Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Co se špatnými trenéry?

Já si nemyslím, že je to o stupni postižení, ale než začnu hrát například fotbal, tak se taky jistě budu zajímat o pravidla, protože bez jejich znalosti to jaksi nemá smysl. Představují si jak by se stejným přístupem člověk naklusal na hřiště a kopal bezhlavě do meruny sem a tam, protože to chtěl dělat, líbí se mu to, ale vůbec nezná smysl hry. Ale ano, chyba trenéra je tam taky, jak je možné, že si vůbec nevšiml, že ten člověk neví vůbec nic?
Tva paralela s fotbalem by vypadala asi takto: chci hrat fotbal - zavolam na svaz, kde me odkazi na trenera a kurz fotbalu - dochazim tam - po nejaky case mi reknou, ze uz jsem ok a dostanu nejaky papir, abych mohl hrat 52. tridu - prihlasim se do klubu, a pri prvnim zapase nechapu, ze se hraje na dva polocasi.

Nesouhlasim s tim, ze je tam "chyba trenera taky", protoze to byl prave trener, ktery neucinil nic a dotycneho poslal na hriste, ze je ready. Zopakuji to, ze kamarad na kartu nijak nenalehal (byl na 10ti hodinach a k tomu i na drivingu sam). Nechal se trenerem plne vest.
Ano, v mezicase nebrowsil po internetu pravidla v poradne pana Jona, neshanel se po tom, kde a jak naladit golf channel... To preci nikdo neni povinnen delat. Naopak je dle meho trener povinen identifikovat, ze hrac neumi nic z pravidel / netrefi micek. Bud ho to muze naucit, nebo mu rici, ze si ma to ci ono nastudovat. Smarja, on s nim nebyl ani jednou na hristi!
Za me je to jednoznacne o trenerovi. Je to prave on, ktery nema nikoho takoveho vypustit.
 
Pro pořádek k tématu, stránka "Trenéři" na čgf, odkud kopíruji text: http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDMenu=75647487&IDArticle=474645697

---
V českém golfu působí dvě skupiny trenérů. První z nich jsou trenéři - profesionálové čili členové Profesionální golfové asociace hráčů a učitelů golfu v ČR (PGAC), popř. jiných evropských PGA. Druhou skupinou jsou trenéři golfu ČGF. Trenér golfu ČGF je absolvent některého z odborných kurzů či školení organizovaných v rámci Národního Institutu Golfového Vzdělávání (NIGV) a obsahujících základy sportovního tréninku a golfovou specializaci. Trenér golfu ČGF je osoba, pro kterou výuka golfu není hlavní pracovní činností a která dodržuje Pravidla amatérského statusu. Trenér golfu ČGF aktivně pomáhá klubu ČGF zejména při výchově dětí a mládeže a jako takový může obdržet úhradu výdajů, platbu nebo jinou kompenzaci za lekce golfu, a to výhradně prostřednictvím klubu ČGF.
  • Aktuální seznam trenérů - profesionálů sdružených v PGAC najdete na stránkách PGAC ZDE.
  • Aktuální seznam trenérů golfu ČGF naleznete ZDE. (tady jich je teď 260 ks :)
  • Aktuální Kvalifikační řád pro trenéry golfu ČGF platný od 17. května 2016 je k dispozici ZDE.
--

Souhlasím s většinou, co zde zaznělo, rozumný jedinec si zjišťuje a tak dále. Podsud ok. No a pak je pár nerozumných jedinců - kteří si nezjištují, ok, dobře měli (ponechávám stranou důvody). Ale proč má za to "trpět" okolí, že není systém a nějaká funkční a pokud možno jednotná zkouška, která by tomuto zamezila? A zbytečně si pak kazit den na golfu, za který k tomu platím? Nemyslím, že je to o jen o "kreténismu" jednotlivce. Někde zaznělo, že přílišná regulace škodí, ale dle mého úplně stejné škodí přílišná deregulace a rozdílně stanovená kritéria ponechaná na libovůli grantů (udělovačů ZK). Příměr s řemeslníkem zas tak platný není - pokud mi někdo blbě udělá koupelnu, ok, je to můj problém, já mám smůlu. Ale do mojí koupelny pak celý barák nechodí, aby si užíval sprchu bez odtoku díky mojí hlouposti.

1. Trénovat může v podstatě kdokoli. To že existuje nějaká certifikovaná skupina ještě neznamená, že neexistují lidé mimo ni, kteří normálně trénují. Je to na libovůli provozovatele hřiště, respektive toho, kdo organizuje tréninky. S tím absolutně nic neuděláš.
2. Ano, je to o kreténismu jednotlivce. Můžeš regulovat a mantinelovat do aleluja a vždy se najdou lidi, co to budou ojebávat. A to v každém systému a každým směrem.
3. Pohybuju se v tom prostředí 7 let a nemyslím si, že by konkrétně v oblasti tréninků, ZK atd. byl nějaký funkční problém, který by bylo nutné systematicky řešit. Český golf má mnohem větší problémy než pár troubů, co blbě trénuje a pár pitomců, co je u toho neposlouchá.
4. Už jsem to psal v jiných vláknech - pokud se má golf rozšiřovat a vzkvétat, těchto případů bude jen přibývat. Připravte se na to!
 
Tva paralela s fotbalem by vypadala asi takto: chci hrat fotbal - zavolam na svaz, kde me odkazi na trenera a kurz fotbalu - dochazim tam - po nejaky case mi reknou, ze uz jsem ok a dostanu nejaky papir, abych mohl hrat 52. tridu - prihlasim se do klubu, a pri prvnim zapase nechapu, ze se hraje na dva polocasi.

Nesouhlasim s tim, ze je tam "chyba trenera taky", protoze to byl prave trener, ktery neucinil nic a dotycneho poslal na hriste, ze je ready. Zopakuji to, ze kamarad na kartu nijak nenalehal (byl na 10ti hodinach a k tomu i na drivingu sam). Nechal se trenerem plne vest.
Ano, v mezicase nebrowsil po internetu pravidla v poradne pana Jona, neshanel se po tom, kde a jak naladit golf channel... To preci nikdo neni povinnen delat. Naopak je dle meho trener povinen identifikovat, ze hrac neumi nic z pravidel / netrefi micek. Bud ho to muze naucit, nebo mu rici, ze si ma to ci ono nastudovat. Smarja, on s nim nebyl ani jednou na hristi!
Za me je to jednoznacne o trenerovi. Je to prave on, ktery nema nikoho takoveho vypustit.
souhlas
 
1. Trénovat může v podstatě kdokoli. To že existuje nějaká certifikovaná skupina ještě neznamená, že neexistují lidé mimo ni, kteří normálně trénují. Je to na libovůli provozovatele hřiště, respektive toho, kdo organizuje tréninky. S tím absolutně nic neuděláš.
2. Ano, je to o kreténismu jednotlivce. Můžeš regulovat a mantinelovat do aleluja a vždy se najdou lidi, co to budou ojebávat. A to v každém systému a každým směrem.
3. Pohybuju se v tom prostředí 7 let a nemyslím si, že by konkrétně v oblasti tréninků, ZK atd. byl nějaký funkční problém, který by bylo nutné systematicky řešit. Český golf má mnohem větší problémy než pár troubů, co blbě trénuje a pár pitomců, co je u toho neposlouchá.
4. Už jsem to psal v jiných vláknech - pokud se má golf rozšiřovat a vzkvétat, těchto případů bude jen přibývat. Připravte se na to!
Souhlas.
Ten problem muze byt mnohem vice lokalni, pripadne i zadny z hlediska celku.
 
Tva paralela s fotbalem by vypadala asi takto: chci hrat fotbal - zavolam na svaz, kde me odkazi na trenera a kurz fotbalu - dochazim tam - po nejaky case mi reknou, ze uz jsem ok a dostanu nejaky papir, abych mohl hrat 52. tridu - prihlasim se do klubu, a pri prvnim zapase nechapu, ze se hraje na dva polocasi.

Nesouhlasim s tim, ze je tam "chyba trenera taky", protoze to byl prave trener, ktery neucinil nic a dotycneho poslal na hriste, ze je ready. Zopakuji to, ze kamarad na kartu nijak nenalehal (byl na 10ti hodinach a k tomu i na drivingu sam). Nechal se trenerem plne vest.
Ano, v mezicase nebrowsil po internetu pravidla v poradne pana Jona, neshanel se po tom, kde a jak naladit golf channel... To preci nikdo neni povinnen delat. Naopak je dle meho trener povinen identifikovat, ze hrac neumi nic z pravidel / netrefi micek. Bud ho to muze naucit, nebo mu rici, ze si ma to ci ono nastudovat. Smarja, on s nim nebyl ani jednou na hristi!
Za me je to jednoznacne o trenerovi. Je to prave on, ktery nema nikoho takoveho vypustit.
Nechtěla jsem se nějak dotknout tvého kamaráda ;)ale sešli se dva prostě...jeden co spoléhal plně na trenéra a nějak víc se nezajímal, a trenér, který poslal na hřiště klidně člověka, který neví co tam dělat. (skoro)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Tak třebá já jsem ten případ :)
Jako,že jsi golf poprvé v životě viděl třeba ve zprávách v televizi a druhý den jsi řekl začnu to hrát a šel jsi? Aniž jsi si o tom cokoliv zjišťoval?
 
Jako,že jsi golf poprvé v životě viděl třeba ve zprávách v televizi a druhý den jsi řekl začnu to hrát a šel jsi? Aniž jsi si o tom cokoliv zjišťoval?
Skoro tak :) Golf jsem samozřejmě sledoval (z dálky), ale na hřiště jsem přišel tak říkajíc "nepolíben". Hůl jsem držel poprvé v ruce až na první hodině ....
 
Skoro tak :) Golf jsem samozřejmě sledoval (z dálky), ale na hřiště jsem přišel tak říkajíc "nepolíben". Hůl jsem držel poprvé v ruce až na první hodině ....
Sledoval zpovzdali... Pak to není zcistajasna...:D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom