Nové
  Omezený přístup PRO NEPŘIHLÁŠENÉ uživatele
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Kolik greenů v regulaci byste měli trefit vzhledem k handicapu?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Kolik greenů v regulaci byste měli trefit vzhledem k handicapu? (GolfExtra.cz)

Počet zasažených greenů v regulaci je jednou z nejčastěji citovaných golfových statistik. Zatímco nejlepší profesionálové trefují v průměru na kolo přibližně i třináct greenů v regulaci z osmnácti, kolik by jich měli zasahovat amatérští hráči v závislosti na svém handicapu?

Pokračovat ve čtení...
 
Tak nějak se víceméně jak kdy podle momentální formy dokonce i některým údajům v grafu přiblížím 😂
 
... my co ve své hře počítame vždy s jednopatem, abychom zachranili bogey taková statistika přeci netrápí😅😁
 
O důvod víc se nikam se svým HI nehnat. Takhle mám splněno. :)

jinak se mi líbí to vysvětlení v článku - je to logické, ale neuvědomil jsem si to:

---
Možná může při pohledu na graf vyvolat jisté pochybnosti to, že kategorie amatérů s handicapy +3 až +1 a 0 až 2 mají více zasažených greenů v regulaci než profesionálové PGA Tour. Podle analytiků je to dané dramatickým rozdílem v délce i obtížnosti hřišť, na jakých hrají profesionálové a amatéři. Svou roli hraje i to, že profesionálové mají tendenci mnohem více útočit na pozice jamek a snaží se skórovat, zatímco amatéři se spíše učí hrát na jistotu a zasahovat střed greenu pro větší konzistenci hry.
---


Super, jen víc takových textů v češtině na GolfExtra (nebo klidně i jinde). :)
 
Nevím , kdo si tuto statiku načítá průběžně, rozhodně k nim nepatřím. Musím souhlasit s jak , kdy, někdy je to 80% a jindy 0%. Toto číslo nevypovídá o celkovém skóre . Taky je to o délce a členitosti hřiště .
 
Nevím , kdo si tuto statiku načítá průběžně, rozhodně k nim nepatřím. Musím souhlasit s jak , kdy, někdy je to 80% a jindy 0%. Toto číslo nevypovídá o celkovém skóre . Taky je to o délce a členitosti hřiště .
Pokud někdo používá k zadávání hry aplikaci nebo některé hodinky, tak to spočítá SW sám. 😉
A jako u každého průměru - je to PRŮMĚRNÁ hodnota - statistici vědí a ostatním je to jedno 😂
 
Ha!

ACD06560-E1A8-4E9D-874C-5F0864583C41.png
 
trefuji o 2,5 GIR méně než podle tabulky, doháním to ale krátkou hrou a patováním,

POZOR, je to silně ovlivněné hřištěm a odpališti kde hrajete !!!

těm, co dávají 80% GIR - to přeju
 
Máte někdo, kdo používáte ty chytré appky, statistiku, jak jste na tom s GIR u různých PAR?

Myšleno GIR na 3PAR, 4PAR, 5PAR?

By mohlo být poměrně zajimavé, "jaké GIR" trefují jednotlivé HI nejvíce v rámci této statistiky a jestli se to nějak statisticky významně posouvá s lepším HI.
 
Nejvíce GIR mám par 4 potom 5 a nakonec 3. Možná toto číslo bývá taky hodně ovlivněno složením jamek na jednotlivých hřištích. Jelikož hraji na hřišti( domácí) s jedním tříparem pěti čtyřpary a třemi pětipary tak tomu musí odpovídat i skladba GIR. No a taky jak už to tu bylo řečeno délka hřiště a dodržování odpališť podle HI.
 
... my co ve své hře počítame vždy s jednopatem, abychom zachranili bogey taková statistika přeci netrápí😅😁
Já si GIR neeviduju. Momentálně se také soustředím spíš na krátkou hru okolo grýnu, abych si v co největší míře dokázal přihrát na jednopat. V podstatě jsem trénování patů drasticky upozadil na účet tréninku čipů do 20m. Myslím, že ti, co se mnou chodí pravidelně, mohou potvrdit, že v této oblasti se za poslední rok moje hra výrazně posunula a především tomu vděčím za velmi slušné výsledky v letošním podzimním a zimním období (a taky tomu, že nejsou tak narostlý rafy ... samozřejmě 🤣).
 
Máte někdo, kdo používáte ty chytré appky, statistiku, jak jste na tom s GIR u různých PAR?

Myšleno GIR na 3PAR, 4PAR, 5PAR?

By mohlo být poměrně zajimavé, "jaké GIR" trefují jednotlivé HI nejvíce v rámci této statistiky a jestli se to nějak statisticky významně posouvá s lepším HI.

878FF268-8B7F-4222-9BDC-21E38D1DC7E7.png
 
Mám GIR průměr 22%, ale velký rozptyl 11-40%...ale zase mám hezkou statistiku putts per hole :) je to i tím, že rád hraju po fangli, vím, že konzerva je lepší, ale mě to baví :) Ale až se to jednou sejde....
 
Graf zajímavej.....jen mi to trochu nesedí u těch nejvyšších HI. Pokud někdo průměrně trefuje 3 GIR, tak stopro nebude mít HI 25 - 29. Beru to podle sebe....3 GIR trefím hřišti s běžnou délkou tak jednou v roce ( v každém sudém:D) a motám se s HI cca mezi 23 - 26.
 
Já si GIR neeviduju. Momentálně se také soustředím spíš na krátkou hru okolo grýnu, abych si v co největší míře dokázal přihrát na jednopat. V podstatě jsem trénování patů drasticky upozadil na účet tréninku čipů do 20m. Myslím, že ti, co se mnou chodí pravidelně, mohou potvrdit, že v této oblasti se za poslední rok moje hra výrazně posunula a především tomu vděčím za velmi slušné výsledky v letošním podzimním a zimním období (a taky tomu, že nejsou tak narostlý rafy ... samozřejmě 🤣).
Taky právě neeviduji, v hodinkách mám úmyslně statistiky vypnuté (zbytečný stres okolo HI) 😇. Nicméně GIR mi to stejně počítá ... Jedna z prvních letošních her po pauze - GIR22%, tak přemýšlím, jak s tím naložím🤪😁
Screenshot_20210305-111929.jpg
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom