Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Molitorov

Vidím to takto: Chtěli mít rybník, mají rybník podle pravidel i fakticky (červená trestná oblast včetně drop zóny), jenom bez vody. Výhodou je, že neutopíte a nepřijdete o míček. Z hlubší vody by stejně nešlo hrát, proto zákaz a drop zóna.
Mě tyhlety zákazy přijdou dost nešťastné - chápu ochranu nějaké vzácné plísně, ale proč hráčům nedovolit hrát z trestné oblasti, která vznikla zcela uměle? Z břehu rybníka hrát můžu, z vypuštěnýho rybníka taky, tak proč ne tady? Jestli si u toho odřu hůl nebo zlomím zápěstí je už moje rozhodnutí...
 
Zajímavé je, že stát utrácí mraky peněz jako dotace na "zadržení vody v krajině" a tady úředník nepovolí krajinný prvek pro zadržení vody 🙈
 
Mě tyhlety zákazy přijdou dost nešťastné - chápu ochranu nějaké vzácné plísně, ale proč hráčům nedovolit hrát z trestné oblasti, která vznikla zcela uměle? Z břehu rybníka hrát můžu, z vypuštěnýho rybníka taky, tak proč ne tady? Jestli si u toho odřu hůl nebo zlomím zápěstí je už moje rozhodnutí...
Třeba do toho písku nasadili vrubouna posvátného (Scarabaeus sacer) a teď je to chráněné území 🤭

Nebo se jim jen ty bankry nechtějí udržovat a tak to vyhlásili jako trestnou oblast se zákazem hry 😉
 
Takže spíš než bankr (jak to napsal @4th King ) to bude písečné dno budoucího rybníčku, kam jim nedovolili dát vodu.
 
Takže spíš než bankr (jak to napsal @4th King ) to bude písečné dno budoucího rybníčku, kam jim nedovolili dát vodu.
Ono je to v rovině se zemí. Celé to vypadá jako bunker ohraničený velkými kameny. Představte si jen místo vodní hladiny písek.
Příště se poptám, proč to dopadlo takhle a jak to bude do budoucna.
Tyhle tři vody byly avizované dopředu (na podzim). Dělá to na mě dojem, že buď to vykopali dříve a pak dostali zákaz, anebo zákaz přišel dříve a udělali alespoň tohle. Nevzpomínám si, že bych někde něco podobného viděl. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
Zvláštnější je to o to víc, že se tam poslední dva roky budovaly závlahy. Ty nikomu nevadí a jezírka ano? Nechápu.
 
Ono je to v rovině se zemí. Celé to vypadá jako bunker ohraničený velkými kameny. Představte si jen místo vodní hladiny písek.
Příště se poptám, proč to dopadlo takhle a jak to bude do budoucna.
Tyhle tři vody byly avizované dopředu (na podzim). Dělá to na mě dojem, že buď to vykopali dříve a pak dostali zákaz, anebo zákaz přišel dříve a udělali alespoň tohle. Nevzpomínám si, že bych někde něco podobného viděl. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
Zvláštnější je to o to víc, že se tam poslední dva roky budovaly závlahy. Ty nikomu nevadí a jezírka ano? Nechápu.
Co mě bylo řečeno, tak nedostali zákaz, ale narazili na tvrdé podloží a nechtěli se s tím prdět...:)
 
Co mě bylo řečeno, tak nedostali zákaz, ale narazili na tvrdé podloží a nechtěli se s tím prdět...:)
Pokud by to bylo takhle, tak nechápu, proč to nepřiznají a místo toho lidem lžou
 
Zrovna u te 14. jamky (doufam, ze se berou cisla podle new course a ne old :) ) tak davat jeste dalsi trestne oblasti me neprijde stastne. Uz tak co si pamatuju tam hral clovek "naslepo". Ale za me je molicko pomer cena/vykon luxusni.
 
Trochu mi to hlava nebere, chtěli vodu a udělali "vodu". Omluvy při předčasném zavření hřiště na konci října z důvodů budování vodních překážek, tak nějak mi to bylo řečeno, jsem chápal a čekal jsem, že na jaře tam budou 2 - 3 nové vodní plochy. Škoda, voda by tomu hřišti rozhodně sekla a pomohla. Tak uvidíme, jaké to bude, první letošní molitorovská hra je zatím přede mnou.
A jestli to nerealizovali z důvodu nesouhlasu nějakého odboru ŽP nebo tvrdého podloží, je vcelku jedno, neb obojí je přinejmenším úsměvné.
Klasický traktor-bagr by první metry pod terénem problém mít neměl, je tam jíl, spraše, písek a trochu hlouběji slínovce (klasická česká opuka). Dokáži si ale představit, že jim mohli zatrhnout zdroj vody pro napouštění oněch plánovaných jezírek z vod podzemních, které mohou být neodstatečné co do množství a rovněž kvalita těch vod nemusí být košer (hned ve vedlejším areálu byly podzemní vody kontaminovány perchlórem a voda neuznává hranice).
 
Takze takova voda kde neutopite micek, ale ani nesmite hrat :) No jesteze to neudelali jako pudu v oprave :D
 
Takze takova voda kde neutopite micek, ale ani nesmite hrat :) No jesteze to neudelali jako pudu v oprave :D
Proto už v pravidlech není "vodní překážka", ale "trestné území".
Je vidět, že USGA a R&A jsou vizionáři 🤭
 
Zatim jsem letos jeste na Molitorove nebyl, asi pujdu trosku proti proudu, ale nejak mi to zase tak strasny neprijde. Asi tam mohli udelat normalni bunker nebo treba travnatou prohluben, ze ktere by se normalne hralo, ... nebo waste area (pokud neni nejaky duvod, ze se tam nesmi chodit), ale i tahle mi neprijde, ze by to vypadalo nejak hrozne. To uz mi prijde horsi to reseni noveho paru 3, ktery pouziva green puvodni desitky... tahle odkloneny a tezko pristupny green by asi na triparu byt nemel, ale je jasny, ze to bylo nejjednodussi reseni a treba to casem predelaji.
 
Molitorov pěkně hratelný, greeny trošku pomalejší, ale já mám v Molitorově na greeny v hlavně vysoký standard, teda ani ne tak co se týká rychlosti, jako hlavně vzhledu a takového toho luxusního vzhledu - na to je ještě třeba měsíc času, ale už teď je to na 90%. Tomu hřišti podle mě chybí už jen pořádné zavlažování (je mi jasné, že je to drahé) a má to prostě ambicí být opravdu super. Jen aby se trefili do správné cílové skupiny a s příchodem "lux aut", která už tam jsou vidět, neztratili díky postupnému zdražování starou dobrou členskou základnu, ale myslím, že ten provozovatel ví, co dělá a zatím k tomu přistupuje s rozumem. Každopádně mám dojem, že tam jezdí na golf i lidi, co by dřív nad Molitorovem ohrnovali nos. A to "písečné jezírko" na šestce mi teda vůbec nevadí, ty kameny jsou pěkné, trošku kýčovité to asi je, ale nemusí být všechny překážky stejné a pořád lepší, než třeba neupravená "voda". Trochu je mi záhadou, proč tam třeba nejde udělat nádrž na vodu, vždyť z toho kopce ji musí takhle unikat zásoba, když prší - a rezervoár vody tam asi nikde nemají.... na 14. jsem nedošel, ale ta bude vypadat asi podobně... prostě mně tahle změna určitě nevadí.
 
Molitorov pěkně hratelný, greeny trošku pomalejší, ale já mám v Molitorově na greeny v hlavně vysoký standard, teda ani ne tak co se týká rychlosti, jako hlavně vzhledu a takového toho luxusního vzhledu - na to je ještě třeba měsíc času, ale už teď je to na 90%. Tomu hřišti podle mě chybí už jen pořádné zavlažování (je mi jasné, že je to drahé) a má to prostě ambicí být opravdu super. Jen aby se trefili do správné cílové skupiny a s příchodem "lux aut", která už tam jsou vidět, neztratili díky postupnému zdražování starou dobrou členskou základnu, ale myslím, že ten provozovatel ví, co dělá a zatím k tomu přistupuje s rozumem. Každopádně mám dojem, že tam jezdí na golf i lidi, co by dřív nad Molitorovem ohrnovali nos. A to "písečné jezírko" na šestce mi teda vůbec nevadí, ty kameny jsou pěkné, trošku kýčovité to asi je, ale nemusí být všechny překážky stejné a pořád lepší, než třeba neupravená "voda". Trochu je mi záhadou, proč tam třeba nejde udělat nádrž na vodu, vždyť z toho kopce ji musí takhle unikat zásoba, když prší - a rezervoár vody tam asi nikde nemají.... na 14. jsem nedošel, ale ta bude vypadat asi podobně... prostě mně tahle změna určitě nevadí.
Můžu potvrdit z minulého týdne - komentář je velmi přesný. Dodal bych, že z nějakého důvodu zmizelo pár stromů a hlavně na jedničce to úplně změnilo charakter jamky (tam mi to osobně přijde škoda, ale nevím důvod jejich pokácení).
A že to Vláď Davídek dělá rozumně a dobře už dlouho, můžu jen potvrdit. Molitorovští patrioti chodí podle mě pořád hrát a přibývají noví.
Jen k těm písečným jezírkům. Designově určitě nevadí. Ale kameny "navysoko"při topnuté ráně můžou fungovat jako velmi nebezpečný bumerang, takže tento nápad mi přijde trochu na úkor bezpečnosti.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom