Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Albatross

Tak asi opět někdo přepálil sítě a poslal kuličku někomu do kuchyně, celá pravá strana driving range je bez možnosti hrát driver, na recepci informace, že hráč je odpovědný za to, kam hraje. Takže driver nově jen z krytých odpališť nebo rohožek vlevo. Což zrovna pro mě bylo místo zapovězené, jednou jsem tam trefil šlajzem okno, naštěstí vydrželo.
 
Albatross je letos konečně v top stavu, opravdu paráda. Už procházka na začátku první fairwaye je skoro jako když jdete po greenu a to moc nepřeháním :)
Fairwaye jsou opravdu famózní, první cut také super. Druhý cut trošku sušší, což je pro nás normální hráče vlastně dobře. A vysoká tráva také dost suchá, což dělá hřiště hezké (já teda tuhle úpravu ponechání růstu vysoké trávy, která se pak při ET diváky sešlape, nemám rád) a přitom se tam většinou dá míč najít, kromě hodně hustých míst, kde je to smícháno s nějakým zvláštním porostem pod tím. Greeny mi na Albatrossu letos přišly dost pomalé, teď už jsou skvělé. Od začátku sezony tam byly na greenech takové divné ostrůvky trávy, sice zválcované, ale vliv na rychlost to mělo, nepravidelně vyrostlé, teď už je to pryč, všimnul jsem si toho jen na greenu osmičky. Nějaký odborník tady třeba popíše, co to je za problém. Takže za mě teď Albatross opravdu za 1- a možná i za 1 a prakticky perfektní - kdo můžete, jděte tam, o moc lepší už to asi nebude a uzávěra kvůli ET se blíží.
 
Pro představu jak teď vypadají ty greeny.
Kromě bahnitých fleků, tam mají i časoprostorové anomálie které vás okradou o HIO.
 

Přílohy

  • 58BCE0CD-DCE8-41D8-B83D-0550CE65B1B1.jpeg
    58BCE0CD-DCE8-41D8-B83D-0550CE65B1B1.jpeg
    216,8 KB · Zobrazení: 177
Tak na webu hodil Albatross ten stav greenu na greenkeepera DPWT a ze se to stalo jeho chybnym zasahem. Tak jestlipak je DPWT pro takovy zasah pojistena, kdyz pak zkazi hristi zbytek sezony. Fairwaye jsou v perfektnim stavu, odpaliste take, bunkry skvele - ale greeny opravdu strasne, prakticky se na nich neda regulerne hrat. Na polovine az tretine greenu zadna trava, jen pisek na hline, casteji na spodni polovine greenu. A ne v jedne casti, ale obvykle vsude nerovnomerne.
 
Já myslím, že finální rozhodnutí musí mít vždy majitel/greenkeeper hřiště. Tady se něco vyzkoušelo (zřejmě na radu/požadavek DPWT) a asi to na daném typu trávy v daném klimatu nezafungovalo. Každopádně jak se říká, zkušenost je k nezaplacení, v příštích letech se to už snad nestane.
 
Aktuální stav greenů na fotce (jamka č.3). Může to vypadat, že je tam linie, kde teprve green začíná, ale už spodní okraj fotky je opravdu green. Ne všechny jsou tedy tak špatné. Ale třeba čtyřka se dokonce hraje na zimní green.
 

Přílohy

  • IMG_4807.jpeg
    IMG_4807.jpeg
    319 KB · Zobrazení: 134
Tak to je dost katastrofální stav :oops:. Návštěvu tedy nechám na příští rok...
Jsem na tom podobně. Letošní jednu hru vyměním za Vinoř nebo Zbraslav nebo Kácov popř. Konopiště.😕
 
Tak to je dost katastrofální stav :oops:. Návštěvu tedy nechám na příští rok...
Taky jsem se tam chystal........mám ještě jednu hru z kreditu ČGK na TOP hřiště, tak to musím do konce roku někde využít........vidím to tedy na Kácov, Zbraslav....a nebo na tu "mojí" Vinoř:D
 
Ještě bych měl tedy doplnit, že vše ostatní na hřišti je super. Mimo fairway fakt nechcete, voda je mokrá a fairwaye samotné jsou v topu, bez ironie.
 
Tak asi opět někdo přepálil sítě a poslal kuličku někomu do kuchyně, celá pravá strana driving range je bez možnosti hrát driver, na recepci informace, že hráč je odpovědný za to, kam hraje. Takže driver nově jen z krytých odpališť nebo rohožek vlevo. Což zrovna pro mě bylo místo zapovězené, jednou jsem tam trefil šlajzem okno, naštěstí vydrželo.

Zaslechnuto na drivingu, že prý snad místní zastupitel ty míčky házel lidem na ty zahrady aby to vypadalo, že to tam lítá z drivingu. Upřímně by mě to moc nepřekvapilo, kdyby to byla pravda.
 
Jinak ke stavu grýnů, chybu udělal greenkeeper, už tam nepracuje, převzal to nějaký místní kluk co už tam jednou pracoval a dávalo se to pomalu dohromady než přijeli z DP tour, něco na to dali a dojebali to do dnešního stavu.
 
Hratelne to je ale nesekaji to, je potřeba to nechat nárůst. Jestli dávají slevu, nevím ale lidi chodí prý méně a zbytek je v top stavu. Některé grýny jsou horší jiné lepší.
 
Zaslechl jsem, že smlouva mezi European Tour a Albatrossem je ještě na rok/dva a že European Tour chce v ČR zůstat, ale hledá jiné hřiště, v hledáčku byl prý OAKS, ale tam jim řekli že je zajímá LIV, Ryder Cup, Solheim Cup apod :)...je to z druhé ruky, bůh ví co je na tom pravdy, ale nemá někdo nějaké info :)? Třeba @JanKostalCZE @mkopcak apod.?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom