Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cestopis 2. část: Začátek sezóny v Rakousku a na Slovensku

To je moc pěkné! Díky za vizitku z Rakouska i Slovenska. :up:

Ten Trenčín mě mrzí, že jsme v létě vynechali, přesně jak píšeš, plánovali jsme to jako protahovací zastávku při návratu z dovolené, ale byla buřina, tak z toho sešlo. Trošku mi to připomíná Hodkovičky v Praze?

A na tom Rakousku - zaujala mě ta samoodbavení, to možná bude i víc z praxe vědět @alda, nebo místní další borci. Ale že by tohle byla budoucnost trvalá i v ČR? Samoodbavení přes zimu funguje, alespoň někde... ale jak znám tu morálku Čechů, tak nám to možná bude ještě chvilku trvat. Jinak pro změnu ta hřiště u Vídně mi připomínají Bechyni.

Ještě jednou děkuju, už si píšu do úkolovníčku, kam k v Vídni vzít Týnku na výlet, při romantickém výletu za kulturou! :))
 
Upraveno:
Ale že by tohle byla budoucnost trvalá i v ČR? Samoodbavení přes zimu funguje, alespoň někde... ale jak znám tu morálku Čechů, tak nám to možná bude ještě chvilku trvat
Jj, v pátek odpoledne jsem si šel zahrát. Na sobě resortní mikinu s logem. Na drivingu jsem potkal členy a cizince, všechny jsem zdravil a popřál hezkou hru. Za chvilku vidím, že cizinec už štráduje jamku za mnou. Mrknu do mobilu a ejhle, žádné odbavení. Tak jsem se na 7ce vydal v protisměru a takováto byla konverzace:

Já: Pěkný den, přeju hezkou hru. Koukám do odbavení a nevidím vás, něco se nepovedlo?
Cizinec: Já to zkoušel přes Týčko, ale nefunguje to.
Já: A zavolat jste zkoušel?
Cizinec: Ne...ale on by to stejně nikdo nezved, dyť je recepce zavřená.
Já: Takže jste se vydal na hřiště bez zaplacení a bez upozornění kohokoli?
Cizinec: No a komu jsem to měl říct, když tu nikdo není?!
...
 
Jj, v pátek odpoledne jsem si šel zahrát. Na sobě resortní mikinu s logem. Na drivingu jsem potkal členy a cizince, všechny jsem zdravil a popřál hezkou hru. Za chvilku vidím, že cizinec už štráduje jamku za mnou. Mrknu do mobilu a ejhle, žádné odbavení. Tak jsem se na 7ce vydal v protisměru a takováto byla konverzace:

Já: Pěkný den, přeju hezkou hru. Koukám do odbavení a nevidím vás, něco se nepovedlo?
Cizinec: Já to zkoušel přes Týčko, ale nefunguje to.
Já: A zavolat jste zkoušel?
Cizinec: Ne...ale on by to stejně nikdo nezved, dyť je recepce zavřená.
Já: Takže jste se vydal na hřiště bez zaplacení a bez upozornění kohokoli?
Cizinec: No a komu jsem to měl říct, když tu nikdo není?!
...
Tak tohle je fakt smutné 😢
 
Jj, v pátek odpoledne jsem si šel zahrát. Na sobě resortní mikinu s logem. Na drivingu jsem potkal členy a cizince, všechny jsem zdravil a popřál hezkou hru. Za chvilku vidím, že cizinec už štráduje jamku za mnou. Mrknu do mobilu a ejhle, žádné odbavení. Tak jsem se na 7ce vydal v protisměru a takováto byla konverzace:

Já: Pěkný den, přeju hezkou hru. Koukám do odbavení a nevidím vás, něco se nepovedlo?
Cizinec: Já to zkoušel přes Týčko, ale nefunguje to.
Já: A zavolat jste zkoušel?
Cizinec: Ne...ale on by to stejně nikdo nezved, dyť je recepce zavřená.
Já: Takže jste se vydal na hřiště bez zaplacení a bez upozornění kohokoli?
Cizinec: No a komu jsem to měl říct, když tu nikdo není?!
...
A jak situace skončila? Doplatil poplatek za hru nebo byl vykázán ze hřiště?
 
To je moc pěkné! Díky za vizitku z Rakouska i Slovenska. :up:

Ten Trenčín mě mrzí, že jsme v létě vynechali, přesně jak píšeš, plánovali jsme to jako protahovací zastávku při návratu z dovolené, ale byla buřina, tak z toho sešlo. Trošku mi to připomíná Hodkovičky v Praze?

A na tom Rakousku - zaujala mě ta samoodbavení, to možná bude i víc z praxe vědět @alda, nebo místní další borci. Ale že by tohle byla budoucnost trvalá i v ČR? Samoodbavení přes zimu funguje, alespoň někde... ale jak znám tu morálku Čechů, tak nám to možná bude ještě chvilku trvat. Jinak pro změnu ta hřiště u Vídně mi připomínají Bechyni.

Ještě jednou děkuju, už si píšu do úkolovníčku, kam k v Vídni vzít Týnku na výlet, při romantickém výletu za kulturou! :))
Trenčín je také městské hřiště s cyklostezkou a řekou hned vedle. Proti Hodkovičkám se jedná o ještě kratší hřiště a voda tolik nezasahuje do hry.

Rakouský rezervační systém na mnoho hřišť je dostupný zde: https://www.golf.at/mygolf/login?wantedurl=/mygolf/tee-online/verfuegbare-clubs Je tam možný přístup i pro CZ/SK hráče. Na popisovaných hřištích byla nutná platba kartou dopředu, rezervaci bylo možné zrušit bezplatně 24 hodin před hrou.

Netuším jaká je morálka rakouských golfistů, ale předpokládám, že bude vyšší než u nás. Na hřišti Bockflies ovšem hra "načerno" nebyla možná i z důvodu úplného obsazení hřiště. Spoluhráči z flightu, místní členové, o mně věděli z rezervačního systému téměř všechno před prvním odpalem :D

Jinak ve Vídni a v těsné blízkosti je mnoho top resortů, které má smysl navštívit v sezóně, kdy budou hrací plochy v plné kvalitě. I na tato hřiště se výhledově chystám :)
 
A jak situace skončila? Doplatil poplatek za hru nebo byl vykázán ze hřiště?
Řekl jsem mu aby mi dal těch srdcervoucích 300 Kč a příště aby se držel pravidel, která jsou základem téhle krásné hry...
 
Na popisovaných hřištích byla nutná platba kartou dopředu, rezervaci bylo možné zrušit bezplatně 24 hodin před hrou.

Tohle se mi líbí. Pořád si myslím, že zavedení nějakých stornopoplatků by mělo velmi výchovný efekt. 24 hod před hrou bez poplatku, 12 hodin 50%.... atd. :)
 
Já třeba od letoška přes zimu rezervaci bez platby ani neumožňuju. Samozřejmě to pak hráči kdykoli kamkoli přesunu, ale pokud si u mě chceš do března zablokovat čas a nejsi člen, musíš zaplatit dopředu.
 
Ten Trenčín mě mrzí, že jsme v létě vynechali, přesně jak píšeš, plánovali jsme to jako protahovací zastávku při návratu z dovolené, ale ...........
Já jsem loni při cestě na střední Slovensko takto jako protahovací zastávku na cca 1,5 h hry využil kratší parkovou devítku v Piešťanech.......a supr:). Hrál jsi @Tom512 ?...A líbilo?
 
Já jsem loni při cestě na střední Slovensko takto jako protahovací zastávku na cca 1,5 h hry využil kratší parkovou devítku v Piešťanech.......a supr:). Hrál jsi @Tom512 ?...A líbilo?
Tak v PIešťanech hlavně nehrát na podzim. To člověk v tom listí na zemi nemá šanci najít míček i na ferveji. 🙈
 
Já jsem loni při cestě na střední Slovensko takto jako protahovací zastávku na cca 1,5 h hry využil kratší parkovou devítku v Piešťanech.......a supr:). Hrál jsi @Tom512 ?...A líbilo?
Hřiště v Piešťanech jsem hrál cestou zpátky jako náhradu za Tále. Kvalitativně srovnatelné s Trenčínem. Parkové hřiště na rovině s mnoha stromy, jamky jsou vizuálně velmi úzké. Na hřišti se střídají kratší jednoduché jamky (3, 5, 6 a 7), dlouhé jamky (1 a 9) a velmi obtížné technické jamky s průstřely mezi stromy. Stromy výrazně vstupují do hry na 4. jamce, kde z levé poloviny ferveje není téměř možné hrát druhou ránu do grýnu. A na jamce č.8 pravý dogleg, na které je malá dopadová zóna chráněná větvemi stromů z obou stran ferveje. Vyšší rána středním železem z odpaliště je kvůli stromům téměř nemožná. Závěrečná jamka par 3 má délku 190 metrů, délka čtyřparů na hřišti není o moc větší 220-250 metrů. Hřiště se nachází v areálů lázní na ostrově na řece Váh. Příjezd ke hřišti nebyl moc dobře značený. Překvapil mě poplatek za parkování u klubovny i přes zaplacené fee na hřišti.
IMG_6545.JPG


IMG_6565.JPG


IMG_6641.JPG


IMG_6647.JPG
 
Hřiště v Piešťanech jsem hrál cestou zpátky jako náhradu za Tále. Kvalitativně srovnatelné s Trenčínem. Parkové hřiště na rovině s mnoha stromy, jamky jsou vizuálně velmi úzké. Na hřišti se střídají kratší jednoduché jamky (3, 5, 6 a 7), dlouhé jamky (1 a 9) a velmi obtížné technické jamky s průstřely mezi stromy. Stromy výrazně vstupují do hry na 4. jamce, kde z levé poloviny ferveje není téměř možné hrát druhou ránu do grýnu. A na jamce č.8 pravý dogleg, na které je malá dopadová zóna chráněná větvemi stromů z obou stran ferveje. Vyšší rána středním železem z odpaliště je kvůli stromům téměř nemožná. Závěrečná jamka par 3 má délku 190 metrů, délka čtyřparů na hřišti není o moc větší 220-250 metrů. Hřiště se nachází v areálů lázní na ostrově na řece Váh. Příjezd ke hřišti nebyl moc dobře značený. Překvapil mě poplatek za parkování u klubovny i přes zaplacené fee na hřišti.
Zobrazit přílohu 39655

Zobrazit přílohu 39656

Zobrazit přílohu 39657

Zobrazit přílohu 39658
Jj....hřiště přesně popsáno:)........Jen jsem neplatil poplatek za parkování u klubovny, ale platil jsem - jestli teda nemyslíš toto - poplatek za vjezd na ten ostrov. Platil jsem ho v klubovně, vyjeli mi lístek na závoru a při zaplaceném fee mi dali nějakou slevu - už si ale nepamatuju kolik.
 
Já jsem loni při cestě na střední Slovensko takto jako protahovací zastávku na cca 1,5 h hry využil kratší parkovou devítku v Piešťanech.......a supr:). Hrál jsi @Tom512 ?...A líbilo?
Mně jo.🙂
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom