Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nový shaft - prodloužený o 2 - 2,5 "

KubaKuba

Aktivní člen
Jméno
Jakub
HI (HCP)
15,9
Ahoj, potřeboval bych někde v Praze nechat preshaftovat hůl (7i). Shaft ale musí být prodloužen o 2 - 2,5". Nvíte kam s tím skočit? Díky.
 
Záleží kam to máš nejblíž, zvládne to určitě zde několikrát chválený golfgear.cz, pokud seš na mojí straně tzn. Butovice, Zličín, Stodůlky, tak můžu doporučit golf59 na Albatrossu.
 
Případně i Golf Arts v Holešovicích. nedávno vyměnili technika, tak už by to mělo být i rychlé.
 
Ahoj, potřeboval bych někde v Praze nechat preshaftovat hůl (7i). Shaft ale musí být prodloužen o 2 - 2,5". Nvíte kam s tím skočit? Díky.
Mohu se zeptat proč o 2,5 palce? :D
 
Mohu se zeptat proč o 2,5 palce? :D
Protože to je pro kamaráda, co má 210cm :) Je to špatně? Od něj jsem dostal informaci, že je tak prodloužené má. Nezpochybňoval jsem to a neřešil jsem to. jen mu to potřebuji zařídit.
 
Ahoj, potřeboval bych někde v Praze nechat preshaftovat hůl (7i). Shaft ale musí být prodloužen o 2 - 2,5". Nvíte kam s tím skočit? Díky.

Prodloužení o tak velikou délku se většinou už nedělá. Určitě je už to na hraně, spíše za hranou toho, jak lze hůl prodloužit pomocí nástavce. O tolik se hůl prodlužuje výměnou shaftu delšího za kratší. Zároveň by měla mít takto upravená hůl změněný i tzv. lie úhel hole ( ne u všech holí je to možné ), jinak po prodloužení bude hlava hole se zemí svírat zcela špatný úhel. Více ti ale určitě řeknou odborníci fittéři.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Protože to je pro kamaráda, co má 210cm :) Je to špatně? Od něj jsem dostal informaci, že je tak prodloužené má. Nezpochybňoval jsem to a neřešil jsem to. jen mu to potřebuji zařídit.
:D :D :D Tak to je jiná.
Ale jak řekl @wasp, lepši je vyměnit shaft
 
Asi jsem se spatne vyjadril. Potrebuji proste novy shaft ktery bude delsi o 2-2,5” nez standard. Je mi jedno jestli to nekdo prodlouzi (pokud to bude funkcne v poradku) nebo da shaft treba ze standardni 4i. Ze stare hole mam jen hlavu a shaft na 3kusy. Takze tam o prodlouzeni nelze mluvit. :D co se tyka lie apod., takhle ty hole hraje takze asi ok. Ja i on jsme teda zacatecnici, takze vlastne nevim jestli by to poznal. Pro nej je aktualne zasadni se k holi proste neohybat z tech 2m. :)
 
Vyjádřil si se přesně, jen někdo nečte pořádně.. :D . V Golfgear by neměl být problém, nové shafty jsou dostatečně dlouhé.. a hlavně ti opatří stejný typ.. možná by bylo vhodné vzít okolní hole,tj 8 a 6 aby to napsovali přesně..
 
Akorát volal chlapík z Golfgear, že nové shafty se dělají s rezervou o 2 - 2,5", tak že by to mělo vyjíts tím novým. Takže tam dnes posílám hlavu (jsem línej tam dojet). Tak uvidíme co z toho bude. On celkově je to spíš pokus, protože nový shaft bude stiff a doteď měl regular. Takže je to pro něj zároveň i příležitost tohle vyzkoušet na starých holích.
 
No nevím jestli je to nejlepší nápad mít v setu hůl s naprosto odlišným shaftem, ale proti gustu.. ;) , to nemají stejný nebo aspoň podobný...?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
No nevím jestli je to nejlepší nápad mít v setu hůl s naprosto odlišným shaftem, ale proti gustu.. ;) , to nemají stejný nebo aspoň podobný...?
Jde spíš o to, že se zdá, že ty aktuální právě nejsou úplně to co by správně měl mít vzhledem k velmi rychlému švihu. takže je tohle spíš příležitost jak vyzkoušet shaft jiný. Ono mu to lítá všudemožně i tak, takže nepředpokládám že to bude o dost horší nebo to nikdo fakt nepozná. A když to bude lepší, tak se mu bude hrát s jednou holí lépe než s ostatními. Já osobně mám v plánu udělat přes zimu to stejný. U 7i, u který už leze hlava ven, vyměním za stiff abych to vyzkoušel na delší dobu. TAky se mi s jednou holí bude hrát maximálně o malinko hůř nebo lépe. Nic horšího se stát nemůže. :)
 
No jestli je to takhle tak asi ne.. :D . Mě byto vadilo ve vzdálenosti, mezi holemi mám zhruba 10 metrů, kdyby to šlo o 5 nahoru nebo dolů tak by mi to dost vadilo..
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
No jestli je to takhle tak asi ne.. :D . Mě byto vadilo ve vzdálenosti, mezi holemi mám zhruba 10 metrů, kdyby to šlo o 5 nahoru nebo dolů tak by mi to dost vadilo..
Toho se taky bojím, ale pokud uvidím, že mi to pár hrách sedlo a že se rány opravdu o nějaké to procento zpřesnily, půjdu a vyměním zbytek. :) Jak říkám, je to pokus. Jiné řešení ani nemám. Vyzkoušet si tvrdší shaft se svými hlavami nikde nemůžu. A i kdyby ano, hodina na drivingu nemusí nutně ukázat, že to tak je. Chci mít rozsáhlejší vzorek. S jinou hlavou to nemá smysl. A kupovat všechny do sady je zase dost drahý pokus. A kdybych udělal chybu na jedné holi a nějak výrazně to změnilo něco k horšímu, není to neřešitelný problém a ani mě to nebude stát baťoh.
 
Fiting ti bude stát stejně jako zbytečné přeshaftovani jedné hole..
Dokážeš mi to trochu podrobněji rozepsat a srovnat? Já totiž pořád nemám pocit, že by u mě fitting měl nějaký zásadní význam vzhledem k nestálému švihu. :) Ale třeba se pletu, nevím.
 
Dokážeš mi to trochu podrobněji rozepsat a srovnat? Já totiž pořád nemám pocit, že by u mě fitting měl nějaký zásadní význam vzhledem k nestálému švihu. :) Ale třeba se pletu, nevím.
Tak těch parametrů u shaftu je víc, než jen "flex".
Při fittingu budeš mít možnost vyzkoušet více šaftů různých specifikací (kromě flex např. i hmotnost atd.), navíc dobrý fitér ti doporučí i vhodné hlavy ke tvé úrovni hry.
Měnit šafty "na slepo" a nechat původní hlavy mi jako ekonomické řešení moc nepřijde.
A i když nemáš stálý švih, tak si s tím zkušený fitér poradí.
 
Nemá cenu to rozepisovat, hledej na fóru, je tu několik diskusí na toto téma.. Někdo je proti, někdo jednoznačně pro.. Jen jedno bych jaksi zdůraznil, když to zkoušíš na hřišti je to pocit,z dobrého fitingu vylezou čísla..
 
Tak těch parametrů u shaftu je víc, než jen "flex".
Při fittingu budeš mít možnost vyzkoušet více šaftů různých specifikací (kromě flex např. i hmotnost atd.), navíc dobrý fitér ti doporučí i vhodné hlavy ke tvé úrovni hry.
Měnit šafty "na slepo" a nechat původní hlavy mi jako ekonomické řešení moc nepřijde.
A i když nemáš stálý švih, tak si s tím zkušený fitér poradí.
Jenže já hlavy mám a nehodlám je jen tak měnit, v tom je celý problém. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom