Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Molitorov

Je mi to sympatické, to hřiště. Uvidím znovu teď o víkendu. Změna z roku 2018 (asi?) se mi líbí, přijde mi dobré, že se jde dřív do toho třešňového sadu, a až poté na zbytek jamek. Předchozí "obracena" varianta mi přišla mnohem fádnější. Kdo tam hrajete déle... přijde vám to lepší nebo horší tím pořadím jamek, než dřív?
 
Je mi to sympatické, to hřiště. Uvidím znovu teď o víkendu. Změna z roku 2018 (asi?) se mi líbí, přijde mi dobré, že se jde dřív do toho třešňového sadu, a až poté na zbytek jamek. Předchozí "obracena" varianta mi přišla mnohem fádnější. Kdo tam hrajete déle... přijde vám to lepší nebo horší tím pořadím jamek, než dřív?
Člověk si zvykne, nijak mi to nevadí. Od změny jsem tam byl asi 2x, takže to nemám zažito. Jediné co mi vadí je ten třípar z bývalé desítky. Absolutně nesmyslná jamka s nesmyslným greenem. Ale je mi jasné, že s tím nešlo nic dělat.
 
Je mi to sympatické, to hřiště. Uvidím znovu teď o víkendu. Změna z roku 2018 (asi?) se mi líbí, přijde mi dobré, že se jde dřív do toho třešňového sadu, a až poté na zbytek jamek. Předchozí "obracena" varianta mi přišla mnohem fádnější. Kdo tam hrajete déle... přijde vám to lepší nebo horší tím pořadím jamek, než dřív?
Mě to trošku vadí jen z jednoho pohledu - když chci jít jen na devítku, tak by člověk měl logicky jít tu první, což mi nevyhovuje, protože nemám moc rád ty "třešňový" jamky. Když jsem se jednou zeptal, jestli můžu jít druhou devítku, tak mi to bylo umožněno, nicméně už je to trochu komplikace z hlediska flightů, které jsou na hřišti. A já nerad způsobuju komplikace :) Ale to je asi jediný. Naopak když jdu celou osmnáctku, tak mi to vyhovuje, protože tou pro mě lepší částí končím :) Souhlasim s tou jamkou 14, že není úplně šťastná. Přitom ten green sám o sobě je pěknej, jen prostě špatně natočenej :) Ale čert to vem, dneska jsem si tam byl zahrát, za 750,- 18 jamek s buggy, za tu cenu si fakt nemůžu stěžovat.
 
Prosba, ztratil sem dnes na hřišti cover na putter, je na recepci. Nebudete tam někdo z mého okolí ( Praha 5,6, Rudná, Beroun ) hrát v nejbližší době?
 
V rámci stálých úprav a rozvoje molitorovského hřiště zmizel bunker z tříparové jamky číslo 3. Konečně. Zatím je tam půda v opravě, nejspíš tam vyroste klasický mělký greenový bunker, protože ta 3,5 metru hluboká ďoura pokrývající pravou polovinu greenu někde na 180 metrech od žlutých odpališť byla fakt peklo. A již brzy by měly zčervenat třešně.;)
 
V rámci stálých úprav a rozvoje molitorovského hřiště zmizel bunker z tříparové jamky číslo 3. Konečně. Zatím je tam půda v opravě, nejspíš tam vyroste klasický mělký greenový bunker, protože ta 3,5 metru hluboká ďoura pokrývající pravou polovinu greenu někde na 180 metrech od žlutých odpališť byla fakt peklo. A již brzy by měly zčervenat třešně.;)
Už aby zčervenaly, aspoň by si člověk který tam v tý třešňovce nechá 3 rány jako já v neděli spravil chuť:D
 
Vyslechli jsme dnes v klubovně, že od listopadu bude zavřeno, prý budou vrtat rybníky.
Tak to jsme hráli stejný turnaj. Já šel ale už v 9:20 hod.
Potvrzuji, podle mých info má být voda před grýnem nejdelšího pětiparu, jamky č.13 a pak taky na tříparové jamce č.14.
Taky se má dělat snad 50 metrový bunker v dopadové zóně drajvu na jamce č.2 po pravé straně, kam to hraje každý druhý (mě nevyjímaje), protože nechce skončit ve vodě vlevo. Akorát nevím, jestli se teď přes zimu bude dělat všechno.
Jinak hřiště je na roční období ve vynikajícím stavu. V sobotu jsem hrál Konopiště a grýny jsou v Molitorově lepší, rychlejší.
Přidávám pár fotek ze včerejška.
 

Přílohy

  • 9F54FC34-A208-48C2-A71C-F329ED76E777.jpeg
    9F54FC34-A208-48C2-A71C-F329ED76E777.jpeg
    96,1 KB · Zobrazení: 120
  • 6DB939EA-58D5-44C2-84A1-DD71129E6DB9.jpeg
    6DB939EA-58D5-44C2-84A1-DD71129E6DB9.jpeg
    75,2 KB · Zobrazení: 115
  • 549E3E43-6337-4431-BA8E-9FA7FA0E3A81.jpeg
    549E3E43-6337-4431-BA8E-9FA7FA0E3A81.jpeg
    105,3 KB · Zobrazení: 119
  • 79115ED8-1772-417D-BA70-4C33E3234FAF.jpeg
    79115ED8-1772-417D-BA70-4C33E3234FAF.jpeg
    97,5 KB · Zobrazení: 118
  • 0187DE72-ECFA-49EF-8D75-C7AA097559FA.jpeg
    0187DE72-ECFA-49EF-8D75-C7AA097559FA.jpeg
    117,1 KB · Zobrazení: 121
Jediné co mi vadilo, byly místy takové řídké ferveje, často jsem měl míč jakoby na tvrdé hlíně a špatně se z toho hrálo dřevem. My šli ke konci a grýny už byly hodně prošlapané ale hratelné to bylo. Jinak super, hlavně to počasí.
 
Jj, mimo vegetační sezónu je to s fw slabší, ale to je pak na nízko střižených plochách dovoleno stavět, a to se pak to místo najde vždycky.
 
Hlásím velké množství novinek z Molitorova z prvního dne otevření po dlouhé zimní pauze, kdy bylo hřiště od 1.11. zavřeno. Je toho ale tolik, že jsem na něco určitě zapomněl.
Je až neuvěřitelné, jak se to hřiště za poslední roky kvalitativně posunulo. Obrovské poděkování všem, kdo se na tom podílí.
I přes občasné brblání jsem velmi rád, že letošní i loňské navýšení ročního členství bylo použito ke zkvalitnění hřiště, které se mílovými kroky přibližuje svým konkurentům.

Novinky:
  • Nová kamenná zídka na parkovišti
  • Driving má nový výdejník míčků, který je členům vydá na základě skenu QR kódu členství z aplikace Teetime. Na samotném drivingu jsou vlajky ve vzdálenosti 50, 100, 150 a 200 metrů. A hlavně úplně nové míčky
  • Na 1. jamce zmizely oba stromy z ferveje. Zejména toho blíž jamce je mně líto. I když mně stál někdy v cestě druhé rány, tak jsem ho měl rád. Vždycky když se zazelenaly i jeho listy, tak bylo jasné, že hřiště se po zimě blíží vrcholné kondici. Oba dva stromy byly dost ve hře, takže se některým hráčům určitě uleví. Ti se ale nebudou radovat dlouho, protože na pravé straně ferveje v dopadové zóně 1. rány jsou zasazeny stromy nové a ne jen dva
  • 2. jamka má masivně vysekaný levý pruh v červené zóně. Míček, který byl ještě loni nenávratně ztracen, by se tedy mohl najít. Vpravo, v dopadové zóně 1. rány, je nový rozsáhlý bunker
  • Mám pocit, že na 4. jamce zmizelo pár třešní vpravo v dopadové zóně 1. rány
  • 6. jamka má úplně nová odpaliště a před jamkou trestné území v podobě bunkeru se zákazem hry. Původně tam měla být voda, ale odbor životního prostředí to nepovolil, stejně jako na jamkách 13 a 14
  • Na 7. jamce zmizelo velké křoví v dopadové zóně 1. rány
  • Před 14. jamkou stejný bunker se zákazem hry jako na šestce a kompletně nová odpaliště
  • Pruhy stromů mezi 1., 18. a 9. jamkou vyčištěny od náletových dřevin

Ze včerejška mám bohužel jen jednu fotku, kdy jsem si vzpomněl až na 18. jamce, že bych mohl něco nafotit.
Tak ji dám aspoň v kontrastu před a po.
Stejně jako fotky odstraněného stromu, které dělí necelé dva měsíce. RIP
Před:
35E4C499-5068-4CAC-A2E2-0EE6CB670C9F.jpeg

Po:
02604161-44E8-4D62-930D-9E11DF4AFA75.jpeg


Brzké jaro:
6463F4B5-F829-4691-8685-B9A998512DBA.jpeg

Pozdní jaro:
4F302083-6C47-462E-857B-A0E9E2BB5200.jpeg
 
@4th King - Co je to prosím “bunker se zákazem hry”?🤣 Předpokládám že je to tedy trestná oblast?
 
Napadl mě úplně stejný dotaz jako @mkopcak .........Takže bunker označený jako biozóna? Nebo ten zákaz bude definován jen v místních pravidlech?
 
Není to biozóna. Do té se, jestli se nepletu, nesmí. Je to jak říká @mkopcak, trestná oblast. Kdo tam skončí, tak si dojde pro míček a s trestnou si spustí míček v drop zóně. Původně to měla být vodní překážka, takže je to vlastně podobné, akorát jsem neutopil míček.
Příště vyfotím a nasdílím
 
Není to biozóna. Do té se, jestli se nepletu, nesmí. Je to jak říká @mkopcak, trestná oblast. Kdo tam skončí, tak si dojde pro míček a s trestnou si spustí míček v drop zóně. Původně to měla být vodní překážka, takže je to vlastně podobné, akorát jsem neutopil míček.
Příště vyfotím a nasdílím
Zajímavé. A proč se odtamtud nesmí hrát?
 
Zajímavé. A proč se odtamtud nesmí hrát?
Celá ta trestná oblast je ohraničená většími kameny a bylo by to nebezpečné. Nakoupeno z recepce.
Je tam cedulka, která odkazuje na dvě pravidla, ale tím, že tam nikdo z nás neskončil, tak jsme to neřešili a bohužel si je ani nezapamatovali. Až po hře jsme to probírali na recepci. Já původně myslel, že je to jako biozóna, ale bylo mně vysvětleno, že ne.
 
Vidím to takto: Chtěli mít rybník, mají rybník podle pravidel i fakticky (červená trestná oblast včetně drop zóny), jenom bez vody. Výhodou je, že neutopíte a nepřijdete o míček. Z hlubší vody by stejně nešlo hrát, proto zákaz a drop zóna.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom