Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jakou holí hrát short lob? (do 20m) a proč právě tou?

čímkoliv, čím to umíš zahrát. Klidně i sedmičkou železem. :D Ale obecně platí, že čím vyšší loft, tím líp. Pak záleží i na tom, jestli z fw nebo zroughu, pak bych preferoval z roughu menší nebo téměř žádný bounce a z fw naopak větší.
 
čímkoliv, čím to umíš zahrát. Klidně i sedmičkou železem. :D Ale obecně platí, že čím vyšší loft, tím líp. Pak záleží i na tom, jestli z fw nebo zroughu, pak bych preferoval z roughu menší nebo téměř žádný bounce a z fw naopak větší.
a ty? čím hraješ lob do 20m z roughu a z fw? děkuji R
 
čímkoliv, čím to umíš zahrát. Klidně i sedmičkou železem. :D Ale obecně platí, že čím vyšší loft, tím líp. Pak záleží i na tom, jestli z fw nebo zroughu, pak bych preferoval z roughu menší nebo téměř žádný bounce a z fw naopak větší.
lob by 7i, to je tak zadání pro Seve Ballesterose 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
 
a ty? čím hraješ lob do 20m z roughu a z fw? děkuji R
Z fw to nerad hraju, protože kontakt musí být mnohem přesnější, ale normálně 60tkou. Pokud to jde, je lepší se tomu vyhnout :D

lob by 7i, to je tak zadání pro Seve Ballesterose 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
náhodou vůbec není špatný to zařadit do tréninku, dáš si pár desítek lobů otevřenou 8-7 železem a pak když si vezmeš 60tku, tak ti to bude připadat strašně jednoduchý.
 
Lob samozřejmě holí s nejvyšším loftem, t.j. u mě 58°.. ;)
to máš speciální hůl? vyčetla jsem, že sandwedge má do 56
proto se na to ptám, chtěla bych začít hrát krátké loby.
ale přemýšlím, jestli u zůstanu j Sandw. .... abych pak neměnila 🤔
když je tedy krátká hra tak kritická :D
 
Z fw to nerad hraju, protože kontakt musí být mnohem přesnější, ale normálně 60tkou. Pokud to jde, je lepší se tomu vyhnout :D


náhodou vůbec není špatný to zařadit do tréninku, dáš si pár desítek lobů otevřenou 8-7 železem a pak když si vezmeš 60tku, tak ti to bude připadat strašně jednoduchý.
diky + dotaz jako u @karlos :
to máš speciální hůl? vyčetla jsem, že sandwedge má do 56
proto se na to ptám, chtěla bych začít hrát krátké loby.
ale přemýšlím, jestli u zůstanu j Sandw. .... abych pak neměnila 🤔
když je tedy krátká hra tak kritická :D
 
diky + dotaz jako u @karlos :
to máš speciální hůl? vyčetla jsem, že sandwedge má do 56
proto se na to ptám, chtěla bych začít hrát krátké loby.
ale přemýšlím, jestli u zůstanu j Sandw. .... abych pak neměnila 🤔
když je tedy krátká hra tak kritická :D
Nee, nic speciálního, když nepočítám PW tak nosím pouze dvě wedge, AW 52° a SW/LW 58°/12° bounce, standardní kus, jen to moc lidí nepoužívá, většinou se nosí 52,56,60.. Přivřením 58 získám 56, otevřením 60 a stačí mi jedna hůl.. :D ;), jo a byly doby kdy jsem pro změnu nosil jen 54° a jde s tím zahrát taky všechno.. :)
 
diky + dotaz jako u @karlos :
to máš speciální hůl? vyčetla jsem, že sandwedge má do 56
proto se na to ptám, chtěla bych začít hrát krátké loby.
ale přemýšlím, jestli u zůstanu j Sandw. .... abych pak neměnila 🤔
když je tedy krátká hra tak kritická :D
Tu SW máš s jakým úhlem?
Samozřejmě, že ti větší úhel líce pomůže snadněji dostat míč do vzduchu. Ale radši bych se učil hrát vysoké rány prací s otevřením líce. Pokud se to naučíš, tak pak zvládneš lob i s PW a hlavně - budeš umět zahrát vysokou ránu třeba i s nízkým železem (např. 5). Například budeš chtít přestřelit stromy a nepřijít o vzdálenost, což s wedgí dost dobře nejde ;)
Zvládnutí tohoto úderu ti umožní ho využít vícekrát, než lob 60stupňovou LW.
 
Pro tento typ úderu úplně stačí jedna hůl 56/6, kde přivítání a otvíráním úderové plochy lze nahrazovat hole od 46-64, chce to trochu cviku a trpělivosti, ten kdo není trpělivý tak si jich koupí více a nic nemusí řešit se sklony..
 
diky + dotaz jako u @karlos :
to máš speciální hůl? vyčetla jsem, že sandwedge má do 56
proto se na to ptám, chtěla bych začít hrát krátké loby.
ale přemýšlím, jestli u zůstanu j Sandw. .... abych pak neměnila 🤔
když je tedy krátká hra tak kritická :D
Používám 4 wedge (P 46, A 52, S 56, L 60 stupňů) dá se sehnat i 64 a 68 stupňů, ale to je tragický a nepotřebný :D klidně ti stačí 56. Zkus si to zahrát tou sedmou železem a pak si vem 56ku a uvidíš ty kopce :D
 
diky + dotaz jako u @karlos :
to máš speciální hůl? vyčetla jsem, že sandwedge má do 56
proto se na to ptám, chtěla bych začít hrát krátké loby.
ale přemýšlím, jestli u zůstanu j Sandw. .... abych pak neměnila 🤔
když je tedy krátká hra tak kritická :D
Já ti neporadím nijak odborně, jen že píšeš o SW, mám SW, ale z ferveje se mi s ní hrálo dost špatně, takže jsem si pořídila ještě 56 wedge a tu mám pro krátké rány z ferveje a hraje se s ní bezvadně a SW vyloženě do toho písku.
 
Pro tento typ úderu úplně stačí jedna hůl 56/6, kde přivítání a otvíráním úderové plochy lze nahrazovat hole od 46-64, chce to trochu cviku a trpělivosti, ten kdo není trpělivý tak si jich koupí více a nic nemusí řešit se sklony..
přesně tak, já při hře občas mám sklony k agresivitě....
 
Já ti neporadím nijak odborně, jen že píšeš o SW, mám SW, ale z ferveje se mi s ní hrálo dost špatně, takže jsem si pořídila ještě 56 wedge a tu mám pro krátké rány z ferveje a hraje se s ní bezvadně a SW vyloženě do toho písku.
a v čem se mezi sebou liší?
 
Pro tento typ úderu úplně stačí jedna hůl 56/6, kde přivítání a otvíráním úderové plochy lze nahrazovat hole od 46-64, chce to trochu cviku a trpělivosti, ten kdo není trpělivý tak si jich koupí více a nic nemusí řešit se sklony..
Takže všichni ze světové špičky jsou netrpělivý, když mají víc wedgí?
 
SW má větší "bambuli"
SW a 56 je úplně to samý, tak proto se ptám. Pak je rozdíl mezi začátečnickou holí a pro pokročilý. A tzv. bouncem.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom