Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vánoce na krku...el. golfový vozík jako dárek

Jacques

Nováček
Klub
ČGK
Prosím o radu: el.golfový vozík Davis Caddy nebo Motocadyy?
Nebo oba špatně a doporučíte v této cenové relaci něco jiného a proč?
Koupit v ČR nebo cizina?
Děkuji
 
Doporučení ti nedám, každý vozík úplně jiný.. Davis má kolega rok, zatím dobrý.. Jediné co by mě osobně vadilo je demontáž, musíš to rozebrat. U motocaddy to složíš jedním pohybem,max sundáš kolečka. Záleží na preferencích. Mě osobně se líbí MGI navigátor, nevím jak to vychází cenově, každopádně hodně štěstí při výběru..;)
 
Koupit v ČR nebo cizina?

Pokud chceš stihnout letošní vánoce, tak vřele doporučuju, ať vybereš nakonec cokoli, si pro to ideálně dojet, nebo mít to fyzicky v ruce. Ne všechno, co se zdá na eshopu, kde je cena o pár korun levnější značeno skladem, skutečně skladem. A bohužel se to poslední dobou netýká jen tímto přístupem notoricky známých firem. Dodací termíny posouvají i po objednání a potvrzení skoro všichni a bohužel opakovaně, včetně některých zavedených golfových shopů.
 
Jsem to zavrtal, má justar, ale princip stejný, MGI zhruba 35 k..
 
Já letos pořídil Davis a zatím max. spokojenost. Předtím jsem měl Motocaddy M1, takže můžu srovnávat.
Složit nebo rozložit Davis je asi o 10 sekund pomalejší než Motocaddy, ale to jen proto, že sundavám zadní kola.
Davis má kolega rok, zatím dobrý.. Jediné co by mě osobně vadilo je demontáž, musíš to rozebrat.
Nevím co má kolega za typ ale já ho nerozebírám, jen sundám zadní velká kola. Jasně, mohl bych ho rozebírat a skládat do kufru, který jsem k němu dostal. Ale proč bych to dělal, když po sundání zadních kol o něm v kufru auta skoro nevím. To se o Motocaddy rozhodně říct nedalo.
A navíc mnohem líp vypadá (myslím Davis). ;)
 
Já letos pořídil Davis a zatím max. spokojenost. Předtím jsem měl Motocaddy M1, takže můžu srovnávat.
Složit nebo rozložit Davis je asi o 10 sekund pomalejší než Motocaddy, ale to jen proto, že sundavám zadní kola.

Nevím co má kolega za typ ale já ho nerozebírám, jen sundám zadní velká kola. Jasně, mohl bych ho rozebírat a skládat do kufru, který jsem k němu dostal. Ale proč bych to dělal, když po sundání zadních kol o něm v kufru auta skoro nevím. To se o Motocaddy rozhodně říct nedalo.
A navíc mnohem líp vypadá (myslím Davis). ;)
Nemáš fotky? Jak to vypadá po sundání kol v kufru? M1 mi leze na nervy celou dobu, co ho mám…
 
Dřív se mi tam vešel horkotěžko vozík a bag. Teď tam dám i malý kufr.
 

Přílohy

  • 20211112_102105.jpg
    20211112_102105.jpg
    98,8 KB · Zobrazení: 239
Pokud chceš stihnout letošní vánoce, tak vřele doporučuju, ať vybereš nakonec cokoli, si pro to ideálně dojet, nebo mít to fyzicky v ruce. Ne všechno, co se zdá na eshopu, kde je cena o pár korun levnější značeno skladem, skutečně skladem. A bohužel se to poslední dobou netýká jen tímto přístupem notoricky známých firem. Dodací termíny posouvají i po objednání a potvrzení skoro všichni a bohužel opakovaně, včetně některých zavedených golfových shopů.
Díky
 
Já letos pořídil Davis a zatím max. spokojenost. Předtím jsem měl Motocaddy M1, takže můžu srovnávat.
Složit nebo rozložit Davis je asi o 10 sekund pomalejší než Motocaddy, ale to jen proto, že sundavám zadní kola.

Nevím co má kolega za typ ale já ho nerozebírám, jen sundám zadní velká kola. Jasně, mohl bych ho rozebírat a skládat do kufru, který jsem k němu dostal. Ale proč bych to dělal, když po sundání zadních kol o něm v kufru auta skoro nevím. To se o Motocaddy rozhodně říct nedalo.
A navíc mnohem líp vypadá (myslím Davis). ;)

Proč si opustil M1, jestli st mohu zeptat?
 
Proč si opustil M1, jestli st mohu zeptat?
Od začátku jsem ho neměl moc rád, ale chtěl jsem elektriku a vyhodnotil jsem ho jako nejlepší ohledně poměru cena/výkon. Už tehdy před lety jsem se rozhodoval mezi Davis a Motocady. Ale v tu dobu byly s Davisem jisté konstrukční problémy. U motocaddy letos už baterka začla dosluhovat, stěži vydržela 18-jamek. Takže než koupit novou za 9k, uďelal jsem si radost za 40.😜
 
Jako golfista-včelař vnímám celkem silně blížící se zimu a tedy i vánoce, takže doufám, že jsem našel tu správnou diskuzi - a to poté, co jsem zde na 19. jamce o el. vozících přečetl snad všechno.

Takže: Vzhledem k tomu, že 1) jsem se nedávno přihlásil - poprvé v životě - na turnaj pro seniory :eek:, 2) klouby vazy etc. v různých částech těla čím dál, tím víc o sobě začínají dávat vědět a 3) chodím v průměru 5 dní v týdnu celkem kopcovité (zdání klame!) Kestřany s následnou prací kolem chalupy (včera např. 4,5 hodiny štípání dříví), počal jsem vážně uvažovat o "elektrice". Ano, kdysi dávno jsem si také myslel, že bag budu nosit na zádech (vydrželo mi to asi 2 měsíce) a od té doby mi přes 11 let bezproblémově slouží ClickGear 3.0.

Rámcové podmínky:
- Prostor není problém ani v autě, ani doma. Klidně tedy méně skladnou, zato mechanicky pevnější, bytelnější konstrukci
- Baterii bude lze nabíjet přímo ve vozíku, bez vyndavání vozíku z auta (bag a vozík jsou během sezóny permanentně v autě)
- Vozík se musí umět poprat s kopcovitým terénem
- GPS ***ne***potřebuji ba ani nechci. Můj letitý "laser" Nikon mi plně vyhovuje, nechci další elektronické špiclovátko; a kdybych přeci jen v pomatení smyslů někdy po GPS zatoužil, tak bych preferoval to mít separátně, na vozíku nezávisle
- Poněvadž můj 11 let starý bag asi bude také někdy třeba vyměnit (TM Juggernaut, zatím zcela v pořádku, naprostá spokojenost), líbilo by se mi, aby vozík měl něco jako MC Easilock
- Nejen proto, že stávající ClickGear posílám samotný někdy i desítky metrů z kopce (hřiště znám, vím přesně, co si můžu dovolit, zatím bez nehody), považuji dálkové ovládání za - pro mě - smysluplné
- Alternativně jsem ještě uvažoval o funkci "follow-me" (nypř. Stewart Golf Q Follow), ovšem nejsem si jist, jestli bych měl rád trochu nejistý pocit, jestli za mnou vozík jede (nejede?). Co když půjdu někam, kde vozík nemá šanci (hledání míče v roští)? Prostě mám rád věci pod kontrolou...

Po asi 3 měsíčním studiu různých diskuzí a recenzí mi vychází jako jasný favorit Motocaddy M7 (bez GPS), až mám pocit, že nejsem dostatečně objektivní. Má dálkové ovládání, DHC, Motocaddy se zdá být i solidní v oblasti servisu a náhradních dílů.

a) Nějací silní konkurenti, které jsem přehlédl?
b) Zkušenosti s "follow-me" vozíkem?
c) Bývají u el. vozíků nějaké sezónní/zimní slevy? Letošní sezónu už dojedu s ClickGearem...

Díky předem za každou zkušenost, radu či názor!
F.

P.S. Teď mi právě volal "můj" PRO, že moje nafittované hole (ony PINGy, jež jsem již rovnou uvedl ve svém WITB) dorazily a zítra si je mohu vyzvednout na recepci. Že se vánoce teprve blíží? Nikoli, už jsou tu!!! 😁🍾
 
A co MGI ZIP Navigator?
Pokud ho ovládáš přes DO, tak sám umí vyrovnávat nerovnosti terénu (ferveje) a jede rovně, můžeš ho poslat na předvolenou vzdálenost, pokud ztratí kontakt s DO, tak se sám zastaví atd..
Baterie bez problému vyndatelná, DO se dá "zamknout", takže si omylem v kapse "nezmáčkneš" tlačítka.

 
A co MGI ZIP Navigator?
Pokud ho ovládáš přes DO, tak sám umí vyrovnávat nerovnosti terénu (ferveje) a jede rovně, můžeš ho poslat na předvolenou vzdálenost, pokud ztratí kontakt s DO, tak se sám zastaví atd..
Baterie bez problému vyndatelná, DO se dá "zamknout", takže si omylem v kapse "nezmáčkneš" tlačítka.

Do auta není úplně nejmenší, ale spokojenej s ním jsem.
 
Ja mam 3 roky Motocaddy M3 GPS DHC, a moj pocit z neho je taky meh... Je to pomerne velke, kvalita spracovania ma prekvapila skor menej prijemne (za boha to nemozem nastavit tak, aby jazdil rovno, otocny selektor rychlosti funguje len v spolupraci s telepatiou), clovek za to da dost penazi, a oproti staremu neelektrickemu to nema vsetky vychytavky, spustu veci treba dokupit, aby to malo aspon minimum toho, na co som bol zvyknuty. Ale mozno som len grumpy old man, a nemam velmi porovnanie, mozno to je celkom OK. Neelektricky by som uz kazdopadne nechcel...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom