Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Elektronická skórekarta

Mně by jen trochu zajímalo jak je to finanční stránkou věci. Při každém turnaji se platí cca 100Kč za zapsání výsledku do čgf. Pokud tedy turnaj povolí elektronickou skore kartu. Znamená to že bude startovné o 100 Kč nižší, nebo jde 100 Kč rovnou do kapsy recepci (za uvolnění této funkcinality) a nebo se 100 Kč posílá do teetime? Pokud někdo ví tak moc děkuji za odpověď.
 
Mně by jen trochu zajímalo jak je to finanční stránkou věci. Při každém turnaji se platí cca 100Kč za zapsání výsledku do čgf. Pokud tedy turnaj povolí elektronickou skore kartu. Znamená to že bude startovné o 100 Kč nižší, nebo jde 100 Kč rovnou do kapsy recepci (za uvolnění této funkcinality) a nebo se 100 Kč posílá do teetime? Pokud někdo ví tak moc děkuji za odpověď.
Za zapsani vysledku se “nic neplati”. Kluby maji pouzivani serveru v cene rocniho poplatku, ktery CGF odvadi dle poctu a veku svych clenu.
 
Tady fakt holí každej každýho... 😂
Proč to tedy účtují za kilo, když je to nic nestojí? Jako že ta recepční 30x ťukne do klávesnice je to za kilo?
Chápu tedy, že při účasti 70 lidí na turnaji si klub vezme 7k za zapsání výsledku a náklad je nula?
Nebo jsem to nepochopil? 🤷‍♂️
 
Je s tím prostě práce, připravit nadepsané skórky, rozdat je, pak posbírat, naťukat do systému, zkontrolovat (udělají chybu a každej držkuje). Daleko víc práce před turnajem, když se tam skoro najednou nahrne 70 lidí, každej druhej chce kafe, někteří panáka atd..
Jako za fee třeba litr, za startovný 500, za chlast a žrádlo podle chuti každého, proč tady řešíte pitomý kilo?
 
Je s tím prostě práce, připravit nadepsané skórky, rozdat je, pak posbírat, naťukat do systému, zkontrolovat (udělají chybu a každej držkuje). Daleko víc práce před turnajem, když se tam skoro najednou nahrne 70 lidí, každej druhej chce kafe, někteří panáka atd..
Jako za fee třeba litr, za startovný 500, za chlast a žrádlo podle chuti každého, proč tady řešíte pitomý kilo?
Máte pravdu předsedo je to dost času a ta stovka je dneska pakatel
 
Proč to tedy účtují za kilo, když je to nic nestojí? Jako že ta recepční 30x ťukne do klávesnice je to za kilo?
Chápu tedy, že při účasti 70 lidí na turnaji si klub vezme 7k za zapsání výsledku a náklad je nula?
Nebo jsem to nepochopil? 🤷‍♂️
No vnímám u toho 2 roviny:

1. Zapsání nesoutěžního výsledku za 100,-: zde bych byl ochoten vnímat argument, že je to "za nic". Ale on to někdo musí umět zadat, někdo to musí zkontrolovat,...A připustím-li tuhle rovinu vnímání, tak proč pak platit u doktora za výpis z evidence? Na úřadu za výpis z katastru?...

2. V rámci turnaje zadání výsledku: jak už psal @JardaK , startovné v turnaji přeci není jen za zadání výsledku na server. Já v něm mám kalkulovanou snídani a svačinu, oběd, poháry, ceny, blokaci hřiště pro feečkaře, údržba musí do práce dřív a ve větším počtu, maršál to samé,...
 
No vnímám u toho 2 roviny:

1. Zapsání nesoutěžního výsledku za 100,-: zde bych byl ochoten vnímat argument, že je to "za nic". Ale on to někdo musí umět zadat, někdo to musí zkontrolovat,...A připustím-li tuhle rovinu vnímání, tak proč pak platit u doktora za výpis z evidence? Na úřadu za výpis z katastru?...

2. V rámci turnaje zadání výsledku: jak už psal @JardaK , startovné v turnaji přeci není jen za zadání výsledku na server. Já v něm mám kalkulovanou snídani a svačinu, oběd, poháry, ceny, blokaci hřiště pro feečkaře, údržba musí do práce dřív a ve větším počtu, maršál to samé,...
No já pochopil, že platím např. těch 100,- jako úkon resortu za práci s přepisováním údajů ze skorkarty do pc. Chápu, musí přepsat čísla do pc, případně předtím vytisknout skorku. V případě elektronické skorky, tyhle úkony pro resort odpadají a musí "jen" potvrdit mnou zadané údaje v pc. Proč tedy u turnajů cena zůstavá stejná, když je to přes e - kartu.
 
proč tady řešíte pitomý kilo?
Nejde o kilo, jde o princip.

Je s tím prostě práce, připravit nadepsané skórky, rozdat je, pak posbírat, naťukat do systému, zkontrolovat
Mám lehké tušení, že by zrovna tohle mohlo patřit do JD pozice člověka, který pracuje na recepci golf. klubu, ale těžko říct. Možná má na práci něco sofistikovanějšího, než odbavování hráčů, kteří nesou na hřiště peníze. Těžko říct.
Připravím se tedy na to, až se budu ubytovávat v hotelu a vezmu si i wellness, že mi za 3 koruny podá ručník a za 2 koruny pantofle. :cool:

Ale on to někdo musí umět zadat, někdo to musí zkontrolovat
Předpokládám, že to není raketová věda a že součástí pohovoru na recepci bude i dotaz, zda zájemce má aspoň elementární znalost klávesnice, myši, monitoru apod., ne?

proč pak platit u doktora za výpis z evidence? Na úřadu za výpis z katastru?
Tady máme absolutní shodu, tohle je stejně absurdní. Doktorka, nebo bába na úřadě na tý židli stejně sedí a jestli dělá agendu A, nebo B, je fuk. Pokud tam teda nejsou nějaké další náklady, což nevím.

startovné v turnaji přeci není jen za zadání výsledku na server
Nene, tohle nerozporuju, zase takovej idiot nejsem. Výše startovného většinou koresponduje s tím, co vše za něj "dostanu". Někde za 300 nic, jinde za 300 bageta a voda, někde za 1500 snídaně, chlast se vozí bugynou a třeba i raut. A pokud je v tom i zápis výsledku na server, tak ok, do startovnýho si koneckonců můžeš napsat co chceš, ale je to pro mě jedna finanční položka a buď ji akceptuju, nebo ne. Samozřejmě že není pořadatel charita, zadarmo bolí ruce a něco na kafe zbýt musí. Potud vše v pořádku.

Pokud jdu ale s klukama a chceme si zapsat výsledek "jen tak", tak to kilo přece nedává smysl.
A teď s elektronickou verzí už to bude úplně mimo.

Hoši, já se nehádám a ani nerozčiluju, jen mě zarazilo, že za to nic neplatí, je to standardní agenda a přesto chtějí kilo. 🤷‍♂️
 
Mám lehké tušení, že by zrovna tohle mohlo patřit do JD pozice člověka, který pracuje na recepci golf. klubu, ale těžko říct. Možná má na práci něco sofistikovanějšího, než odbavování hráčů, kteří nesou na hřiště peníze. Těžko říct.
Připravím se tedy na to, až se budu ubytovávat v hotelu a vezmu si i wellness, že mi za 3 koruny podá ručník a za 2 koruny pantofle. :cool:
Vycházel jsem spíš z menšího resortu, kde recepční dělá víc věcí, než jen “odbavuje hráče”, do čehož i tak podle mě nespadá vyluštění jeho naškrábané scorky a její naťukání kamsi, ale i vaří kafe, nalejvá pití, odbavuje hotel atd. To pak při turnaji potřebuješ dalšího člověka, kterej tam zadarmo sedět nebude. Ty nejspíš míříš spíš někam, kde si na recepci dvě slečny lakují nehty a za barem další dva lidi mastí karty.
Add welness, pokud ho máš v ceně pobytu, zaplatil jsi za podání ručníku a pantoflí, ať tam půjdeš nebo ne. Pokud nemáš v ceně, zaplatíš zvlášť za wellness a služby personálu v ceně toho wellness.
Nemůžu si pomoct, ale v administraci turnaje prostě vidím víc práce než je s normálním feečkařem, je ok za to něco zaplatit.
Bábu na úřadě bych do toho netahal, tam obvykle jít musíš, protože bába na jiným úřadě po tobě chce papír. A obě báby platíme z daní, včetně židle a celýho baráku. Tam by měli platit oni nám za to, že si to neumí poslat mezi sebou.
 
Ty nejspíš míříš spíš někam, kde si na recepci dvě slečny lakují nehty a za barem další dva lidi mastí karty.
Ano, tohle je, bohužel, moje dost častá zkušenost a proto mi přijde absolutně mimo, že by neměli prostor tam naťukat pár čísel. 🤷‍♂️

Add welness, pokud ho máš v ceně pobytu, zaplatil jsi za podání ručníku a pantoflí, ať tam půjdeš nebo ne. Pokud nemáš v ceně, zaplatíš zvlášť za wellness a služby personálu v ceně toho wellness.
S tímhle by se dalo v podstatě souhlasit, ikdyž to trošku kulhá na jednu nohu, ale nebudeme rozjíždět téma do absurdna. ;)

Bábu na úřadě bych do toho netahal, tam obvykle jít musíš, protože bába na jiným úřadě po tobě chce papír. A obě báby platíme z daní, včetně židle a celýho baráku. Tam by měli platit oni nám za to, že si to neumí poslat mezi sebou.
Ámen 😂👌
 
Pokud jdu ale s klukama a chceme si zapsat výsledek "jen tak", tak to kilo přece nedává smysl.
A teď s elektronickou verzí už to bude úplně mimo.
Jestli dává nebo nedává ti odpovědět nedokážu. Je to nějaký úkon. Určitě může být v ceně nějaké jiné služby, určitě může být zdarma a určitě může být i za peníze - vždy bude někdo, komu to přijde špatné, nefér, nelogické. Stejně jako jsou lidé, kterým je to uplně jedno. Btw. nesoutěžní výsledek jsem naposledy zadal v roce 2018 myslím...:-D.
 
O víkendu jsem se poprvé na turnaji na Grabu s tímto setkal. Jsem z toho takový rozpačitý. Myšlenka se mi líbí moc. Nicméně jako organizátor a promotér bych to řešit fakt nechtěl. Jako problémy typu - starý/nový mobil, v průběhu vybitý mobil, nefungující signál, právě došlá data, kdo kde komu podepisuje, schvaluje atp.

Přijde mi to takové divné, reálně je možné, aby zapisoval skóre za celý flajt jeden, pak by to tedy měl potvrdit každý sám u sebe na svém mobilu - tzn. používat povinně aplikaci. A umět jí používat (tzn. bylo by fajn, tedy, aby i v rámci Zelené karty v ČR se to golfista naučil :).

Každopádně herně na první dobrou mi přijde že to trochu narušuje při tomto užití myšlenku - každý někomu jinému přímo "zapisuje". A zároveň - trochu to pro mě bourá to, proč golf hraju. Nechci koukat při venkovní aktivitě a sportu do mobilu po každé jamce "povinně". Zároveň občas bude potřeba upravit místní pravidla... minimálně formulace "že užití mobilního telefonu na hřišti je při hře nepřípustné" není úplně nejšťastnější. A ještě drobnost - na čgf by se mi líbilo v celkovém přehledu výsledků, pokud flajt ještě nemá dohráno, nějaký příznak, že ještě hrají, případně na jaké jamce jsou. Blbě se dalo alespoň na mobilu odlišit, kdo už má dohráno a kdo je ještě na hřišti, když vidíte jen jméno, a aktuální celkový dosažený počet bodů / ran. Bez ohledu na to, jestli nějaká jamka ještě chybí, nebo už flajt sedí v klubovně a má hotovo. Nebo jsem někde něco přehlédl?

Na druhou stranu - moc se mi líbilo, jak se dá průběžně sledovat pořadí. :)
 
Upraveno:
Koukám, že inflace se dotkla už i zápisu výsledků 🤭

IMG_9982.jpeg
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom