Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Západ Hořehledy

Michal: to tě přejde, až ti dojde, že to křoví obvykle zastavilo míč, který by jinak skončil v zahrádce nebo u té podezdívky...
 
to křoví obvykle zastavilo míč, který by jinak skončil v zahrádce nebo u té podezdívky...

Tohle já opakuju pořád dokola. On ten tlak na pročišťování remízků a vysekávání vyšší trávy má svoje hranice, protože přesně to se stane. Sice budete krásně vidět a moci svůj míč najít, ale dost pravděpodobně ho najdete v autu nebo ve vodě, protože se neměl o co zastavit:).

Jak vypadá ještě ta druhá strana? Udělej prosím fotku z odpaliště?

Druhá strana greenu má u všech borovic prořezaná spodní 2 patra větví. Z odpaliště není nic z toho vidět:).
 
Martin: No právě, takže zase víc ran fuč.
Za mě je to blbě, snad to brzo zase doroste...
 
Neni co by rostlo, vse je pryc i s koreny:).
 
Že ty máš nějakou dohodu s čertem (teda s majitelem té zahrady) ohledně míčků?
 
Hraj rovně a nevymejšlej:). Tady skončit v zahradě znamená buď šeredně zkazit ránu nebo zbytečně riskovat. A to že jsme pod těma keřema našli 14 míčů o něčem svědčí:).
 
Nevím, tak uvidím až to uvidím. Mně přijde prostě ku prospěchu, kdy se nemusí hledat míček v bordelu - urychluje a zpohodlňuje mi to hru. Samozřejmě skončit v rigolu těsně u ztraceného bednění plotu není nic moc. Tak snad mě to tam nepotká. Za mě ok. :)
 
Nechci se dotknout tvého fotoumění, nicméně podle té fotky to může být cokoli mezi 200 a 30 metry. Vždyť tam není žádné měřítko. Ale jako ok, takový výhled z ložnice/terasy = splněný sen. :)
Ok, nevnímám to tak. Jsem zvědav, jak to půjde. Kde zaparkovat, normálně na dvoře u restaurace a dojít pěšky?
 
Martin: No dovol, já hraju vždy rovně (teda železama), jen ne vždy tam kam chci...
Když je sucho tak stačí zahrát metr vlevo od greenu a jsi v té zahradě hned..

Michal: Když do bordelu nehraješ, nemusíš v něm hledat. Mě se obecně přílišné zjednodušení nelíbí, protože na tom budou biti ti, co to opravdu umí...
 
Proto tam byl ten smajlík:).
Jj, normálka ve dvoře.
 
Je potřeba říci, že takový byl záměr u stavby hřiště už před 13ti lety. Vysadit křoví, které dokáže rychle alespoň ohraničit FW a časem, až ostatní stromy dorostou odpovídající výšce, tohle křoví dát pryč. Tzn. nejde o novinku, ale naopak o držení se vytyčeného směru.

Zároveň 1. jamka původně byla uplně jiná a první rána měla být driverem/ dřevem/ dlouhým železem až za pozici stávajícího greenu, kde byl výhled na původní green. Tzn. momentální umístění greenu je kompromisem vzniklé situace a tudíž je třeba s tím pracovat.

Když je sucho tak stačí zahrát metr vlevo od greenu a jsi v té zahradě hned..
Tohle se ale nijak netýká místa, o kterém je řeč. Vyndané junipery jsou více vlevo a blíže odpališti a většinou v nich zůstávaly buď krátké rány na úroveň bunkeru, které stekly doleva nebo už rovnou zatažené rány z odpaliště. Místo které ty popisuješ se v podstatě nezměnilo oproti letošní sezóně, zde se pouze pročistili spodní patra stromů, aby se tam dal odehrát míček přes límec na green.

Při stavbě tohoto greenu byl v úvaze malý záchytný bunker vlevo před greenem, ten jsme nakonec vyměnili za velký bunker vpravo, který hraje i s 9. jamkou. Nikdo ovšem neříká, že bychom nemohli udělat bunker vlevo od greenu. Stromy v něm mohou zůstat. Jen tedy nebude extra velký, protože tam musí zůstat prostor na cestu.

Mě se obecně přílišné zjednodušení nelíbí, protože na tom budou biti ti, co to opravdu umí...
S tím absolutně souhlasím. Avšak je nutné budouvat a upravovat hřiště vždy "demokraticky" a je zřejmé, že těch co to opravdu umí je výrazná menšina oproti těm ostatním. Taky jsem chtěl udělat z 2ky ostrovní green ze tří stran obklopený vodou. Ale kdo by na takový jamce hrál?
 
Taky jsem chtěl udělat z 2ky ostrovní green ze tří stran obklopený vodou.

Martine, tohle by bylo parádní, naopak. To by byla výzva. Když tam ta velká plocha je, tak je škoda ji mít jen jako rybník (když v něm nejsou teda ani ty ryby). Ostrovní green by se mi líbil moc. Btw. třeba by mohl být využíván jen někdy (možná je tohle na samostatné téma).
 
To si asi nerozumíme. Mluvil jsem o klasické jamce č.2. Jedna z variant rozvoje je rozšíření rybníčku do podoby viz neumělý nákres zde:
Stávající podoba:
Slide1.jpg


Možná nová podoba:

Slide2.jpg
 
FullSizeRender-4.jpg

FullSizeRender-3.jpg
 
Těším se, a to uvidím. Přijde mi to takhle prostě takové vzdušnější. Jsem zvědav, jaké budou reakce dalších. Co na to říkají místňáci?
 
A pak ze nebude sníh. Martine, ty micky si tam, predpokladam v ramci treninku, samozrejme nachipoval, vid?
 
Z 50 m jsem je tam sypal driverem!
 
Tak uz mame odpal za sebou. Michal se dostal se tremi rana do finale, Honzik si vyzkousel prvni rany pred mnoha lidmi a palil by dal. Me se ze sedmi ran vydarila jedna a to se nehralo. Jinak pocasi nadherne, slunicko nam pozmenilo barvu. Zazitek pro me novy a moc fajn.Dekuji.

IMG_20161231_132106.jpg


IMG_20161231_130629.jpg


IMG_20161231_135511.jpg
 
ted je na kryogolf idealni pocasi ;) :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom