Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"Zadržený" HCP

Takze spravne by hcp 54 pri zlepseni si mela zapsat nesoutezni vysledek a na turnaj jit az po? :)

Jinak poradatel dava ceny co ma diky sponsorum. Nic nezkuseneho na tom neni, je to pripad 99% firemnich turnaju...

Zkušený pořadatel firemního turnaje nikdy nevezme na turnaj hráče "z ulice". Pokud tam má dobré ceny a jedno od koho jsou, chce, aby je vyhrál někdo ze skupiny lidí na kom mu záleží. Takže, možná těžší než hodnotný turnaj vyhrát, je na něj se dostat.
 
Opravdu si myslím, že se má hráč na turnaj připravit, jako bývalý vrcholový sportovec, beru netto stableford jako podvodný a alibistický systém, podle kterého jsem nikdy nechtěl hrát.

Zavedením HCP 54 se zrušila kategorie ZK, která hrála své výsledky na brutto body. Pro mě turnaje na kterých hrají lidi golf 6,5 hodiny a dělají si co chtějí, poněvadž neznají ani pravidla, je současné peklo golfu.

Takže za mě, ať si vybere turnaj, pořádně se na něj připraví a vyhraje ho, tisíckrát raději jednoho dobře připraveného golfistu, než deset zapšklých borců "pokus omyl", kteří nejenom zahrají tužku, ale ještě budou prodávat protesty! Pro mě je terminus technicus "zadržený hcp" holý nesmysl. Protože v podstatě degraduje snahu a trénink jedince.

V zásadě souhlasím. Já jen upozorňoval na fakt, že pokud hraji vědomě se zadrženým HCP, je to proti pravidlům.
Nedělám iluze o tom jak férově vypadá komerční otevřený turnaj v (nejen ) kategorii 36+ s hodně hodnotnými cenami:D .
V Česku lze totiž uspořádat turnaj 36+, který by se dal bez uzardění označit jako regulérní, jen na papíře. Hráči mají logicky minimální znalosti pravidel ( v této kategorii se většinou porušují pravidla nevědomky ), HCP neodpovídající výkonnosti atd. atd.
Proto si myslím, že turnaje v této kategorii mají mít jen symbolické nebo žádné ceny. Tito hráči se mají nejdříve trochu otrkat, dostat HCP na reálnější úroveň, seznámit se s turnajovou atmosférou...A pro ty nejlepší nechť je odměnou hřejivý pocit, že si uhráli HCP pod 36.
 
Nejak nerozumim, proc by mel byt stableford podvodny... jedine z toho pohledu, ze nizke HCP maji problem vyhravat
Ahoj,

ad 1, vede k diskuzím o zadrženém HCP,
ad 2, udržuje v hráči iluzi, že je vítěz,
ad 3, kvalitní golf se hraje na rány, na jamky a brutto stableford, všechno ostatní je alibismus...

Samozřejmě nic ve zlém, ale byla to reakce na zadržený HCP, který mně osobně vůbec nevadí, protože je to věc hráče jestli se na turnaj pořádně připraví, jako v každém jiném sportu, nebo jde na turnaj, když by měl ještě půl roku jenom trénovat na drivingu a učit se pravidla.
 
Ahoj,

ad 1, vede k diskuzím o zadrženém HCP,
ad 2, udržuje v hráči iluzi, že je vítěz,
ad 3, kvalitní golf se hraje na rány, na jamky a brutto stableford, všechno ostatní je alibismus...

Samozřejmě nic ve zlém, ale byla to reakce na zadržený HCP, který mně osobně vůbec nevadí, protože je to věc hráče jestli se na turnaj pořádně připraví, jako v každém jiném sportu, nebo jde na turnaj, když by měl ještě půl roku jenom trénovat na drivingu a učit se pravidla.
V podstatě s tebou souhlasím s výjimkou jednoho - “jde na turnaj, když by měl ještě půl roku jenom trénovat na drivingu” - i když chápu tvé důvody ;)

Myslím, že právě nutnost “bušit” půl roku do podložky, aby si zájemce vůbec mohl jít v minulosti “pinknout” na hřiště (v době golfového boomu) bylo jednou z příčin, proč se golf tolik nerozšířil.
Samozřejmě pro to “pinkání” je (a bylo) k dispozici málo akademií.
 
V podstatě s tebou souhlasím s výjimkou jednoho - “jde na turnaj, když by měl ještě půl roku jenom trénovat na drivingu” - i když chápu tvé důvody ;)

Myslím, že právě nutnost “bušit” půl roku do podložky, aby si zájemce vůbec mohl jít v minulosti “pinknout” na hřiště (v době golfového boomu) bylo jednou z příčin, proč se golf tolik nerozšířil.
Samozřejmě pro to “pinkání” je (a bylo) k dispozici málo akademií.

Ahoj Mirku,

budu ti tykat jako ty mně, kdyby jsi to pochopil a souhlasil se mnou, tak jsi odpustil jízlivé "mé důvody" a nestál při turnaji na hřišti o hodinu déle. Dokonce v rámci urychlení hry změnili pravidla, jenže to není o pravidlech, ale o připravenosti hráčů...

Nejsem pokrytec a nebudu říkat, že se mi nelíbí, když lidé trénují, co víc, například u mne, ale post je k něčemu úplně jinému.

P. S. Golf se na rozdíl od dnešních dní v minulosti masově rozšířil, což v současnosti nelze říci, kdy spíše stagnuje, respektive padá.

Přesto děkuji za reakci ;-)
 
Ahoj Mirku,

budu ti tykat jako ty mně, kdyby jsi to pochopil a souhlasil se mnou, tak jsi odpustil jízlivé "mé důvody" a nestál při turnaji na hřišti o hodinu déle. Dokonce v rámci urychlení hry změnili pravidla, jenže to není o pravidlech, ale o připravenosti hráčů...

Nejsem pokrytec a nebudu říkat, že se mi nelíbí, když lidé trénují, co víc, například u mne, ale post je k něčemu úplně jinému.

P. S. Golf se na rozdíl od dnešních dní v minulosti masově rozšířil, což v současnosti nelze říci, kdy spíše stagnuje, respektive padá.

Přesto děkuji za reakci ;-)
Tak nějak si tady všichni tykáme, ostatně je tu o tykání i vlákno ;)
Ty “důvody” byly jen takové přátelské šťouchnutí. Pokud sis to vysvětlil nějak jinak, tak “sorry jako” :D
Ano golf se rozšířil, ale nijak si mi nevyvrátil, že by se mohl rozšířit více nebýt nutnosti získa ZK, aby si člověk mohl zkusit golf na hřišti. On ten golf jen na podložce není ten pravý golf i když trénink a příprava je k herním dovednostem nutná. Ale jak říkám, pro to vyzkoušení bez ZK tu byl i nedostatek akademií.
Já začal hrát na základě “osvědčení pro hru”, takže jsem po pár trénincích a základním proškolení pravidel, etikety a bezpečné hry, mohl vyrazit na domácí hřiště si vyzkoušet, jak to hrají “velcí kluci”.
Pokud bych měl čekat až složím ZK, tak bych dnes asi golf nehrál. Prostě chodit několik týdnů či měsíců jen na driving by mě nebavilo. A myslím, že nejsem sám.
 
Tak nějak si tady všichni tykáme, ostatně je tu o tykání i vlákno ;)
Ty “důvody” byly jen takové přátelské šťouchnutí. Pokud sis to vysvětlil nějak jinak, tak “sorry jako” :D
Ano golf se rozšířil, ale nijak si mi nevyvrátil, že by se mohl rozšířit více nebýt nutnosti získa ZK, aby si člověk mohl zkusit golf na hřišti. On ten golf jen na podložce není ten pravý golf i když trénink a příprava je k herním dovednostem nutná. Ale jak říkám, pro to vyzkoušení bez ZK tu byl i nedostatek akademií.
Já začal hrát na základě “osvědčení pro hru”, takže jsem po pár trénincích a základním proškolení pravidel, etikety a bezpečné hry, mohl vyrazit na domácí hřiště si vyzkoušet, jak to hrají “velcí kluci”.
Pokud bych měl čekat až složím ZK, tak bych dnes asi golf nehrál. Prostě chodit několik týdnů či měsíců jen na driving by mě nebavilo. A myslím, že nejsem sám.

V pořádku, nic se neděje, ale golf se vyvíjel dobře, pro spoustu, řekněme (napišme) ortodoxních golfistů, znamenal nával neomalených hráčů katastrofu. Mně bylo vysvětlováno: "že já hraji golf 17 let HCP 27 , znám perfektně pravidla a celou hru se musím starat o podařenou dvojku třicátníků, kteří byť mají zelenou kartu a HCP nižší než já, tak neumí ani dropovat a prošvihy nepočítají, prý to není rána..."

Tak asi tak, osobně vidím problém za ekonomickou situací, Gustaf, můj golfový kamarád ze Švédska mi řekl: "dokud nebudou mít vaši důchodci na 4 turnajové fee, roční členstvi v klubu a auto, tak rozvoj golfu nečekejte!" Samozřejmě, že má pravdu, protože mladí si cestu najdou, ale golf je opravdu sport seniorů, kteří jsou zajištění a mají dost času a chuti se honit po louce.
 
Upraveno:
V pořádku, nic se neděje, ale golf se vyvíjel dobře, pro spoustu, řekněme (napišme) ortodoxních golfistů, znamenal nával neomalených hráčů katastrofu. Mně bylo vysvětlováno: "že já hraji golf 17 let HCP 27 , znám perfektně pravidla a celou hru se musím starat o podařenou dvojku třicátníků, kteří byť mají zelenou kartu a HCP nižší než já, tak neumí ani dropovat a prošvihy nepočítají, prý to není rána..."

Tak asi tak, osobně vidím problém za ekonomickou situací, Gustaf, můj golfový kamarád ze Švédska mi řekl: "dokud nebudou mít vaši důchodci na 4 turnajové fee, roční členstvi v klubu a auto, tak rozvoj golfu nečekejte!" Samozřejmě, že má pravdu, protože mladí si cestu najdou, ale golf je opravdu sport seniorů, kteří se zajištění a mají dost času a chuti se honit po louce.
V tom je ten problém, že golf nedokáže přitáhnout dost mladých, to je totiž jediná možnost, jak zajistit trvalý růst.
 
Jak jsem již psal, golf opravdu není o mladých, byť je jejich příprava pro golf nezbytná, ovšem hlavní skupinou jsou senioři.
No právě, jenže senioři nemohou zajistit trvalý růst. A spoléhat jen na seniory je dlouhodobě neudržitelné.
 
V tom je ten problém, že golf nedokáže přitáhnout dost mladých, to je totiž jediná možnost, jak zajistit trvalý růst.

Myslím, že aktivity řady klubů i ČGF jsou na mládež výrazně orientované, je to jen otázka času...
 
Myslím, že aktivity řady klubů i ČGF jsou na mládež výrazně orientované, je to jen otázka času...

Ahoj Michale,

to sice ano, ale děti vyrostou, přijdou jiné preference auto, dovolená a děti, málo času a pořád míň peněz cca 20 let shonu, a tu ejhle, zase se může hrát, řekněme, že se právě nacházíme v horizontu 50 let, tedy věku seniora...

Doufám, že se před odpovědí zamyslíš...

Trenér
 
Upraveno:
Ahoj Michale,

to sice ano, ale děti vyrostou, přijdou jiné preference auto, dovolená a děti, málo času a pořád míň peněz cca 20 let shonu, a tu ejhle, zase se může hrát, řekněme, že se právě nacházíme v horizontu 50 let, tedy věku seniora...

Doufám, že se před odpovědí zamyslíš...

Trenér

Ano, Martin se zamyslí:). Určitě je na koníčky mnohem víc času v "seniorském" věku než v produktivním. A jsem si jist, že senior se bude mnohem snáze a radši vracet ke koníčkům a do prostředí, které z mládí zná...
 
kvalitní golf se hraje na rány, na jamky a brutto stableford, všechno ostatní je alibismus...
Ahoj,

ad 1, vede k diskuzím o zadrženém HCP,
ad 2, udržuje v hráči iluzi, že je vítěz,
ad 3, kvalitní golf se hraje na rány, na jamky a brutto stableford, všechno ostatní je alibismus...

Samozřejmě nic ve zlém, ale byla to reakce na zadržený HCP, který mně osobně vůbec nevadí, protože je to věc hráče jestli se na turnaj pořádně připraví, jako v každém jiném sportu, nebo jde na turnaj, když by měl ještě půl roku jenom trénovat na drivingu a učit se pravidla.

souhlasim s 1 a 2, protoze az spadne s HCP dolu tak bude mit po ptacich. Tez jsem si s vyssim HCP myslel jak je to jednoduche...
V Rakousku se bezne vyhlasuje podle STB a podle brutto STB. Ale rikat, ze je to alibismus, to se mi moc nepozdava. To jako bych prisel za dcerou, ktera vyhrala nekolik rakouskych mistrovstvi v plavani a udelal nekolik rekordu, ze to vlastne nic neznamena nebot to udelala v mladsich zacich...
 
kvalitní golf se hraje na rány, na jamky a brutto stableford, všechno ostatní je alibismus...


souhlasim s 1 a 2, protoze az spadne s HCP dolu tak bude mit po ptacich. Tez jsem si s vyssim HCP myslel jak je to jednoduche...
V Rakousku se bezne vyhlasuje podle STB a podle brutto STB. Ale rikat, ze je to alibismus, to se mi moc nepozdava. To jako bych prisel za dcerou, ktera vyhrala nekolik rakouskych mistrovstvi v plavani a udelal nekolik rekordu, ze to vlastne nic neznamena nebot to udelala v mladsich zacich...

Ahoj Aldo,

ten příměr máš špatný, tvoje dcera je super, teda pokud neměla kratší bazén... Jestli mi rozumíš jak vidím HCP a netto stableford.

Děkuji za reakci

Trener
 
Trosku se zapomina, ze nebyt STBL, byl by golf mnohem mene popularni... neumoznil by tu krasnou vec, ze si muze zahrat lemro jako jsem ja s lidmi, co to uz mlati slusne jako @JanKostalCZE ci @doktordee :)
 
Trosku se zapomina, ze nebyt STBL, byl by golf mnohem mene popularni... neumoznil by tu krasnou vec, ze si muze zahrat lemro jako jsem ja s lidmi, co to uz mlati slusne jako @JanKostalCZE ci @doktordee :)
Abych si ja, jako lemro, mohl zahrat s klukama, co to umi, staci jit na hriste. Ale nikdy, nebo za hoooodne dlouho, muzes mit preci dobrej pocit, zes je porazil. A tohle "vitezstvi" ti umozni prave stbl body, coz je zvlastni. Zahrat si s kymkoli je super, ale vitezstvi bych proste pocital na rany. A to rikam fakt jako uplnej zacatecnik, takze ja jeste dlouho nikoho neporazim. To je jako bychom sli hrat tenis. Ty poprvy v zivote (parkrat jsi mlatil o zed) a ja budu hrat pet let. Taky nezacinas kazdej gem vedenim 40:0. Zahrat si muzeme, ale tohle by proste nebylo fer. ;)
 
Trosku se zapomina, ze nebyt STBL, byl by golf mnohem mene popularni... neumoznil by tu krasnou vec, ze si muze zahrat lemro jako jsem ja s lidmi, co to uz mlati slusne jako @JanKostalCZE ci @doktordee :)

Ahoj Jane,

každý máme rozdílný pohled na golf jako sport, mně prostě přijde normální porazit soupeře stylem, že hraji lépe. K formátům turnajů ale nemám nic, jsem pyšný na systém jenž požíváme v Čechách, je nejlepší na svetě.

Děkuji za reakci

Trenér
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom