Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kam na fitting?

Kam na fitting?


  • Hlasovalo
    48

zdarovka

Aktivní člen
Jméno
Petr
Klub
PCG, ČGK
Rád bych si udělal průzkum toho, kam si chodíte fittovat. Podělte se s ostatními :)

pozn.: urcite je vic fitting center, napsal jsem ty, co byly na prvni strance googlu, tak osotatni prosim doplnte do komentare, nebo zkusim pozdeji pridat kdyz to pujde :)
 
Upraveno:
Osobní zkušenost s fittingem v Golfgear dobrá, v Citygolf lepší.
 
Byl jsem spokojen s fittingem v GolfHouse.
Vyžádej si p. Soukupa.
 
Jdete na fiting podle kterých kritérií:
- cena holí
- nabízený sortiment/značka
- doba dodání
- kvalita/zkušenost fitéra
- doporučení kamaráda/fb
- líbí se mi zvuk/provedení holí
- dojezdová vzdálenost
Vybrali jste si:
- podle doporučení fitéra
- podle svého uvážení
- rady kamaráda
- doby dodání
- líbivosti/zvuku
- podle ekskluzivity
- ceny
Já si vybral své hole pouze podle toho jak se mi líbí , protože s nimi hraji já , podle svého úsudku, nikdy jsem nedal na rady ostatních. Možná , že kdybych si vybral/fitoval , ale takhle neuvažuji, Svým holím věřím a za totu důveru mne nezklamali. Hlavní je věřit a nehledal vinu v materiálu , protože úder provede vždy ten co húl drží.
 
Citygolf, můj názor: pokud si někdo kupuje novou výbavu, tak rozhodně fitting absolvovat a asi kdekoliv, kde ho poskytují, i když je samozřejmě všechno o lidech a od příjemného člověka se rady přijímají líp.
 
Jdete na fiting podle kterých kritérií:
- cena holí
- nabízený sortiment/značka
- doba dodání
- kvalita/zkušenost fitéra
- doporučení kamaráda/fb
- líbí se mi zvuk/provedení holí
- dojezdová vzdálenost
Vybrali jste si:
- podle doporučení fitéra
- podle svého uvážení
- rady kamaráda
- doby dodání
- líbivosti/zvuku
- podle ekskluzivity
- ceny
Já si vybral své hole pouze podle toho jak se mi líbí , protože s nimi hraji já , podle svého úsudku, nikdy jsem nedal na rady ostatních. Možná , že kdybych si vybral/fitoval , ale takhle neuvažuji, Svým holím věřím a za totu důveru mne nezklamali. Hlavní je věřit a nehledal vinu v materiálu , protože úder provede vždy ten co húl drží.
Tak na fitting se jde už s nějakou představou a vzhled výrobků hraje velkou roli. To není testování, abych vyzkoušel třeba deset značek. Ale samozřejmě mi hole na míru nezaručí, že budu hrát kola v paru, ale ten pocit, že jsou to JENOM MOJE hole, je třeba pro mě hodně důležitý, určitě skoro stejně, ne-li víc, než to, že se mi líbí.
 
Golf59.cz - nikam jinam nechodim
 
Golf59.cz - nikam jinam nechodim
No, na tuhle zkušenost jsem zapomněl. Nešlo vše podle mých představ, nakonec to dopadlo celkem dobře. Mám od nich wedge. Ale příště jsem šel jinam. Mimo jiné proto, že na problém s driverem měli odpověď “zaplať si trenéra”, šviháš blbě a nový driver to nevyřeší. Že blbě švihám vím, ale v Golfgear asi nevěděli, že to novým driverem změnit nejde a pomohli mi….
 
Tak to bych hodnotil jako plus, nesnažit se hráči vnutit novou hůl a za každou cenu mu něco prodat bez ohledu na přínos.
Doporučuji shlédnout na YT videa jak funguje velmi detailní fitting, u nás se podle mě hlavně prodává.
Stejně jako tebe mě před 3 lety poslal Milan taky pryč s tím, že ať se napřed naučím švihat pak si přijdu pro nový driver.
 
No, na tuhle zkušenost jsem zapomněl. Nešlo vše podle mých představ, nakonec to dopadlo celkem dobře. Mám od nich wedge. Ale příště jsem šel jinam. Mimo jiné proto, že na problém s driverem měli odpověď “zaplať si trenéra”, šviháš blbě a nový driver to nevyřeší. Že blbě švihám vím, ale v Golfgear asi nevěděli, že to novým driverem změnit nejde a pomohli mi….
Ted nechci nikoho hajit, ale nejak jsem se ztratil v tom co popisujes. Rekli ti, ze neumis svihat a driverem to neni, poradili ti at jdes za trenerem, coz jsou oni taky, ale mas volbu kam jit. Jinde ti rekli to same, ale vlastne je hajis :) ja myslim, ze je lepsi pristup ti rict kde je chyba nez z tebe vytahnout 12 tycek za hul :)
 
Ted nechci nikoho hajit, ale nejak jsem se ztratil v tom co popisujes. Rekli ti, ze neumis svihat a driverem to neni, poradili ti at jdes za trenerem, coz jsou oni taky, ale mas volbu kam jit. Jinde ti rekli to same, ale vlastne je hajis :) ja myslim, ze je lepsi pristup ti rict kde je chyba nez z tebe vytahnout 12 tycek za hul :)
Možná jsem to napsal blbě, ale jinde mi neřekli to samé!
Postavili driver, se kterým blbě (v rámci svých schopností) nešvihám. Předtím jsem byl ještě zkusit fitting v Beřovicích na firting dni. V Golfgear mi zkusili postavit to, co mi v Beřovicích nabídli a výsledky téměř stejné, jako se starým driverem.
Takže abych to shrnul:
Golf59: nauč se to, jestli tobě sedí hůl co máš řešit nebudeme
Beřovice: něco ti prodáme
Golfgear: tobě by mohl sedět jinak vyvážený shaft, zkusíš, změříme a vyhodnotíme. A je doma. A funguje.
 
Vybrali jste si:
- podle doporučení fitéra
- podle svého uvážení
- rady kamaráda
- doby dodání
- líbivosti/zvuku
- podle ekskluzivity
- ceny
Šel jsem na fitting a vybral si podle rady kamaráda... :D:D:D:D
 
Tak na fitting se jde už s nějakou představou a vzhled výrobků hraje velkou roli. To není testování, abych vyzkoušel třeba deset značek. Ale samozřejmě mi hole na míru nezaručí, že budu hrát kola v paru, ale ten pocit, že jsou to JENOM MOJE hole, je třeba pro mě hodně důležitý, určitě skoro stejně, ne-li víc, než to, že se mi líbí.
No, já třeba chodím zkoušet 10 značek. Naposledy jsem zkoušel všechny drivery na krámu a nic si nevybral :D
 
Moje odpověď je ovlivněná tím, že se kamarádím s Tomem Čížkem z Golf Arts. Takže mi přiřadil nějakého hocha, nejdřív jsem vyzkoušel jiné značky, abych se utvrdil v tom, že Sauron se stejně nejlíp cítí s Pingama. To zabralo asi hodinu. Další hodinu shafty. Potom verze driveru.

Hraju stejně jako před tím ;), ale mám z toho dobrý pocit. No vlastně, hybridy jsou o dost lepší.
 
U mě jednoznačně vítězí Golf House, konkrétně Jarda Soukup.
Nemám pocit, že by chtěli prodat za každou cenu. Jednou jsem přišel po tréninku, kde mi trenér poradil nějaké změny ve švihu. A na fittingu nebyl schopen trefit dve stejné rány. Tak mě Jarda oznámil, že dnes mi rozhodně nic neprodá, ať to zkusím třeba za týden...😉
 
Tak jsem dnes přebral hole od Golf59 a můžu jen doporučit. Hole přesně na míru, velký výběr, trpělivý fitter, dostatek času na vyzkoušení, dokonce i na zlepšení švihu se dostalo. Tohle je opravdu fitting v pravém slova smyslu. Čekací doba na hole necelé 3 týdny, což je v dnešní době super.
 
Tak jsem dnes přebral hole od Golf59 a můžu jen doporučit. Hole přesně na míru, velký výběr, trpělivý fitter, dostatek času na vyzkoušení, dokonce i na zlepšení švihu se dostalo. Tohle je opravdu fitting v pravém slova smyslu. Čekací doba na hole necelé 3 týdny, což je v dnešní době super.
Skvele!!! Byl jsi u Martina? Jsem rad, ze konecne nekdo mimo me pochopil v cem jsou kluci super :) co jsi nakonec zvolil? Dej fotky
 
Skvele!!! Byl jsi u Martina? Jsem rad, ze konecne nekdo mimo me pochopil v cem jsou kluci super :) co jsi nakonec zvolil? Dej fotky
Jojo, u Martina, nově je ve Mstěticích. Potřeboval jsem železa a wedge. Martin přeměřil celou starou sadu (kmitání a průhyb), okomentoval, řekli jsme si co očekávám, kouknul na pár mých topinek, přinesl novou hlavu hole, začal měnit závažíčka na hlavě, měnit shafty a gripy. Na shaftech má závit, takže se dá dát jakýkoliv shaft na jakoukoliv hlavu a hlavně na gripy má takovou vychytávku, se kterou dokáže měnit gripy na holi během minuty. Takže jsem vyzkoušel všechny typy gripů na shaftu, který mi vyhovoval. Času bylo habaděj, poprvé jsem tam byl 3 hodiny, pak 1 hodinu na doladění a 1 hodinu po předání, aby mi řekl co a jak. Takže žádná rychlokvaška.

Ptal jsem se i na dřeva a ty zatím necháme. Jen cca za měsíc, až si zvyknu na ty železa, vyměníme shafty (za pár kaček ze starých demo holí) a gripy, aby to sedělo do sady. A nový uděláme až třeba příští rok, až budu vědět co potřebuju k těm železům.

Nakonec to dopadlo takhle:
Železa - Hlavy KZG Tri-Tour 5-PW, shafty Shimada Constatn S a gripy Pure Pro Mid.
Wedge - Hlavy KZG XSC - 50°, 54° 58°

Všechny prodloužené o půl palce a na midsize gripech. Včera jsem byl poprvé trénovat a gramlavý ruce to nespraví, ale lítá to parádně a dá se s tím i hezky tvarovat.

BTW: Musím ti poděkovat, narazil jsem na ně díky tvému příspěvku :)
 

Přílohy

  • 2022-03-11 06.55.24.jpg
    2022-03-11 06.55.24.jpg
    106,2 KB · Zobrazení: 223
  • 2022-03-11 06.57.56.jpg
    2022-03-11 06.57.56.jpg
    139,2 KB · Zobrazení: 214
  • 2022-03-11 06.59.22.jpg
    2022-03-11 06.59.22.jpg
    86,1 KB · Zobrazení: 217
Upraveno:
Jojo, u Martina, nově je ve Mstěticích. Potřeboval jsem železa a wedge. Martin přeměřil celou starou sadu (kmitání a průhyb), okomentoval, řekli jsme si co očekávám, kouknul na pár mých topinek, začal měnit závažíčka na hlavě, měnit shafty a gripy. Na shaftech má závit, takže se dá dát jakýkoliv shaft na jakoukoliv hlavu a hlavně na gripy má takovou vychytávku, se kterou dokáže měnit gripy na holi během minuty. Takže jsem vyzkoušel všechny typy gripů na shaftu, který mi vyhovoval. Času bylo habaděj, poprvé jsem tam byl 3 hodiny, pak 1 hodinu na doladění a 1 hodinu po předání, aby mi řekl co a jak. Takže žádná rychlokvaška.

Ptal jsem se i na dřeva a ty zatím necháme. Jen cca za měsíc, až si zvyknu na ty železa, vyměníme shafty (za pár kaček ze starých demo holí) a gripy, aby to sedělo do sady. A nový uděláme až třeba příští rok, až budu vědět co potřebuju k těm železům.

Nakonec to dopadlo takhle:
Železa - Hlavy KZG Tri-Tour 5-PW, shafty Shimada Constatn S a gripy Pure Pro Mid.
Wedge - Hlavy KZG XSC - 50°, 54° 58°

Všechny prodloužené o půl palce a na midsize gripech. Včera jsem byl poprvé trénovat a gramlavý ruce to nespraví, ale lítá to parádně a dá se s tím i hezky tvarovat.

BTW: Musím ti poděkovat, narazil jsem na ně díky tvému příspěvku :)
Vypadaji krasne :) - nemas vubec zac, jsem rad ze to co jsem psal je realitou, 5 hodin je fakt masakr :) - ja kdyz delal nova zeleza a dreva pred 2 lety, tak me mel Martin tak v oku, ze mi dal do ruky 2 hole a rekl, ze nic jineho uz nema smysl :D a litalo to samo :D...tak hlavne, at to pak lita na hristi a pocit je super!!!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom