Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Scorekarta

Ano, já počítat umím velmi dobře.
Prostě všude jsem viděl na odpališti čas, kdy na něm máš být, ne kdy máš dohrát jamku.
Takže těch tvých 0:12 by jinde bylo na odpališti č. 2
Edit: Teď mi došlo, že se bavíme o scorekarte, tam je to pro mě jedno, stejně ji nepoužívám :)

No na odpališti to samozřejmě máme jak píšeš...
 
No na odpališti to samozřejmě máme jak píšeš...
No a proč mi to tedy jako zákazníkovi nechceš udělat jednoduché a dat mi na dvě místa stejnou informaci, když těmito rozdílnými chceš říct to samé? Jsou dny, kdy by mi to přišlo vtipné, ale také mam i ty horší . Jsou i zajímavější cesty jak se odlišit od 105 zbývajících ČR resortu :D
 
No a proč mi to tedy jako zákazníkovi nechceš udělat jednoduché a dat mi na dvě místa stejnou informaci, když těmito rozdílnými chceš říct to samé? Jsou dny, kdy by mi to přišlo vtipné, ale také mam i ty horší . Jsou i zajímavější cesty jak se odlišit od 105 zbývajících ČR resortu :D

Cas si vetsinou kontrolujes po dohrani jamky, bud pri odchodu z greenu nebo na dalsim odpalisti (tak to kontroluji i rozhodci a marsalove), tudiz ty informace jsou naprosto totozne:up:

Btw tech resortu kde nejsou casy ani na cedulich, ani na scorekartach je porad celkem dost...
 
No, taky automaticky bych čekal, že na skorce bude u jednotlivých jamek čas, kdy mám být na odpališti. Přijde mi to matoucí, mít tam čas - kolik mám času na jamku. Už jen z důvodu, že když budu na sedmičce na odpališti, kouknu rychle na skorku, čas 1:45, pohoda, jsem tam 1:40, mám čas. A hele, ono je to jinak, už jsem tam měl být podle času u šestky v 1:28. No, určitě si nebudu pamatovat, že zrovna v Hořehledech je tahle specialitka, třeba je tedy i jinde, nevím, nikde jsem si toho zatím nevšiml, ale přijde mi to docela neintuitivní a zmatečné - mít rozdílnou informaci na tabulích, ve skorce. Takže k původnímu dotazu bych za sebe řekl, že toto je jediný obsahový nedostatek. Jak s tím @mkopcak naloží, je na něm. :)
 
No, taky automaticky bych čekal, že na skorce bude u jednotlivých jamek čas, kdy mám být na odpališti. Přijde mi to matoucí, mít tam čas - kolik mám času na jamku. Už jen z důvodu, že když budu na sedmičce na odpališti, kouknu rychle na skorku, čas 1:45, pohoda, jsem tam 1:40, mám čas. A hele, ono je to jinak, už jsem tam měl být podle času u šestky v 1:28. No, určitě si nebudu pamatovat, že zrovna v Hořehledech je tahle specialitka, třeba je tedy i jinde, nevím, nikde jsem si toho zatím nevšiml, ale přijde mi to docela neintuitivní a zmatečné - mít rozdílnou informaci na tabulích, ve skorce. Takže k původnímu dotazu bych za sebe řekl, že toto je jediný obsahový nedostatek. Jak s tím @mkopcak naloží, je na něm. :)

Porad mam pocit, ze je to jen o tom, ze neumite cist:down:. Pri tyhle logice byste tedy u prvni jamky chteli mit napsano 0:00, u dvojky 0:12, atd? Takze kdyz na druhym greenu kouknu do scorky tak si budu myslet ze tam mam byt po 12 minutach?

Znovu opakuji ze na odpalistich jsou casy presne takove, jake by tam hrac mel mit. U scorek je holt problem, ze tezko odhadnout, kdy se do ni hrac podiva. A rozdil muze byt i 20 minut:(.

A protoze to za 4 roky existence tohoto setupu tak to taky znamena, ze casy nikdo neresi:)
 
Upraveno:
Porad mam pocit, ze je to jen o tom, ze neumite cist:down:. Pri tyhle logice byste tedy u prvni jamky chteli mit napsano 0:00, u dvojky 0:12, atd? Takze kdyz na druhym greenu kouknu do scorky tak si budu myslet ze tam mam byt po 12 minutach?

Ano, za sebe přesně tak. Na odpališti jedna bych čekal 0:00, u dvojky 0:12 atp. Jindy, než na odpališti další jamky zpravidla do skorky nekoukám, nevím, proč bych na ní měl koukat na greenu? Skore by se mělo psát na odpališti další jamky, jinak mám kartu v kapse.

Ale ty si se ptal, získal si reakci, jistě úhlů pohledů může být více a každému logické a intuitivní přijde něco jiného. Nejsem sběratel skorek, abych ti řekl, jak to mají jinde, s tím snad může poradit jen @JanKostalCZE, který sbírá vše. Nicméně člověka to zarazí napoprvé, pak už je mu to asi jedno, když to ví a necítí potřebu to nijak řešit - mluvím za sebe. Ono taky přijít na recepci a zmínit, hele, přijde mi divné, jaké máte časy na skorce - není asi to, co by mi trhalo žíly a vůbec na to nějak upozorňoval (protože bych čekal, že to má nějaký smysl, proč to tak je a že je to dalších z oněch záhadných pravidel golfu, do kterého jsem ještě nepronikl a že jich je :).
 
Ano, za sebe přesně tak. Na odpališti jedna bych čekal 0:00, u dvojky 0:12 atp. Jindy, než na odpališti další jamky zpravidla do skorky nekoukám, nevím, proč bych na ní měl koukat na greenu? Skore by se mělo psát na odpališti další jamky, jinak mám kartu v kapse.

Ale ty si se ptal, získal si reakci, jistě úhlů pohledů může být více a každému logické a intuitivní přijde něco jiného. Nejsem sběratel skorek, abych ti řekl, jak to mají jinde, s tím snad může poradit jen @JanKostalCZE, který sbírá vše. Nicméně člověka to zarazí napoprvé, pak už je mu to asi jedno, když to ví a necítí potřebu to nijak řešit - mluvím za sebe. Ono taky přijít na recepci a zmínit, hele, přijde mi divné, jaké máte časy na skorce - není asi to, co by mi trhalo žíly a vůbec na to nějak upozorňoval (protože bych čekal, že to má nějaký smysl, proč to tak je a že je to dalších z oněch záhadných pravidel golfu, do kterého jsem ještě nepronikl a že jich je :).
a navíc se vystavuješ nemístným poznámkám o patování
 
Heh promin Honzo, tenhle dotaz mne nejak minul. V podstate to mam tak, ze umisteni reklam na scorekartu mi pokryje jejich tisk, jedna mne vychazi zhruba na 3 Kč. Asi bychom dokázali formát zmenšit, jenže už je vyrobena raznice a nová by stála další peníze, takže je to v podstatě jedno:).

Jaka raznice? ja se tisku skoncil venovat pred 10 lety asi a vse se delo elektronicky :)
 
Jaka raznice? ja se tisku skoncil venovat pred 10 lety asi a vse se delo elektronicky :)

Vysekovka. To co ti vyrizne tvar papiru pro tisk.
 
@requo mne přivedl na myšlenku vytvořit ke klasické scorekartě ještě jednu ve verzi MINI. V podstatě obyčejný tvrdší papír velikosti cca A6(?), kde na jedné straně půjde zapisovat výsledky a na druhé bude něco dalšího. Měla by sloužit primárně těm, kteří si chtějí výsledky psát, ale nepotřebují celou velkou kartu s dalšími údaji - ušetří se náklady i životní prostředí. A v souvislosti s tím mne napadá:
  • Měla by být přední strana vlastně kopií klasické scorekarty nebo by zde mohl být např. větší prostor věnován osobní herní statistice? Tzn. kolonky na FIR, GIR a počet puttů?
  • Co by mělo být na zadní straně? Místní pravidla? PINy? Minimapky jamek? Desatero dobrého hráče a mít tak i edukativní materiál např. pro začínající golfisty?
Díky za vaše názory a připomínky!
 
@requo mne přivedl na myšlenku vytvořit ke klasické scorekartě ještě jednu ve verzi MINI. V podstatě obyčejný tvrdší papír velikosti cca A6(?), kde na jedné straně půjde zapisovat výsledky a na druhé bude něco dalšího. Měla by sloužit primárně těm, kteří si chtějí výsledky psát, ale nepotřebují celou velkou kartu s dalšími údaji - ušetří se náklady i životní prostředí. A v souvislosti s tím mne napadá:
  • Měla by být přední strana vlastně kopií klasické scorekarty nebo by zde mohl být např. větší prostor věnován osobní herní statistice? Tzn. kolonky na FIR, GIR a počet puttů?
  • Co by mělo být na zadní straně? Místní pravidla? PINy? Minimapky jamek? Desatero dobrého hráče a mít tak i edukativní materiál např. pro začínající golfisty?
Díky za vaše názory a připomínky!
Když MINI, tak mini.
Jde o to, kdo by ji měl primárně používat. Myslím, že ti hráči, kteří už hřiště znají - takže z tohoto pohledu zřejmě zbytečné mapky jamek.
Asi bych šel cestou přední strany jednoduché skórky pro 4 hráče (lidi, kteří si vedou statistiky dnes nejspíš většinou používají jiný způsob). Navíc, pokud si bude někdo chtít statistiky zaznamenat, může využít kolonky pro hráče 2.-4.
Vzadu by asi měly být místní pravidla. Přeci jen - co je psáno, to je dáno.
No a ten, kdo bude na hřišti poprvé nebo bude chtít mapky jamek, tak si vezme klasickou skórku.

Jinak, pokud si pamatuji, tak na Grabštejně už takové MINI skórky k dispozici mají.
 
@requo mne přivedl na myšlenku vytvořit ke klasické scorekartě ještě jednu ve verzi MINI. V podstatě obyčejný tvrdší papír velikosti cca A6(?), kde na jedné straně půjde zapisovat výsledky a na druhé bude něco dalšího. Měla by sloužit primárně těm, kteří si chtějí výsledky psát, ale nepotřebují celou velkou kartu s dalšími údaji - ušetří se náklady i životní prostředí. A v souvislosti s tím mne napadá:
  • Měla by být přední strana vlastně kopií klasické scorekarty nebo by zde mohl být např. větší prostor věnován osobní herní statistice? Tzn. kolonky na FIR, GIR a počet puttů?
  • Co by mělo být na zadní straně? Místní pravidla? PINy? Minimapky jamek? Desatero dobrého hráče a mít tak i edukativní materiál např. pro začínající golfisty?
Díky za vaše názory a připomínky!
Jako myšlenka je to dobrá.
Na jedné straně by měla být klasická skorkarta, nicméně upravená na 18 jamek, ale záleží na tom, co se víc v Hořehledech hraje. Ale klidně by místo 4 hráčů mohl být jen jeden či dva a k tomu ty statistiky (když je to pro někoho tak důležité :D )
Na druhé straně PIN pozice, mapky jsou u odpališť, místní pravidla by se tam možná už nevešla, i když u devíti jamek asi jo. Desatero dobrého hráče by mělo viset v recepci a na každé jamce :D Ale teoreticky by se k těm PIN pozicím vešly i ty statistiky.
 
@requo mne přivedl na myšlenku vytvořit ke klasické scorekartě ještě jednu ve verzi MINI. V podstatě obyčejný tvrdší papír velikosti cca A6(?), kde na jedné straně půjde zapisovat výsledky a na druhé bude něco dalšího. Měla by sloužit primárně těm, kteří si chtějí výsledky psát, ale nepotřebují celou velkou kartu s dalšími údaji - ušetří se náklady i životní prostředí. A v souvislosti s tím mne napadá:
  • Měla by být přední strana vlastně kopií klasické scorekarty nebo by zde mohl být např. větší prostor věnován osobní herní statistice? Tzn. kolonky na FIR, GIR a počet puttů?
  • Co by mělo být na zadní straně? Místní pravidla? PINy? Minimapky jamek? Desatero dobrého hráče a mít tak i edukativní materiál např. pro začínající golfisty?
Díky za vaše názory a připomínky!

Shodou náhod jsme před nedávnem řešili obdobný problém, jak zjednodušit skorkartu. Vyšlo nám asi toto : první strana jen záznam výsledků pro 4 hráče, aby mohla být v rekreační hře jen jedna karta ve flightu a zároveň se neztratila přehlednost. Druhá strana, znázornění grýnů s pin pozicemi a link na místní pravidla. Mapky jamek jsou obvykle u odpališť, piny méně nebo vůbec, ale i když tam jsou, tak tuto informaci obvykle hráč potřebuje, když hraje do grýnu a je tedy od odpaliště vzdálen. Díky koroně jsem se utvrdil v tom, že tištěná místní pravidla na skorkartě jsou přežitek. Už dříve mi vadilo, že jsou kvůli velikosti písma obtížně čitelná, teď se navíc v průběhu roku několikrát měnila v důsledků opatření spojených s Covidem. Jako nejelegantnější řešení mi připadá dát na skorkartu odkaz na stránky hřiště ( místní pravidla ). Přes mobil jsou určitě i čitelnější a přehlednější, ale hlavně jsou vždy aktuální a platná.
 
Stejně jako @Mirek_62 :up:

Co mě k té myšlence vedlo - vcelku dost hraju poslední dobou. A jsou to jen tréninkové hry. Případně s sebou beru rodinu (4) lidi. Uvědomil jsem si, že na hřištích, které znám (jak jdou jamky za sebou) vlastně píšu do skorky jen počet ran, u sebe si poslední dobou píšu ještě počet patů - do kolonky k mému číslu. Nepotřebuji speciální kolonky FIR/GIR/Paty... to umím zapsat i do běžné skorky, když je třeba. ale ty 4 sloupce pro 4 lidi určitě.

Poslední dobou třeba na Hostivaři, abych nemusel na recepci jsem si bral starou skorku z Hořehled a psal ty rány tam. Případně v Molitorově sem si skorku ani nebral a vytrhl stránku z bloku, co mám v autě.

Za mě tedy: klasická co nejuniverzálnější empty scorka ideálně asi na 18 jamek. Buď devítka na jednu stranu, druhá na druhou... nebo ožná na výšku 18j? Pokud by druhá strana zůstala prázdná, tak určitě MP. I když chodím hřiště často, neznamená, že si pamatuji všechna místní Pravidla. Každé hřiště to má ošetřeno jinak, a rád bych někde dohledal, jak mám řešit míček, který mi zrovna tu někam zapadl, jestli náhodou nemám úlevu atp. A pak - at nejsou podstatné info v rozich, jako třeba tel na obj. jidla po hře, z obalu to kvuli tomu musim vyndat. Někde (už kde to bylo) mě to docela štvalo a přitom taková blbost to je, vím.

V myšlenkách jsem došel i tak daleko, že jsem uvažoval, že si nechám vyrobit trhací blok formátu A6 s prázdnýma univerzálníma skorkama. Ale jak to tak bývá, ještě jsme se k tomu nedostal. Tak třeba z této aktivity něco vznikne... kdyby i jen v Hoře, pro mě dobře. Použiju tamnější skorku kdyžtak i jinde. :)
 
Upraveno:
Už dříve mi vadilo, že jsou kvůli velikosti písma obtížně čitelná, teď se navíc v průběhu roku několikrát měnila v důsledků opatření spojených s Covidem. Jako nejelegantnější řešení mi připadá dát na skorkartu odkaz na stránky hřiště ( místní pravidla ). Přes mobil jsou určitě i čitelnější a přehlednější, ale hlavně jsou vždy aktuální a platná.

To je dobrá myšlenka, pravda. V tom případě bych ale mimo odkazu navrhoval doplnit QR kód obsahující odkaz na Místní pravidla. Pro ty, co s tím umí pracovat, je to mnohem rychlejší.
 
A pak - at nejsou podstatné info v rozich, jako třeba tel na obj. jidla po hře, z obalu to kvuli tomu musim vyndat. Někde (už kde to bylo) mě to docela štvalo a přitom taková blbost to je, vím.
Tak toto mají super vyřešeno v Mladých bukách, jídelní lístek s denním menu na předposlední jamce, to se mi líbilo, v klidu objednáš s rezervací místa a po hře se najíš.
Místní pravidla a nebo co mne může neočekávaného potkat při hře , tak to sdělovala recepce na ŠTIŘÍNĚ a BENÁTKÁCH. Třeba u nás jsou místní pravidla přehledně vyvěšeny při vstupu na hřiště a je na každém “golfistovi” jestli se s nimi seznámí nebo ne a odkaz na stránky a toto studovat při hře nebo problému mi nepřijde ruku v ruce s plynulostí hry.
Pin pozice a tvar jamek , pro mne kladná informace, stejně i upozornění na případné vnitřní auty a biozóny .
 
Stejně jako @Mirek_62 :up:

Co mě k té myšlence vedlo - vcelku dost hraju poslední dobou. A jsou to jen tréninkové hry. Případně s sebou beru rodinu (4) lidi. Uvědomil jsem si, že na hřištích, které znám (jak jdou jamky za sebou) vlastně píšu do skorky jen počet ran, u sebe si poslední dobou píšu ještě počet patů - do kolonky k mému číslu. Nepotřebuji speciální kolonky FIR/GIR/Paty... to umím zapsat i do běžné skorky, když je třeba. ale ty 4 sloupce pro 4 lidi určitě.

Poslední dobou třeba na Hostivaři, abych nemusel na recepci jsem si bral starou skorku z Hořehled a psal ty rány tam. Případně v Molitorově sem si skorku ani nebral a vytrhl stránku z bloku, co mám v autě.

Za mě tedy: klasická co nejuniverzálnější empty scorka ideálně asi na 18 jamek. Buď devítka na jednu stranu, druhá na druhou... nebo ožná na výšku 18j? Pokud by druhá strana zůstala prázdná, tak určitě MP. I když chodím hřiště často, neznamená, že si pamatuji všechna místní Pravidla. Každé hřiště to má ošetřeno jinak, a rád bych někde dohledal, jak mám řešit míček, který mi zrovna tu někam zapadl, jestli náhodou nemám úlevu atp. A pak - at nejsou podstatné info v rozich, jako třeba tel na obj. jidla po hře, z obalu to kvuli tomu musim vyndat. Někde (už kde to bylo) mě to docela štvalo a přitom taková blbost to je, vím.

V myšlenkách jsem došel i tak daleko, že jsem uvažoval, že si nechám vyrobit trhací blok formátu A6 s prázdnýma univerzálníma skorkama. Ale jak to tak bývá, ještě jsme se k tomu nedostal. Tak třeba z této aktivity něco vznikne... kdyby i jen v Hoře, pro mě dobře. Použiju tamnější skorku kdyžtak i jinde. :)

Teď jsem dostal dobrej impulz - udělat odtrhávací perforaci na velké scorekartě kolem stránky, kde jsou na jedné straně MP a PINy. Tím pádem si člověk na začátku roku vezme velkou scorku a po hře si jen odtrhne tenhle kus a může ho celý rok nebo minimálně delší dobu používat (pokud má desky na scorku tak mu to vydrží). A k tomu si bude na recepci brát tu MINIscorku, na které tím pádem je zadní strana stále volná k nějakým dalším informacím...
 
Mne se třeba líbí tato uni scorka .
78082991-72B2-44D2-A4F0-F89956EF8159.jpeg
 
Mne se třeba líbí tato uni scorka .
Zobrazit přílohu 15165

Dobrý tip. Díky. Akorát tohle dle mého je na jednu určitou karetní hru (https://www.amazon.com/Golf-Card-Score-Sheets-Pages/dp/1653723823), nikoli na golf, jako takový - ale dá se tam dohledat něco podobného konkrétně pro golf, určitě.

Jako dárek by to ale v české verzi, nějak učesané bylo myslím pěkné. :) Jinak já osobně pro sebe to chvíli řešil tak, že jsme si nějakou šablonu stáhl, a vytiskl 4x na tvrdší A4, nařezal a hotovo. Zdroje šablon třeba tu: https://www.google.com/search?q=golf+scorecard+template. No, a protože jsme si je stejně zapomněl doma, tak posloužil úplně stejně již zmíněný pracovní čtverečkový blok.

Teď jsem dostal dobrej impulz - udělat odtrhávací perforaci na velké scorekartě kolem stránky, kde jsou na jedné straně MP a PINy. Tím pádem si člověk na začátku roku vezme velkou scorku a po hře si jen odtrhne tenhle kus a může ho celý rok nebo minimálně delší dobu používat (pokud má desky na scorku tak mu to vydrží). A k tomu si bude na recepci brát tu MINIscorku, na které tím pádem je zadní strana stále volná k nějakým dalším informacím...

Tím odtrháváním se určitě nic nezkazí. Mně na těch velkých skórkách asi pocitově nejvíc vadí to, že kvůli zápisu pár čísel, na hřišti, které znám, dostanu plněbarevný tvrdý papír mnohokrát do roka, z něhož většinu při pravidelných návštěvách nepotřebuju. Nemluvě o reklamách... jejich přínos chápu, jsou to prachy, ale pro hráře na skórce? Ten efekt je dle mého nulový, zvlášť, když jsou "založené" a vlastně je nevidíš). Tady by to podle mého evoluci chtělo, včetně minimalizace reklam. Redukovat rozměr. na jednu, max dvě stránky. Tři jsou dle mého už moc - pro každou hru. Není to eko. :)

Dobře jsou na tom ti, co píšou do hodinek a pod, ale pro mě furt ten papír má své kouzlo. A nerad bych ho ztratil.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom