Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"5 minut denně" - Tréninková GolfVýzva 19.jamky a GolfGearu pro rok 2018

Stav
Uzamčeno.
DEN 7
Jeli jsme navštívit prarodiče, což pro mě znamená vzít si s sebou wedge a dát si pár ran na zahradě, kde jsem jako malý řádil s trošku větším míčem :).
24 ran z 25 metrů LW, 12 ran z 35 metrů LW, 24 ran ze 45 metrů SW. Pocitově cca 60 % ran super, 20 % ran ok a 20 % ran moji klasičtí tlusťoši... Takže je co zlepšovat...
Navíc zjištění, že ve sněhové pokrývce se ty bílé malé míčky těžko hledají :D.
 
Primárně tato akce je myšlena jako nácvik golfu, konkrétní - pro příklady viz příspěvky ostatních. Alespoň pět minut denně, kdy i do jiného tréninku se dá zapojit například pár patů, pár švihů cvičnou holí atp i v omezeném prostoru. Nemělo by to být tak, že každý den člověk běhá a díky tomu má výzvu splněnou, případně jde rychlou chůzí na autobus/tramvaj atp. Takže přednostně alespoň kousek nějakého golfu. Těch pár dní zpětně se nic neděje a zeptal si se, případně klidně začni znovu. Tak prostě dál vždycky něco z golfu přidej. Tato golfová výzva není omezena na únor atp, začít se dá kdykoli v letošním roce. A snad ještě doplním, primárně má jít o cílevědomí trénink některé z golfových dovedností. Prostě nácvik - golfu.

Diky, tim padem to pro me pada, 28 dni za sebou doma puttovat nebudu :) . Preju dlouhou vydrz ostatnim!!!
 
Den 7/28
Ta práce mě zabije, takže podruhé v řadě opravdu jenom nácvik.
Takže koberec a serie pattováni ( jedna serie 3putty 0,5 1 a 1,5m)
Vysledek 30% serii dopadlo, zbytek byl krátký. Takže alespoň vidím cíl této vyzvy. Zlepšit se alespon na 80%.
 
Den 7.

Tedy včera. Bez mučení přiznám, ze veškeré morální odhodlání něco dělat jsem nechal na večerním dýchánku U Kurelů. :eek:
 
Den 8.

Puttování 1, 2, 3, 4 m. Moc mi to nešlo. Hlavně ty 4 metry 5x za sebou trefit jamku se mi podařilo až na 6tý pokus.
 
Upraveno:
DEN 8
Nejdříve jsem si změřil délku puttovacího koberce a zjistil, že to není 2 metry, ale pouze 1,8 metrů, takže se omlouvám za mystifikaci výše.
Zřejmě se moje sebevědomí díky tomuto zjištění zvedlo, neboť jsem minul pouze 4. putt a následně proměnil zbylých 66 za sebou. To znamená 69/70, což je pro mě fakt nepochopitelný :eek:.
 
Den 8.
Zjistuji, ze putt doma na koberci je jednoduchý. Trefuji 48/50 2m puttu a to mířím na víčko od lahve. Beru to tedy jako nácvik zaujmuti správného postoje. Na zemi mám tycky na míření u nohou, abych stal vždy rovně. Už chápu proč je spousta lidi po domácím tréninku na jaře překvapena, ze jim to najednou nejde :cool:
 
Den 8/28
Trénink na simulátoru s Trenérem .. zopakování si chipping a trénink dlouhého železa ..
Pak jedna hra na simulátoru, kde se mi podařilo záhadným způsobem mít 70% zasažených fariway z teečka a mít super příhry do greenu. Takže ve výsledku 25% GIR ...
 
Den 9.
1 hodina na simulátoru. Nejdřív driving to docela šlo, ale hřiště hrůza. Chvílema jsem si připadal jako houbař.:(
 
DEN 9
Dneska jsem musel rychle něco podniknout ve volné půlhodině mezi návratem z práce a cestou na trénink do posilovny...
Takže chipy z podložky v obýváku do záclony pěnovými míčky střídavě vysoká a nízká "tráva" - 25 LW, 25 SW, 12 GW a nakonec zpět 7 LW. Pocitově v pořádku asi až na 5 chipů, které si pamatuji jako nepovedené...
 
Musim sportovne priznat, ze jsem vcera na jakykoliv trenink zapomel. :(
Ale dnes pokracuji dale... cviceni, abych nepretahoval naprah.
 
Musim sportovne priznat, ze jsem vcera na jakykoliv trenink zapomel. :(
Ale dnes pokracuji dale... cviceni, abych nepretahoval naprah.

Pro splnění této výzvy je potřeba o svém tréninku zde reportovat pravidelně, tzn denně, viz pravidla v úvodním příspěvku.
 
Den 9/28
nácvik švihu a tempa podle trenéra ... musím si zažít ten pocit švihu a hlídat si KFC křídla, jak na začátku tak na konci .. správně podvlékat rameno pod bradou a hlavně mít pří vrcholu nápřahu správně natočené ruce .... uff bude to dlouhá cesta, ale první střípky jsou vidět... :)
 
Den 9

Doma u zrdcadla večerní trénink nápřahu a protože si samozřejmě myslím, ze už všechno umím a dělám správně, tak přidávám přenesení váhy do začátku domén swingu. Už se těším jak mě z toho přesvědčeni vlastní umění příští týden zase trenér vyvede :p
 
Den 10/28
Rozhodl jsem se natočit můj trenink na zahradě. Si člověk řekne švihám krásně, mám dobrý pocit z kontaktu s míčkem a s drahou letu jsem také spokojen ... pak se kouknu na video ...
Váha na zadní noze, víc práce zápěstím, KFC křídlo v prošvihu .. no hrůza :-D
Takže víc tréninku s asistentkou a videem .. rád bych na konci výzvy sem dal video se zlepšeným švihem ..

 
DEN 10
Opět sobotní Hodkovičky. 40 minut krátká hra (25 ran z 10 metrů, 25 ran z 30 metrů, 25 ran z 60 metrů, 7 bunker shotů), 30 minut driving (30 ran postupně PW, 7i, 5i, 3W, Driver), 15 minut puttování.
Následně devítka odehraná s jedním míčkem, pár ran se nepovedlo (asi 6), k tomu pár zaváhání na greenu a v jeho okolí a je z toho 47. Ale pocitově to jde nahoru, tak doufám, že se do začátku sezony stabilizuju blíže k té čtyřicítce, ideálně na ní.
Těší mě forma driveru, na ostatním budu muset pracovat...
 

Přílohy

  • IMG_20180210_123412.jpg
    IMG_20180210_123412.jpg
    172,1 KB · Zobrazení: 253
Den 10
Po delší době tréning švihu plastovými míčky do záclon. Cca 60 míčků. Osvědčilo se mi dát asi 15 cm za míček složený kus hadru. Když po úderu zůstal na místě šla hlava hole nejdřív do míčku. Alespoň v to doufám. Pak chipování do terče 15 x 15 cm na zásloně. Úspěšnost asi 50%.
 
Upraveno:
DEN 10
Opět sobotní Hodkovičky. 40 minut krátká hra (25 ran z 10 metrů, 25 ran z 30 metrů, 25 ran z 60 metrů, 7 bunker shotů), 30 minut driving (30 ran postupně PW, 7i, 5i, 3W, Driver), 15 minut puttování.
Následně devítka odehraná s jedním míčkem, pár ran se nepovedlo (asi 6), k tomu pár zaváhání na greenu a v jeho okolí a je z toho 47. Ale pocitově to jde nahoru, tak doufám, že se do začátku sezony stabilizuju blíže k té čtyřicítce, ideálně na ní.
Těší mě forma driveru, na ostatním budu muset pracovat...

U Vás není sníh. To máte dobrý. Naše hřiště je spíš na běžky.:(
 
Den 10
Nápřah, kontrola zápěstí, rotace a přenesení váhy. Opět před zrdcadlem. Už se těším zítra na driving. Doposud jsem domácí drill vždy poznal na výsledcích, tak doufám, ze tomu bude stejně ;)
 
DEN 11
1 hodina na síti. PW, 9i, 7i, 5i, 4H. Až sem to docela šlo. Driver stál tradičně za prd. Pořád se v nápřahu zvedám. Abych se toho zbavil vymyslel jsem vlastní hlavou, takové udělátko, které by mi mělo v nápřahu hlavu udržet na místě. Dnes jsem to zkoušel, ale ještě to není úplně ono.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom