Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cestopis 4. část: Golf na sjezdovce v Rakousku

Tom512

Mazák fóra
Klub
ČGK, PCGC
HI (HCP)
11,0
Právě jsem publikoval článek: 4. část: Golf na sjezdovce v Rakousku

4. část: Golf na sjezdovce v Rakousku

Cestopis  4. část: Golf na sjezdovce v Rakousku

Začátkem června jsem se vydal na prodloužený víkend do Alp. Během 4 dnů jsme navštívili Orlí hnízdo v Berchtesgadenu na jihu Německa, v Rakousku jsme zdolali vrchol Wildkogel, prohlédli si Krimmlské vodopády, projeli vysokohorskou silnici Grossglocknerstrasse se zastávkou na Edelweissspitze...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
Díky Tome za další cestopis!

Moc se mi líbí, že se věnuješ popisu i těch menších hřišť ze svých výletů. Pro mě třeba ideál, ne vždy měl lákají jen profláknuté top resorty, ale naopak ta menší hřiště. Pokud jsou tedy alespoň v trochu hrkatelném stavu (bohužel neumím hrát úplně z každého povrchu čistě, a trefit na milimetr přesně míček ležící na vyschlém "betonu"). A pak, táto, mámo, ta panorámata! Díky za tip, hned si píšu, kam se vydat do okolí na pár-denní výlet...

Zaujalo měti aktuálně toto tebou popsané hřiště: Golf & country club Rasmushof - připomíná mi trošku rozmáchlejší český Horal? Měl by si tam prosím tip na nějaké ubytování, nebo jste byli každou noc jinde, víceméně náhodně?

Děkuju!
 
Díky Tome za další cestopis!

Moc se mi líbí, že se věnuješ popisu i těch menších hřišť ze svých výletů. Pro mě třeba ideál, ne vždy měl lákají jen profláknuté top resorty, ale naopak ta menší hřiště. Pokud jsou tedy alespoň v trochu hrkatelném stavu (bohužel neumím hrát úplně z každého povrchu čistě, a trefit na milimetr přesně míček ležící na vyschlém "betonu"). A pak, táto, mámo, ta panorámata! Díky za tip, hned si píšu, kam se vydat do okolí na pár-denní výlet...

Zaujalo měti aktuálně toto tebou popsané hřiště: Golf & country club Rasmushof - připomíná mi trošku rozmáchlejší český Horal? Měl by si tam prosím tip na nějaké ubytování, nebo jste byli každou noc jinde, víceméně náhodně?

Děkuju!
V této sérii se snažím představovat taková hřiště, která umožňují kvalitní hru a jedinečný zážitek. Kolikrát menší a levnější hřiště nabídnou nezapomenutelný golfový zážitek :) Hřiště, kde se nedá hrát golf v těchto článcích nebudou (možná až na jeden speciální díl :D)

V Kitzbühelu se nacházejí celkem 4 hřiště. Rasmushof je dle recenzí horší z nich. Tak jsem zvědavý na ty ostatní :) Jinak podobnost s Horalem tam je. Toto hřiště nevyžaduje, tak přesnou hru, ale je tam větší převýšení.

Byli jsme ubytovaní asi 25 km od Kitzbühelu v oblasti Zell am See - Kaprun. Zde mají dvě různé turistické karty, které jsou zdarma v rámci ubytování (https://www.nationalpark-sommercard.at/de a https://www.zellamsee-kaprun.com/de/erleben/sommerkarte). Nabízí je desítky hotelů a penzionů. Na karty je možné využít volný vstup na lanovky, přírodní památky, do muzeí a bazénu či na MHD. Kromě toho je v okolí hodně pěkných golfových hřišť :)
 
Tento týden byl na popisovaném hřišti v Kitzbühelu světový pohár v alpském lyžování. Slavný sjezd připomíná i rohožka u vstupu do klubovny. Pro porovnání přidávám pohled na prostor hřiště v letním a zimním období :)
IMG_E7494.JPG


IMG_8532.JPG
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom