Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

DUEL Kácov - nejlepší devítka R/F/M?

Která devítka na Kácově se vám nejvíce líbí?


  • Hlasovalo
    36

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
duel-kacov.png


Jakou devítku na Kácově máte nejraději a proč? Která se vám nejvíce líbí? A která naopak nejméně? Jaké bylo nejlepší skóre, které jste tu dosáhli? Případně máte vzpomínku na nějakou povedenou či naopak nepovedenou hru, či zážitek, který se Ti s hřištěm nesmazatelně vepsal do paměti?

Pro připomenutí a osvěžení paměti viz web Kácova: https://www.panoramagolf.cz/golf/
 
Nejvíc se mi líbí Forest - layout a rozmanitost jamek, zasazení v přírodě.
Nejméně se mi vždy líbilo Meadows, přišlo mi jen o dlouhých ranách. Ale přicházím této devítce na chuť.
Naopak už mě tolik nebere River. Dříve mi vyhovovalo, že je v podstatě celé na rovině, líbí se mi všudypřítomná voda i to, že není třeba vytahovat driver...v tuto chvíli pro mě třetí volba.
 
Forrest, River, Meadows,.. Ale tahat vozík do forestu je masakr. ( zejména 3.ka) .
 
Podle mě ideální kombinace Forest a Meadows. River mě nějak neoslovil. Taky jsem tam nezahrál nikdy dobře).

River
- se mi líbí první jamka
- ta pod drivingem mi přijde nebezpečná. Létali tam na mě míčky.
- nevím číslo, ale pravý dog leg ke konci do kopce mě sral

Forest
- tam mi vadí přechod na 9. Jamku
- a ještě 8. mě trápí

Meadows
- tam je těch přechodů taky dost.
- ale ta se mi líbí skoro celá
 
Za mě je Panorama Kácov jednoznačně č.1 v ČR (z Top 10 podle Všudehrálů jsem nehrál Pyšely a Karlštejn, ale chystám se a na obě hřiště se hrozně těším).
Kácov má jedinou chybičku a to jsou delší přechody mezi některými jamkami. Mně osobně to zas tak moc nevadí.
Jinak je to neuvěřitelně rozmanité hřiště, kdy jsem si hned po první návštěvě zapamatoval každou jamku. To se mně jen tak nestává. Většinou mně jich hodně splývá. Jediná jamka, která mě moc nenadchla, je jamka č. 7 na Meadows.
Jsou tam fantastické 3par signature holes Meadows č.6, Forest č.7. Při první návštěvě mně tam vyloženě spadla čelist a vždy, když tam jdu s někým, kdo to ještě nehrál, tak se strašně moc těším na první reakci. Ale i další jamky jsou nádherné.
Signature hole podle mě vyloženě chybí Ostravici, což je za mě strašná škoda, protože to hřiště je jinak taky pecka.

Meadows má pro mě nejtěžší první jamku, kdy v dopadové zóně je poměrně velká vodní plocha, která budí hrůzou všechny šlajsaře. Poslední jamka ze tří devítek je tam pro mě zase nejkrásnější. Akorát v době krásného počasí je druhá rána přes vodu hrána před plnou terasou, takže troška stresu 😁
River, jak už název napovídá, je částečně vodní svět, který začne hned za kolejemi (jamky č. 2-5) a první a poslední jamka jsou vyloženě sjezdovka. V říjnu, když byla mlha a velká vlhkost, jsem na jedničce šel do hodin v buggy a skončil po padesátimetrovém kolotoči 5m od grýnu. V životě jsem se snad víc nebál a doteď tam pokaždé děkuji Bohu, že jsem se nepřevrátil 😱

Forest má dost jamek stísněných a je potřeba být velmi přesný. Sekvence jamek 6-8 je naprostá pecka. Škoda, že strom uprostřed sedmé ferveje uschnul.

Pro mě je strašně těžké vybrat, ale kdybych musel, tak takto: 1. Forest, 2. Meadows, 3. River.

Hrozně rád tam jezdím trénovat kvůli neskutečné kvalitě tréninkových ploch a kvůli nabíjejícímu prostředí.
Neřešit peníze, tak jsem tam doma.
 
Po dnešním prvním odehrání Forest tedy mohu porovnat a pro mne je nejlepší Meadows.
Možná, pokud bych Forest hrál častěji, tak mu přijdu na chuť, ale napoprvé mi přišel celkem nepřehledný.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom