Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Míček na obráceném řízku

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Otázka: Míček skončí na obráceném řízku, který je svým koncem ještě "připojen k zemi" (prostě někomu z předchozích flajtů neodlítl, ale jakoby se převrátil trávou dolů, hlínou nahoru). Co s tím?

Nestalo se nám to dnes, na Oaks, dostal jsem před chvíli takovouto otázku od offJamka kamaráda. Dle mého názoru protože je řízek pevně k zemi svojí části stále připojen, tak holt smůla. Ale pokud by byl míček zapíchnutý v tom řízku i nad zemí, mohl by se řešit při vhodné konstelací alespoň jako zabořený míč?

Osobně si moc tuhle situaci skoro nedokážu tedy představit, ale rozhodně z "plovoucí podložky" obráceného řízku bych hrát míč nechtěl. :)
 
Upraveno:
Dle mě by to měl byt abnormální stav hřiště a tedy free drop, rychle tipuji
 
Osobně si moc tuhle situaci skoro nedokážu tedy představit, ale rozhodně z "plovoucí podložky" obráceného řízku bych hrát míč nechtěl. :)
Ber to skoro jako týčko 🤭:D:D
 
Od rizku (divotu), at uz vraceneho, poloodtrzeneho nebo jen diry v zemi, neni zadna uleva. Castecne proto, ze logika hry veli hrat mic jak lezi. A castecne proto, ze dohadovani nad tim, co je a nebo neni divot, by nebralo konce…
 
Upraveno:
Jinak hra ze suchého (byť vráceného) řízku je snad ještě horší než z divotu 🙈
I proto se na super hřištích řízky nevrací, ale divoty se zasypávají pískem s obsahem travního semene. Fervej pak rychleji regeneruje.
 
Co ta moje teorie o zabořeném míčku? Obrácený divot/řízek - a míček usazený v "něm". Dá se to alespoň tak považovat za v případě, že je v "něm" za zabořený míč?
 
Co ta moje teorie o zabořeném míčku? Obrácený divot/řízek - a míček usazený v "něm". Dá se to alespoň tak považovat za v případě, že je v "něm" za zabořený míč?
Tak „zabořený míč” je jasně definován.
Takto „od stolu” nelze na tvou otázku odpovědět. Slovy klasika @mkopcak „je třeba na místě posoudit dle konkrétní situace” 😉

IMG_8767.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom