Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

3D tisk - aneb "tištěné" hole

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Zaregistrovali jste?



Tištěná hůl - konkrétně putter. Která vypadá parádně. Je to budoucnost? Nebo jen golfový výstřelek, který časem pomine?
 
Zaregistrovali jste?



Tištěná hůl - konkrétně putter. Která vypadá parádně. Je to budoucnost? Nebo jen golfový výstřelek, který časem pomine?
Jsem pro klasiku, asi je rychlejší hole odlévat nebo kovat, pro mě je to spíše módní výstřelek. O samotné technologii si myslím ovšem něco jiného, například stavění domů bude zřejmě fakt posun.
 
Zaregistrovali jste?



Tištěná hůl - konkrétně putter. Která vypadá parádně. Je to budoucnost? Nebo jen golfový výstřelek, který časem pomine?
U putteru asi ano - tam jsou nejvolnější předpisy, u ostatních holí bych to tak úplně neviděl. Právě i kvůli předpisům, které určují co lze a nelze vč. požadavku na schválení (např. drivery).
I když - pokud to bude „jen jiný výrobní postup” pro sériovou výrobu, tak je to časem určitě možné. Je to spíše otázka technologická a materiální. A samozřejmě v neposlední řadě i ekonomická.

Ale, že bych si doma vytiskl driver nebo 7. železo - to asi ne.
 
Která vypadá parádně.
Krásná! 😍 Mají kliku, že je za ranec a proto nemám zájem. Jinak bych je žaloval za diskriminaci, že není i doleva... 😂
The new putters, which are available in “very limited quantities,” according to Cobra, will sell for $399 starting on Nov. 20. They’re available in a 34-inch, right-hand only model with a Lamkin Sinkfit Smart Grip that comes with Cobra Connect Powered by Arccos.
 
@Ferrry
$399 zase není tak moc, jsou i dražší.
Stejně je divný, že je „righ-hand only”.
Naopak bych myslel, že u 3D tisku je „zrcadlové” otočení výkresů na „jedno kliknutí” a i v tom bych viděl výhodu 3D tisku pro malosériovou (i kusovou) výrobu.
 
Počkám si, až budou 3D ruce, to je větší problém!
Tak hlavně pak dej pozor, abys nekoupil obě levé 🤭
 
Mno, posledně jsem s kolegou vzpomínali na dobu před 1995, kdybych tehdy někomu řekl, že budu mít v ruce krabičku s obrazovkou, tak to by ještě šlo, ale, že si s tou krabičkou budu povídat s někým během okamžiku na opačném konci světa, tak bude hovořit , že jsem ... tak nějak to bude i s tím tisknutím, proč by se něco mělo vozit kolem zeměkoule, když se to může vytisknout/replikátorovat kdekoli. Samozřejmě budou pořád zastánci tradice.
 
Jasně že jsou, ale i tohle je nad mojí finanční politikou. Leda by mi s nákupem garantovali, že promění každý druhý pat. 😂
Já bych moc chtěl jenom obyčejně
Jasně že jsou, ale i tohle je nad mojí finanční politikou. Leda by mi s nákupem garantovali, že promění každý druhý pat. 😂
Já bych si moc přál obyčejně vyrobenýho Scottyho, ale i ten se mi zdá pro Mister Trojpat zbytečně drahej!😋
 
Jasně že jsou, ale i tohle je nad mojí finanční politikou. Leda by mi s nákupem garantovali, že promění každý druhý pat. 😂
A nechceš za ty prachy nějak málo? ;););) Neměl by spíš proměňovat každý putt do 10m od vlajky? Pak by to asi i dávalo smysl :D:D:D Mě ne, já se k té vlajce tak blízko nedostávám, ale některým určitě jo
 
Tak vyzkousime Prusu? :D
Docela me pobavilo, jak v tom videu ten putter chvali, ale uspesnost mel jak ja :D
 
Tady je k tištěným putterům o rok starší video. Já tiskárnu doma ani dobře dostupnou nyní nemám, jinak bych si nějaký model snad i stáhl a zkusil. :) Dokážu si představit tvar, který bude vytisknutelný dobře a bude plný a nebude se muset čistit. Jasně, bude to plastová "hračka", asi ne příliš rovná, ale to se určitě dá obrousit, a srovnat. Když vidím, co někteří kamarádi si dělají za krásné modely a po chvilce (často delší) i vcelku funkční...

 
Tady je k tištěným putterům o rok starší video. Já tiskárnu doma ani dobře dostupnou nyní nemám, jinak bych si nějaký model snad i stáhl a zkusil. :) Dokážu si představit tvar, který bude vytisknutelný dobře a bude plný a nebude se muset čistit. Jasně, bude to plastová "hračka", asi ne příliš rovná, ale to se určitě dá obrousit, a srovnat. Když vidím, co někteří kamarádi si dělají za krásné modely a po chvilce (často delší) i vcelku funkční...

Ten Ping má z termoplastu vytištenou vložku. Hlava a krček jsou vytištěny z kovu (legované olovo?).
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom