Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cestopis 5. část: Kde jsem hrál poprvé v České republice?

Tom512

Mazák fóra
Klub
ČGK, PCGC
HI (HCP)
11,0
Právě jsem publikoval článek: 5. část: Kde jsem hrál poprvé v České republice?

5. část: Kde jsem hrál poprvé v České republice?

Cestopis  5. část: Kde jsem hrál poprvé v České republice?

V České republice mám odehraná téměř všechna hřiště. Zlatým všudehrálem jsem se stal v roce 2020. Magickou hranici 100 pokořených znormovaných hřišť jsem překonal při golfovém výletu na Moravu na malém devítijamkovém hřišti Nebeská Rybná. Celou reportáž z moravských hřišť si můžete přečíst zde...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
@Tom512 - Tomě, díky. Casa Serena je fantastická, i když pro mě na byla spíše utrpením. Doteď si pamatuji, jak ty nepřesné rány ve vzrostlém rafu byly vždy potrestány ztrátou míčku. Ale zároveň si doteď pamatuji ten božský klid na druhé desítce, kdy jsme na hřišti byli sami a vlníci tráva, to byl krásný, skutečně krásný zážitek - pro mě jeden z tom okamžiků golfu.

Jsem rád, že si si dal za cíl podívat se i na akademie, kdyby si někdy měl chvilku - pokud v golfu jsou nějaké chyby v tomto, prosím o laskavou opravu, rád seznam napravím. Tím, jak jsou velmi často námi opomíjeny, myšleno golfisty, tak jsou to takové popelky... bohužel často, jak říkáš, i hřišti samotnými. A přitom by to mohly být tak krásné areály na tréninkovou krátkou hru, ale když je občas navštívím, tak bych brečel. To není trénink a potěšení, ale utrpení. A je to pak začarovaný kruh. Dokázal by sis alespoň takhle na rychlo vzpomenout a doporučit nám všem akademie v ČR, které za to dle tvého názoru stojí a kde člověk chybu neudělá?
 
@Tom512 - Tomě, díky. Casa Serena je fantastická, i když pro mě na byla spíše utrpením. Doteď si pamatuji, jak ty nepřesné rány ve vzrostlém rafu byly vždy potrestány ztrátou míčku. Ale zároveň si doteď pamatuji ten božský klid na druhé desítce, kdy jsme na hřišti byli sami a vlníci tráva, to byl krásný, skutečně krásný zážitek - pro mě jeden z tom okamžiků golfu.

Jsem rád, že si si dal za cíl podívat se i na akademie, kdyby si někdy měl chvilku - pokud v golfu jsou nějaké chyby v tomto, prosím o laskavou opravu, rád seznam napravím. Tím, jak jsou velmi často námi opomíjeny, myšleno golfisty, tak jsou to takové popelky... bohužel často, jak říkáš, i hřišti samotnými. A přitom by to mohly být tak krásné areály na tréninkovou krátkou hru, ale když je občas navštívím, tak bych brečel. To není trénink a potěšení, ale utrpení. A je to pak začarovaný kruh. Dokázal by sis alespoň takhle na rychlo vzpomenout a doporučit nám všem akademie v ČR, které za to dle tvého názoru stojí a kde člověk chybu neudělá?
Určitě mohu doporučit akademii na Kaskádě. Perfektní kondice, přehledné a jednoduché hřiště pro začátečníky v kvalitě vedlejšího mistrovského hřiště. Měli jsme tam firemní teambuilding a všechny kolegy, úplné negolfisty, to nadchlo :)

Za návštěvu určitě stojí Hostivař, Dýšina, Ropice. Pěkná je i akademie Na Vrších. Všechna tato hřiště mohu doporučit i začátečníkům, na těchto jamkách si hru užijí.
Trochu nižší herní zážitek, ale nádherné prostředí zámeckého parku nabízejí akademie v Šilheřovicích, Kravařích a Slavkově.
Spíše pro pokročilé hráče jsou akademie Grabštejn a Hluboká nad Vltavou. Některé jamky vyžadují hodně přesné rány.
Výše uvedené akademie stojí dle mého názoru za opakované návštěvy.

Pěkné je i devítka v Nové Bystřici, která bývá přehlížena na úkor sousedního Mnichu. Herně a kvalitativně je srovnatelná s plnohodnotnými hřišti.
Ze samostatných hřišť stojí za návštěvu určitě tréninkový areál Lhotka a devítijamkové Čapí Hnízdo (pokud budeme posuzovat kvalitu hracích ploch).

Pro seznámení s golfem, případně odškrtnutí ze seznamu je možné navštívit Beřovice, Konopiště, Mariánské lázně a Darovanský dvůr. Kvalita hracích ploch je spíše průměrná, ale golf si zde zahrajete.

Ostatní akademie nemůžu z vlastní zkušenosti úplně doporučit, hra na nich pro mě nebyla potěšením. Snad jsem na žádnou nezapomněl (v seznamu jsou pouze akademie, které jsou součástí většího areálu). Některé akademie jsem hrál před více než 5 lety, takže se možná aktuální situace změnila (někde k lepšímu, někde k horšímu).

Seznam na mGolfu je i v rámci akademií aktuální. Pouze akademie v Olomouci má jenom 8 jamek (závěrečná 9. jamka byla zrušena), par 24.
 
Tomáši díky za nádherné představení tvých výletů za golfem. Je to fascinující. Nemohu se dočkat dalšího povídání.
Díky Petře :)

Dnes jsem vydal další díl, tentokrát z Maďarska ;) Další díly mám rozpracované, tak je snad stihnu dokončit před začátkem nové sezóny :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom