Nové
  Omezený přístup PRO NEPŘIHLÁŠENÉ uživatele
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Praxe a výsledky mnohých ukazují, že to bude občas docela loterie, jak co dopadne. Někteří z nás si to budou umět spočítat, ale pro některé to bude záhadou asi navždy, co tak pročítám a poslouchám názory různě na netu ale i reálně. Aneb, kouzlo statistiky. Téma slouží k příkladům změn, ale i konkrétním tématickým nejasnostem a odpovědím.

---
Připomínám odkazy, které mohou být užitečné:
čgf.jpg
 
Upraveno:
Dneska jsme s Michalem narazili na jednu věc, která je nám záhadou.
S vysvětlením sázíme na Mirka @Mirek_62 🙏, ale nebojte se ani ostatní... ;)

Tohle je dnešní turnaj na Terasách. První moje, druhé Michala.
Proč máme při stejném počtu ran, jiný UHV (upravený hrubý výsledek) a tím pádem i jinou přepočtenou odchylku (PO)? 🤷‍♂️
Tušíme, že to bude nejspíš zahranými různými výsledky na různě obtížných jamkách, ale přesný algoritmus nevíme.

Zobrazit přílohu 43081

Děkujeme za info.
F a @requo
Tak to je asi jasný. Ty máš nižší HCP, Takže máš určitě i nižší hrací HCP, takže když máte stejný brutto, tak se ti logicky škrtalo o nějakou tu ránu více, než Michalovi.
 
Dneska jsme s Michalem narazili na jednu věc, která je nám záhadou.
S vysvětlením sázíme na Mirka @Mirek_62 🙏, ale nebojte se ani ostatní... ;)

Tohle je dnešní turnaj na Terasách. První moje, druhé Michala.
Proč máme při stejném počtu ran, jiný UHV (upravený hrubý výsledek) a tím pádem i jinou přepočtenou odchylku (PO)? 🤷‍♂️
Tušíme, že to bude nejspíš zahranými různými výsledky na různě obtížných jamkách, ale přesný algoritmus nevíme.

Zobrazit přílohu 43081

Děkujeme za info.
F a @requo
pravdepodobne ma Michal na nejake jamce zahrano hodne ran, příklad: jakmile mas na jamce zahrano treba 10 a za 7 uz nemas zadny stb bod, upravi ti to UHV o 3 dolu, PO se pak počítá z UHV
 
Je to proto, že ty máš na páté jamce zahráno 9. Je to čtyřpar, "tvůj par" je 5 (2 stbl). Tzn. za 6 ran bys měl 1 stbl, za 7 už nula a za 9 je taky nula, ale ty dvě rány navíc už se nepočítají do UHV. Pak ještě podobně na sedmičce. Requo měl podobně vysoký výsledek na dvojce, ale jen 8, kde měl nulu za 7.

Jinak řečeno, pokud někdo zahraje hromadu birdie a hromadu úletů má lepší UHV, než někdo, kdo hraje stabilně 1-2 nad "svůj par".

Snad je to srozumitelné.

EDIT: byl jsem pomalej, obojí nade mnou platí :)
 
Řekl bych naopak. Asi má právě Ferry na nějaké jamce zahráno hodně ran, proto má uhv o 3 nižší a Michal jen o jednu.
Je to tak......Ferry prostě zahrál na pětce větší průser (9....a za 6 už nemá vzhledem ke svému HI žádný Stb) než Michal na dvojce (8....a za 7 už nemá bod)
 
Hoši, klobouk dolu, díky moc. Jen si to musim po fotbale namalovat, protoze jsem pitomec. 😂
Diky! 👌👏
Edit: Asi jsem to pochopil, neuvěřitelný! 😂
 
Upraveno:
Jak dlouho platí nový HCP systém? Tři roky?
Jednoduše a bez stbf.:
Hrací HCP na jamce + 2 rány. Všechno navíc se do UHV nepočítá. Pořád existujou lidí, kteří se budou do krve hádat, že se jim nikdy nestalo, že by se jim z výsledku škrtaly rány.🤭
 
Dneska jsme s Michalem narazili na jednu věc, která je nám záhadou.
S vysvětlením sázíme na Mirka @Mirek_62 🙏, ale nebojte se ani ostatní... ;)

Tohle je dnešní turnaj na Terasách. První moje, druhé Michala.
Proč máme při stejném počtu ran, jiný UHV (upravený hrubý výsledek) a tím pádem i jinou přepočtenou odchylku (PO)? 🤷‍♂️
Tušíme, že to bude nejspíš zahranými různými výsledky na různě obtížných jamkách, ale přesný algoritmus nevíme.

Zobrazit přílohu 43081

Děkujeme za info.
F a @requo
UHV počítá s max. počtem ran, který je roven počtu ran, při kterém už nezískáš STB.
Např. máš na 5PAR 1 ránu k dobru, čili při výsledku 6 bereš 2 STB, při 7 ranách 1 STB a při 8 a více ranách 0 STB. Ty zahraješ 10 ran, ale do UHV se ti počítá 8 ran.
PO (přepočtená odchylka) se vztahuje k hracímu HI, ale zjednodušeně se dá říci, že při 36 STB je PO přibližně tvůj aktuální HI a každý STB nahoru nebo dolu zvyšuje nebo snižuje PO o 1 (ono to přesně 1 není, ale pro hrubý odhad to takhle stačí). To že to není přesně jedna je odvislé od hodnot CR a SR (course rating a slope rating).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom