Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"Zadržený" HCP

Dříve mi tyto turnaje s “mixem” nevadily, ale to jsem měl vyšší HCP a moc jsem nechápal “singlisty” ve flajtu, proč jsou docela bez nálady a někdy i dost nervózní.
Teď už je chápu, protože na většině jamek musím hrát PAR a double pro mne znamená 0 STB a vzhledem k tomu, že ochranná zóna pro mne je 34-36, tak už si k jednomu double nemůžu dovolit ani jedno bogie (samozřejmě nad počet daný hracím HCP). No a hrát jen pary či lépe vyžaduje opravdu pekelné soustředění. Navíc se potřebuji udržet i v tempu a ve své “komfortní” zóně.
Chápu pořadatele turnaje, že chce mít na vyhlašování plnou klubovnu, jenže kdo má čas čekat třeba 3 hodiny na konec turnaje, pokud např. startoval v prvních flajtech.
Stejně tak nesnáším “zamykání” výsledků
No ale tak to není nic proti ničemu, stejně jako @JanKostalCZE tak si najdeš turnaj, kde takto flajty nemixují, kde jdeš podle své kategorie se stejnými hráči a je to. ;)
 
Trošku jsme to tu @Ferrry odklonili od tématu. Ale pořád to beru tak, z pohledu hráče s vyšším hcp, že právě hra na stbl umožní začínajícím hráčům hrát i proti výkonnostně lepším hráčům a zúčastňovat se turnajů s šancí na výhru. A fakt jsem moc vděčná těm výkonnostně lepším golfistům, kteří mají se začátečníky trpělivost a snesou je ve flajtu. Ale chápu i takové jako @Mirek_62 i @JanKostalCZE když chtějí hrát "svoji hru"
 
Trošku jsme to tu @Ferrry odklonili od tématu. Ale pořád to beru tak, z pohledu hráče s vyšším hcp, že právě hra na stbl umožní začínajícím hráčům hrát i proti výkonnostně lepším hráčům a zúčastňovat se turnajů s šancí na výhru. A fakt jsem moc vděčná těm výkonnostně lepším golfistům, kteří mají se začátečníky trpělivost a snesou je ve flajtu. Ale chápu i takové jako @Mirek_62 i @JanKostalCZE když chtějí hrát "svoji hru"
ja je snesu pri bezne hre, uplne vklidu, ale na turnaji potrebuju mit svou pohodu, kterou s nima nikdy mit nebudu :/
proto poslednich par let hraju prevazne Amaterky a Ligu, kde mam ve flightu hrace s hcp max 6, ale i u nich se mohou stavat veci jako se zacatecnikama, jen to neni tak caste
 
No ale tak to není nic proti ničemu, stejně jako @JanKostalCZE tak si najdeš turnaj, kde takto flajty nemixují, kde jdeš podle své kategorie se stejnými hráči a je to. ;)
Děkuji za radu, ale kvůli tomu jsem to nepsal.
Psal jsem to v naději, že si vyšší HCP třeba uvědomí, proč může být někdy hráč s nižším HCP “prudič”, pokud ani po slušném požádání o klid na úder či urychlení pohybu po hřišti, nejsou schopni či ochotni se přizpůsobit. Že to není “frajeřina” nebo “machrování”.
Ano - jsou hráči, kteří vítají lepšího hráče ve flajtu a “nasávají” zkušenosti. S takovými problém není, stačí jim jednou vysvětlit to či ono. Jenže pak jsou hráči, kteří si hru přeci přišli “užít”, tak proč by měli nechávat bag u grýnu ve směru odchodu k další jamce, zapisovali skóre až na dalším odpališti, nešeptali si v průběhu přípravy na úder druhého hráče nebo nedej bože se po úderu co nejrychleji přesunuli k další ráně.
Ale to už jsme jinde od tématu vlákna.
 
Děkuji za radu, ale kvůli tomu jsem to nepsal.
Psal jsem to v naději, že si vyšší HCP třeba uvědomí, proč může být někdy hráč s nižším HCP “prudič”, pokud ani po slušném požádání o klid na úder či urychlení pohybu po hřišti, nejsou schopni či ochotni se přizpůsobit. Že to není “frajeřina” nebo “machrování”.
Ano - jsou hráči, kteří vítají lepšího hráče ve flajtu a “nasávají” zkušenosti. S takovými problém není, stačí jim jednou vysvětlit to či ono. Jenže pak jsou hráči, kteří si hru přeci přišli “užít”, tak proč by měli nechávat bag u grýnu ve směru odchodu k další jamce, zapisovali skóre až na dalším odpališti, nešeptali si v průběhu přípravy na úder druhého hráče nebo nedej bože se po úderu co nejrychleji přesunuli k další ráně.
Ale to už jsme jinde od tématu vlákna.
Šmankoté, ty jsi nerudný, nic jsem ti neradila, de facto jsem ti jen potvrdila že chápu co píšeš. A že máme všichni možnost volby. Lidi, které popisuješ v tom obsáhlém vysvětlení, mi jdou na nervy taky, a to nejsem zdaleka "singl". Tím končím, jsme fakt mimo téma.
 
@Ferrry omlouvám se, že jsem jeden z aktérů , co ti zanesli diskuzi mimo téma.;) jak přijde @requo, hodí nás do stoky ;)
 
To je treba jeden z duvodu, proc nechodim tento typ turnaju. Nemam zajem jit kolo 5 hodin se trema horsima hracema, neustale hledat a pozorovat jejich mic, vyskolovat je v pravidlech a pohybu po hristi, hrat jednu ranu za 10 minut, soustredit se na jejich neustale vyrusovani a nakonec byt z celeho kola jen nastvany. A celkove to nema s trpelivosti nic spolecneho.
NErikam, ze je takovy kazdy, ale me zkusenosti z poslednich let z takovychto turnaju me ujistily v tom, ze tyto turnaje mile rad vynecham.
Naprosto mi mluvíš z duše a jsem na tom stejně. A už jsem si to tady za tenhle názor schytal.
 
Trošku jsme to tu @Ferrry odklonili od tématu. Ale pořád to beru tak, z pohledu hráče s vyšším hcp, že právě hra na stbl umožní začínajícím hráčům hrát i proti výkonnostně lepším hráčům a zúčastňovat se turnajů s šancí na výhru. A fakt jsem moc vděčná těm výkonnostně lepším golfistům, kteří mají se začátečníky trpělivost a snesou je ve flajtu. Ale chápu i takové jako @Mirek_62 i @JanKostalCZE když chtějí hrát "svoji hru"
Trosku... ;) Ale to nevadi
Chodim s klukama, kteri maji kolem 20 a jeden singl. Je to pro me motivace je sledovat, ale neprijde mi fer je porazit. Teda neprislo by mi to, kdyby... Mam jednu, dve sance je nekde na stb. body sfouknout a pak uz nikdy. Teda hooodne dlouho. :D
 
@Ferrry omlouvám se, že jsem jeden z aktérů , co ti zanesli diskuzi mimo téma.;) jak přijde @requo, hodí nás do stoky ;)
Marto, neomlouvej se. To ja jsem vykopnul tema, zrusit stb. body. Chtel jsem jen okrajove, urcite je plnej net argumentu, proc ano a proc ne.
Obe temata v tomto vlakne beru pro me jako uzavrena. ;)
 
ja je snesu pri bezne hre, uplne vklidu, ale na turnaji potrebuju mit svou pohodu, kterou s nima nikdy mit nebudu :/
proto poslednich par let hraju prevazne Amaterky a Ligu, kde mam ve flightu hrace s hcp max 6, ale i u nich se mohou stavat veci jako se zacatecnikama, jen to neni tak caste
Ano, jsem očitý svědek, živý důkaz a vděčný konzument skutečnosti ze začátku komentáře. :up::)
 
Já nemám rád koprovku. Nevnucuju nikomu, že by se měla zrušit nebo zakázat, prostě jí nejim. Jak by bylo na světě krásně, kdybychom se víc respektovali.
 
@Ferrry omlouvám se, že jsem jeden z aktérů , co ti zanesli diskuzi mimo téma.;) jak přijde @requo, hodí nás do stoky ;)

Requo do Stoky tuto diskusi nehodí. Tam zpravidla patří vulgarismy, nadávky, prostě něco, co přesáhne určitou hranici slušného vyjadřování v rámci dané diskuse - něco, co si nezaslouží být trvale na očích. Tady se diskuse přirozeně rozvinula, trošku posunula jinam, ale pořád je tématická, alespoň vzdáleně. Není odborná, technická a není ani to žádný jeden konkrétní dotaz, takže aby neunikly souvislosti, nebudeme jí ani dělit, myslím, že to není potřeba, smysl to v tomto případě dává jako celek. :)

@Ferrry: btw. už máš nějaký takový turnaj/túru vyhlídnutý?
 
Requo do Stoky tuto diskusi nehodí. Tam zpravidla patří vulgarismy, nadávky, prostě něco, co přesáhne určitou hranici slušného vyjadřování v rámci dané diskuse - něco, co si nezaslouží být trvale na očích. Tady se diskuse přirozeně rozvinula, trošku posunula jinam, ale pořád je tématická, alespoň vzdáleně. Není odborná, technická a není ani to žádný jeden konkrétní dotaz, takže aby neunikly souvislosti, nebudeme jí ani dělit, myslím, že to není potřeba, smysl to v tomto případě dává jako celek. :)

@Ferrry: btw. už máš nějaký takový turnaj/túru vyhlídnutý?
Zatím ne, budu plánovat na jaře. Asi to dopadne nějakým soukromým, resp. firemním. ;)
 
Mám dotaz k mému plánu. ;)
Od října mám kartu a tím i HCP 54, ale ještě nemám nikde členství (zvažuji Bestgolf a ČGK, ale to je na jiné vlákno) a nešel jsem ani žádnej turnaj.
Prošel jsem si pár hřišť a vždy udělal kolem 45 Stb. bodů, jednou dokonce 59. Výkony žádná sláva, ale s tímhle HCP to zase takové umění není. :)
A teď k jádru pudla.
Tuším, že když půjdu na turnaj, který bude na Stb. body, tak se umístím do třetího místa, nedejbože vyhraju. :D
Můj plán je, že si najdu co nejlíp honorovanej turnaj a nějakou cenu si odnesu. Nicméně nevím, jestli je to košer a chtěl bych znát váš názor.
Jak jsem probíral s kamarády golfisty, tak mám pouze jednu (max. dvě) šance, jak jako "lojza" můžu vyhrát turnaj. Já už pak nikdy. :D
Nejsem žádnej Mirek Dušín, abych si šel někam snížit HCP dle mého umění, nicméně nechci, aby mi na parkovišti někdo propíchal kola... :D
Btw., můžete mi klidně i doporučit turnaj, ze kterýho přijedu domu novým autem... :D:D:D
Díky, Fanda.
Ahoj, je to naprosto košer! Nedej na kecy o zadržených HCP, to ti vyčte jen špatný golfista. To že jsi připravený a hraješ dobře je jen tvoje zásluha a ostatní ti mohou z různých důvodů samozřejmě závidět. Klidně si vyber ten nejlepší možný turnaj, projdi si to hřiště třikrát v rozmezí měsíce 4 týdny před, 2 týdny před a 3 dny před turnajem a máš to.

Je to totiž jen jednou, pak si HCP snížíš, a už to bude vždycky boj! Ovšem hrát golf pro radost a jednou dvakrát si zajít zahrát turnaj, taky zřejmě zlepšovat, není nic proti pravidlům.

To vše končí turnajem na rány, tam už hraje každý za své! ;-)
 
Ahoj, je to naprosto košer! Nedej na kecy o zadržených HCP, to ti vyčte jen špatný golfista. To že jsi připravený a hraješ dobře je jen tvoje zásluha a ostatní ti mohou z různých důvodů samozřejmě závidět. Klidně si vyber ten nejlepší možný turnaj, projdi si to hřiště třikrát v rozmezí měsíce 4 týdny před, 2 týdny před a 3 dny před turnajem a máš to.

Je to totiž jen jednou, pak si HCP snížíš, a už to bude vždycky boj! Ovšem hrát golf pro radost a jednou dvakrát si zajít zahrát turnaj, taky zřejmě zlepšovat, není nic proti pravidlům.

To vše končí turnajem na rány, tam už hraje každý za své! ;-)

No tak, samozřejmě, že proti pravidlům to je. To, že někdo chce vyhrát s vědomě zadrženým HCP a informuje o to veřejně, není zrovna moudré. Koleduje si o potencionální protest.
Ferry veřejně řekl toto - vím, že můj HCP neodpovídá skutečnosti a chci tím pro sebe získat výhodu (co nejhodnotnější cenu)... Pokud tedy svůj 1. turnaj vyhraje a někdo proti tomu podá protest s odkazem na jeho veřejná vyjádření, bude Ferry naprosto jednoznačně DSQ. Byl si totiž zcela jasně vědom, že jeho HCP neodpovídá skutečnosti, takže to měl sdělit své HCP autoritě ( STKář domovského klubu, pokud ještě nemá, tak při vstupu do klubu ), který by mu HCP zlepšil aniž by kdy hrál.
Osobně mi nevadí, že někdo vyhraje kategorii 36 + s nějakým vysoký sbl. ziskem. Podle mne totiž jen nerozvážný a nezkušený pořadatel dá nějaké hodnotné ceny do této kategorie...
 
Osobně mi nevadí, že někdo vyhraje kategorii 36 + s nějakým vysoký sbl. ziskem. Podle mne totiž jen nerozvážný a nezkušený pořadatel dá nějaké hodnotné ceny do této kategorie...
Souhlasím, já svého času v této kategorii vyhrál asi 4 turnaje a největší cena, kterou jsem si odnesl, byla lahev šampusu. Naopak si myslím, že kdybych zaznamenal nějakou významnější cenu v této kategorii, budu podezřívat pořadatele, že ji tam dal účelově pro nějakého svého kamaráda.:p
Ale ať tak či tak, jsme amatéři, golfem nezbohatnem. ;) Přejme mu to jedno jediné snadné vítězství:up:
 
Souhlasím, já svého času v této kategorii vyhrál asi 4 turnaje a největší cena, kterou jsem si odnesl, byla lahev šampusu. Naopak si myslím, že kdybych zaznamenal nějakou významnější cenu v této kategorii, budu podezřívat pořadatele, že ji tam dal účelově pro nějakého svého kamaráda.:p
Ale ať tak či tak, jsme amatéři, golfem nezbohatnem. ;) Přejme mu to jedno jediné snadné vítězství:up:

Já mu to (potencionální) vítězství přeji. Jen bych mu v takovém případě doporučoval pochlubil se jen v neveřejné sekci ;).
V té nejvyšší HCP kategorii ale nikdo nikdy neví, co bude na vítězství stačit. V loni jsem zaznamenal turnaj, kdy vítěz měl 79 stbl bodů, druhý 70 a třetí 66 a o nějaké hodnotné ceny zde vůbec nešlo ( malou cenu bral jen vítěz ).
Když jsme u cen - docela se mi líbí trend, kdy vítězové berou víceméně symbolické ceny a ty hodnotnější ceny se losují z účastníků turnaje a dávají jen těm, které vylosovali a zároveň zůstali na vyhlášení.
 
No tak, samozřejmě, že proti pravidlům to je. To, že někdo chce vyhrát s vědomě zadrženým HCP a informuje o to veřejně, není zrovna moudré. Koleduje si o potencionální protest.
Ferry veřejně řekl toto - vím, že můj HCP neodpovídá skutečnosti a chci tím pro sebe získat výhodu (co nejhodnotnější cenu)... Pokud tedy svůj 1. turnaj vyhraje a někdo proti tomu podá protest s odkazem na jeho veřejná vyjádření, bude Ferry naprosto jednoznačně DSQ. Byl si totiž zcela jasně vědom, že jeho HCP neodpovídá skutečnosti, takže to měl sdělit své HCP autoritě ( STKář domovského klubu, pokud ještě nemá, tak při vstupu do klubu ), který by mu HCP zlepšil aniž by kdy hrál.
Osobně mi nevadí, že někdo vyhraje kategorii 36 + s nějakým vysoký sbl. ziskem. Podle mne totiž jen nerozvážný a nezkušený pořadatel dá nějaké hodnotné ceny do této kategorie...
Opravdu si myslím, že se má hráč na turnaj připravit, jako bývalý vrcholový sportovec, beru netto stableford jako podvodný a alibistický systém, podle kterého jsem nikdy nechtěl hrát.

Zavedením HCP 54 se zrušila kategorie ZK, která hrála své výsledky na brutto body. Pro mě turnaje, na kterých hrají lidi golf 6,5 hodiny a dělají si co chtějí, poněvadž neznají ani pravidla, je současné peklo golfu.

Takže za mě, ať si vybere turnaj, pořádně se na něj připraví a vyhraje ho, tisíckrát raději jednoho dobře připraveného golfistu, než deset zapšklých borců "pokus omyl", kteří nejenom zahrají tužku, ale ještě budou prodávat protesty! Pro mě je terminus technicus "zadržený hcp" holý nesmysl. Protože v podstatě degraduje snahu a trénink jedince.
 
Upraveno:
No tak, samozřejmě, že proti pravidlům to je. To, že někdo chce vyhrát s vědomě zadrženým HCP a informuje o to veřejně, není zrovna moudré. Koleduje si o potencionální protest.
Ferry veřejně řekl toto - vím, že můj HCP neodpovídá skutečnosti a chci tím pro sebe získat výhodu (co nejhodnotnější cenu)... Pokud tedy svůj 1. turnaj vyhraje a někdo proti tomu podá protest s odkazem na jeho veřejná vyjádření, bude Ferry naprosto jednoznačně DSQ. Byl si totiž zcela jasně vědom, že jeho HCP neodpovídá skutečnosti, takže to měl sdělit své HCP autoritě ( STKář domovského klubu, pokud ještě nemá, tak při vstupu do klubu ), který by mu HCP zlepšil aniž by kdy hrál.
Osobně mi nevadí, že někdo vyhraje kategorii 36 + s nějakým vysoký sbl. ziskem. Podle mne totiž jen nerozvážný a nezkušený pořadatel dá nějaké hodnotné ceny do této kategorie...
Takze spravne by hcp 54 pri zlepseni si mela zapsat nesoutezni vysledek a na turnaj jit az po? :)

Jinak poradatel dava ceny co ma diky sponsorum. Nic nezkuseneho na tom neni, je to pripad 99% firemnich turnaju...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom