Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Elektrické vozíky

  • Autor vlákna Autor vlákna jan
  • Založeno Založeno

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Speciální téma věnované elektrickým vozíkům a všeho kolem nich. 

Máte? Nemáte, ale plánujete? MotoCaddy, PowaCaddy, JuCad, PG Power Golf, TiCad, GoKart. 
Jaký je rozdíl mez vozíkem za 10k vs 100k? Vyplatí se mít vozík s dalkovým ovládáním... 

Zkušenosti s provozem, výhody a nevýhody. Kolik vydrží baterky a kde sehnat nové. 
 
Pred nedavnem jsem si poridil z druhe ruky Motocaddy S1 digital s klasickou lead-acid baterii na 18 jamek (nejmensi). Velky zalusk na elektriku jsem nemel, nicmene cena byla v kategorii "zdarma", tak jsem to proste zkusil...

Toto jsou veci, co me zaujaly/prekvapily:
- vsechny elektricke voziky umi odpojit pohon (pro pripad vybite baterky) a pak se z nich stavaji tezsi mechanicke. Kazdopadne se neperete s prevody a motorem. 
- baterka se nabiji velmi rychle... jen par hodin a nabijecka je lehounka. Zadny tezky kram ala to co zname jako autonabijecku. 
- dle udaju od vyrobce by baterie nemela mit temer zadny pametovy efekt a ma se skladovat nabita s tim, ze by mela horni hranici bez problemu udrzet az 6 tydnu
- vyrobce doporucuje, aby si clovek nekupoval baterii na 36 jamek, pokud toto mnozstvi pravidelne nehraje. 
- zaujalo me, ze nekolik let stara 18tka baterka zvladla vcera beznou 18tku (Pysely) a kdyz jsem prisel domu, indikovala 60%

Co by me zajimalo... jakou ma pribliznou zivostnost bezna baterka a jak se projevuje, ze uz je za zenitem. 
Jestli existuji voziky, ktere umi drzet konstantni rychlost bez ohledu na teren (S1 vyzaduje zmenu rychlosti... zkratka pomaleji jede stupen 6 na fairway nez rafu... do kopce... atp). 
Jak se spravne jezdi s elektrikou z kopce... ma se to vypnout? 
Nechat na mirny stupen ci jak?
Vadi systemu, kdyz clovek tlaci vypnuty vozik se zapojenou baterii?

Jinak celkove je to prijemna vec a svuj stary Motocaddy S1 lite asi brzy naleznete na levnem golfu :D
 
Já jsem o tom uvažoval, nicméně když už elektriku, tak takovou, jakou jsem viděl v reálu na hřišti u jakéhosi západoněmeckého soudruha.
On si prostě chodil po hřišti a hrál, vozík za ním jezdil jako pejsek sám. Nic neovládal, jezdilo to samo. U greenu to zastavilo, případně ho to objelo samo. Ani u toho greenu jsem si nevšiml, zda použil nějaký ovladač. Ale při běžné hře neovládal vozík zcela určitě nijak.
To se mi na tom líbí, nechci právě řešit, jak s tím správně zacházet atd.
Když jsem trochu pátral po netu, tak toto stojí víc než moje ojeté auto, tak asi nic :-(
 
Jo to je jina liga, resp. jiny sport. :) To musi byt sranda, kdyz se to po... :D

Jinak ovladani problem urcite neni... jeden vypinac, co slouzi jako on/off a zaroven regulator rychlosti. 
Co mi chybelo jsou ty funkce lepsich, tedy moznost poslat 30m dopredu a pak zastavit - clovek jde hledat... ale jinak spokojenost. 
 
Trochu z jiného úhlu, ale přeci jen k tématu. Elektrické vozíky se překvapivě (pro mě) na Levném golfu prodávají docela dost, a pokud není zrovna přestřelená cena, tak se tam moc dlouho neohřejí.  Asi hodně lidí má zálusk na trochu té elektřiny.

Pro mě s elektrickým vozíkem je limitující prostě nutně větší zabrání místa v kufru auta.
 
Michale, to je zajimava informace. Ja se tedy uz s elektrikou jednou napalil - koupil jsem stary "jucad" bez baterky, nakonec skoncil jako manual (elektrika ven...). 

S tim mistem to ale neni uplne pravda, lisi se to dle vyrobce. Typicky Motocaddy jsou elektricke a neelektricke prakticky uplne stejne velike (pravda nejsou to nejmensi voziky na trhu). To same plati i pro "jucady" vseho typu. Nicmene jsou vzdy tezsi a nosis s sebou dost tezkou baterku. A mene s tim triskas, neb je tam vedomi, ze se to muze i nejak rozbit. :)  
 
Tedy nechci tu byt jako nejaka reklama na motocaddy, ale timto me dostali komplet!! Video tutorialy pro domaci opravy, navody jak self diagnostikovat, co je rozbite, a jak si to doma opravit. K tomu na ofiko strankach maji vsechny zakladni dily skladem... tak tohle jsem uz leta nevidel. 
 
Jan: to je hodně dobrý, v dnešní době nevídaný. Takhle by to mělo být :-)
 
Nevím, elektrické vozíky - no, nijak se tomu nebráním, proč ne, ale popravdě řečeno, už takhle jsem otrávený ze skládání výstroje na měsíc (pardón na golf) do auta a tahat se s baterkou. Dokud holt k bagu nebudu mít samostatné golfové auto, kde bude pořád vozík, hole a bag, tak mě to asi moc nezaujme. :) Nicméně líbí se mi to jako technická vychytávka, to zase jo. Máte někdo zkušenost, jak je to s trvanlivostí takového zařízení? Všude elektřina, co to udělá třeba po třech letech? Funguje bez problémů?

Btw. tohle je pěkný, jen 1.500 GBP. :) (http://www.stewartgolf.co.uk/trolleys/x9-follow/)
 
Umi to drzet i destnik? :) 
 
Přece bys to nebral do deště? Co když se to porouchá... :) Nevím, možná nějaké příslušenství za lidových 250GBP? :)
 
Michale, to podle te kapotaze vypada jako to, co jsem videl....na hristi v Horehledech :-)
 
Vypada to jako side produkt vyrobce sekacek na travu. Ale jinak je to pekne, defakto presne toto by clovek asi potreboval. 
 
Podle mě je elektrický vozík dobrá věc, obzvláště s přibývajícím věkem. Když jsem si na jaře kupoval ruční tříkolku, říkal jsem si, že elektrický vozík je snobárna a že nejsem žádná padavka, abych si ten vozík do kopečka nevytlačil. Pak jsem si zkusil Dýšinu, Čertovo břemeno nebo třebas Beřovice a už uvažuji jinak. Je to o pohodlí a možnosti soustředění se na hru. Když vytlačím na Dýšině tříkolku na 8-ku, tak jsem zadýchanej a hlavně zpocenej a místo na odpal myslím na to, že bych se nejraděj hned převlíknul. Mimochodem, kdo vyhledává adrenalin tohoto typu, doporučuji hřiště Ulivi na Lago di Garda.
Na jaře jdu do elektriky a mám dva favority zhruba v podobné cenové hladině. Kdyby mi chtěl někdo přispět názorem, budu rád.

favorit č.1 - Davies Caddy compact electric - je hezčí, složený zabere míň místa, ale rozebírá se, takže rozborka sborka přeci jen chvíli zabere. A taky jsem ho naživo ještě neviděl a nemluvil s žádným jeho majitelem.
favorit č.2 - Motocaddy M3 - je levnější a složený i rozložený je během pár vteřin. Značku Motocaddy vídám na hřištích naprosto běžně a nikdo si nestěžuje.
 
Podle mě je elektrický vozík dobrá věc, obzvláště s přibývajícím věkem. Když jsem si na jaře kupoval ruční tříkolku, říkal jsem si, že elektrický vozík je snobárna a že nejsem žádná padavka, abych si ten vozík do kopečka nevytlačil. Pak jsem si zkusil Dýšinu, Čertovo břemeno nebo třebas Beřovice a už uvažuji jinak. Je to o pohodlí a možnosti soustředění se na hru. Když vytlačím na Dýšině tříkolku na 8-ku, tak jsem zadýchanej a hlavně zpocenej a místo na odpal myslím na to, že bych se nejraděj hned převlíknul. Mimochodem, kdo vyhledává adrenalin tohoto typu, doporučuji hřiště Ulivi na Lago di Garda.
Na jaře jdu do elektriky a mám dva favority zhruba v podobné cenové hladině. Kdyby mi chtěl někdo přispět názorem, budu rád.

favorit č.1 - Davies Caddy compact electric - je hezčí, složený zabere míň místa, ale rozebírá se, takže rozborka sborka přeci jen chvíli zabere. A taky jsem ho naživo ještě neviděl a nemluvil s žádným jeho majitelem.
favorit č.2 - Motocaddy M3 - je levnější a složený i rozložený je během pár vteřin. Značku Motocaddy vídám na hřištích naprosto běžně a nikdo si nestěžuje.
jen k Motocaddy...pracovne- resim neustale silene reklamaci :-( jinak mame v nabidce jucad.....to je jina liga, zejmena cenove...a byva bez problemu.....ale ta cena :-( (a ja osobne fakt na ty moto-voziky nejsem, no....)
 
no právě ... ta cena ... kdybych vyhrál ve sportce tak určitě nebudu vybírat v cenové kategorii cca 30K, ale ....
 
Podle mě je elektrický vozík dobrá věc, obzvláště s přibývajícím věkem. Když jsem si na jaře kupoval ruční tříkolku, říkal jsem si, že elektrický vozík je snobárna a že nejsem žádná padavka, abych si ten vozík do kopečka nevytlačil. Pak jsem si zkusil Dýšinu, Čertovo břemeno nebo třebas Beřovice a už uvažuji jinak. Je to o pohodlí a možnosti soustředění se na hru. Když vytlačím na Dýšině tříkolku na 8-ku, tak jsem zadýchanej a hlavně zpocenej a místo na odpal myslím na to, že bych se nejraděj hned převlíknul. Mimochodem, kdo vyhledává adrenalin tohoto typu, doporučuji hřiště Ulivi na Lago di Garda.
Na jaře jdu do elektriky a mám dva favority zhruba v podobné cenové hladině. Kdyby mi chtěl někdo přispět názorem, budu rád.

favorit č.1 - Davies Caddy compact electric - je hezčí, složený zabere míň místa, ale rozebírá se, takže rozborka sborka přeci jen chvíli zabere. A taky jsem ho naživo ještě neviděl a nemluvil s žádným jeho majitelem.
favorit č.2 - Motocaddy M3 - je levnější a složený i rozložený je během pár vteřin. Značku Motocaddy vídám na hřištích naprosto běžně a nikdo si nestěžuje.

Jen pár zkušeností s Davies Caddy, vyhrála jsem ho před dvěma lety. Obsluha, skládání vzhled - dobrý, horší je to s řešením reklamací. Vozík po necelém půl roce používání praskl ve sváru, reklamaci neuznali, na držadle byl odřený od převrácení (sundáš bag a neuvědomíš si, že ho deštník převrátí) prasklina je prý od toho. Tím, že jsem ho vyhrála a neplatila, jsem nechtěla řešit soudního znalce, byť toto vysvětlení praskliny bylo přinejmenším úsměvné. Díl se tedy koupil nový a po necelých třech měsících znovu ta samá závada, když se ani po měsíci majitel neozval, nechala jsem svařit u kamaráda. Po necelých dvou letech používání teď odešla i lithiová baterie na 36 jamek, která údajně má 1500 nabíjecích cyklů. Při dvou letech používání byla dobíjena max 400x. Faktem je, že hraji hodně a některá česká hřiště jsou pro vozíky poměrně velké sousto - nerovný terén, kopce. V každém případě bych koupi tohoto vozíku nedoporučila ani nepříteli :-) Tak asi tak.
 
Jen mala poznámka k Davies vozikum. Koupil jsem manual na inzerat, ale byl jako novy. A vyskytla se mi uplne stejna zavada, po 2 letech a par mesicih praskl spoj mezi spojnici kol a drzaku ovladani. Abych byl uprimny nevim co za inteligenta vymyslelo takove reseni.... :)
Takze nasledovalo domaci svareni a jezdime dal.
 
Děkuji za názory ... tak to vypadá, že spíš než výběrem elektrického voziku za rozumnou cenu, bych měl čas věnovat zlepšení fyzické kondice :D.
Nebo snad někdo přeci o nějakém takovém ví?;)
 
Motocaddy je lety proverena vec.
Neni to nejhezci, ani nejlehci, ale funguje to slusne a pak jsou k dispozici i nahradni dily.

Prome bud motocaddy nebo pak uz jucad ci pw power ci ticad.

Davis mi prisel konstrukce zvlastni a uz to, ze to nema ani web me nenaplnuje duverou. Design je ale prima.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom