Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Příprava moderování (systém varovaní/trestných bodů + bany)

Dovolím si malou, čistě osobní, poznámku. Pár dnů zpět jsem vyjádřil souhlas s tím, že pravidla by být měla. Jak už jsem zde několikrát psal ohledně sociálního on-line světa jsem asociál. Nemám tedy žádné jiné zkušenosti tohoto druhu, než zde s 19.jamkou a evidentně jsem si tedy nedovedl představit jak ta pravidla budou fungovat. Opět opakuji, že nekritizuji, pouze nahlížím čistě ze svého osobního pohledu. Rozhodně nemám v úmylsu pouštět se s kýmkoliv do sáhodlouhých trapných, otravných dohadování (což se mi zde dříve párkrát stalo :( a nafackoval bych si za to), ale pokud nemohu nikoho slovně pochválit (měl bych použít smajlíka) nebo nedejbože si ironicky rýpnout, bude to tu víc jiné, než jsem čekal. Pokud se z toho tady má stát takové golfové "me too", tedy bezpohlavní, inertní, vždy věcné, všeobecně korektní a na všechny možné i nemožné strany vyvážené cosi, asi mě to přestane bavit. Sorry jako ... :down:
 
Upraveno:
Dovolím si malou, čistě osobní, poznámku. Pár dnů zpět jsem vyjádřil souhlas s tím, že pravidla by být měla. Jak už jsem zde několikrát psal ohledně sociálního on-line světa jsem asociál. Nemám tedy žádné jiné zkušenosti tohoto druhu, než zde s 19.jakmou a evidentně jsem si tedy nedovedl představit jak ta pravidla budou fungovat. Opět opakuji, že nekritizuji, pouze nahlížím čistě ze svého osobního pohledu. Rozhodně nemám v úmylsu pouštět se s kýmkoliv do sáhodlouhých trapných, otravných dohadování (což se mi zde dříve párkrát stalo :( a nafackoval bych si za to), ale pokud nemohu nikoho slovně pochválit (měl bych použít smajlíka) nebo nedejbože si ironicky rýpnout, bude to tu víc jiné, než jsem čekal. Pokud se z toho tady má stát takové golfové "me too", tedy bezpohlavní, inertní, vždy věcné, všeobecně korektní a na všechny možné i nemožné strany vyvážené cosi, asi mě to přestane bavit. Sorry jako ... :down:

Já bych tě za tohle pochválil, ale nejsem si jistej, jestli se to ještě může:-D. Navíc mám už škraloup ze včerejška. Každopádně jsem stejného názoru. Mám-li být za každé odchýlení od tématu či narážku nebo vtípek trestán, v podstatě nemám co bych místní komunitě dále nabídl:-D
 
Já tedy doufám, že to nemá být cesta je sterilnímu fóru, že to má eliminovat vyloženě už napadající, hrubé příspěvky. Problém je, že každý tu míru kde jde o přátelské rýpnutí a kde jde už o víc, má někde jinde. Tedy myslím, že se moc nezmění, nebo v to doufám, že jen Michal hleda nástroje, jak takovým hrubostem čelit ne jen napomínáním. Některé "šťouchance" a některé silné příspěvky ( pro někoho už moc sprosté) a některé výměny a přestřelky by mi tu taky chyběly.
 
riskuju napomenutí ale vysvětlím: neber to osobně ale mě se tyhle přisprostlé poznámky nelíbí, o erekci, masturbaci atd, dokola mluví dědci na lavičce, když krmí holuby ... :(
Popravdě nevím, jak můžou být dvě latinská slova sprostá, ani v kontextu. Čistému vše čisté.
P.S.: Holuby nekrmím, to plánuju na stejný období, jako vybírání z poplenic.
 
.... a vrátím se rafinovanější než kdy dřív!

Neblbni, to už nedám mentálně, takže to bude házení falešných perel pravým sviním.

Ćleny fóra s náhlým deficitem smyslu pro vtip politicky korektně a genderově vyváženě ujištuji, že ve shora uvedené větě za pravou svini považuji především sám sebe.
 
Vidím tady obavy, aby se z fóra nestalo sterilní, bezpohlavní fórum. Bohumil dokonce předpovídá info fórum a "poslední zhasne", mimo jiné pěkně vyjádřil tímto svůj vztah k fóru.
Nabídnu jiný pohled. Co je to zde teď, za současného stavu? Já vidím žvanírnu, kam se chodí někteří pohádat, jiní si do někoho rýpnout, další šířit svoje bludy, jiní zase ukojit svou potřebu prostě mluvit. Na tohle všechno primárně slouží sociální sítě, kde ty kecy po čase zmizí. A kde taky soudný člověk nehledá informace. Pokud vím, jsou tu i vlákna pro žvanění, ale děje se to všude.
Kdyz sem ale přijde člověk na golfové fórum, musí být zmaten. Na to, aby se něco dozvěděl o golfu, musí hledat a někdy dost v minulosti. A musí ty kecy přečíst aspoň letmo, aby přišel na to, že až 21.příspěvek od konce má pro něj nějakou informační hodnotu.
Myslím, že jde o poměr keců a reálně přínosných informací o golfu, který se postupem času převážil výrazně na stranu keců. Znám lidi, kteří své aktivity na fóru z tohoto důvodu utlumili nebo úplně odešli, ale nikoho, kdo by řekl teď je to super. Mám i několik reakcí, kdy jsem fórum doporučil někomu, koho jsem potkal při golfu. A při dalším shledání jsem "dostal za uši". Překvapivě jsou lidé, kteří na fóru hledají primárně informace případně radu.
Michal to předpokládám řeší proto, že má podobné signály a samoregulace nefunguje. Protože někteří jedinci sebereflexe schopni prostě nejsou.
 
Já bych tě za tohle pochválil, ale nejsem si jistej, jestli se to ještě může:-D. Navíc mám už škraloup ze včerejška. Každopádně jsem stejného názoru. Mám-li být za každé odchýlení od tématu či narážku nebo vtípek trestán, v podstatě nemám co bych místní komunitě dále nabídl:-D
Ty budeš mít permanentní ban jen za Tvůj nick - a já za to, že na to upozornňuji :cool:
 
Vidím tady obavy, aby se z fóra nestalo sterilní, bezpohlavní fórum. Bohumil dokonce předpovídá info fórum a "poslední zhasne", mimo jiné pěkně vyjádřil tímto svůj vztah k fóru.
Nabídnu jiný pohled. Co je to zde teď, za současného stavu? Já vidím žvanírnu, kam se chodí někteří pohádat, jiní si do někoho rýpnout, další šířit svoje bludy, jiní zase ukojit svou potřebu prostě mluvit. Na tohle všechno primárně slouží sociální sítě, kde ty kecy po čase zmizí. A kde taky soudný člověk nehledá informace. Pokud vím, jsou tu i vlákna pro žvanění, ale děje se to všude.
Kdyz sem ale přijde člověk na golfové fórum, musí být zmaten. Na to, aby se něco dozvěděl o golfu, musí hledat a někdy dost v minulosti. A musí ty kecy přečíst aspoň letmo, aby přišel na to, že až 21.příspěvek od konce má pro něj nějakou informační hodnotu.
Myslím, že jde o poměr keců a reálně přínosných informací o golfu, který se postupem času převážil výrazně na stranu keců. Znám lidi, kteří své aktivity na fóru z tohoto důvodu utlumili nebo úplně odešli, ale nikoho, kdo by řekl teď je to super. Mám i několik reakcí, kdy jsem fórum doporučil někomu, koho jsem potkal při golfu. A při dalším shledání jsem "dostal za uši". Překvapivě jsou lidé, kteří na fóru hledají primárně informace případně radu.
Michal to předpokládám řeší proto, že má podobné signály a samoregulace nefunguje. Protože někteří jedinci sebereflexe schopni prostě nejsou.
Určitě máš pravdu. Pokud má být zdejší fórum směrováno jako skutečné oborově zaměřené fórum, tak tuto funkci určitě plní z mnohem menší části než by mělo. Já jsem ho ale dosud tak nechápal. Můj problém ... moje chyba ... moje štěstí ... těžko soudit. Já to mám třeba úplně jinak než píšeš ty. Když jsem prvně odkliknul odkaz na 19jamka.cz, nebylo to proto, abych získal informace o tom jaký vliv má bounce hole na rychlost otáčení vesmíru, ale proto, abych tu našel podobný magory jako jsem já a mohl s nima hrát. Nesnažil jsem se tedy zde ani tak získávat informace jako spíš přátele. A to jestli si s někým sedneš, či ne, jestli budeš mít chuť s ním strávit půl dne na hřišti, nepoznáš z kvalitně odborného rozboru jak hrát krátkou ránu z holiny ani z jeho WITB (nebo jak je ta zpropadená zkratka). Takhle to vidím já, a tím neříkám, že to vidím správně. Možná jsem jen takovej mimoň, co sem zabloudil omylem. o_O 😜 Ale zabloudil jsem sem rád a i kdyby už tady nikdy nebyla taková prdel jako tu bývala, jsem za to vděčný, protože pár dobrejch přátel už jsem tu našel ... a a a a vo tom to je ... ;)
 
Upraveno:
Jo a omlouvám se za slovo "prdel". Nebylo to použito jako hrubost či vulgarita, nýbrž pouze jako výstižný funkční vulgarismus. 😜 😂
 
Určitě máš pravdu. Pokud má být zdejší fórum směrováno jako skutečné oborově zaměřené fórum, tak tuto funkci určitě plní z mnohem menší části než by mělo. Já jsem ho ale dosud tak nechápal. Můj problém ... moje chyba ... moje štěstí ... těžko soudit. Já to mám třeba úplně jinak než píšeš ty. Když jsem prvně odkliknul odkaz na 19jamka.cz, nebylo to proto, abych získal informace o tom jaký vliv má bounce hole na rychlost otáčení vesmíru, ale proto, abych tu našel podobný magory jako jsem já a mohl s nima hrát. Nesnažil jsem se tedy zde ani tak získávat informace jako spíš přátele. A to jestli si s někým sedneš, či ne, jestli budeš mít chuť s ním strávit půl dne na hřišti, nepoznáš z kvalitně odborného rozboru jak hrát krátkou ránu z holiny ani z jeho WITB (nebo jak je ta zpropadená zkratka). Takhle to vidím já, a tím neříkám, že to vidím správně. Možná jsem jen takovej mimoň, co sem zabloudil omylem. o_O 😜 Ale zabloudil jsem sem rád a i kdyby už tady nikdy nebyla taková prdel jako tu bývala, jsem za to vděčný, protože pár dobrejch přátel už jsem tu našel ... a a a a vo tom to je ... ;)
No, neber to ode zdi ke zdi. To vše co popisuješ sem patří (podle mě) a je to v pořádku. Nicméně i to, jak se tady někteří chovají nebo zahnojení naprosto všech vláken nicneříkajícimi výkřiky typu "super", nebo "já taky" může a odrazuje potenciální nebo stávající uživatele od používání fóra. Docela často mi to přijde, že pisatel není schopen respektovat, o čem vlákno je a má být.
Mě by informace o vlivu bounce na otáčení vesmíru asi nevadila, i když ji primárně taky nehledám.
Já sem přišel hledat zkušenosti lidí, kteří hrají golf. Jejich názory na hřiště, v jakém je stavu, kdy stojí za návštěvu a proč, co dobrého si v resortu dát v hospodě, jak dané hřiště hrát. Taky názory na všechno možné vybavení od lidí, kteří ho skutečně používají a používali a znám je aspoň trochu třeba z nějaké společné hry, nejsou to prodavači. Nebo informace co zrovna kde se vyplatí nebo naopak nevyplatí.
Něco z toho dostávám, ale daleko méně, než titulka "golfové fórum" slibuje. Dostanu místo toho něco naprosto jiného, čemu se nelze vyhnout. Toť můj pocit...
 
Já myslím, že cílem není něco naprosto vymýtit nebo docílit jednoho pravidla naprosto ve všech tématech zde.

Myslím, že je potřeba pochopit snahu aby si každý uvědomil, že v diskuzi o vlivu bouncu na vesmír by se nemělo plácat moc okolo a držet se technických záležitostí. Naopak v jiné diskuzi je a bude žádoucí aby se nesmyslně a dlouze klidně plkalo a plácalo páté přes deváté s bezhlavými dovětky a přitakáváním jak je libo (na to je podle mě sekce "hospůdka, jestli jsem správně pochopil).

Samozřejmě trvdé nadávky apod. by se neměly tolerovat nikde. :) Mám pocit, že se ta změna chvílema bere moc černobíle a tak nějak švejkovsky a chytá se za každé slovíčko.

Každý by měl mít prostor si tu dělat to, za čím přišel, ať je to co je to. Každý podle libosti. Ale každý by měl pochopit co do které diskuze patří a co už ne nebo je naprosto zbytečně a jen se tapetuje. Ale pokud sem někdo přišel hledat rady ohledně švihu, měly by se mu dostat aniž by musel listovat na 30 stranách diskuze. Pokud bude každý druhý příspěvěk opravdu k tématu, dostane se takovému člověku rad mnohem víc. Naopak někdo kdo hraje jak král a chce si tu jen ulevit a pokecat by měl jít do diskuze na kecání a klidně zde linkovat příspěvěk z jiné diskuze a reagovat jinde.

Já osobně jsem tady nováček a možná by i pomohlo více rozděli a založit nová témata, která budou jasně pojmenována a dají prostor komukoliv. :)

 
Upraveno:
No to je ale pěkná a věcná diskuse. Všimněte si prosím, jak i díky určitému porušení navrhovaných pravidel ("bezobsažný" příspěvek @bohumil.koval + reakce @mkopcak ) + praktická ukázka sterilizace (btw. hezké slovo) fóra v mé včerejší názorné ukázce ve vlákně Jak jste naposledy hráli, kdy jsem negativně varoval "@NaBednu" za vcelku bezvýznamné porušení pravidel, dokázali vrátit zpět k tématu a vcelku ho konstruktivně řešit a přinášet tématické své pohledy na nějakou problematiky s cílem něco vyřešit.

---

Víte, co je na 19.jamce v českém prostoru unikátní? Vznikla kdysi dávno z mé osobní potřeby, kdy jsem se jako začínající golfista necítil nikde dobře. Protože golfová pravidla, konvence, svázaný svět, pohrdání, že jsem jaký jsem a nekoupím si drahé hole atd. Protože límečky a já límečky nerad. Neochota mi kdekoli odpovědět na mé "stupidní" začátečnické dotazy a být konstruktivní a trpělivý, neochota si ze svých výkonů dělat legraci. Pohrdání v očích těch "skutečných golfistů". Miliony Pravidel a tezí, co bych měl, co bych neměl, jak tohle se dělá a tohle ne atd. Děsně uzavřený svět - ten golf. Ve výsledku díky Jamce a snaze s tím něco dělat, i když jsem k tomu neměl naprosto žádnou golfovou kompetenci se podařilo oslovit zezdola určitou skupinu lidí podobně naladěných nadšenců. Našel jsem tu mraky přátel, i když mnozí z nich se mezi sebou osobně nesnesou. Taky mám rád špičkování, legraci. Ale taky potřebuju najít občas ty informace, které hledám. A v mém osobním případě - potřebuju udržet Jamku, ten dům, tu komunitu, to prostředí nějak při životě. A nabídnout stejnou možnost i novým uživatelům. Stejně jako těm původním. Není a nikdy to neměl být primárně chlívek pro Michala a jeho deset přátel. 19.jamka nevznikla z primární touhy vytvořit další uzavřený celek a splnit si svoji konkrétní potřebu chybějících golfových kamarádů a party. Snažím se 19.jamku stavět jako MOST českého golfu, místo, kde se ty debilní oddělené světy mohou propojit a najít k sobě cestu. Usilovně a ze všech sil a už několik let. Je to klišé? Je, jsem klišovitý člověk. Peru se o to s pro mě stále neuvěřitelně konzervativním prostředím. O to nabídnout Jamku komukoli jako místo, které propojuje všechny české golfisty - jedno, jestli profík, hobík, boháč, chudas, pražák, venkovan. Místo, které je tak jak, jen to je možné neutrální, zábavné, plné i nekonvečních názorů, které reálně ukazuje to naše golfové prostředí ve veškeré nahotě ale i jeho neskonalé kráse a přitažlivosti. Místo, které baví, ale i golfově informuje - tu odborně, tu zábavně, tu třeba i špatně, ale dobře míněnou a upřímnou snahou s respektem k názorům ostatních. A pořád věřím, že to není marná snaha a hloupý, naivní sen. Stojí to za to. Věřím tomu.

No, dost těchto osobních patetických výblitků - k rozumnému a neutrálnímu adminovi se nehodí. Ale i já mám své dny. Jen poslední dobou s Jamkou nějak často.

19.jamku vnímám a dlouhodobě se snažím tvořit jako místo, kde se bavíme a i kde se člověk může něco dozvědět. Kde je lákán ke krásám golfu a ke vstřícnému prostředí. A aby to mohlo fungovat dlouho, je potřeba pro to něco dělat. Přijmout svůj díl odpovědnosti a přicházet se svými texty, informacemi, deníčky, fotkami. Kdo to z nás i z těch starých matadorů dělá toto pravidelně? Kdo pravidelně dává tipy a konstruktivní názory, kde se mu líbilo? Podle mého názoru součást komunity není jen to, být spotřebitel a čtenář, ale vzít si na sebe i třeba jen neformálně nějaký ten díl odpovědnosti a přiložit ruku k dílu. Já tu energii nemám kde brát donekonečna. Takových z nás je tu pár a upřímné díky jim za to (byť s nimi další částo nesouhlasí a pak je tu více či méně veřejné a otevřeně kritizují - ale přitom sami nic nepíší). Proč o tom mluvím - pokud je toho příliš málo, tak výrazně pak převažuje ten zábavní obsah čistě jen proto, že tu jiný není, nebo hned zapadne. Ano, dalo by se to dělat jinak, třeba k tomu dojde. Formální redakce - ne není, nejsou ani sponzoři obsahu, možná prodej Jamky komerčnímu subjektu (ano, několik nabídek mi už padlo)? Nerad bych. Rád bych Jamku udržel takovou jaká je. Otevřená, neutrální, svobodná a upřímná. Přístupná a vstřícná všem. A nekonvenční. Ale aby to tak mohlo fungovat - je potřeba, aby každý začal tak trochu nějak u sebe a zvážil, jestli nemůže být aktivnějším a pomáhat svým obsahem Jamku tvořit. A k tomu se i bavit. Pravidla mohou být formální a někde na pozadí. Jako určitý rámec ve kterém se pohybovat. Ale celé je to o nás, jamkařích. Dlouholetých i nových. Mnozí z nás jsme si něco své díky Jamce splnili. Nestálo by za to tento servis a možnost umožnit i dalším, novým?

Pokud nastane stav, kdy budou má Pravidla absolutní, všude a bez rozdílu aplikovaná, a dojde k té sterilizaci Jamky, tak já u Jamky už nebudu. Má to být jen jeden z nástrojů. Ne nemyslicí stroj. A hodlám je využívat tam, kde jiné nástroje a domluvy selžou. Jako poslední volbu. Věřím v jejich informační hodnotu a to, že už jejich zhmotnělé formulace mnohé ozřejmí, stejně jako nějaké další kroky, plus mnoho měsíců slibovaných manuálů a tipů, co kam psát a jak, jak se na fóru orientovat, co funguje a co ne atd. A abych se k tomu dostal, protože to asi nikdo jiný neudělá - pomožte mi s tím ostatním. Udržet Jamku v chodu, přinášet i ten golfový kvalitní obsah, informovat o hřištích, svých hrách... prostě používat a tvořit i ten hodnotný obsah Jamky.

A nemlčet.
 
Upraveno:
Všimněte si prosím, jak i díky určitému porušení navrhovaných pravidel ("bezobsažný" příspěvek @bohumil.koval + reakce @mkopcak a dotazu @Mirek_62 ) + ...

Tím, že jsem vznesl konkrétní dotaz k tématu jsem porušil pravidla?
Které tedy? ( zřejmě opět porušení vznesením dotazu k upřesnění věcného obsahu vlákna, nebo jsem měl založit nové vlákno?)

To, co někdo považuje za porušení pravidel, ten druhý může považovat za legitimní reakci.
 
Tím, že jsem vznesl konkrétní dotaz k tématu jsem porušil pravidla?
Které tedy? ( zřejmě opět porušení vznesením dotazu k upřesnění věcného obsahu vlákna, nebo jsem měl založit nové vlákno?)

To, co někdo považuje za porušení pravidel, ten druhý může považovat za legitimní reakci.

Nijak. Naopak. Byl to dobrý a trefný dotaz, který pomohl vyvolat následující a jistě pro mnohé podnětnou diskuzi. Nešikovně jsem tě do výčtu v závorce zařadil, upravím. Omlouvám se.
 
Vcelku jednoduše už teď . Počkám až se tady chvíli všichni vykecaji, a pak to promazu a presunu do Hospůdky. @mkopcak dostane časem za podobný text napomenutí - jednoznačné porušení nyní definovaného pravidla v systémovém vlakně. Chvíli se bude vysvětlovat, a pak holt zasahovat. Obdobně i u @bohumil.koval - jeho text, na který Martin reaguje, je zbytečný. Stejná informace se dá vyjádřit negativním lajkem.

Bylo by vcelku záhodno tomu předcházet. Takže nejprve vysvětlovat a pak holt napominat. Zároveň vsak - není to tu parlament a ani soud. Takže určitě nebudu vysvětlovat donekonečna proč jednou jo a jednou ne. Nejsem tu a ani moderátoři pořád a ani nebudeme. Takže někdy to bude určitě nespravedlivé.
Nejsem si jistý, zda lze vše vyjádřit pouze lajkem. Ono i psaný až "košatý" text si může každý vyložit jinak...natož lajky.
Proto bych neomezoval vyjádření emocí textem (výše popsáno jako "zbytečný text"), ale postihoval spíše neslušnost, osobní útoky a především reakce s podtextem, který se neshoduje s hodnotami golfu...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom