Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Profesionální golfista - hráč

Já si prostě nemůžu odpustit na tohle nezareagovat. Jedním, byť ne hlavním důvodem, proč jsem sekl se zaměstnáním v golfu bylo to, že mě už po těch letech tak nějak čím dál tím víc sr..o potkávat se s namyšlenými pupíky, co nabyly dojmu, že je hraní golfu pasovalo do vyšší kasty. Speciálně několik z nich na to mělo dokonce papír od PGA, který tvrdí, že umí mlátit do míčku líp než ostatní a proto mohou svou moudrostí obšťastňovat všechny okolo. Bohužel se stále v golfu nejedná o ojedinělé případy. I z tohoto důvody si v golfu o to více vážím výjimečných lidí jako je @mkopcak, kteří jsou sice prostořecí, ale nohama naprosto na zemi. V Hořehledech je krásně, dobře.... a koukám, že do budoucna i bezpečno.
Je smutné, že si z golfu odnášíš pocit, že klienti, kteří ti dávali práci jsou jen; "namyšlení pupíci". Aby mohli hrát golf, tak budou zřejmě úspěšní v profesním životě, možná skvělý spisovatel, právník nebo prodejce na trhu, ale je to pořád klient.

Nicméně označení; "umí mlátit do míčku", je dost vzdálené od reality, ono totiž ten papír od PGA potvrzuje, že jsme se všichni v průběhu tří let, včetně mě, dobrali poznání jak učit golf atp.. Dokonce jsme měli i marketing. Vstup do PGA je podmíněný herní výkonností a ukončení, zaplať pán Bůh, už také. Norma zahrát pět výsledků +6 dříve oproti ratingu hřiště, dnes čisté rány, mnohým studentům komplikují ukončení studia, protože bez těchto uhraných výsledků je nepustí ke zkouškám, a to se stávají jen držiteli licence B. Nevím kolikrát jsi za život Michale zahrál během turnaje číslo pod 80, ale věř mi, že to není úplně jednoduchá záležitost.

Hodně jsi se tu rozepsal, tak se ti snažím jen sdělit, že ti kluci co se snaží o úspěch v golfu desítky let, to nemají vůbec snadné! Sponzoři, ti už v Čechách z golfu bohužel zmizeli.
 
Upraveno:
Je smutné, že si z golfu odnášíš pocit, že klienti, kteří ti dávali práci jsou jen; "namyšlení pupíci". Aby mohli hrát golf, tak budou zřejmě úspěšní v profesním životě, možná skvělý spisovatel, právník nebo prodejce na trhu, ale je to pořád klient.

Nicméně označení; "umí mlátit do míčku", je dost vzdálené od reality, ono totiž ten papír od PGA potvrzuje, že jsme se všichni v průběhu tří let, včetně mě, dobrali poznání jak učit golf atp.. Dokonce jsme měli i marketing. Vstup do PGA je podmíněný herní výkonností a ukončení, zaplať pán Bůh, už také. Norma zahrát pět výsledků +6 dříve oproti ratingu hřiště, dnes čisté rány, mnohým studentům komplikují ukončení studia, protože bez těchto uhraných výsledků je nepustí ke zkouškám, a to stávají jen držiteli licence B. Nevím kolikrát jsi za život Michale zahrál během turnaje číslo pod 80, ale věř mi, že to není úplně jednoduchá záležitost.

Hodně jsi se tu rozepsal, tak se ti snažím jen sdělit, že ti kluci co se snaží o úspěch v golfu desítky let, to nemají vůbec snadné! Sponzoři, ti už v Čechách z golfu bohužel zmizeli.
Asi potrefená husa 🤔 🤭

Apropo - dobrat se poznání, jak učit golf je jedna věc a umět ho i učit je věc druhá.

A nemusíš se obtěžovat - červenou kartu si udělím sám 😂
 
Asi potrefená husa 🤔 🤭

Apropo - dobrat se poznání, jak učit golf je jedna věc a umět ho i učit je věc druhá.

A nemusíš se obtěžovat - červenou kartu si udělím sám 😂
Jsem tu téměř jediný, kdo tu za PGA dopisuje a komentuje, tak věci jen uvádím na správnou míru.

"LIKE" dostaneš takový, jaký si zasloužíš, od toho tu jsou. Tak tu zase nebreč!
 
Sponzoři, ti už v Čechách z golfu bohužel zmizeli.

A dostáváme se k jádru - co bylo dřív, slepice, nebo vejce? Tzn. pokud sportovci svými výsledky nedosahují potřebné úrovně, možná lépe řečeno, nejsou výjimeční ve své konkurenci, proč by je sponzor měl osobně podporovat - když je to pro něj nejistá investice s ohledem na šanci, že podporována osoba bude nový TW?

Proto bych i já očekával od toho mnohem víc, že hráči budou víc myslet na svého sponzora, propagovat ho, než jak na to dostat se z 800. místa na zářné 752. místo. Tím se nijak nesnažím snižovat jejich golf.

A pak by třeba sponzoři "nezmizeli".
 
Upraveno:
A dostáváme se k jádru - co bylo dřív, slepice, nebo vejce? Tzn. pokud sportovci svými výsledky nedosahují potřebné úrovně, možná lépe řečeno, nejsou výjimeční ve své konkurenci, proč by je sponzor měl osobně podporovat - když je to pro něj nejistá investice s ohledem na šanci, že podporována osoba bude nový TW?

Proto bych i já očekával od toho mnohem víc, že hráči budou víc myslet na svého sponzora, propagovat ho, než jak na to dostat se z 800 místa na zářné 752 místo. Tím se nijak nesnažím snižovat jejich golf.

A pak by třeba sponzoři "nezmizeli".
podle mě k tomu nejvíc přispívá, nulové charisma byť úspěšného hráče
1) že nesmíš sponzorovat amatéry ale jen profíky
2) neošetřené povinnosti sponzorovaných

já bych sponzora (asi i dva) třeba měla (a nedělám si srandu :cool:) ale nejde to :rolleyes:
 
podle mě k tomu nejvíc přispívá, nulové charisma byť úspěšného hráče
1) že nesmíš sponzorovat amatéry ale jen profíky
2) neošetřené povinnosti sponzorovaných

já bych sponzora (asi i dva) třeba měla (a nedělám si srandu :cool:) ale nejde to :rolleyes:
Proč by to nešlo? Stačí se vzdát amatérského statusu 🤭
 
Mno, jak takový profesionál v golfu vlastně vznikne a proč “ golfista” chce býti profesionálem. Vždyť v ČR žádná profesionální soutěž organizovaná CGF není, proč , no asi není dosti profesionálů nebo golfistů, kteří by tyto PRO generovali. Ale ono není ani potěru pro vznik golfistů. Ano je to začarovaný kruh. Proč jsou profesionálové , dokonce i v šipkách nemluvě o rychlobruslařích nebo bobistech ano a těch je dovoluji si tvrdit registrováno méně než “golfistů”a co více nemají SVÉ HŘIŠTĚ a přesto jsou A dosahují výsledků o kterých si golfisti s hřišti mohou jen zdát.
 
Mno, jak takový profesionál v golfu vlastně vznikne a proč “ golfista” chce býti profesionálem. Vždyť v ČR žádná profesionální soutěž organizovaná CGF není, proč , no asi není dosti profesionálů nebo golfistů, kteří by tyto PRO generovali. Ale ono není ani potěru pro vznik golfistů. Ano je to začarovaný kruh. Proč jsou profesionálové , dokonce i v šipkách nemluvě o rychlobruslařích nebo bobistech ano a těch je dovoluji si tvrdit registrováno méně než “golfistů”a co více nemají SVÉ HŘIŠTĚ a přesto jsou A dosahují výsledků o kterých si golfisti s hřišti mohou jen zdát.
ale tohle je snad taková soutěž, ne? https://www.pga.cz/wp-content/uploads/2020/03/PGA-C_Senior-Tour_2020.pdf
 
Mno, jak takový profesionál v golfu vlastně vznikne a proč “ golfista” chce býti profesionálem. Vždyť v ČR žádná profesionální soutěž organizovaná CGF není, proč , no asi není dosti profesionálů nebo golfistů, kteří by tyto PRO generovali. Ale ono není ani potěru pro vznik golfistů. Ano je to začarovaný kruh. Proč jsou profesionálové , dokonce i v šipkách nemluvě o rychlobruslařích nebo bobistech ano a těch je dovoluji si tvrdit registrováno méně než “golfistů”a co více nemají SVÉ HŘIŠTĚ a přesto jsou A dosahují výsledků o kterých si golfisti s hřišti mohou jen zdát.
Bohouši zase vedle.
Dokonce i zde ve vlákně je uvedeno, že česká PGA je součástí ČGF. A PGA organizuje turnaje pro své členy - golfisty se statusem PRO. Takže tu profesionální soutěž organizovaná ČGF je.
Co se týče golfového potěru - říká ti něco termín „Tréninkové centrum mládeže”? Tak si to vyhledej.
Ano „potěru” by mohlo být více, ale buďme rádi, že je alespoň nějaký.
Tebou uváděné příklady „šipkařů, rychlobruslařů a bobistů” ani komentovat netřeba. Ano Sáblíková je „z jiné planety” - je to výjimka potvrzující pravidlo.
A celosvětová konkurence v uvedených sportech je také „trošku” jinde než v golfu (zejména mužském).

Takže netvrď bludy.
 
Je smutné, že si z golfu odnášíš pocit, že klienti, kteří ti dávali práci jsou jen; "namyšlení pupíci". Aby mohli hrát golf, tak budou zřejmě úspěšní v profesním životě, možná skvělý spisovatel, právník nebo prodejce na trhu, ale je to pořád klient.

Nicméně označení; "umí mlátit do míčku", je dost vzdálené od reality, ono totiž ten papír od PGA potvrzuje, že jsme se všichni v průběhu tří let, včetně mě, dobrali poznání jak učit golf atp.. Dokonce jsme měli i marketing. Vstup do PGA je podmíněný herní výkonností a ukončení, zaplať pán Bůh, už také. Norma zahrát pět výsledků +6 dříve oproti ratingu hřiště, dnes čisté rány, mnohým studentům komplikují ukončení studia, protože bez těchto uhraných výsledků je nepustí ke zkouškám, a to se stávají jen držiteli licence B. Nevím kolikrát jsi za život Michale zahrál během turnaje číslo pod 80, ale věř mi, že to není úplně jednoduchá záležitost.

Hodně jsi se tu rozepsal, tak se ti snažím jen sdělit, že ti kluci co se snaží o úspěch v golfu desítky let, to nemají vůbec snadné! Sponzoři, ti už v Čechách z golfu bohužel zmizeli.

Musím ocenit, že máš neuvěřitelný talent obracet smysl toho, co někdo napíše a najít si v tom vlastní argumenty. Tak ještě jednou a jinak. Já jsem nikde nenapsal, že jsem si nevážil klientů. Nikde jsem ani nenapsal, že nerespektuji jakého vzdělání, profesních, či sportovních úspěchů někdo dosáhl. Jedna věc je, ale čeho člověk dosáhl a druhá jak s tím nakládá a prezentuje se s tím před ostatními. V mých očích zejména toto odděluje lidi, ke kterým mám respekt, od "namyšlených pupíků". Takže Jirko, že máš papír na to, že umíš obejít hřiště pod 80 a k tomu vysvětli ostatním jak se k tomu dobrat, z tebe a z tvých kolegů samo o sobě nedělá nikoho, z koho bychom si my ostatní měli sednou na zadek.

Chtěl jsem napsat, že se omlouvám za "offtopic", ale ono to vlastně nakonec s tím sponzoringem souvisí. Tahle věta je skvělý příklad: "Aby mohli hrát golf, tak budou zřejmě úspěšní v profesním životě, možná skvělý spisovatel, právník nebo prodejce na trhu". Jak je vidět, v očích některých je golf stále sportem pro elitu. Pokud se tak budete jako PGA prezentovat široké veřejnosti, tak na sponzory zapomeňte.
 
Koukal sem, že bývalá kolegyně z práce má o cca. 11 000 víc sledujících než Mrůzek a to fotí jídlo a sebe ve fitness.
To pouze ukazuje na to, že se svět posral...


Svět je naprosto v pořádku a byl vždycky stejný. Marketing ve své podstatě působí na lidské potřeby, kterým vedou nejprve ty základní a pak teprve následují nějaké "více smysluplné". Proto hezké ženy a dobré jídlo byly, jsou a budou vždy pro běžného smrtelníka přitažlivějším obsahem než golf. Svět se tedy neposral, jen se díky sociálním sítím ukazuje realita.
 
Upraveno moderátorem:
Svět je naprosto v pořádku a byl vždycky stejný. Marketing ve své podstatě působí na lidské potřeby, kterým vedou nejprve ty základní a pak teprve následují nějaké "více smysluplné". Proto hezké ženy a dobré jídlo byly, jsou a budou vždy pro běžného smrtelníka přitažlivějším obsahem než golf. Svět se tedy neposral, jen se díky sociálním sítím ukazuje realita.
neber to vůbec jako opozici za každou cenu ALE přitažlivost golfu z marketingového hlediska je v tuzemsku nulová - a to není jen problém hráčů - marketing zaspal u jakýchsi předpojatých názorů, že na golf půjdou jen ti v rolexkách a to ještě v rámci výletu do Jižní Afriky. Běžného smrtelníka (kupce) přehlíží.
Ale OK, nechť se cílí jen na profesionální hráče... vidíš ale jak to pak vypadá? viz moje posty z Instagramu borců.
jestli jsem vedle, prosím, hoď sem odkaz na zajímavý marketingový počinek
 
Upraveno moderátorem:
Musím ocenit, že máš neuvěřitelný talent obracet smysl toho, co někdo napíše a najít si v tom vlastní argumenty. Tak ještě jednou a jinak. Já jsem nikde nenapsal, že jsem si nevážil klientů. Nikde jsem ani nenapsal, že nerespektuji jakého vzdělání, profesních, či sportovních úspěchů někdo dosáhl. Jedna věc je, ale čeho člověk dosáhl a druhá jak s tím nakládá a prezentuje se s tím před ostatními. V mých očích zejména toto odděluje lidi, ke kterým mám respekt, od "namyšlených pupíků". Takže Jirko, že máš papír na to, že umíš obejít hřiště pod 80 a k tomu vysvětli ostatním jak se k tomu dobrat, z tebe a z tvých kolegů samo o sobě nedělá nikoho, z koho bychom si my ostatní měli sednou na zadek.

Chtěl jsem napsat, že se omlouvám za "offtopic", ale ono to vlastně nakonec s tím sponzoringem souvisí. Tahle věta je skvělý příklad: "Aby mohli hrát golf, tak budou zřejmě úspěšní v profesním životě, možná skvělý spisovatel, právník nebo prodejce na trhu". Jak je vidět, v očích některých je golf stále sportem pro elitu. Pokud se tak budete jako PGA prezentovat široké veřejnosti, tak na sponzory zapomeňte.

  1. Asi jsi nerozuměl dobře psanému textu a trpíš možná trochu i nějakým mindrákem, ale "nebo prodejce na trhu " byl synonym normálního člověka. Záměrně jsem nepsal například dělník, aby se neurazil zase někdo jiný, ale speciálně pro tebe to tedy rozvinu. Ono z tvého popisu moc vyčíst nejde, který z klientů obsloužených a nenáviděných tvou maličkostí to jsou. Záměrně nepíši jméno společnosti, ta si tvoje PR nezaslouží...
  2. V PGA si nepřejeme, aby si z nás sedali na zadek, naopak, chceme v golfu odvádět dobrou práci bez rozdílu věku, pohlaví a postavení. Ono A. L. to říká správně, a já zatím plně stojím, že golf by si měl zkusit každý, ale to jestli ho bude hrát, je už jenom jeho věc.
  3. Marketing studuji čtvrtým rokem a kluci to mají všeobecně těžší, protože pokud je normální, tak se moc nevystavuje. V golfu vypracované břišáky moc neznamenají, tak jediný způsob jsou skvělé výsledky, ale to už jsme zase na začátku, kde vzít prostředky na kvalitní tým pro přípravu vrcholového sportovce, když podobný HI má na světě 1000 lidí+ lepší (např.0 tour player).
 
Já si prostě nemůžu odpustit na tohle nezareagovat. Jedním, byť ne hlavním důvodem, proč jsem sekl se zaměstnáním v golfu bylo to, že mě už po těch letech tak nějak čím dál tím víc sr..o potkávat se s namyšlenými pupíky, co nabyly dojmu, že je hraní golfu pasovalo do vyšší kasty. Speciálně několik z nich na to mělo dokonce papír od PGA, který tvrdí, že umí mlátit do míčku líp než ostatní a proto mohou svou moudrostí obšťastňovat všechny okolo. Bohužel se stále v golfu nejedná o ojedinělé případy. I z tohoto důvody si v golfu o to více vážím výjimečných lidí jako je @mkopcak, kteří jsou sice prostořecí, ale nohama naprosto na zemi. V Hořehledech je krásně, dobře.... a koukám, že do budoucna i bezpečno.

Michale děkuji za milá slova, trošku jsem si z toho učůrnul do trenýrek. Ale netřeba kvůli mě plýtvat energií. My se tu s @Trenér záměrně špičkujeme, protože:

1. @requo díky tomu generuje větší návštěvnost, protože konflikty prostě lákají. Z toho má pak větší cash do kapsy a každému z nás dává desátky. @Trenér dostává 10% a já 90%.

2. Zkoušíme novou marketingovou strategii, kde mne @Trenér popisuje jako absolutně nesnesitelnou bytost a zkoumáme, zda to díky zvědavosti, jestli může skutečně někdo být takové hovado, nepřitáhne víc klientů.

3. Nemáme samou nudou co dělat, protože co si budeme nalhávat, managovat golfový hřiště nebo trénovat tlustý pražáky ti moc práce nedá...

Edit: @requo mne právě informoval, že v bodě 1. mám chybu, @Trenér nedostává nic...
 
Upraveno:
Kompletní můj názor by byl možná na celý článek...a nějak "nemám slinu" to teď rozepisovat do podrobna. Ale díky tvé poslední větě mohu použít i velmi stručnou odpověď. Pokud se jedná o českého golfového profesionála, tak ať se na to rovnou vykašle a jde si hledat něco užitečnějšího na práci. Pokud sponzorovat golf, tak kohokoliv nad 18 let to v ČR nemá prostě smysl. Jako sponzor bych investoval možná tak do mládeže a někoho se snažil vychovat a pomohl mu na startu.Bude-li mít talent, podpořil bych ho v tom aby ideálně zamířil na univerzitu někam do USA - získal tam stipendium a hrál golf. Samozřejmě tohle už chce koncepční program a notnou dávku štěstí. Jakmile ale zůstane v ČR ruce pryč od něj, protože to je konec nějaké perspektivy. Když by pak prorazil v USA, tak by se dál samozřejmě vidělo.

Ale to jsem hodně odbočil od původního tématu. Podoba spolupráce samozřejmě závisí na výši plnění, ale abych to nemusel konkrétně rozepisovat dám Ti spíš příklad, kde to podle mě funguje ideálně. Byť je z jiného sportu - podívejte se na Martina Macíka (závodník Dakaru), jak to dělá - tak si představuji, že by se o mě měl jako o partnera sportovec starat a propagovat mě.

Tady je ale nutné znovu zdůraznit, že v aktuálně nastaveném systému není možné amatéra sponzorovat. Tzn. potenciálním partnerům jsou zde oproti jiným sportům kladeny překážky, které je nutné složitě obcházet a de facto tak skrývat svou podporu za něco jiného. A na to se ti každej rozumnej partner vykašle, pokud nejsi tak geniální, že mu to za to stojí.

A máš jednoznačně pravdu ohledně podoby prezentace, protože instagram Macíka je skutečně vymazlený. Krásné profi fotky, přesto i osobní momentky a nenásilně prezentovaná reklama. Jen jsem to prolétl a narazil na 3 partnery. Ale část mého já vnímá tuhle prezentaci trochu uměle. Chybí mi tam ty nedokonalé fotky, které ale zachycují kouzlo okamžiku. To co @NaBednu sdílí od Mrůzka jako příklad špatné prezentace já vnímám jako kontrast k profi promo fotkám. A je to to, co chci u svého "idolu" vidět minimálně v poměru 50:50.
 
neber to vůbec jako opozici za každou cenu ALE přitažlivost golfu z marketingového hlediska je v tuzemsku nulová - a to není jen problém hráčů - marketing zaspal u jakýchsi předpojatých názorů, že na golf půjdou jen ti v rolexkách a to ještě v rámci výletu do Jižní Afriky. Běžného smrtelníka (kupce) přehlíží.
Ale OK, nechť se cílí jen na profesionální hráče... vidíš ale jak to pak vypadá? viz moje posty z Instagramu borců.
jestli jsem vedle, prosím, hoď sem odkaz na zajímavý marketingový počinek

To si nemyslím, respektive jak se tohle měří? Uvažuji tak, že např. florbal je v podobné pozici jako golf. Vidíš někde nějaké reklamy na florbal nebo věci s ním spojené? Krom fotbalu, hokeje a možná tenisu, nic v mainstreamu nenajdeš. Biatlon nepočítám, protože ten chytil slinu na Koukalové a postupně výsledkově skomírá a tudíž postupně ztrácí i mediální prostor.

K tomu, aby se golf začal spojovat s nějakým spotřebním zbožím (marmelády, papír do kopírky, vložky) nikdy nedojde a není tomu tak ani v USA, kde je to jeden ze 4 nejoblíbenějších sportů.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom