků, semínka, písku,...
  • oprava a renovace inventáře hřiště (kolíky, lavičky, koše, směrové cedule,...)
  • případná zimní péče o hřiště (hnojení, ...)
  • prořez stromů a keřů (letos stovky kusů)
  • příprava bunkerů na sezónu (ořez, doplnění písku)
  • větší akce nerealizovatelné za provozu (úpravy hřiště, stavby,...)
Administrativa

Je nezbytné obnovit, případně upravit většinu smluvních vztahů, které v golfu fungují vždy na sezónu. Ať už s dodavateli, tak partnery. Většinu si potvrdíte, ale protože se snažíte neustále hledat nové příležitosti, občas za někým jedete, občas má někdo dovolenou, občas někdo nebere telefon. Takže touhle prací prokládáte celou zimu a doufáte, že to do začátku nové sezóny klapne. Díky posílání voucherů vás na poště nenávidí!

Český stát s libostí spouští nové aktivity s přelomem roku, kdy chcete nejvíc klidu. Takže vánoční svátky trávíte studiem nové legislativy pro kdejakou kravinu a na silvestra zavaříte tiskárnu, aby tu kravinu mohl každý podepsat.

Restaurace a hotel

Restauraci kvůli nevytíženosti na zimu zavíráme (personál držíme), hotel jsme v redukovaném režimu nechali letos poprvé i přes zimu. Ubytovali jsme pár zbloudilců, kteří zaplatili náklady, takže to nebyl uplně blbej nápad.

Je nutné provést revizi inventáře, udělat nutné opravy, dovybavit rozbité a ukradené, to vše v souladu s plány, které jsme si odkývali. Loni se celý hotel maloval, letos se kupovalo nové ložní prádlo a nový nábytek do restaurace.

Před otevřením je potřeba aktualizovat ceny, tzn. projet veškeré kalkulace jídel a nápojů (800 položek). Zpravidla největší péči věnujeme sestavě stálého jídelního lístku, který je už druhý rok takovým naším best of – dáváme do něj nejprodávanější produkty z minulých let, zároveň se snažíme přilepit nějakou tu novinku.

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,779
1,270
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
K tomu uklízení věcí, co nemůžou zůstat přes zimu venku... proč se uklízí odpadkové koše? Teď o víkendu jsem měl bag plnej odpadků, nebylo kam vyhodit..

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
2,398
2,760
123
Jméno
Martin Kopčák
K tomu uklízení věcí, co nemůžou zůstat přes zimu venku... proč se uklízí odpadkové koše? Teď o víkendu jsem měl bag plnej odpadků, nebylo kam vyhodit..
  1. Jsou drevene, hnili by.
  2. To mnozstvi snehu, ledu a vody by je beztak prorvalo
  3. Zbytky odpadku vyhrabou a roztahaji zvirata
  4. Krade se

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,779
1,270
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Aha.
Chtěl jsem napsat, že když jsou z deraveho plechu, vydrží vše. Zvířata nic nevyhrabou když je po poslední hře vysypes, ale nj, krade se. Pořád zapomínám..

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
2,398
2,760
123
Jméno
Martin Kopčák
Aha.
Chtěl jsem napsat, že když jsou z deraveho plechu, vydrží vše. Zvířata nic nevyhrabou když je po poslední hře vysypes, ale nj, krade se. Pořád zapomínám..
Kdyz jsou z deravyho plechu, tak jsou hnusny a reznou. A ze byla posledni hra vetsinou zjistis tak, ze na hristi lezi 20 cm snehu. A to se ty kose vyvazej dost blbe:).

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,779
1,270
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Kdyz jsou z deravyho plechu, tak jsou hnusny a reznou. A ze byla posledni hra vetsinou zjistis tak, ze na hristi lezi 20 cm snehu. A to se ty kose vyvazej dost blbe:).
Když jsou z deravyho nerezoveho plechu jsou hezčí než kdejakej výkřik že dřeva..
Tak jinak, když někdo otevře osmnactku, proč je problém dát aspoň na tři odpaliste koš? :)

Francovka

Mazák fóra
26.9.2017
691
603
103
Vsetín
Jméno
František Řepa
Před otevřením je potřeba aktualizovat ceny, tzn. projet veškeré kalkulace jídel a nápojů (800 položek). Zpravidla největší péči věnujeme sestavě stálého jídelního lístku, který je už druhý rok takovým naším best of – dáváme do něj nejprodávanější produkty z minulých let, zároveň se snažíme přilepit nějakou tu novinku.
Nebylo by lepší prodávat čerstvé potraviny a jídlo, než to, co je z minulých let? :cool:

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
2,398
2,760
123
Jméno
Martin Kopčák
Když jsou z deravyho nerezoveho plechu jsou hezčí než kdejakej výkřik že dřeva..
Tak jinak, když někdo otevře osmnactku, proč je problém dát aspoň na tři odpaliste koš? :)
Je to asi stejnej problem jako si to odnyst v bagu domu:). A v nasem konkretnim pripade to jeste nemame pripraveny a zaroven ocekavam, ze mezi dneskem a opravdovym zacatkem sezony jeste nasnezi.

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,779
1,270
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Je to asi stejnej problem jako si to odnyst v bagu domu:). A v nasem konkretnim pripade to jeste nemame pripraveny a zaroven ocekavam, ze mezi dneskem a opravdovym zacatkem sezony jeste nasnezi.
Už jsi viděl šlupku od banánu rozmatlanou v bagu? Asi ne, jinak bys takovou pitomost nenapsal ;-)

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
2,398
2,760
123
Jméno
Martin Kopčák
Už jsi viděl šlupku od banánu rozmatlanou v bagu? Asi ne, jinak bys takovou pitomost nenapsal ;-)
Chodim po svete 33 let a nikdy mi nedelalo problem si sve odpadky odnest domu a tam se jich zbavit. V celych Brdech nenajdes jediny odpadkovy kos presne z tohohle duvodu - aby se kvuli zpovikancum neresili kraviny stylu nevyvezenych odpadkovych kosu, jejich nedostatecneho poctu nebo blbeho umisteni. Kdyz si mel dost energie na prineseni obalu, urcite ti nejaka zbyla i na odnos.

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,779
1,270
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Chodim po svete 33 let a nikdy mi nedelalo problem si sve odpadky odnest domu a tam se jich zbavit. V celych Brdech nenajdes jediny odpadkovy kos presne z tohohle duvodu - aby se kvuli zpovikancum neresili kraviny stylu nevyvezenych odpadkovych kosu, jejich nedostatecneho poctu nebo blbeho umisteni. Kdyz si mel dost energie na prineseni obalu, urcite ti nejaka zbyla i na odnos.
Hele klídek, o Brdech se nebavíme, bavíme se o areálu, za jehož užívání se platí. Normálně tam koše jsou, teď ne. Když se zeptám proč, neznamená to, že jsem zpovikanec.
Mluvil jsem o jiném hřišti než tvém jak jsi jistě pochopil, když jsem u tebe nebyl.

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
2,398
2,760
123
Jméno
Martin Kopčák
Hele klídek, o Brdech se nebavíme, bavíme se o areálu, za jehož užívání se platí. Normálně tam koše jsou, teď ne. Když se zeptám proč, neznamená to, že jsem zpovikanec.
Mluvil jsem o jiném hřišti než tvém jak jsi jistě pochopil, když jsem u tebe nebyl.
Byt tebou podam oficialni stiznost napsanou na slupku bananu!

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,779
1,270
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Byt tebou podam oficialni stiznost napsanou na slupku bananu!
No, chvíli jsem uvažoval, že se zachovam jako někteří ostatní a budu bordel trousit po hřišti. Ale protože nejsem prase, odvezl jsem si bordel domů.
Tady jsem se poučil, že o něčem takovém s tebou nemá cenu diskutovat, budu si vesele odvážet svoje odpadky, platit za to, abych se brodil v odpadcích ostatních a vážně budu smutný z toho, jak to mají manažeři golf resortu těžký :)

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
2,398
2,760
123
Jméno
Martin Kopčák
No, chvíli jsem uvažoval, že se zachovam jako někteří ostatní a budu bordel trousit po hřišti. Ale protože nejsem prase, odvezl jsem si bordel domů.
Tady jsem se poučil, že o něčem takovém s tebou nemá cenu diskutovat, budu si vesele odvážet svoje odpadky, platit za to, abych se brodil v odpadcích ostatních a vážně budu smutný z toho, jak to mají manažeři golf resortu těžký :)
Nezapomen poslat Berovicim ucet za vycisteni bagu a bejt tebou budu chtit i slevu za vosoupany podrazky a sjety gumy od auta:).

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,779
1,270
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Nezapomen poslat Berovicim ucet za vycisteni bagu a bejt tebou budu chtit i slevu za vosoupany podrazky a sjety gumy od auta:).
Neboj, to zvládnu

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: mkopcak

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,934
3,198
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Díky za článek, zajímavé čtení. :)

—-
Volně navážu na diskusi k odpadkovým košům...

Mně osobně nevyhovuje, když má hřiště zimní provoz a pouští na hřiště (což je fajn), vyndavání vzdálenostních kolíků. Chápu, ze se mohou sněhem dřevěné zničit, na druhou stranu nákladové jsou metrové kůly zanedbatelné a komfort/orientaci při hře to pomáhá dle mého hodně, zvlášť na hristi, které nemám nachozené.

Trochu to přeženu, ale docela by mě zajímalo při příchodu na hřiště, když jsou slevy, zimní provoz, někde přehledné vypsané omezení oproti běžnému stavu. Často se to shrne slovem zimní greeny... ale to, ze jsou sloučena odpaliště, nedostanete ani kafe, některé jamky v rekonstrukci cele atd se vlastně dozvíte, až když jste přímo na hristi. Na webu hrist to zpravidla nebývá a nebo rozstrkané v x novinkách (web, Facebook...)... a proste zimní provoz je co resort, to různé pojetí.

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
2,398
2,760
123
Jméno
Martin Kopčák
Díky za článek, zajímavé čtení. :)

—-
Volně navážu na diskusi k odpadkovým košům...

Mně osobně nevyhovuje, když má hřiště zimní provoz a pouští na hřiště (což je fajn), vyndavání vzdálenostních kolíků. Chápu, ze se mohou sněhem dřevěné zničit, na druhou stranu nákladové jsou metrové kůly zanedbatelné a komfort/orientaci při hře to pomáhá dle mého hodně, zvlášť na hristi, které nemám nachozené.

Trochu to přeženu, ale docela by mě zajímalo při příchodu na hřiště, když jsou slevy, zimní provoz, někde přehledné vypsané omezení oproti běžnému stavu. Často se to shrne slovem zimní greeny... ale to, ze jsou sloučena odpaliště, nedostanete ani kafe, některé jamky v rekonstrukci cele atd se vlastně dozvíte, až když jste přímo na hristi. Na webu hrist to zpravidla nebývá a nebo rozstrkané v x novinkách (web, Facebook...)... a proste zimní provoz je co resort, to různé pojetí.
Myslím si, že teď zažíváme z tohoto pohledu takové telecí období. Není to tak dávno, kdy prostě golfová sezóna v ČR končila v půlce listopadu a začínala v dubnu. A nikoho ani nenapadlo chtít v mezidobí hrát na hřišti. To se vlivem řady faktorů (měnící se počasí, větší tlak hráčů, větší snaha vyjít hráčům vstříc, lepší vybavení,...) mění a každý k tomu přistupuje jinak.

Některá hřiště mají personál v pohotovosti mnohem víc a tudíž jsou schopna zajistit mnohem lepší úroveň i v mimosezóním provozu, jiná se snaží vyjít vstříc alespoň v omezeném režimu a některá mají prostě zavřeno a hotovo. Chápu, že orientace je v tom složitá.

Vzdálenostní kolíky - nemyslím si, že kdokoli chce nechat dobrovolně své zařízení chátrat a je jedno, jestli je to kůl za stokoruny nebo koš za tisíce. Prostě to nechci mít zničený. My jsme např. ještě před 7mi lety vyndavali před zimou veškeré značení, uplně všechny kolíky...A např. letos musíme cca 50 ks vyměnit, protože uhnili...

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
2,398
2,760
123
Jméno
Martin Kopčák
když jsou slevy, zimní provoz
Ještě mne napadá v souvislosti i s tím co psal @JardaK - platíte přeci sníženou cenu, právě proto, že kvalita služeb a hřiště je prostě nižší. Já třeba na podzim a na jaře pozoruji, že si u mne zahraje spousta lidí za zlevněnou cenu, které pak během sezóny za plné fee už nevidím. Usuzuji z toho, že lidé raději ušetří s očekáváním slabšího servisu, než aby platili např. i za ty umístěné odpadkové koše plnou cenu. Nebo?

Mikroshoty (zeď 19.jamky)

Dobrou hru "nasim" amaterum na Zbraslav. Drzim palce
Hezkou hru, kdo dneska ci zitra jde!
Rychlé mikroshoty, obnoveno po roce. Pro krátka sdělení, info, pozdravy, vzkazy. Takže, zdravím! (odpovědi kliknutím na tři tečky u vzkazu - jen na velkém monitoru)
Nemáte někdo zkušenosti s Black Stork na Slovensku? Cena za fee je docela vysoká, máte tipy, jak tam hrát levněji? Popř. nemá někdo nějaký voucher za lepší cenu? Díky za info. Camiro

Členové online

Statistiky fóra

Vlákna
1,922
Členové
467
Nejnovější uživatel
bettycanter