Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové simulátory

Tohle by se mohlo možná někomu líbit


Konkrétně tahle klec https://golfbays.eu/products/simbox-golf-simulator-enclosure-6-sizes

Cenovky od 40.000 kč, bacha, jen klec, ale k tomu nějaký výběhový radar... a domácí sim na takovéto běžné pinkání by mohl být na světě. :))
 
Tohle by se mohlo možná někomu líbit


Konkrétně tahle klec https://golfbays.eu/products/simbox-golf-simulator-enclosure-6-sizes

Cenovky od 40.000 kč, bacha, jen klec, ale k tomu nějaký výběhový radar... a domácí sim na takovéto běžné pinkání by mohl být na světě. :))
Tak to postavíš sám daleko levněji 😉
 
Tak to postavíš sám daleko levněji 😉
No to nevim…jen na materiálu (rohožky, koberce, stěny, plátno, konstrukce) v tom budeš za vyšší tisíce…
 
No to nevim…jen na materiálu (rohožky, koberce, stěny, plátno, konstrukce) v tom budeš za vyšší tisíce…
Ale ta cena je jen za klec a plátno 😉
Ta těch 40 tis. to pořídíš sám i s běžným projektorem a podložkou 😉
 
Ale ta cena je jen za klec a plátno 😉
Ta těch 40 tis. to pořídíš sám i s běžným projektorem a podložkou 😉
Hele tak já ti dám 40k a postavíš mi to, ok?
 
Co by na tom mělo být drahého?
Na 3x3x3m potřebuješ 33m 1,5’ trubek (á 150 Kč/m) , 6 třícestných spojek. Takže max. 6 tis. Kč.
Plátno (např. Carl’s Impact Screen Standard) cca 300$ (takže max. 500$ vč. dopravy a cla).
Na boky síť, nebo látka (max. 5 tis. Kč dle kvality).
Takže se v pohodě vlezeš do 25 tis. Kč
 
A pokud máš rozměrově vhodnou místnost, tak ani nepotřebuješ klec.

IMG_9377.jpeg
 
No takže je to přesně tak, jak jsem říkal - vyšší tisíce:).
 
A pokud máš rozměrově vhodnou místnost, tak ani nepotřebuješ klec.

Zobrazit přílohu 39801
Ale o tomhle ten produkt není, že? Je o tom, že ho můžeš kdykoli složit a odnést jinam, uskladnit na zimu nebo přesunout z resortu do tělocvičny nebo třeba na výstaviště...
 
Ale o tomhle ten produkt není, že? Je o tom, že ho můžeš kdykoli složit a odnést jinam, uskladnit na zimu nebo přesunout z resortu do tělocvičny nebo třeba na výstaviště...
Ale, to co jsem napsal, tak také můžeš rozebrat a odnést (pokud tedy tu klec nebudeš svařovat).
Jen jsem reagoval, že se to dá pořídit daleko levněji.
Samozřejmě, že je na zvážení každého soudruha, kterou cestou by se vydal.

Fotku pro „nepřenosné” řešení jsem dal jako příklad, kdy nepotřebuješ klec. 😉
 
taky nezapomínej na to, že jsou lidi, například jako já, líní cokoliv kdekoliv shánět, takže jim vyhovuje ready made stavebnice, kterou prostě v nějakym prostoru sestaví a hotovo... a současně, asi bych si to nevyrobil tak pěkný, jako je to na obrázku...
 
Vypadá to dobře a stejně tak pro šikovného člověka by to nebylo až tak těžké vyrobit. Jen bych po zkušenosti s obdobnými "rozkládacími" systémy byl opatrný. Měl jsem a mám několik fotbalových branek co vypadaly podobně dobře. Krom toho, že je to velice slabá trubka, sice velkého průřezu, tak to rozhodně není pevné. A toho bych se při váze dobrého plátna a bočních stěn dost bál. Další věc co bych při koupi zvážil by byla, že verze na videu je dost úzká a chtěl bych asi širší. Bohužel však bude platit, že čím širší tím větší potíže s pevností budou.
 
Mne to zaujalo, tzn. poslal jsem jim poptávku se specifikací prostor, které k tomu mohu využít a co by mi doporučili. Budu informovat, jak se to vyvíjí.
 
Mne to zaujalo, tzn. poslal jsem jim poptávku se specifikací prostor, které k tomu mohu využít a co by mi doporučili. Budu informovat, jak se to vyvíjí.
To by mne určitě zajímalo. Ne, že bych si chtěl stavět další, ale hledám co vyrábět- azbest už mi pomalu dochází - a co pak😀
 
... Další věc co bych při koupi zvážil by byla, že verze na videu je dost úzká a chtěl bych asi širší. ...
Osobně (a dle vlastních zkušeností) si myslím, že pro dobrý (neomezující) pocit je třeba rozměr klece alespoň 3x3m (výška x šířka). Čím širší tím lepší. Co se týče délky (či hloubky) klece, tak je třeba si předem rozmyslet, jaký snímač bude člověk používat. Pokud systém založený na radaru (Mevo+, Trackman, Rapsodo MLM2 ...), tak ta hloubka by měla být min. 3m. U optického systému (např. Skytrak) možno hloubku zkrátit minimum (cca 1,5 m). Vše za předpokladu, že budu švihat mimo klec.
Obecně pro neomezující švih (při realizaci pro levoruké a pravoruké hráče) je potřeba šířka cca 4,5m.
 
Osobně (a dle vlastních zkušeností) si myslím, že pro dobrý (neomezující) pocit je třeba rozměr klece alespoň 3x3m (výška x šířka). Čím širší tím lepší. Co se týče délky (či hloubky) klece, tak je třeba si předem rozmyslet, jaký snímač bude člověk používat. Pokud systém založený na radaru (Mevo+, Trackman, Rapsodo MLM2 ...), tak ta hloubka by měla být min. 3m. U optického systému (např. Skytrak) možno hloubku zkrátit minimum (cca 1,5 m). Vše za předpokladu, že budu švihat mimo klec.
Obecně pro neomezující švih (při realizaci pro levoruké a pravoruké hráče) je potřeba šířka cca 4,5m.
Dospěl jsem při měření a studování k tomu samému. Bohužel jsem omezován výškou prostor, kde se dostanu na 260 - 275 cm. Což třeba při mém švihu je v pohodě, ale u někoho vyššího nebo s příkřejším nápřahem to bude problém.

A vzhledem k bezpečnosti jsem usoudil, že potřebuju postavit klec i kolem švihajícího, nejen před ním -> prostor musí být aspoň 4 m široký. A zároveň tak mohu požít jen dataprojektor na zemi, což nevím, jak ovlivní případné puttování...
 
Dospěl jsem při měření a studování k tomu samému. Bohužel jsem omezován výškou prostor, kde se dostanu na 260 - 275 cm. Což třeba při mém švihu je v pohodě, ale u někoho vyššího nebo s příkřejším nápřahem to bude problém.

A vzhledem k bezpečnosti jsem usoudil, že potřebuju postavit klec i kolem švihajícího, nejen před ním -> prostor musí být aspoň 4 m široký. A zároveň tak mohu požít jen dataprojektor na zemi, což nevím, jak ovlivní případné puttování...
4 m šířka je hodně hraniční, zeptej se @Vorel jakou má šířku, má to tak tak.
Fakt doporučuji co největší šířku si můžeš dovolit. Lidé se pak rychleji zbaví ISS (Indoor Swing Syndrom).
To opravdu existuje a výrazně to může ovlivnit hru, zejména dlouhými holemi. Já mám šířku 3,5m a proto mám odpaliště vyoseno a mohou u mne hrát jen praváci. A mohu ti říct, že než si lidé na ten užší prostor zvyknou (a obdobné je to i s výškou), tak švihají o dost pomaleji a diví se, že jim ten driver tolik nelétá jako venku.

Ad projektor na zemi: Skytraku to nevadí, radarové systémy zase potřebují aspoň 3m dráhy.
Navíc se u radarových systémů mohou objevit problémy s rušením od takto umístěného dataprojektoru (chlazení projektoru ventilátorem může způsobit nežádoucí „šum"). Údaje jsou pak nepřesné nebo zařízení ani úder neregistruje.

Ta výška je problém, těch 260 je fakt málo, to je tak na hru železy, max. hybridem pro průměrně vzrostlé hráče. 2m dlouhán to bude mít na těsno i se 3m.
 
Využívá tu někdo z vás Skytrack? @Mirek_62 má Mevo+, že?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom