Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Příprava moderování (systém varovaní/trestných bodů + bany)

Kdo bude rozhodovat co je míra přípustná a co ne?? To je to samé jako malé množství ( nevhodná surovina) delší doba ,...
Už jenom to třikrát a dost, z čeho to vychází?? Já vím odkud, máme to všichni v povědomí, nebudu uvádět odkud .
Které konsorciem bude arbitrem?? Pomalu , ale jistě , co na to jisté listiny a práva?? Nebude tady kolizní situace , dovolání a rozklad?? Toto je první krok a jaké budou následovat, yellow, red,black list....
ps nečetl jsem předchozí, nepotřebuji to , takhle to cítím
 
to se ti bude dělat s těžkým srdcem, až budeš banovat a vyhazovat někoho, kdo má rád golf, někoho s kým se znáš ze hřiště
faktem je, že lidi nezměníš, forum ano
za sebe říkám, že nestojím o to, abys kohokoli banoval a vyhazoval, vždyť nám příspěvky mažeš, tak mazej víc nebo angažuj víc těch, co mažou
ale ani zavedení systému nevadí, když to prospěje ostatním nebo fóru nebo golfu
odsud tě přeci nevyhodí všichni a nevyhodí tě kvůli golfu!
vyhodí tě @requo kvůli tomu, že si nepovídáš podle pravidel s někým, kdo třeba ani na akce nechodí
a ty s ostatními nemáš problém... tak proč bys nešel na akci?
akce Jamky nejsou to samé co je forum jamky
druhý úhel pohledu:
při golfové hře s člověkem, který mi osobně nic zlého neudělal a dodržuje pravidla golfu a je dobrý golfista, nemám potíž s tím, že se tady s někým dohaduje a ráda si s ním zahraju na společné akci
a naopak s člověkem, který se ke mě zachoval nepěkně, si v životě už nezahraju ani v rámci společné akce, i kdyby tady měl mínusový hendikep a postavení někoho, kdo píše hezky spisovně a nikdy nezakleje

Nepleťme si prostor nabízející místnost pro různorodost názorů a konstruktivní diskusi s opakovanou anarchií. Zvlášť přes opakovaná varování - kdy někteří jsou nepoučitelní. Je to jako s jakýmkykoli místními pravidly. Když budeš hostinský a bude ti tam chodit host, který opakovaně dělá bordel a jsou z něho ostatní hosté otrávení, budeš ho tam chtít jen kvůli tomu, že má taky rád pivo? Sem tam je to zábavné, každých 14 dní otravné. A ne. Pokud to způsobují stále stejní uživatelé - proč by se po nich mělo donekonečna něco čistit a uklízet? Jsou nějaké běžné standardy chování. Ok, ukazuje se že každý je máme jiný. Takže nastoupí Pravidla. No a Pravidla jsou pravidla. Buď je dodržuješ, nebo ne. Když už si zmínila ten golf - v golfu jsou pravidla hry. Pokud je porušuješ, můžeš být DQ. Hřiště má místní pravidla. Porušuješ opakovaně - tzn. nezajímají tě? Ok, provozovatel ti nejprve podá pomocnou ruku, vysvětlí. Nezabere? Ok, následuje trest. Hotovo. Btw. nikdo nemluví o pravopisu.

A majitel a provozovatel tohoto "bezplatného" fóra jsem já. Se všemi možnými důsledky a odpovědností. Mé srdce se s tím vyrovná. To je holt život.
 
Díky všem za reakce.

Principiálně - fórum obsluhuje komunitu několika stovek čtenářů, z toho cca 80-100 různých uživatelů přihlášených denně. Budu hledat mechanismus, jak toto zajistit i následně s cílem, aby některá diskusní vlákna měla svoji určitou odbornost a vyšší informační hodnotu a nebyla zaplevelována bordelem, který tam nepatří. A zároveň, aby se z toho nestalo uzavřené seskupení pár vyvolených. Věřím v systém Pravidel, která vzniknou, tak, aby jednoznačně bylo dáno a sjednoceno, co by se dít mělo a nemělo ideálně bez ohledu na osobní vazby adminů a uživatelů.

Jsem si jist, že každý, kdo kdykoli cokoli provozoval, organizoval, řídil a pracoval s lidmi toto vnímá a je schopen tento princip akceptovat. I když se to občas může nepříjemně dotknout i jeho. Určitě to bude takový mechanismus, který bude edukativní a který se bude snažit nejprve jít dobrým příkladem, poučením. No a když to nezabere, tak holt trestné body a případné restriktivní opatření nejprve krátkodobého charakteru posléze dlouhodobého.
 
Nepleťme si prostor nabízející místnost pro různorodost názorů a konstruktivní diskusi s opakovanou anarchií. Zvlášť přes opakovaná varování - kdy někteří jsou nepoučitelní. Je to jako s jakýmkykoli místními pravidly. Když budeš hostinský a bude ti tam chodit host, který opakovaně dělá bordel a jsou z něho ostatní hosté otrávení, budeš ho tam chtít jen kvůli tomu, že má taky rád pivo? Sem tam je to zábavné, každých 14 dní otravné. A ne. Pokud to způsobují stále stejní uživatelé - proč by se po nich mělo donekonečna něco čistit a uklízet? Jsou nějaké běžné standardy chování. Ok, ukazuje se že každý je máme jiný. Takže nastoupí Pravidla. No a Pravidla jsou pravidla. Buď je dodržuješ, nebo ne. Když už si zmínila ten golf - v golfu jsou pravidla hry. Pokud je porušuješ, můžeš být DQ. Hřiště má místní pravidla. Porušuješ opakovaně - tzn. nezajímají tě? Ok, provozovatel ti nejprve podá pomocnou ruku, vysvětlí. Nezabere? Ok, následuje trest. Hotovo. Btw. nikdo nemluví o pravopisu.

A majitel a provozovatel tohoto "bezplatného" fóra jsem já. Se všemi možnými důsledky a odpovědností. Mé srdce se s tím vyrovná. To je holt život.
promiň ale toto fórum dosud nebylo o prodeji piva a uzenek, bylo o lidech, kteří mají rádi golf a současně kecárnou
a to současně určovalo mantinely chování
kdyby to tu byla vědecká platforma o dráze letu golfových míčků, tak příspěvky vyzní jinak
nesváděla bych proto tvoji legitimní touhu posunout fórum jinam, než teď je, na nevychovanost návštěvníků
jestli to chápu dobře, chceš méně kecárny a více odbornosti
no, třeba to tu bude sterilnější ale určitě ještě užitečnější
 
promiň ale toto fórum dosud nebylo o prodeji piva a uzenek, bylo o lidech, kteří mají rádi golf a současně kecárnou
a to současně určovalo mantinely chování
kdyby to tu byla vědecká platforma o dráze letu golfových míčků, tak příspěvky vyzní jinak
nesváděla bych proto tvoji legitimní touhu posunout fórum jinam, než teď je, na nevychovanost návštěvníků
jestli to chápu dobře, chceš méně kecárny a více odbornosti
no, třeba to tu bude sterilnější ale určitě ještě užitečnější
Já se asi úplně nemohu vyjádřit k tomu, jakou debatu tady chce mít @requo (a je to jeho dítě, takže pravidla může určovat), nicméně musím říct, že některé debaty už jsou trochu zbytečné. Celkem mě nebaví číst, jak si někteří přispěvatelé vyměňují názory, zatím sice bez sprostých slov, ale uráží jeden druhého. A rázem je z toho stránka úplně jiné a zbytečné debaty, která není v souladu s obsahem vlákna. Chápu, že ne všichni si musí sednout navzájem, ale něco už je moc.
Ono demokracie není anarchie, že ;)

Já osobně nerad dávám někoho na ignore list (ať už pomocí tlačítka či jen tak, že jeho příspěvky číst nebudu), je možné, že mi některý jeho příspěvek v něčem pomůže, ale pravidla jsou potřeba, aby se celé forum nezvrhlo do .....
 
Každej, komu se nelíbí místní pravidlam může jít na Macháčkův palouk, nebo kamkoli jinam, máme možnost svobodné volby. Zbytek rozhodne trh, takže když to @requo podělá, tak mu lidi utečou.

A řečičky o potřebě objektivity - tohle není parlamentní, ani radniční zpravodaj. Tohe je komerční projekt tuším pana Michala Šatala, nebo kohokoli jiného, kdo si jej platí (je mi to jedno). Takže oni dávají pravidla.

A pak je tu ještě argument o změně pravidel oproti začátku, a že to jako není fair. Tak:
  1. nikdo nezaloží forum tak aby měl rovnou pravidla pro 3.000 diskutujících,
  2. na zbytek platí argumenty viz výše.
Prostě Good luck, Mr. Gorski Satal, osobně předpokládám, že to neposerete.
 
Jinak nejak jsem se celkem ztratil v diskuzi o banech apod.. Primarne beru jako dobry priklad prave NYX, ktery mi prijde opravdu vyladeny a kam rad chodim uz tak 10 let. A podle meho moc nezalezi jestli je forum pro nekonecne mnoho temat/okruhu nebo jen pro golf. Stale vytvaris minidiskuze at uz v jinem okruhu nebo v ramci jednoho. Ja jsem zatim nejak moc neprokouknul zdejsi system, tak se mi tezko vytvari nazor na zmeny neceho, co nevim presne jak funguje. Nicmene totalni ban bych za sebe videl az po nekolikanasobnem hrubem porusenim. A takovi lide stejne budou vytvaret nove profily s nevim jestli se da hlidat toto.
 
@Kubouu:
V podstatě se domnívám že máš pravdu a souhlasím s Tebou. Aktuální rozdíly jsou ve filozofii poplatné době vzniku 19.jamky, technickými omezeními současné aplikace a aktuálně nedostatečným zdrojům (čas/finance) na změnu.

19.jamka je fórum na platformě xenforo - fungujici jako typické diskusní forum, což nyx, cyberspace atp nejsou - pokud vezmu zdroj infa https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_forum. Tato naše česká "fóra" alespoň co vím vznikly na koleni po vzoru původního cyberspace, který se pak rozpadl, aby vznikly jeho klony... ale to se jen domnívám a už si to moc nepamatuji. A mají spíše blíže k sociálním sítím (které vznikly tedy později, takže to není přesné), alespoň dle mého. Tzn. tento software jako nyx nejsou nebo nebyly volně k dispozici a co vím, nejsou nadále - je pravda, že jsem nijak nepátral, kolik by stál případný klon. Co si i pamatuji, ale to se mohlo změnit, byly přímo spojené se svými tvůrci, kteří je sami naprogramovali. Xenforo je komerční konkurence phpbb a podobných celosvětově standardizovaných diskusních fór běžící na jiné filozofii ovládání, které nejde nijak jednoduše "změnit".

Ale to je někdy k pivu, jsem rád, že si to nahodil. Pokusím se ti to ozřejmit stručně: současné řešení a podvozek fóra (ten software) nelze, fakt nelze udělat tak, aby fungoval jako nyx. Ta vnitřní filozofie koupeného a placeného licencovaného software tak vytvořena není. Tzn. v podstatě je to jako skutečné fórum - jsi řečník, otevřeš téma a ostatní k němu reagují (jako senát). Už prostě je téma na stole a žije vlastním životem. Moderuje ho pak někdo, kdo dohlíží nad chod diskuse, pravidel atd. Nejsou to samostatné "Tvé" místnosti, kde jsi pánem svého klubu. Je to prostě jiný koncept, který nelze jednoduše změnit, prostě to to fórum/software neumí ohlídat. Pravděpodobně by to šlo přeprogramovat, tam to ale naráží na problém lidských zdrojů. Ano uznávám, že mnoho věcí z nyxu mi tu chybí, pro mě jsou to třeba nástěnky vláken. Njn. :(

Tzn. vytvářet a psát něco, co by bylo podobné nyxu je dobrý nápad, ale není to úplně na chvilku (a je jedno, jestli by to člověk dělal sám, s kamarády, nebo někde objednával). Prostě z osobního auta funkční náklaďák neuděláš. To auto je možná dobrý příměr. máš auto, které plus minus dobře funguje a současná komunita je na něj zvyklá. Potřebuješ vyřešit jeden problém... budeš kvůli tomu pořizovat nové auto, nebo se pokusíš upravit auto původní? Toť otázka. A v tuto chvíli se přikláním k tomu využít pro posun funkce současného "auta", které jsou dostupné, zdarma, integrované a funkční, než měnit technologický celek - kde výsledek vzniku, implementace, převodu je výrazně náročnější a může to být dlouhodobější koncept, změna. Nicméně logika je stejná - stejně musíš mít definovaná a moderovaná centrální pravidla a nějaké mechanismy, které se musí dodržovat (ve svém domě veřejně dostupném nebudeš chtít, aby někdo prodával kradené golfové hole - je to pak spojené s tvým jménem, případně jménem tebou provozovaného fóra), ten člověk pak zmizí - ale starosti a bordel po něm zůstane tobě jako adminovi k dořešení.

Když si to po sobě čtu, zdržel jsem se u té technické části a nikoli u té filozofické. Tak to kdyžtak jindy - díky za dobrý podnět, minimálně mi to udělalo radost, jsem rád že s tímto přišel a klidně to můžeme probrat i dále a klidně veřejně v nějakém vlákně - a třeba se někdo k tomu přidá a podpoří to. Je možné,, že k tebou navrhované změně časem dojde a že se to změní k podobě nyxu a spol. A nebo někdo předběhne a udělá konkurenci. I to se může stát.
 
Upraveno:
@Kubouu:
V podstatě se domnívám že máš pravdu a souhlasím s Tebou. Aktuální rozdíly jsou ve filozofii poplatné době vzniku 19.jamky, technickými omezeními současné aplikace a aktuálně nedostatečným zdrojům (čas/finance) na změnu.

19.jamka je fórum na platformě xenforo - fungujici jako typické diskusní forum, což nyx, cyberspace atp nejsou - pokud vezmu zdroj infa https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_forum. Tato naše česká "fóra" alespoň co vím vznikly na koleni po vzoru původního cyberspace, který se pak rozpadl, aby vznikly jeho klony... ale to se jen domnívám a už si to moc nepamatuji. A mají spíše blíže k sociálním sítím (které vznikly tedy později, takže to není přesné), alespoň dle mého. Tzn. tento software jako nyx nejsou nebo nebyly volně k dispozici a co vím, nejsou nadále - je pravda, že jsem nijak nepátral, kolik by stál případný klon. Co si i pamatuji, ale to se mohlo změnit, byly přímo spojené se svými tvůrci, kteří je sami naprogramovali. Xenforo je komerční konkurence phpbb a podobných celosvětově standardizovaných diskusních fór běžící na jiné filozofii ovládání, které nejde nijak jednoduše "změnit".

Ale to je někdy k pivu, jsem rád, že si to nahodil. Pokusím se ti to ozřejmit stručně: současné řešení a podvozek fóra (ten software) nelze, fakt nelze udělat tak, aby fungoval jako nyx. Ta vnitřní filozofie koupeného a placeného licencovaného software tak vytvořena není. Tzn. v podstatě je to jako skutečné fórum - jsi řečník, otevřeš téma a ostatní k němu reagují (jako senát). Už prostě je téma na stole a žije vlastním životem. Moderuje ho pak někdo, kdo dohlíží nad chod diskuse, pravidel atd. Nejsou to samostatné "Tvé" místnosti, kde jsi pánem svého klubu. Je to prostě jiný koncept, který nelze jednoduše změnit, prostě to to fórum/software neumí ohlídat. Pravděpodobně by to šlo přeprogramovat, tam to ale naráží na problém lidských zdrojů. Ano uznávám, že mnoho věcí z nyxu mi tu chybí, pro mě jsou to třeba nástěnky vláken. Njn. :(

Tzn. vytvářet a psát něco, co by bylo podobné nyxu je dobrý nápad, ale není to úplně na chvilku (a je jedno, jestli by to člověk dělal sám, s kamarády, nebo někde objednával). Prostě z osobního auta funkční náklaďák neuděláš. To auto je možná dobrý příměr. máš auto, které plus minus dobře funguje a současná komunita je na něj zvyklá. Potřebuješ vyřešit jeden problém... budeš kvůli tomu pořizovat nové auto, nebo se pokusíš upravit auto původní? Toť otázka. A v tuto chvíli se přikláním k tomu využít pro posun funkce současného "auta", které jsou dostupné, zdarma, integrované a funkční, než měnit technologický celek - kde výsledek vzniku, implementace, převodu je výrazně náročnější a může to být dlouhodobější koncept, změna. Nicméně logika je stejná - stejně musíš mít definovaná a moderovaná centrální pravidla a nějaké mechanismy, které se musí dodržovat (ve svém domě veřejně dostupném nebudeš chtít, aby někdo prodával kradené golfové hole - je to pak spojené s tvým jménem, případně jménem tebou provozovaného fóra), ten člověk pak zmizí - ale starosti a bordel po něm zůstane tobě jako adminovi k dořešení.

Když si to po sobě čtu, zdržel jsem se u té technické části a nikoli u té filozofické. Tak to kdyžtak jindy - díky za dobrý podnět, minimálně mi to udělalo radost, jsem rád že s tímto přišel a klidně to můžeme probrat i dále a klidně veřejně v nějakém vlákně - a třeba se někdo k tomu přidá a podpoří to. Je možné,, že k tebou navrhované změně časem dojde a že se to změní k podobě nyxu a spol. A nebo někdo předběhne a udělá konkurenci. I to se může stát.
Super, moc díky za obsáhlé vysvětlení zdejší funkčnosti. Zase vím o moc víc. Já jsem spíš uživatel než, že bych se jakkoliv vyznal v té IT/softwarové části. Tohle dělám i v práci přícházím se změnami a nápady a ostatní mi říkají, co možné je a co není. :D Dost často je to utopie.

Chápu proč něco jde a něco nejde. V tom případě bych samozřejmě upgradoval stávající auto, které je funkční. Ale nejsem si jistý jestli se pak opravdu dají globalizovat pravidla na kompletní forum.

V tuto chvíli je asi nejlepší se to snažit udržovat co nejvíce, prostě natvrdo mazat OT (stejně jako to dělají admini na nyxu), nekompromisně. Seš OT, super, chvilku tě tady nechám, upozorním a pak smažu celé vlákno, které je mimo. Hotovo. Po čase to spousta lidí pochopí. Dál si myslím, že záleží na celé komunitě, kdo se chytá trolů a OT a kdo ne. A na soudnosti každého. Mně už se to tady stalo, že jsem se na něco ptal a rozjela se diskuze o mně samotném, která už neměla tolik co dělat s tématem, ve které byla. Pak je dobré neodpovídat / popř. upozornit, že se sám za nějakou dobu smažeš (a apeluješ tím na ostatní aby udělali totéž se svými odpověďmi) a nechat to vyšumět. Ale to je o solidním uvědomění každého a to je těžké. :D A úplné bany chápu v těchto extrémních případech (prodej kradeného, urážení apod..). Ale za OT nebo trochu emocí ve vlákně bych úplný ban nedával :)

Možná by to řešila práva pro administraci mnohem více uživatelům. Spolehlivým, férovým, ověřeným... Nevím. Všem se nikdy nikdo nezavděčí.

Mám btw pocit, že to tady chceš řešit extrémně spravedlivě a správně, což je šlechetný, ale jak už tu padlo. Když se kácí les, lítaj třísky. :) Tomu se v jakémkoliv případě nevyhneš. Aktuálně lítaj třísky tím, že se zaplevelujou témata...
 
Pomalu to není diskusním forum , ale info forum. Technicky vzato:
POSLEDNÍ ZHASÍNÁ

Bohouši nelámej hůl - to že jsme tě nenaučili za 2 roky česky a nenechali se přemluvit k nákupu prostředků na hubnutí ještě neznamená, že to nezvládneme u jiných. Tobě vyčleníme speciální vlákno, na které @requo implementuje automatický překlad z mongolštiny a můžeš tam bum bác pětikoruna plácat nesmysly dál...
 
Bohouši nelámej hůl - to že jsme tě nenaučili za 2 roky česky a nenechali se přemluvit k nákupu prostředků na hubnutí ještě neznamená, že to nezvládneme u jiných. Tobě vyčleníme speciální vlákno, na které @requo implementuje automatický překlad z mongolštiny a můžeš tam bum bác pětikoruna plácat nesmysly dál...
Tobě dneska lítal hybrid doleva, nebo si utrpěl ejakulacio praecox, že jsi na našeho polyglota tak jízlivý? 🤣:devil:
 
Vidím, že někteří čtou jen to Co chtějí nebo se jim hodí do krámu a jiní mluví mluvou mi neznámou , to je jak Psáno v jisté knize, kde rozklad ofčína nastal po nedomluvě , poněvadž nenašli společnou řeč.
Golf asi vidím a cítím jinak než proud tady vedený ani nevím kým, jen občas resuscitován Michalem do koryta snesitelnosti.
Pokud vidím golf svým vizualním Cítěním a podle toho i hraji a hra se mi líbí a jsem s ní spokojen, sem tam ji dle svého popíši a někomu se tento popis nelíbí ať to nečte , nevidím důvod někoho zmongolšťovat nebo dokonce urologovat.
 
Vidím, že někteří čtou jen to Co chtějí nebo se jim hodí do krámu a jiní mluví mluvou mi neznámou , to je jak Psáno v jisté knize, kde rozklad ofčína nastal po nedomluvě , poněvadž nenašli společnou řeč.
Golf asi vidím a cítím jinak než proud tady vedený ani nevím kým, jen občas resuscitován Michalem do koryta snesitelnosti.
Pokud vidím golf svým vizualním Cítěním a podle toho i hraji a hra se mi líbí a jsem s ní spokojen, sem tam ji dle svého popíši a někomu se tento popis nelíbí ať to nečte , nevidím důvod někoho zmongolšťovat nebo dokonce urologovat.
jsme každý jiný, a to vede často k nedorozuměním...
 
Bohouši nelámej hůl - to že jsme tě nenaučili za 2 roky česky a nenechali se přemluvit k nákupu prostředků na hubnutí ještě neznamená, že to nezvládneme u jiných. Tobě vyčleníme speciální vlákno, na které @requo implementuje automatický překlad z mongolštiny a můžeš tam bum bác pětikoruna plácat nesmysly dál...
@Admin pokud by už platila nová pravidla, jak by byl tento příspěvek hodnocen s ohledem na to, že je s nimi v rozporu?
 
@Admin pokud by už platila nová pravidla, jak by byl tento příspěvek hodnocen s ohledem na to, že je s nimi v rozporu?

Vcelku jednoduše už teď . Počkám až se tady chvíli všichni vykecaji, a pak to promazu a presunu do Hospůdky. @mkopcak dostane časem za podobný text napomenutí - jednoznačné porušení nyní definovaného pravidla v systémovém vlakně. Chvíli se bude vysvětlovat, a pak holt zasahovat. Obdobně i u @bohumil.koval - jeho text, na který Martin reaguje, je zbytečný. Stejná informace se dá vyjádřit negativním lajkem.

Bylo by vcelku záhodno tomu předcházet. Takže nejprve vysvětlovat a pak holt napominat. Zároveň vsak - není to tu parlament a ani soud. Takže určitě nebudu vysvětlovat donekonečna proč jednou jo a jednou ne. Nejsem tu a ani moderátoři pořád a ani nebudeme. Takže někdy to bude určitě nespravedlivé.
 
Upraveno:
Vcelku jednoduše. Počkám až se tady chvíli všichni vykecaji, a pak to promazu a presunu do Hospůdky. @mkopcak dostane časem za podobný text napomenutí - jednoznačné porušení pravidla v systémovém vlakně. Chvíli se bude vysvětlovat, a pak holt zasahovat. Obdobně i u @bohumil.koval - jeho text, na který Martin reaguje, je zbytečný.
Bylo by vcelku záhodno tomu předcházet. Takže nejprve vysvětlovat a pak holt napominat. Zároveň vsak - není to tu parlament, a ani soud. Takže určitě nebudu vysvětlovat donekonečna proč jednou jo a jednou ne. Nejsem tu a ano moderátoři pořád a ani nebudeme. Takže někdy to bude určitě nespravedlivé.
Ja to rikam furt, ze nejlepsi system je osvicensky absolutismus, hlavne pokud si ten nahore. a taky plati, ze kdyz se kaci les, tak litaji trisky 😀
 
Tobě dneska lítal hybrid doleva, nebo si utrpěl ejakulacio praecox, že jsi na našeho polyglota tak jízlivý? 🤣:devil:
riskuju napomenutí ale vysvětlím: neber to osobně ale mě se tyhle přisprostlé poznámky nelíbí, o erekci, masturbaci atd, dokola mluví dědci na lavičce, když krmí holuby ... :(
 
Jsem smířen s osudem třísky, žel bohu má nátura jest řízena jinou rukou než byla Psána kniha místního autisty. Cítěním většinou vidím po 10 Plzních a 5 rumech, ale i v ten moment je mé koryto snesitelnosti zjevně vyplaveno mimo Bohoušovu nirvánou prosáklou savanu. Poznámky o erekci mi nevadí, naopak bych uvítal i nějaké obrázky.

No nic, dnešek byl náročný den, hlídání dětí jsem kombinoval s tréninky, inventurami, naskladňováním a vyhazováním neplatičů z hřiště, tak jsem k večeru trochu rozšafnější. Tresty přijímám a souhlasím s nimi, vezmu si z nich ponaučení a vrátím se rafinovanější než kdy dřív!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom