Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové rukavice

Já obecně nechápu jak někdo může používat cabretta rukavice. Já vždy a jedině syntetické. FJ weathersof nebo callaway syntech. Oba modely vydrží i několikrát déle než kožené.

Jakmile se ty kožené propotí, tak je peklo se do nich dostat a zajistit aby po 2 kolech neztvrdly. Další problém je, že jakmile se mi propotí (2 - 3jamky), začnou se natahovat a stává se z nich jen kluzná plocha mezi dlaní a gripem.

Nikdy neperu nic. Až mám pocit, že nedrží nebo je to hnus, vyhazuju. :D
 
Já obecně nechápu jak někdo může používat cabretta rukavice. Já vždy a jedině syntetické. FJ weathersof nebo callaway syntech. Oba modely vydrží i několikrát déle než kožené.

Jakmile se ty kožené propotí, tak je peklo se do nich dostat a zajistit aby po 2 kolech neztvrdly. Další problém je, že jakmile se mi propotí (2 - 3jamky), začnou se natahovat a stává se z nich jen kluzná plocha mezi dlaní a gripem.

Nikdy neperu nic. Až mám pocit, že nedrží nebo je to hnus, vyhazuju. :D
Já zase "nechápu", jak někdo může mít na ruce "umělou hmotu" 🤭

Mě se kožená rukavice nepropotí ani po 18 jamkách, stačí si ji po každém úderu sundat z ruky 😉

Problém s koženými rukavicemi a jejich propocením je na drivigu, ale tam požívám už ty obnošené, ale než mi stačí "ztvrdnout", tak je stejně roztrhám.🙈
 
Moje kožená rukavice na trénink se odebrala do 🪣 a protože rukavice, kterou používám při hře na hřišti ještě nedospěla do kondice vhodné k vyřazení ze hry na hřišti, tak jsem sáhnul do skříně a vytáhl syntetickou rukavici, která v době pořízení (před cca 4-5 lety)stála 220,- Kč. Celou dobu byla v suchu, temnu a pokojové teplotě. Na první pohled prostě bezvadná rukavice.

A jak dopadla? Fotky hovoří za vše 🙈
Zde stav po 40 čipech
IMG_8860.jpeg
IMG_8861.jpeg
IMG_8862.jpeg



A zde stav po konci tréninku (200 čipů a pitchů, 50 bunker shotů a 80 odpalů na drivingu) - v podstatě je na vyhození :mad:
IMG_8880.jpeg
IMG_8881.jpeg
IMG_8883.jpeg


P.S.: Nesyslete si doma syntetické rukavice, jejich degradaci nezabrání ani vhodné skladování.
 
Moje kožená rukavice na trénink se odebrala do 🪣 a protože rukavice, kterou používám při hře na hřišti ještě nedospěla do kondice vhodné k vyřazení ze hry na hřišti, tak jsem sáhnul do skříně a vytáhl syntetickou rukavici, která v době pořízení (před cca 4-5 lety)stála 220,- Kč. Celou dobu byla v suchu, temnu a pokojové teplotě. Na první pohled prostě bezvadná rukavice.

A jak dopadla? Fotky hovoří za vše 🙈
Zde stav po 40 čipech
Zobrazit přílohu 37143Zobrazit přílohu 37144Zobrazit přílohu 37145


A zde stav po konci tréninku (200 čipů a pitchů, 50 bunker shotů a 80 odpalů na drivingu) - v podstatě je na vyhození :mad:
Zobrazit přílohu 37146Zobrazit přílohu 37147Zobrazit přílohu 37148

P.S.: Nesyslete si doma syntetické rukavice, jejich degradaci nezabrání ani vhodné skladování.
Tak přestaň trénovat tak intenzivně, a ona vydrží déle ;)
 
Já si před cca šesti lety nakoupil kožené rukavice Wilson staff (asi 20ks), poslední z nich jsem vybalil asi před měsícem a byla ve stejném stavu, jako když jsem ji koupil:up: Cca před třemi - čtyřmi lety jsem si na trénink koupil syntetickou, ale zapadla mi za věci a všiml jsme si jí letos. No a když jsem ji nasadil před tréninkem, tak hned po nasazení vypadala jako ta @Mirek_62 :eek: tak jsme ji rovnou vyhodil. Btw. byla to také Callaway, a podle fotky to vypadá dokonce na stejný model. Tak nevím, jestli je to problém jednoho výrobce, nebo obecně vlastnost syntetických rukavic:confused:
 
Já vybalil kožené z USA po 13 letech bez známek jakékoliv degradace a nosím je cca 1 rok (zase tak často ale nehraju), ale už je načase vyměnit. Párkrát jsem je i opral.
 
když to čtu tak jsem rad, ze hraju bez rukavic .... na zacatku trochu ruce palivy ale pak uz v pohodě :)
Já tak odehrál prakticky celou loňskou sezónu, ale nakonec jsem zhodnotil, že se v rukavici hole drží lépe.
Jinak zpočátku, než si ta ruka zvykne, je to pálení na dlani celkem nepříjemné, ale pak si to zvykne - chce to však hrát často.
Je to jak s motykou: když ji držíš 2x do roka, tak budeš mít puchýře. :D
 
Já tak odehrál prakticky celou loňskou sezónu, ale nakonec jsem zhodnotil, že se v rukavici hole drží lépe.
Jinak zpočátku, než si ta ruka zvykne, je to pálení na dlani celkem nepříjemné, ale pak si to zvykne - chce to však hrát často.
Je to jak s motykou: když ji držíš 2x do roka, tak budeš mít puchýře. :D
Taky bych rad hral bez rukavic, zapada to do minimalistickyho golfu kterej mam ted rad. Sunday bag, 8-9 holi, par micku a zlomenejch tycek a tahat s sebou co nejmin veci. Ale ac je to bez rukavice hratelny a v lete me neustaly sundavani rukavice nebavi tak se mi s ni hraje lip. Gripy mam no name tour velvet, ale zitra asi jedu na Lipiny tak treba potkam experta pres omotavky a poptam se:D
 
Taky bych rad hral bez rukavic, zapada to do minimalistickyho golfu kterej mam ted rad. Sunday bag, 8-9 holi, par micku a zlomenejch tycek a tahat s sebou co nejmin veci. Ale ac je to bez rukavice hratelny a v lete me neustaly sundavani rukavice nebavi tak se mi s ni hraje lip. Gripy mam no name tour velvet, ale zitra asi jedu na Lipiny tak treba potkam experta pres omotavky a poptam se:D
mám to trochu podobně, proto jsem také zkoušel ty rukavice nenosit, ale když nosím, tak s nimi i patuji. Takže prostě nesundávám.
 
Minulý týden jsem se hecnul a že taky zkusím hru bez rukavic - 7 her. Je to sice trochu brzo, ale zatím to šlo, vnímám to přesně jako vy, snaha o minimalistické pojetí golfu a pak... mít jednu ruku bílou se mi prostě nelíbí. :) Zaujalo mě, že bez rukavic musím se víc snažit mít pevnější úchop po celou dobu švihu, než jsem si na to zvyknul, tak mi hůl několikrát skoro při došvihu vyklouzla. S rukavicí se mi to nedělo. A trochu si od toho slibuju i to, že bych se mohl zlepšit ve vnímání kontaktu hole s míčkem.

Jinak jsme si porovnávali otlaky s @kristyna (hraje taky bez rukavic, ale tam ji podezirrám, že těch postupně deset někde ztratila a nechce mi to přiznat) a zajimavé je, jak každý mámé mozoly někde jinde. Já nejvíc na ukazováčku z vnějšku a pak na dlani na druhé straně od palce - zhruba konec hole. To je asi jediné místo, kde mě to po těch více hrách za krátké období bolelo. Gripy dlouhodobě používám Golf Pride CP2 Wrap. Mají modrou hlavičku. :) A modrá je dobrá!

 
Jinak jsme si porovnávali otlaky s @kristyna (hraje taky bez rukavic, ale tam ji podezirrám, že těch postupně deset někde ztratila a nechce mi to přiznat) a zajimavé je, jak každý mámé mozoly někde jinde. Já nejvíc na ukazováčku z vnějšku a pak na dlani na druhé straně od palce - zhruba konec hole. To je asi jediné místo, kde mě to po těch více hrách za krátké období bolelo. Gripy dlouhodobě používám Golf Pride CP2 Wrap. Mají modrou hlavičku. :) A modrá je dobrá!
Harvey Pennick říkal, že když správně držíš hůl, tak mozoly na prstech mít nemáš.
Nevím, ale asi ji držím celkem dobře, protože mám mozoly akorát na té palcové hraně dlaně 🤔
 
Objednal jsem si na trénink na AliExpress na zkoušku rukavici z Ultra-Fiber materiálu za 6$. Včera dorazila, tak jsem ji dnes vzal na trénink. Matetiál je velmi příjemný, na omak velmi podobný Cabretta kůži. Zpracování rukavice je na první pohled v pořádku.
Po tréninku zatím žádná změna, až na to, že jsem zjistil, že mám asi špinavé gripy 🤭
Uvidím jak vydrží a jak to bude v horku. Ale zatím dopadla lépe, než syntetická „kelevejka”.
P.S. To logo je (zatím) jediná „vada na kráse”
IMG_8892.jpeg
IMG_8893.jpeg
IMG_8895.jpeg
IMG_8896.jpeg


A stav po tréninku
IMG_8899.jpeg
IMG_8901.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom