Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČGF - Nová golfová pravidla (od 2019)

A jak to je , když se odrazí od kamenů dalších odpališť zpět a zůstane vedle , za kamenem z odpalovaného odpaliště ?
To je věc, která je popsaná v plné verzi pravidel, ale není v hráčské edici. Je to pravidlo 6.2b (4). Nesmíš hnout vlastním kameny, můžeš míček beztrestně přesunout kamkoliv na odpališti a klidně znovu natýčkovat. Pak budeš hrát (obvykle druhou) ránu. Když pohneš kameny na vlastním odpališti, dostaneš všeobecný trest 2 trestné rány nebo ztráta jamky.
Když to ale bude na jiných odpalištích (ze žlutých se dostanu na červená apod.), tak tam kameny pohnout můžeš.
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.6:

Hrábě vždy odkládejte mimo bunker!
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.6:

Hrábě vždy odkládejte mimo bunker!
Aby nedošlo k nedorozumění, je to doporučení, pravidla to neřeší ;)
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.7:

Profíci jsou v turnajích omezeni na konkrétní vybraný typ míče a edici. Pokud se rozhodnou hrát kolo s Titleist ProV1x edice rok 2017, nesmí během toho kola použít jiný typ míče.
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.7:

Profíci jsou v turnajích omezeni na konkrétní vybraný typ míče a edici. Pokud se rozhodnou hrát kolo s Titleist ProV1x edice rok 2017, nesmí během toho kola použít jiný typ míče.
Smysl tohoto pravidla?
 
Smysl tohoto pravidla?

Aby nepřizpůsobovali volbu míče konkrétním podmínkám vládnoucím na hřišti. Podobně jako např. minigolfisté volí míče na konkrétní jamky.
 
Aby nepřizpůsobovali volbu míče konkrétním podmínkám vládnoucím na hřišti. Podobně jako např. minigolfisté volí míče na konkrétní jamky.
Pěkná pitomost [emoji3]
Oni si vyberou míček podle jamky a stejně to pak pošlou do lesa [emoji3] stejně jako my...
Ještě že nikdo neřeší, jakou bramboru hraju zrovna já..
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.7:

Profíci jsou v turnajích omezeni na konkrétní vybraný typ míče a edici. Pokud se rozhodnou hrát kolo s Titleist ProV1x edice rok 2017, nesmí během toho kola použít jiný typ míče.
Ale tohle žádná novinka není, tohle měli profíci i dříve. Tzv. “Princip jednoho míče”.
 
Pěkná pitomost [emoji3]
Oni si vyberou míček podle jamky a stejně to pak pošlou do lesa [emoji3] stejně jako my...
Ještě že nikdo neřeší, jakou bramboru hraju zrovna já..
Prakticky ne, toreticky řeší. Smíš hrát pouze schválenými míči, jejichž seznam je k dispozici např. na stránkách USGA.
Ale je pravda, že jsem neslyšel, že by to někdo u amatérů kontroloval.
 
Ale tohle žádná novinka není, tohle měli profíci i dříve. Tzv. “Princip jednoho míče”.

Nepisu nic o novince...
 
Prakticky ne, toreticky řeší. Smíš hrát pouze schválenými míči, jejichž seznam je k dispozici např. na stránkách USGA.
Ale je pravda, že jsem neslyšel, že by to někdo u amatérů kontroloval.
O tom řeč není. Představa, že budu v lakeballs hledat stejný míče mi přišla vtipná..
V bagu mám co mi přijde pod ruku prostě.
 
Díky @mkopcak za předávání poznatků ze školení, pro mě jsou to dobré postřehy a mnohé ze zmíněného jsem ani nevěděl a to ostatní je příjemné připomenutí. Díky.

Jak lidi na školení obecně reagovali? Jaké to bylo? Přeci jen, tohle bylo určeno pro rozhodci, takže přeci jen odbornější skupina, než běžní hráči?
 
Upraveno:
O tom řeč není. Představa, že budu v lakeballs hledat stejný míče mi přišla vtipná..
V bagu mám co mi přijde pod ruku prostě.
Proto se to týká jen profíků ;)
 
ted se pry objevila aplikace CGF na turnaje i s pravidly

 
ted se pry objevila aplikace CGF na turnaje i s pravidly

Ta aplikace je rozšířena o další možnosti než bylo jen vyhledávání turnajů a přihlašování na ně .
Co se týče těch pravidel, tak je to v PDF a pokud nejsi online, tak máš smůlu. Aplikace totiž vyžaduje přístup k datům a podle toho, jak dlouho vždy “otevření” pravidel trvá, to vypadá, že vždy dokument stahuje znovu.
Pokud ti jde tedy o pravidla “do mobilu”, tak je jednodušší si ty PDF stáhnout přímo ze serveru ČGF a mít je tak k dispozici i off line.

6683
 
Prakticky ne, toreticky řeší. Smíš hrát pouze schválenými míči, jejichž seznam je k dispozici např. na stránkách USGA.
Ale je pravda, že jsem neslyšel, že by to někdo u amatérů kontroloval.

Každý míč v turnaji musí splňovat pravidla golfu ( např. hmotnost, velikost ). To však ještě neznamená, že nutně musí být na seznamu povolených míčů. Větší turnaje, obvykle pořádané CGF, tento požadavek však mají ( povinnost mají to definovánu v tzv. Hard Card ). V praxi to znamená to, že hráč může hrát bez obav běžný turnaj prakticky jakýmkoliv míčem, protože drtivá většina míčů základní pravidla splňuje. Pokud se však zúčastňuje turnajů ČGF, měl by si ověřit, zda jeho míč na tomto seznamu je, protože jinak mu hrozí DSQ.

 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.5:

Jestliže je váš míč po nepovedeném odpalu stále na odpališti, můžete s ním beztrestně pohnout, i ho opětovně natýčkovat.
Pokud při založení na odpališti klepnu nechtěně do míče a ten spadne z týčka a zůstane na odpališti, tak znovu natýčkuji a hraji pořád první ránu? Pochopil jsem změnu dobře?
 
Pokud při založení na odpališti klepnu nechtěně do míče a ten spadne z týčka a zůstane na odpališti, tak znovu natýčkuji a hraji pořád první ránu? Pochopil jsem změnu dobře?

Nechtěné klepnutí na odpališti nebyla rána ani podle starých pravidel. Vždy sis tak mohl beztrestně natýčkovat a hrát první ránu. Podle nových si však můžeš natýčkovat i když do míče ťukneš "chtěně" ( s úmyslem hrát ) nebo jej mineš ( s úmyslem hrát ) a míč ti spadne s týčka. Hraješ pak druhou ránu a platí to jen v případě, že míč zůstane na odpališti.
 
Pokud při založení na odpališti klepnu nechtěně do míče a ten spadne z týčka a zůstane na odpališti, tak znovu natýčkuji a hraji pořád první ránu? Pochopil jsem změnu dobře?
To platí už dlouho, ta změna se týká toho, že pokud se ti míč po nepovedené ráně zastaví na tvém odpališti, tak si ho můžeš očistit, natýčkovat a hraješ druhou.
Ale můj názor je, že odpaliště je definované jasně pravidly, tudíž se jedná jen o ten obdélník a nikoliv celou "placku"
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom