Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Mexico Championship

Zaznamenal jsem změnu v pravidlech - poškozená hůl. Zajímavé.
Včera na semináři o tom mluvili.
Jen si nejsem jistej, jestli to že nesmí opravit znamená, že nesmí vyměnit poškozený díl nebo třeba přilepit hlavu k shaftu, nebo jestli nesmí ani narovnat ohnutý shaft..
 
Včera na semináři o tom mluvili.
Jen si nejsem jistej, jestli to že nesmí opravit znamená, že nesmí vyměnit poškozený díl nebo třeba přilepit hlavu k shaftu, nebo jestli nesmí ani narovnat ohnutý shaft..
Pravidlo 4.1

...

Po zbytek kola hráč může:
• Nadále hrát s poškozenou holí rány, nebo

• Nechat hůl opravit tak, že bude navrácena do co možná nejpodobnějšího stavu, jako byl její stav předtím, než došlo k jejímu poškození během kola nebo zatímco byla hra zastavena, přičemž stále musí být použity původní držadlo, násada i hlava hole.

Avšak přitom:
» Hráč nesmí zbytečně zdržovat hru (viz Pravidlo 5.6a), a
» Nesmí být opraveno žádné poškození, které hůl měla ještě před začátkem
kola.

Z toho chápu, že ji může nechat opravit, ale musí použít stejné komponenty jako byly na poškozené holi. Loni když jsi při hře poškodil 7i a vzal sis místo toho další putter, který jsi poškodil ne v souvislosti s hrou a nepřekročil jsi povolený počet holí v bagu, tak to bylo ok. Tuším, že to byl i takový chyták v testech.
 
Pravidlo 4.1

...

Po zbytek kola hráč může:
• Nadále hrát s poškozenou holí rány, nebo

• Nechat hůl opravit tak, že bude navrácena do co možná nejpodobnějšího stavu, jako byl její stav předtím, než došlo k jejímu poškození během kola nebo zatímco byla hra zastavena, přičemž stále musí být použity původní držadlo, násada i hlava hole.

Avšak přitom:
» Hráč nesmí zbytečně zdržovat hru (viz Pravidlo 5.6a), a
» Nesmí být opraveno žádné poškození, které hůl měla ještě před začátkem
kola.

Z toho chápu, že ji může nechat opravit, ale musí použít stejné komponenty jako byly na poškozené holi. Loni když jsi při hře poškodil 7i a vzal sis místo toho další putter, který jsi poškodil ne v souvislosti s hrou a nepřekročil jsi povolený počet holí v bagu, tak to bylo ok. Tuším, že to byl i takový chyták v testech.
Nevím, co myslíš těmi stejnými komponenty. Pravidlo říká, že musí být původní - z toho usuzuji, že třeba lepení nebo narovnání je OK. Pokud by byla náhrada hlavy, sice stejným typem a značkou, ale ne původní, která tam byla, tak se jedná o nepovolenou opravu.
 
Nevím, co myslíš těmi stejnými komponenty. Pravidlo říká, že musí být původní - z toho usuzuji, že třeba lepení nebo narovnání je OK. Pokud by byla náhrada hlavy, sice stejným typem a značkou, ale ne původní, která tam byla, tak se jedná o nepovolenou opravu.
To mě taky napadlo. Jen by to tedy znamenalo, že pokud při hře tu hůl zlomím, tak mám smůlu. Což mi přijde až sprosté [emoji19]
 
Upraveno:
To mě taky napadlo. Jen by to tedy znamenalo, že pokud při hře tu hůl zlomím, tak mám smůlu. Což mi přijde až prosté [emoji19]
To sice ano, ale máš dalších 13. A v jednoduchosti je síla. :cool:
 
Autista DJ hraje výborně , ale z turnaje dělá tak trochu nudu. Ale před týdnem vedl Thomas o 5 a nevyhrál. I když tam zase nudil nekonečnou přípravou J.B. Holmes.
 
To mě taky napadlo. Jen by to tedy znamenalo, že pokud při hře tu hůl zlomím, tak mám smůlu. Což mi přijde až sprosté [emoji19]
Nahradit jakoukoliv část hole nesmíš určitě.
Kolikrát jsi hůl při hře zlomil?
Já jednou a věděl jsem,že se to asi stane, když tu ránu zahraju :)
Teď navíc nerozlišují, jestli jsi ji poškodil při hře nebo vzteky :)
 
Autista DJ hraje výborně , ale z turnaje dělá tak trochu nudu. Ale před týdnem vedl Thomas o 5 a nevyhrál. I když tam zase nudil nekonečnou přípravou J.B. Holmes.
@Jarek Proč autista? :oops::D
 
Tak ale ta úleva pro DJ mi přijde dost přitažená za vlasy... to musel mít při postoji nohy do provazu aby mu vadila cesta. Obrubník. [emoji54]
 
Tak ale ta úleva pro DJ mi přijde dost přitažená za vlasy... to musel mít při postoji nohy do provazu aby mu vadila cesta. Obrubník. [emoji54]
Zvláštní že? Škoda, že to neukázali....
 
Tak ale ta úleva pro DJ mi přijde dost přitažená za vlasy... to musel mít při postoji nohy do provazu aby mu vadila cesta. Obrubník. [emoji54]

Tohle ja pravidelne nechapu. Vzdycky nas ucili, ze nemuzes cerpat ulevu od neceho, co ti sice prekazi, ale ta rana je zjevne neproveditelna kvuli necemu jinymu. A tohle mi prislo jak vzorovej pripad...
 
A ted Rory , u něj mi to přijde víc evidentní.
 
A ted Rory , u něj mi to přijde víc evidentní.

No tam to dle me spravne nedostal.
 
Na závěr se Rory vzchopil a hrál skvěle, no moc platné mu to už ale nebylo...
 
Nemohu si pomoci, ale podle mě to hodně ovlivnila ta úleva pro DJ ano, pro Rory ne. Na Rorym to bylo vidět, když jí nedostal. Třebaže je to podle pravidel, je to přitažené za vlasy a sportu to škodí. Tohle je zrovna ta část pravidel, která by se měla upravit v rámci fair-play. Třeba tak, že v tomto případě musí dotyčný hrát směrem, kterým původně zamýšlel, když argumentoval pro úlevu.
 
Nemohu si pomoci, ale podle mě to hodně ovlivnila ta úleva pro DJ ano, pro Rory ne. Na Rorym to bylo vidět, když jí nedostal. Třebaže je to podle pravidel, je to přitažené za vlasy a sportu to škodí. Tohle je zrovna ta část pravidel, která by se měla upravit v rámci fair-play. Třeba tak, že v tomto případě musí dotyčný hrát směrem, kterým původně zamýšlel, když argumentoval pro úlevu.
Kdyby to bylo o jednu tak bych s tebou souhlasil.
Ale jedna rána by nic neřešila, i kdyby to bylo naopak a DJ freedrop nedostal a Rory ano.
Když jsou pravidla daná, hráči je znají a umí využít, je to podle mě ok. Ať pravidla upravíš jak chceš, stejně se je naučí maximálně využívat a budeme tu zase řešit něco podobného.
Že by to škodilo sportu nějak zásadně si nemyslím.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom