Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"5 minut denně" - Tréninková GolfVýzva 19.jamky a GolfGearu pro rok 2018

Stav
Uzamčeno.
Den 4

Doma dvoufázovej:(. Jerry seš lepší.
Chiping a záclonový driving. Při něm jsem se soustředil na dýchání. Vychází mi to : při nápřahu nádech a pak výdech po celou dobu švihu.
Teď jdu ještě cca 20 min. cvičit
Jestli lepší to nevím, ale snažím se :p. A to dýchání se taky snažím dodržovat. :up:
 
DEN 4
Po třech hodinách, co mi do okna kanceláře svítilo sluníčko, jsem to nevydržel, zavřel notebook a vyrazil 60 km do Hodkoviček...
Bez drivingu, pouze 10 minut puttování, takže jsem moc neočekával. 2 pary a první letošní birdík. Jamka 8 - drive 237m, 7i 150m a SW 90m na 2 metry od vlajky. Zlepšilo mi to po třech vyhozených drivech na předchozích jamkách pocit ze hry.
Hřiště v perfektním stavu!
 

Přílohy

  • IMG_20180204_155617.jpg
    IMG_20180204_155617.jpg
    127,3 KB · Zobrazení: 250
Jsem prehledl, ze musim denne psat report. Kazdopadne dneska jsem si dal 3 jamky na Phigolfu. Jedna byla v paru! :)
 
Den 4/28
Co o to, denně na 5minut vždycky vemu do ruky hůl, ale to mám stále psát to samé? :-D
Dopoledne naposled chipováni na zahradě a večer první trenink puttování s novými míčky :))

C6A9D4DD-C028-4C89-965A-727354CE1A6E.jpeg
 
Den 4/28
Co o to, denně na 5minut vždycky vemu do ruky hůl, ale to mám stále psát to samé? :-D
Dopoledne naposled chipováni na zahradě a večer první trenink puttování s novými míčky :))

Zobrazit přílohu 3826
Den 4

poslouchám trenéra a piluji nápřah .... a hlavně nezalomit zápěstí :)

přesně @Tomáš Kloud ..... takováhle soutěž je jistá dávka masochismu od @requo a @Michal Prokop, že se odsoudili to po nás číst :p:p:p

Ano. :) Otázkou je, jak to samozřejmě každý pojme. Trénink může být zpestřen nějakou soutěží, například paty z dvou metrů,. každý den se určitě nepodaří stejný počet atp. Psát chipping, putting by třeba mě osobně nebavilo, já třeba osobně bych psal, dnes se mi povedlo tolik a tolik z tolika, další den třeba o jedno víc atp. Určitě každý má i nějaké své rutiny, co konkrétně trénuje, na jakou vzdálenost - může se to tedy pojmout i jako inspirace pro ostatní, tip na vhodná cvičení. Když jdeš do fitka, tak taky můžeš napsat - 60 minut jsem cvičil a nebo můžete konkrétně rozepsat, co a jak šlo a zamyslet se nad tím. Trénink může být pocitový, ale i dost konkrétní a cílevědomý. Šikovné může i být brát to jako tréninkový deníček. A pokud bude psát rozumně, tak po 28 dnech se můžete ohlédnout a vidět konkrétní zlepšení. Využít to, když už se musí psát jako šanci a ne jen jako povinnost ala "byl jsem". :)
 
Upraveno:
Den 5/28
Trénink puttování
Délky 0,5 + 1 + 1,5m, víc už nemám koberec :) .. pokaždé, když jsem dal tuto trojkombinaci započítal jsem si bod .. celkem 7bodů .. ještě někdy vyzkouším .. za povedený pokus +1 bod, za zkažený -1 .. uvidíme jak dalece se do mínusu dostanu ..

Co se týče minulých dnů, u chippingu si dávám za cíl čistý kontakt s míčkem. Vždy mám 2 - 3 míčky na zahradě a buď trefuju cíl (malý stromek), nebo si prvním míčkem nastřelím cíl a druhým se snažím co nejblíže k prvnímu. :)
 
DEN 5
Puttování na puttovacím koberci. Všechny putty ze 2 metrů. 5 serií po 10 puttech.
1. serie 9/10
2. serie 9/10
3. serie 10/10
4. serie 10/10
5. serie 9/10
Celkem 47/50
Že bych se díky této výzvě a za přispění zimního počasí zbavil psychického bloku z krátkých puttů :eek:. No uvidíme...
 
DEN 6
1 hodina na síti. Postupně PW, 9i, 7i, 5i, 4H a Driver. Až na posledně jmenovaný to docela šlo. ;) Ten mi prevít pořád nejde. Příště to bude asi s trenérem. Jsem si zvědav,
jak si s tím poradí.:D
 
DEN 6
Dneska zlehka. 20 chipů LW, 20 chipů SW, 10 chipů GW a nakonec 25 chipů PW. Vše v obýváku z podložky pěnovými míčky...
 

Přílohy

  • IMG_20180206_165757.jpg
    IMG_20180206_165757.jpg
    107,7 KB · Zobrazení: 254
Chválím všechny držáky a statečné, kterým to jde! Jen tak dál, někteří už budete mít zítra čtvrtinu za sebou!
 
DEN 6
Dneska zlehka. 20 chipů LW, 20 chipů SW, 10 chipů GW a nakonec 25 chipů PW. Vše v obýváku z podložky pěnovými míčky...

Ta podložka se mi líbí. Nestěhuje se po podlaze, když si o ní drbneš holí ?
 
Ta podložka se mi líbí. Nestěhuje se po podlaze, když si o ní drbneš holí ?
Drží. Já se snažím do ní mlátit (představuji si řízek za míčkem) a nehne se... Pro představu zasílám photo spodní gumy...
 

Přílohy

  • IMG_20180206_194125.jpg
    IMG_20180206_194125.jpg
    112,3 KB · Zobrazení: 247
Den 5

Ještě, ze nám dal náčelník možnost dopisovat to o jeden den zpětně.
Včera putty na koberci. 2m na dětském koberci s pravidelným vzorem mám 38 ze 40. Zítra to zkusím napříč ;)
 
Den 6

Plním slib trenérovi..... piluji rotaci do nápřahu a správné držení hole. Když to dam 30x dobře začínám s přenesením váhy. A zítra znovu.
Jsem vlastně živý experiment toho zda svalová paměť funguje nebo ne. Odborníci se dohodnout nemohou. Jestli maji pravdu ti co říkají ano, tak s mým počtem opakování se těším na hřiště :cool:
 
Den 6/28
Tak dneska, vzhledem k problémům v práci, jsem opravdu měl čas jenom 5minut :( takže alespoň základní trénink tempa a prošvihu .. cílem bylo mít z toho dobrý pocit :) splněno !
 
2/28

Doufam, ze to neni poruseni nejakych pravidel, ale beru celkove jako trenink na novou golfovou sezonu, ikdyz ne vzdy jsou to golfove veci, stejne tak jako hokejisti, fotbalisti a jini sportovci, maji suchou pripravu, tak i ja vzhledem k venkovnimu pocasi, brzke tme a tim padem zavrenym drivingum, neni kazdy den pro me moznost trenovat s holi.

vcera zpetne dopisuji trenink v posilce, zahrati na pasu, peclive protazeni a trenovani coru vnitrnich brisnich a bedernich svalu (vloni jsem mel problemy se zady a vetsinou po dni golfu jsem moc nebyl schopen se dva dny hybat, takze letos to nechci podcenit). Potom nasledovali 3 serie po 4 cvicich na prsa, 3 serie po 4 cvicich na ramena, pak jeste deset minut na pasu, jeste par cviku na core a hura do sprchy.

3/28

Dneska jsem si dal vybeh - nesnasim behani :D dal jsem si pet kilometru, pred chvili jsem pribeh, kazdy krok mi v hlave znelo: "nesnasim behani" :D ale trocha fyzicky po provalenejch par poslednich mesicich urcite pomuze, v lonske sezone jsem zjistil, ze na poslednich par jamkach, uz je telo unaveny a fyzicky odchazim a hraju zbytecne rany navic, tomu chci letos predejit.

Takze jsem si to naordinoval nejen golfovou, ale pres zimu suchou pripravu (diky 28 denni vyzvo) - PO - posilka, UT - vybeh, ST - plavani + doma "dribling" s mickem na holi, CT - Fyzio plus doma puttovani, PA - cvicne svihy doma s timhle (Tréninková hůl GRIP AND SWING TRAINER), jelikoz mam maly byt a ja jsem pomerne velky, nemuzu doma svihat normalni holi, SO/NE - pokud pocasi bude prat tak driving, ci jine venkovni golfove aktivity. A uz se tesim na lepsi pocasi a na venkovni treninky v tydnu po praci!
 
Doufam, ze to neni poruseni nejakych pravidel, ale beru celkove jako trenink na novou golfovou sezonu, ikdyz ne vzdy jsou to golfove veci, stejne tak jako hokejisti, fotbalisti a jini sportovci, maji suchou pripravu, tak i ja vzhledem k venkovnimu pocasi, brzke tme a tim padem zavrenym drivingum, neni kazdy den pro me moznost trenovat s holi.

Primárně tato akce je myšlena jako nácvik golfu, konkrétní - pro příklady viz příspěvky ostatních. Alespoň pět minut denně, kdy i do jiného tréninku se dá zapojit například pár patů, pár švihů cvičnou holí atp i v omezeném prostoru. Nemělo by to být tak, že každý den člověk běhá a díky tomu má výzvu splněnou, případně jde rychlou chůzí na autobus/tramvaj atp. Takže přednostně alespoň kousek nějakého golfu. Těch pár dní zpětně se nic neděje a zeptal si se, případně klidně začni znovu. Tak prostě dál vždycky něco z golfu přidej. Tato golfová výzva není omezena na únor atp, začít se dá kdykoli v letošním roce. A snad ještě doplním, primárně má jít o cílevědomí trénink některé z golfových dovedností. Prostě nácvik - golfu.
 
DEN 7
Trénování CHIP IN. Vzdálenost 5m, hůl PW a výsledky 5ti sérií po 10ti ranách : 10:3, 10:3, 10:2, 10:3, 10:2. Není to žádná sláva, ale zase mám velký prostor pro zlepšování se.;)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom