Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #018 - Postoj dle ležící hole?

#018 - Postoj dle ležící hole?

  • Správně je za A

  • Správně je za B

  • Správně je za C

  • Správně je za D

  • - kouknul jsem do Pravidel

  • - vím bez Pravidel

  • - jen tipuji

  • - nevím


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.
Ano, malinko jsem se do tebe rýpnul, ale na fyzice té problematiky to nic nemění:). Pokud dáš 2 rovnoběžky od sebe 50cm tak je uplně jedno jak daleko budeš co měřit, budou od sebe pořád 50cm i kdyby oběhly celou zeměkouli. To že lidé dělají v míření a postoji chyby, mnohdy kombinací řady různých faktorů, to je určitě pravda.
Ale každá bude jinak dlouhá 🤭😂

Leda by byly ve stejné vzdálenosti od rovníku či poledníku, pak by byly stejně dlouhé.
 
Ale každá bude jinak dlouhá 🤭😂

Leda by byly ve stejné vzdálenosti od rovníku či poledníku, pak by byly stejně dlouhé.
Nejsem si jistej. Uvazujeme-li zemi jako hladkou kouli a stojime-li na jejim povrchu, pak ano. Ale vona je ta mrcha hrbolata…
 
Nejsem si jistej. Uvazujeme-li zemi jako hladkou kouli a stojime-li na jejim povrchu, pak ano. Ale vona je ta mrcha hrbolata…
O to větší je šance na to, aby byly různě dlouhé.
V případě hladké koule (i když Země je elipsoid a ne koule) to je jistota (s výjimkou mnou uvedených dvou výjimek).
 
Pokud dáš 2 rovnoběžky od sebe 50cm tak je uplně jedno jak daleko budeš co měřit, budou od sebe pořád 50cm i kdyby oběhly celou zeměkouli.
To je sice pravda, ale při míření se to vykresluje trošku jinak :) Zkus si na drivingu položi tyčku směrem na cíl, postav se podle ní, pak dej do úrovně hlavy hole tyčku druhou a koukni se, jestli opravdu opticky ta tyčka v linii hole míří na cíl...
 
Lepší bude to nakreslit. Když dám dvě metrové tyčky vedle sebe , jsou pro mě stále rovnoběžné, protože na tak krátkou vzdálenost, žádné zakřivení nepocítíme. Když ovšem ty samé dvě tyčky protáhnu na 250m, tak už opticky budou vypadat, že se k sobě přibližují. U krátkých tyček tedy bude jedna z nich mířit o zmíněné desítky metrů mimo.
 

Přílohy

  • optický klam.jpeg
    optický klam.jpeg
    79,5 KB · Zobrazení: 169
  • kolej.PNG
    kolej.PNG
    295,1 KB · Zobrazení: 165
Lepší bude to nakreslit. Když dám dvě metrové tyčky vedle sebe , jsou pro mě stále rovnoběžné, protože na tak krátkou vzdálenost, žádné zakřivení nepocítíme. Když ovšem ty samé dvě tyčky protáhnu na 250m, tak už opticky budou vypadat, že se k sobě přibližují. U krátkých tyček tedy bude jedna z nich mířit o zmíněné desítky metrů mimo.
Mám trochu pocit, že už ses do toho zamotal:). Pokud si stoupnu správně, tzn. zaměřím si linii míčku na cíl a dle toho rovnoběžně poskládám svůj postoj, je jakýkoli optický klam zcela nepodstatný, protože prostě mířím a stojím správně. Pokud na cíl zamířím svůj postoj (což je teoreticky špatně) a poté rovnoběžně dle postoje poskládám linii hole za míčem, tak se budu lišit pouze a jedině o šířku svého postoje. Což na 3m puttu je problém, na jakékoli vzdálenosti přesahující 20m je to pro amatérského golfistu uplně jedno.

Všechny ostatní chyby způsobující jiný směr a rozptyl letu míče nemají principielně s mířením a postojem tak, jak ho popisujeme, nic společného. Ano, lidé si stoupají k míči otevřeně, švihají v různých směrech, neberou v potaz sklon terénu na kterém stojí atd. Ale pokud udělám ve švihu vše správně, tak jediný rozdíl ve vzdálenosti bude šířka mého postoje...
 
No chlapci, můj první a jediný učitel zasvěcovatel do tajů golfu mne jednoznačně naučil mířit tak, abych si představil v místě impaktu přilepenou( přisavkou) tyčku a tam že míček poletí . A toho se držím a nějaký postoj ať je podle čeho chce je mi ukradený, já se stavím zásadně podle náměru .
A pro ty co si myslí , že mají oči vpoho tak ať se podívají na obrázek , krásné rovnoběžky😂😂😂
320E704C-B662-4C2A-BAEC-DB09119B4D8D.jpeg
 
Když máš na 150 metrech rozptyl 10 metrů, tak se v tom těch 50 cm hravě ztratí. Mě právě přijde zaměření postoje na jamku super. Mám 2 nohy, takže jejich spojnici krásně zaměřím na jamku a pak švihám podle postoje, jako na drivingu. Eliminuje to ten otevřený/zavřený postoj. Zamířit líc hole na jamku a trefit přesně 90° úhel podle oka, to už není taková sranda a není na to žádná pomůcka.

Moje otázka - když zaměřím postoj pomocí hole, kterou držím rovnoběžně v rukách jako na obrázku, to není proti pravidlům?

Alignment-Issues-2.jpg
 
Když máš na 150 metrech rozptyl 10 metrů, tak se v tom těch 50 cm hravě ztratí. Mě právě přijde zaměření postoje na jamku super. Mám 2 nohy, takže jejich spojnici krásně zaměřím na jamku a pak švihám podle postoje, jako na drivingu. Eliminuje to ten otevřený/zavřený postoj. Zamířit líc hole na jamku a trefit přesně 90° úhel podle oka, to už není taková sranda a není na to žádná pomůcka.

Moje otázka - když zaměřím postoj pomocí hole, kterou držím rovnoběžně v rukách jako na obrázku, to není proti pravidlům?

Alignment-Issues-2.jpg
Ja jsem nauceny rovnat se k mici presne jak popisuje vyse @Mirek_62 - dle lice hole rovnovezne s linii micek -> cil. Pokud se takhle clovek nauci stat uz na drivingu, nedela mu to vubec problem a stoupa si tak v podstate automaticky.

Naopak nejvetsi chyby vznikaji prave z toho, ze lide nevedi jak si zamirit a vymysli pak ruzne chujoviny, jako treba mireni podle hole ve vzduchu jako na obrazku. Lidske oko nema dostatecnou perspektivu na to, aby takhle dokazalo zamirit. Ano, cvikem se to da zlepsit, ale proc delat neco jednoduse, ze?

Takze trestne to neni, je to jen k nicemu:).
 
Ja jsem nauceny rovnat se k mici presne jak popisuje vyse @Mirek_62 - dle lice hole rovnovezne s linii micek -> cil. Pokud se takhle clovek nauci stat uz na drivingu, nedela mu to vubec problem a stoupa si tak v podstate automaticky.

Naopak nejvetsi chyby vznikaji prave z toho, ze lide nevedi jak si zamirit a vymysli pak ruzne chujoviny, jako treba mireni podle hole ve vzduchu jako na obrazku. Lidske oko nema dostatecnou perspektivu na to, aby takhle dokazalo zamirit. Ano, cvikem se to da zlepsit, ale proc delat neco jednoduse, ze?

Takze trestne to neni, je to jen k nicemu:).

Já právě dřív stával hrozně doleva a tohle mi s tím dost pomohlo. Říkal jsem si, že už by to chtělo změnu, ale nevěděl jsem jak. Ten záměrný bod 1-2 metry před míčkem je super tip. Tak alespoň mám plán na jaro co trénovat :)
 
Když máš na 150 metrech rozptyl 10 metrů, tak se v tom těch 50 cm hravě ztratí. Mě právě přijde zaměření postoje na jamku super. Mám 2 nohy, takže jejich spojnici krásně zaměřím na jamku a pak švihám podle postoje, jako na drivingu. Eliminuje to ten otevřený/zavřený postoj. Zamířit líc hole na jamku a trefit přesně 90° úhel podle oka, to už není taková sranda a není na to žádná pomůcka.

Moje otázka - když zaměřím postoj pomocí hole, kterou držím rovnoběžně v rukách jako na obrázku, to není proti pravidlům?

Alignment-Issues-2.jpg
Už jsem to sem kdysi dával - vliv směru startu míčku, čili jak jej ovlivňuje dráha hole (švihu) a líc hole.
C182E1AF-A823-491D-9838-B83C75EB79F3.jpeg


Dále je třeba si uvědomit, že zaměřením nohou „zaměřuji” především švihovou rovinu. To za předpokladu, že stejně mám zaměřeny i boky a HLAVNĚ ramena.
Takže ještě jeden obrázek (už tu také byl) a to vztah líce hlavy a směru švihu (švihové roviny) ke tvaru střely.
CE22BF64-A68B-4D2C-99FC-0318B643740C.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom