Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové simulátory

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jakou máte zkušenost s veřejnými golfovými simulátory, na čem jste kde hráli, co se Vám líbilo? Pravděpodobně v ČR je nejrozšířenější simulátor Full Swing, narazil jsem ještě na TruGolf, aboutGolf, FlightScope atp. Spousta různých technologií, stylů, zázemí atp. Kdybych měl říct za sebe, tak mě občas překvapí, když vidím někde golfový simulátor, kde je zašlé plátno, nesvítivá lampa od projektoru atp, případně - a to je nejhorší, nepřesné snímání odpalovaného míčku. A samozřejmě prostředí - už ani nevím, kde to bylo, nějaká multifunkční hala, dva simulátory, ale vedle v tělocvičně hráli prckové fotbal... o klidu na hru se moc mluvit nedalo.

Je mi jasné, že golfový simulátor není zrovna levná sranda, nepohybujete se někdo v okolí, abyste mohli dát na hrubou kalkulaci, jakým způsobem se vyplatí, nevyplatí, kolik stojí reálný provoz atp? Případně jaký typ simulátoru je nejvhodnější na poměr cena/výkon? (ne, nechci zatím kupovat, ale tak mě to zaujalo, že se k tomuto hledají těžko hodnověrné informace - člověk narazí na spoustu info především však od výrobců/prodejců - praktické porovnání však nic moc)...
 
To tedy není úplně veřejný simulátor, ale kdyby byl někdo kutil, tak by se mohl inspirovat tímto článkem na vybudováním vlastního simu pod 1200 USD - https://golficity.com/how-to-build-a-ho ... nder-2000/ :) No a nebo jen střílet do sítě a přenášet si to na comp, což bude ještě asi levnější - ale divné. Asi znáte, nebo jste někde viděli optishot2 (http://w3.optishotgolf.com/) :)
 
Chvili jsem to resil, ale me zjisteni bylo, ze rozumny stroj je vyssi 5ti ciferna castka... a muze byt i hure. 

Me se celkem libil ten slovensky golfblaster 3D (ktery maji v arene, byt kvalitu tamnich vybojek nekomentuji..). Hodne casto me otravje u simulatoru jak prezentuji rany ci co presne zobrazi po odpalu atp. Moznost ci nemoznost si zobrazit mapku atp. Neco jde nastavit, ale nekdy je to silene, ze clovek fakt nechape co se deje a nebo zbytecne ceka...  
Obecne simulatory moc rad nemam, mam plossi trajektorii micku a hodne vzdalenosti u delsich holi mi dela dobeh. Tady me simulator vzdy strasne okrade oproti realite. Naopak u wedgi mi narostou kridla. :) 
 
celkove indoory nemusim, kdyz neni snih, jdu ven, ale kdyz uz se rozhodnu jit, jdu radeji na sit, na simulatory parkrat za zimu, nejcasteji mi vadi provedeni obrazu na pocitaci/ovladaci plose, nemoznost priblizeni atd
 
Nevíte někdo, jak a kde nejrychleji zjistit, kde všude v CR jsou verejne simulatory a jaké? Dají se treba na golfcourses.cz najit typicke indoory, ale tam, kde je u hriste, se to dohledava tezko. Projit jejich weby je dalsi moznosti, zdlouhavou, ale asi jedinou relevantni?
 
Mrkni se do Dejvic, je tam kromě normálních simulátorů i tzv. elektronický drajving. Dá se tam i nastavit hra na hřišti, podle mého je to i dost odpovídající na všechny druhy ran.
 
Michale co mas za lubem? 
 
:)

jan: Áaaale, v podstatě mám v hlavě to samé, co minulý rok. Když budeme už dělat tu túru na full swingu, tak mě napadlo, že by mohla být její "open" verze pro kohokoli jinde na indooru s full svingem, kde zahraje v daných 14 dnech za stejného nastavení stejné hřiště a pošle pak screen výsledku. Doplnit do pak do tabulky je za chvilku, nějakou pěknou symbolickou cenu, minimální náklady. Vím o tom, že některé simy mají online hry oficiálně, ale chci něco jednoduchého, nemluvě o tom, že pochybuji, že by různé verze simů byly kompatibilní, případně že to někde vůbec zkoušeli. K tomu by se mi tedy hodil seznam indoorů s full svingem. S tím, že jsme teď bohužel narazil na to, že nabídka hřišť nebude všude nejspíše stejná - různé balíčky od prodejce, a jak jsem koukal, tak se i ta jejich základní nabídka v průběhu času měnila. Ale to není nepřekonatelné. Takže to je za tím. :)
 
Tam vidim i problem i s nastavenim. Vysledkove screeny casto neukazuji to, ze mas gimmie 20m a 30cm jamku. 
Ale chapu, myslenka to je zajimava. 
 
jan: musím se podívat, co ukazuje finální stránka fullsvingu. Ale osobně bych to asi tak moc toto negativně neviděl. Předpokládám standardní nastavení (jasně, může být jiné) a prostě by se mělo soutěžit tak, že jde o dobrovolné soupeření, takže budu důvěřovat. Ceny budou spíše symbolické - jasně, může se stát, že někdo bude podvádět, ale to v rámci jednoduchosti neuhlídám. Inspirací pro organizaci mi je třeba web vsudehralove.cz (zrovna teď se mi nenačítá), kde v podstatě taky je to založené na čestném slovu
 
Full swing stojí tuším kolem 52k $. Jinak nastavení pro online túru bych viděl na max jednoduché podmínky. Aby neměl hráč potřebu fixlovat a nastavit si nižší obtížnost. Prostě easy fw, grýn, počasí atd. Jen s tím gimme netuším jak to je. A na full swingu snad velikost jamky nelze nastavit. Zjistíme - uvidíme :)
 
Ad cena - to je docela raketa, no domu si ho nekoupim. Jinak s tim max easy nastavenim je to dobry napad - kdo bude mit tezsi, holt jeho problem. Prima, to by slo. Jeste najit prunik hřišť a sponzory, zkusim podporu, resp. zastoupeni, jestli je a pak udelam seznam full svingu v CR.
 
Mozna ten simulator umi nejaky tournament mod, kde parametry budou fixni. 
Krome gimmie tam zadne issue neni. Pripadne by to byla odpovednost obsluhy to nastavit spravne. 
 
jan: kouknu na to, jak se na simulátor někde dostanu, ještě je čas. Zkusím napsat i distributorům pro ČR. Rád bych ale něco co nejvíce jednoduchého. To, že simulátor má možnost online túry, případně tournament mód neznamená, že to na daném stroji a při dané konfiguraci bude fungovat. Co jsem tak párkrát zažil, tak někde měla obsluha (v ten den brigádník) problém i simulátor pustit. 
 
Hřiště je hřiště, ale včera jsem v telce zaslech, že nějaký chytrý vědci tvrděj, že přichází malá doba ledová. :eek: Mužná si na simulátory budem muset zvyknout :D

Když už jse u toho, je tu někdo, kdy chodí simulovat nějak víc, aby řekl svoje zkušenosti s různými produkty?
Já byl zatím dvakrát, jednou na FSG jednou na AboutGolf. Počasí nevypadá, že se umoudří, tak se chystám na Bítozeves na GolfBlaster 3D.

U FSG se mi líbí, že si můžu natočit pohled a tím i směr úderu, u AG je krásně názoný tečení grýnů a patování je podle mě výrazně reálnější. Možná jsem ale jen kopyto, který si ať už ten či onen simulátor neumí správně nastavit. Jeslti jo, poučte mě prosím někdo.
 
Btw. myslim ze se to sem tematicky hodi. Obr z facebooku od kluku z http://www.golfgear.cz. Komentar asi netreba

.
16299917_1907539189467955_2642096037114012727_o.jpg
 
Ja bych uvital, kdyby na simulatorech bylo vice mistnich hrist, rozumej ceskych a slovenskych. Zahraniční sice fajn, ale lokální by se mi libily vic. V holesovicich bylo... napr. Kunka, Marianky, Krumlov, Karlstejn

Sim GolfBlaster 3D.

Takze za me by lokalni hriste byly bod nahoru.
 
To je mě osobně celkem ukradený. Naše hřiště si objedu hezky na živo autem. Augustu si asi nikdy v životě v reálu nezahraju, tak alespoň na simulátoru. A úplně obecně, kdyby si tam vymodelovali neexistující hřiště je to úplně fuk. Jde jen o trochu zábavnější způsob tréningu.
Po zimě tu umělou panu stejně vyfoukneš a dáš do skříně. Je jedno jestli je pěkná nebo ne, stačí aby byla alespoň trošku realistická :D:D:D
 
Na simulátor občas zajedu, přijde mi to jako dobré zpestření tréninku v zimě. Dlouhé rány mi přijdou vcelku přesné jen ta krátká hra je trochu horší. Jezdím na simulátor Fsg do Mladé Boleslavi, kde chtějí dopoledne jen 150 za hodinu.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom