Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Míček při ráně spadne z týčka

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Mám otázku, prosím zkušenější o její zodpovězení. Situace:

Hráč na odpališti si natýčkuje, provede ránu, míček mine. Provede druhou ránu, ale tak nešťastně, že se jen dotkne míčku, který spadne z týčka a kutálí se pár cm. Hráč si vezme míček, vrátí ho na týčko, a provede další ránu, tentokrát se odpal podaří. S kolika ranami odchází z týčka?

Má domněnka:

1. rána - prošvih
2. rána - úder do míčku
3+4. rána trest za hru nesprávného místa - pravidlo 20-7c
5. povedená rána

Alespoň takhle bych si to představoval. Nicméně dle článku, který jsem objevil tu (z roku 2010) http://www.golfovezpravy.cz/o_golfu/pravidla/rozhodnuti-03-padajici-micek.html, část situace číslo 2, zdá se říká, že k dané situaci existují i rozhodnutí, která mohou udělit jen jednu trestnou ránu - bohužel nevím, na kolik je to aktuální.

Mohu poprosit místní odborníky a rozbor dané situace a správné posouzení?

Btw. docela mě zaujalo, že za hru z nesprávného místa je vlastně i přetýčkování po "prošvihu". Hmhm. :)
 
Upraveno:
Jaký je rozdíl mezi Hrou z nesprávného místa a Ztrátou rány a vzdálenosti? Resp. uplatnění těchto pravidel?
 
Mám otázku, prosím zkušenější o její zodpovězení. Situace:

Hráč na odpališti si natýčkuje, provede ránu, míček mine. Provede druhou ránu, ale tak nešťastně, že se jen dotkne míčku, který spadne z týčka a kutálí se pár cm. Hráč si vezme míček, vrátí ho na týčko, a provede další ránu, tentokrát se odpal podaří. S kolika ranami odchází z týčka?

Má domněnka:

1. rána - prošvih
2. rána - úder do míčku
3+4. rána trest za hru nesprávného místa - pravidlo 20-7c
5. povedená rána

Alespoň takhle bych si to představoval. Nicméně dle článku, který jsem objevil tu (z roku 2010) http://www.golfovezpravy.cz/o_golfu/pravidla/rozhodnuti-03-padajici-micek.html, část situace číslo 2, zdá se říká, že k dané situaci existují i rozhodnutí, která mohou udělit jen jednu trestnou ránu - bohužel nevím, na kolik je to aktuální.

Mohu poprosit místní odborníky a rozbor dané situace a správné posouzení?

Btw. docela mě zaujalo, že za hru z nesprávného místa je vlastně i přetýčkování po "prošvihu". Hmhm. :)

Tady se spíše jedná o hru z původního místa, s jednou trestnou. On přece hrál z místa, ze kterého hrát dle pravidel hrát mohl ( s trestnou .). Kdyby však hrál z týčka jako nesprávného místa, byl by pravděpodobně spíše dsq. než penalizován, protože neoprávněná hra z týčka je získání velké výhody.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom