Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kam na fitting?

Kam na fitting?


  • Hlasovalo
    48
Vypadaji krasne :) - nemas vubec zac, jsem rad ze to co jsem psal je realitou, 5 hodin je fakt masakr :) - ja kdyz delal nova zeleza a dreva pred 2 lety, tak me mel Martin tak v oku, ze mi dal do ruky 2 hole a rekl, ze nic jineho uz nema smysl :D a litalo to samo :D...tak hlavne, at to pak lita na hristi a pocit je super!!!
Díky. Já to měl rovnou i s "tréninkem", takže to trochu trvalo, ale už jsem se přihlásil na další trénink, ať doladíme to, co jsme na fittingu začali :)
 
@zdarovka Přidáš prosím Golf59 do ankety? Myslím, že už tady bude mít 2 hlasy :)

Udělal jsem to teď jako @Admin já. Je to dané jako další možnost (trochu nelogicky pod "jiné"), protože jinak bohužel by bylo nutné anketu celou vynulovat a nastavit znovu - možnosti fóra s anketami jsou omezené, primárně bohužel slouží spíše pro nárazové ankety, než dlouhodobé sledování (ale je to dobrý podnět, poznamenávám si).

Zpět k fittingu. :up:
 
Udělal jsem to teď jako @Admin já. Je to dané jako další možnost (trochu nelogicky pod "jiné"), protože jinak bohužel by bylo nutné anketu celou vynulovat a nastavit znovu - možnosti fóra s anketami jsou omezené, primárně bohužel slouží spíše pro nárazové ankety, než dlouhodobé sledování (ale je to dobrý podnět, poznamenávám si).

Zpět k fittingu. :up:
je to Golf59 :D
 
Ja jsem nakonec hlasoval osobne pro GolfGear, protoze na zaklade ankety jsem si tam dosel na fitting :) Aktualne cekam na doruceni Srixon ZX-5 (za dva tydny) a Cleveland RTX ZipCore (v cervnu). Takze az nebudu mit noname bazarovy set doplnim i svuj witb
 
Cleveland RTX ZipCore

Jak tam probíhá fitting wedge? Taky budu muset (Jinak si budu muset uz nejspis useknout ruce, pokud to nebude holema. :)
 
Jak tam probíhá fitting wedge? Taky budu muset (Jinak si budu muset uz nejspis useknout ruce, pokud to nebude holema. :)
Fittovali jsme primarne zeleza, a ty wedge jsme vzali ve stejne konfiguraci.
 
Jojo, u Martina, nově je ve Mstěticích. Potřeboval jsem železa a wedge. Martin přeměřil celou starou sadu (kmitání a průhyb), okomentoval, řekli jsme si co očekávám, kouknul na pár mých topinek, přinesl novou hlavu hole, začal měnit závažíčka na hlavě, měnit shafty a gripy. Na shaftech má závit, takže se dá dát jakýkoliv shaft na jakoukoliv hlavu a hlavně na gripy má takovou vychytávku, se kterou dokáže měnit gripy na holi během minuty. Takže jsem vyzkoušel všechny typy gripů na shaftu, který mi vyhovoval. Času bylo habaděj, poprvé jsem tam byl 3 hodiny, pak 1 hodinu na doladění a 1 hodinu po předání, aby mi řekl co a jak. Takže žádná rychlokvaška.

Ptal jsem se i na dřeva a ty zatím necháme. Jen cca za měsíc, až si zvyknu na ty železa, vyměníme shafty (za pár kaček ze starých demo holí) a gripy, aby to sedělo do sady. A nový uděláme až třeba příští rok, až budu vědět co potřebuju k těm železům.

Nakonec to dopadlo takhle:
Železa - Hlavy KZG Tri-Tour 5-PW, shafty Shimada Constatn S a gripy Pure Pro Mid.
Wedge - Hlavy KZG XSC - 50°, 54° 58°

Všechny prodloužené o půl palce a na midsize gripech. Včera jsem byl poprvé trénovat a gramlavý ruce to nespraví, ale lítá to parádně a dá se s tím i hezky tvarovat.

BTW: Musím ti poděkovat, narazil jsem na ně díky tvému příspěvku :)
Já mám z golf59 wedge KZG SGF. Fitoval mi je myslím Milan Vantuch, snad si pamatuji to jméno správně. Pocit s nimi parádní, hraju sice občas úplne stejně blbě jako se starými FAKE titleist, ale za to nemůžou.
Je to moje první zkušenost s kovanými holemi a jsem nemile překvapen jejich výdrží. Mám je od konce srpna 2020, takže tak 150 her, jak vypadají je vidět na fotce. Jestli je to normální nevím, ale je mi jich líto, když si vzpomenu, jak krásně vypadaly než jsem s nimi začal rejt v písku a hlíně😢
 

Přílohy

  • IMG_0197.JPG
    IMG_0197.JPG
    82,5 KB · Zobrazení: 196
Já mám z golf59 wedge KZG SGF. Fitoval mi je myslím Milan Vantuch, snad si pamatuji to jméno správně. Pocit s nimi parádní, hraju sice občas úplne stejně blbě jako se starými FAKE titleist, ale za to nemůžou.
Je to moje první zkušenost s kovanými holemi a jsem nemile překvapen jejich výdrží. Mám je od konce srpna 2020, takže tak 150 her, jak vypadají je vidět na fotce. Jestli je to normální nevím, ale je mi jich líto, když si vzpomenu, jak krásně vypadaly než jsem s nimi začal rejt v písku a hlíně😢
Jo, to asi bude všude stejný. Takhle vypadaly moje staré Callaway wedge po 3 letech. Vlevo je jen na příhry a pravá do písku. Ta pravá když se dobře neutřela, tak začínala i povrchově reznout (což se prej v Anglii považuje za benefit :D).
 

Přílohy

  • 2022-03-09 20.59.15.jpg
    2022-03-09 20.59.15.jpg
    127,1 KB · Zobrazení: 170
Já mám z golf59 wedge KZG SGF. Fitoval mi je myslím Milan Vantuch, snad si pamatuji to jméno správně. Pocit s nimi parádní, hraju sice občas úplne stejně blbě jako se starými FAKE titleist, ale za to nemůžou.
Je to moje první zkušenost s kovanými holemi a jsem nemile překvapen jejich výdrží. Mám je od konce srpna 2020, takže tak 150 her, jak vypadají je vidět na fotce. Jestli je to normální nevím, ale je mi jich líto, když si vzpomenu, jak krásně vypadaly než jsem s nimi začal rejt v písku a hlíně😢

Tohle bych řekl, že je normální, moje T5 taky už nevypadají nejlépe ale pořád to nemá na funkci vliv, ta kovaná ocel je prostě měkčí.
Kované nebo lité, záleží jen na tom, co komu vyhovuje, někomu záleží na pocitu, zvuku, někomu je to jedno. Spousta hráčů na PGA Tour hraje Vokey wedge ( které kované nejsou ) a to i přesto, že mají smlouvu na hole s jinou značku. Takže kované určitě neznamená lepší.
 
Tohle bych řekl, že je normální, moje T5 taky už nevypadají nejlépe ale pořád to nemá na funkci vliv, ta kovaná ocel je prostě měkčí.
Kované nebo lité, záleží jen na tom, co komu vyhovuje, někomu záleží na pocitu, zvuku, někomu je to jedno. Spousta hráčů na PGA Tour hraje Vokey wedge ( které kované nejsou ) a to i přesto, že mají smlouvu na hole s jinou značku. Takže kované určitě neznamená lepší.
Tuhle ligu já nehraju:) Mě záleží abych to vůbec dobře trefil...
 
Je to normální.

např. tady https://mygolfspy.com/askmygolfspy-wedges/ říkají "Titleist says you should think about replacing your wedges after 75 rounds. While that sounds exactly like what somebody trying to sell you a wedge would say, it is a reasonable estimate based on typical use.".
Tj. Titleist říká, že byste měli přemýšlet o výměně wedgí po 75 kolech. I když to zní tak, jak by řekl někdo, kdo se vám snaží wedge prodat, je to rozumný odhad založený na typickém využívání.
 
Je to normální.

např. tady https://mygolfspy.com/askmygolfspy-wedges/ říkají "Titleist says you should think about replacing your wedges after 75 rounds. While that sounds exactly like what somebody trying to sell you a wedge would say, it is a reasonable estimate based on typical use.".
Tj. Titleist říká, že byste měli přemýšlet o výměně wedgí po 75 kolech. I když to zní tak, jak by řekl někdo, kdo se vám snaží wedge prodat, je to rozumný odhad založený na typickém využívání.
Projel jsem pár videí, kde to porovnávají a rozdíl ve vzdálenosti je minimální a rozdíl ve spinu je okolo 10-15%. Ale je fakt, že všichni měli ty wedge opoužívaný docela málo, nic co by se blížilo tomu mýmu tříletýmu používání. Tam by asi byl rozdíl ještě větší.

Otázkou pak je, jak moc to ovlivní hru hráči s dvojčíselným handicapem. Asi moc ne, zvlášť když se na ten snižující spin člověk průběžně adaptuje při tréninku a hlavně rozdíl v jednotlivých ranách bude daleko větší, než vliv spinu.
 
Projel jsem pár videí, kde to porovnávají a rozdíl ve vzdálenosti je minimální a rozdíl ve spinu je okolo 10-15%. Ale je fakt, že všichni měli ty wedge opoužívaný docela málo, nic co by se blížilo tomu mýmu tříletýmu používání. Tam by asi byl rozdíl ještě větší.

Otázkou pak je, jak moc to ovlivní hru hráči s dvojčíselným handicapem. Asi moc ne, zvlášť když se na ten snižující spin člověk průběžně adaptuje při tréninku a hlavně rozdíl v jednotlivých ranách bude daleko větší, než vliv spinu.
Já myslím, že to většině z nás začne dřív vadit na pohled (a bude si chtít udělat radost novou holí), než že by to poznali na číslech.
 
Je to normální.

např. tady https://mygolfspy.com/askmygolfspy-wedges/ říkají "Titleist says you should think about replacing your wedges after 75 rounds. While that sounds exactly like what somebody trying to sell you a wedge would say, it is a reasonable estimate based on typical use.".
Tj. Titleist říká, že byste měli přemýšlet o výměně wedgí po 75 kolech. I když to zní tak, jak by řekl někdo, kdo se vám snaží wedge prodat, je to rozumný odhad založený na typickém využívání.
Takže bych měl měnit wedge co tři měsíce? 😂
 
Někdo mění wedge po 75 kolech,někdo po 75 měsících a někdo až když jsou rozbitý ;);) Důležitým faktorem je i jak často jsou používány. Mě se někdy podaří,že dám wedgí 3 rány za kolo, někdy 5 ran a někdy žádnou ;);)
 
Někdo mění wedge po 75 kolech,někdo po 75 měsících a někdo až když jsou rozbitý ;);) Důležitým faktorem je i jak často jsou používány. Mě se někdy podaří,že dám wedgí 3 rány za kolo, někdy 5 ran a někdy žádnou ;);)
Tak jasný, když máš všechny grýny v regulaci, tak wedge skoro nepotřebuješ 🤭😂
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom