Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Garmin Express: Aktualizace golfových map

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Garmin Express: Aktualizace golfových map (GolfDigest.cz)

GOLF WATCH > Pokud na hřišti využíváte některý typ elektronických pomůcek pro měření vzdálenosti nebo záznam hry, věřím, že mi dáte za pravdu, že je s nimi hra klidnější. Tedy měla by být. Už když se blížím k míčku, postupně na displeji hodinek sleduji vzdálenost od jamky a přemýšlím, na jaké hodnotě se zastaví a jakou strategii pro další ránu zvolím. A moje strategie bude tím správnější, čím přesnější, aktualizovanější mapu mám.

Pokračovat ve čtení...
 
Aktualizace českých hřišť


IMG_9823.jpeg
 
Machnín zatím není. Teda před 3 týdny ještě nebyl. 😔
Tak hodně záleží na provozovateli (majiteli), aby o aktualizaci požádal a dodal potřebná data.

Garmin vydává aktualizace 3x - 4x do roka.
 
Nedávno jsem hrál s týpkem, u kterýho jsem si po každý odehraný jamce všiml, jak brblá u zapisování skóre do hodinek. Protože sám vlastním Garminy Fenixy 7xPro (předtím dlouhá léta S60), tak mě zajímalo co má za model a hlavně jakej problém. Ukázalo se, že měl Garmin Marq 2 Golfer a problém byl, že nemohl zapsat skóre klasicky, hned jak se objevil na greenu, ale až po několika minutách, třeba až na dalším odpališti. Ptal jsem se ho, kdy naposled aktualizoval, odpověděl, že aktualizuje tak nějak pořád, že mu to ty hodinky dělají samy. Snažil jsem se mu vysvětlit, že musí aktualizovat občas přes kabel a PC v aplikaci Garmin Express. Tak že prej ne, on má hodinky za 50+ tisíc a ty dělaj všechno automaticky.🙂 Já mu na to vysvětloval, že ta golfová aplikace je úplně stejná pro hodinky za 10k jako pro hodinky za 50k, že má ty hodinky nejspíš zabugovaný právě kvůli tomu, že je nikdy nepřipojil k PC a Garmin Express, ale všechno marný. Komu není rady tomu není pomoci. 🤷🏻‍♂️🙂
 
Nedávno jsem hrál s týpkem, u kterýho jsem si po každý odehraný jamce všiml, jak brblá u zapisování skóre do hodinek. Protože sám vlastním Garminy Fenixy 7xPro (předtím dlouhá léta S60), tak mě zajímalo co má za model a hlavně jakej problém. Ukázalo se, že měl Garmin Marq 2 Golfer a problém byl, že nemohl zapsat skóre klasicky, hned jak se objevil na greenu, ale až po několika minutách, třeba až na dalším odpališti. Ptal jsem se ho, kdy naposled aktualizoval, odpověděl, že aktualizuje tak nějak pořád, že mu to ty hodinky dělají samy. Snažil jsem se mu vysvětlit, že musí aktualizovat občas přes kabel a PC v aplikaci Garmin Express. Tak že prej ne, on má hodinky za 50+ tisíc a ty dělaj všechno automaticky.🙂 Já mu na to vysvětloval, že ta golfová aplikace je úplně stejná pro hodinky za 10k jako pro hodinky za 50k, že má ty hodinky nejspíš zabugovaný právě kvůli tomu, že je nikdy nepřipojil k PC a Garmin Express, ale všechno marný. Komu není rady tomu není pomoci. 🤷🏻‍♂️🙂
Jako že pro aktuální data musím hodinky, co mají vlastní WIFI, GPS, NFC, BLUETOOTH a kdo ví co ještě speciálně připojovat nějakým kabelem k nějaké aplikaci?! Garmin zůstává v roce 1998 ne?
 
Jako že pro aktuální data musím hodinky, co mají vlastní WIFI, GPS, NFC, BLUETOOTH a kdo ví co ještě speciálně připojovat nějakým kabelem k nějaké aplikaci?! Garmin zůstává v roce 1998 ne?
Nemusíš, ale pokud se ti při aktualizaci přes wifi něco „pokazí", což se občas stane, protože třeba spadne připojení wifi a nestáhnou se všechny soubory (systémové), tak mohou hodinky dělat „cochcárny" nebo i zamrznou.
To vše platí pro systémové soubory (aktualizaci FW) či aktualizaci stažených aplikací do hodinek.

Nicméně - aktualizaci mapových podkladů musíš dělat přes Garmin Express (a kabel).
Ty si v tom programu vybereš, které mapy chceš aktualizovat a pak dojde ke stažení mapových podkladů do hodinek. K samotné aktualizaci ale dojde až v momentě, kdy kabel odpojíš.
Je třeba si uvědomit, že ty mapové podklady mají třeba i 11 giga a to stahovat přes wifi by asi bylo docela nespolehlivé.
Navíc ten program je vlastně nadstavba, která řeší i další věci spojené s aktualizací (smazání nepotřebných souborů atd.) Je třeba si uvědomit, že ne všechny Garminy mají takovou paměť (a výkon procesoru), aby bylo možno provádět tyto (zejména datově) náročné činnosti přímo v hodinkách.
Další věc, kterou právě připojení k PC přes GE řeší, je synchronizace hodinek s cloudem. I když to primárně řeší aplikace v mobilu, tak občas dojde k tomu, že ne vše se správně synchronizuje na cloud, ale appka si myslí, že už soubory odeslala k synchronizaci.

Prostě jednou za čas hodinky při nabíjení připojím místo k nabíječce k PC a přes GE vše synchronizuji a také případně aktualizuji golfové (či lyžařské a TOPO mapy), přitom se mi hodinky také dobijí, takže s tím neztrácím další čas.
 
Teda musim rict, ze to uzivatelum Garmin nezavidim, v dnesni dobe mi to prijde strasne komplikovane. Pocitove me to vraci do doby kdy jsem musel mit PDA vlozene do dokovaci stanice aby melo internet z ethernet kabelu :-D
 
Teda musim rict, ze to uzivatelum Garmin nezavidim, v dnesni dobe mi to prijde strasne komplikovane. Pocitove me to vraci do doby kdy jsem musel mit PDA vlozene do dokovaci stanice aby melo internet z ethernet kabelu :-D
Používám Garminy už asi 8 let a nemám s tím problém, možná to z popisu vypadá komplikovaně, ale komplikované to není.
Ale nikdo tady nikomu Garminy nenutí, takže ať si každý používá, co mu vyhovuje.
Mě např. vyhovuje, že nemusím každý večer hodinky dobíjet. 🤭
 
Ja takhle nabíjím/aktualizuji ty své Aproach S12 taky pravidelně. Jediné, co bych fakt uvítal, je mini USB konektor, prostě standard. A ne tu atyp 4bodovou koncovku, kterou musím tahat tím pádem s sebou. Je pravda, že bych taky uvítal za sebe trochu jednodušší aktualizace, ale už to nějak neřeším, naštěstí na jablku to funguje vše bez problémů.
 
Konektor Garminu je opruz, o tom žádná, teď už naštěstí existují plně funkční spojky např. mezi standardem USB-C a Garminem, takže člověk aspoň nemusí tahat celý další kabel.
 

Přílohy

  • Garmin1.jpg
    Garmin1.jpg
    43,6 KB · Zobrazení: 17
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom