Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #027 - Míč vedle cvičného jamkoviště

#027 - Míč vedle cvičného jamkoviště. Má nárok na úlevu?

  • Správně je za A

  • Správně je za B

  • Správně je za C

  • Správně je za D

  • - kouknul jsem do Pravidel

  • - vím bez Pravidel

  • - jen tipuji

  • - nevím


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
027.png


Otázka: Hráčův míč leží těsně vedle cvičného jamkoviště, ovšem při zaujetí postoje by hráč na tomto jamkovišti stál. Hráč:
  • Odpověď A - Může využít beztrestnou úlevu
  • Odpověď B - Musí využít beztrestnou úlevu
  • Odpověď C - Nemá nárok na beztrestnou úlevu
  • Odpověď D - Musí zvolit jiný postoj mimo grýn
Pozn.: Vybírejte v anketě pouze jednu správnou odpověď z možností A až D.

---
Odpovídejte SAMOSTATNĚ pomocí ankety (celé zadání a odpovědi se tam nevejdou).
+ Pokud jste odpověděli dejte prosím tomuto příspěvku like.


Správná odpověď
---
Správná odpověď - B: Musí využít beztrestnou úlevu
Vysvětlení: Viz Pravidlo 13.1f a Definice - Nesprávné jamkoviště.
Viz Pravidla: 13.1
Viz Definice: Nesprávné jamkoviště
---


Cílem tohoto seriálu je postupná edukace nás všech, tak, aby nám společně bylo na hřišti lépe. Žádný učený z nebe nespadl. K otázkám jsou využity zdroje z online pravidlových testů čgf dostupných každému zájemci na adrese https://testy.cgf.cz/, kde vyjma dalších otázek naleznete i správné odpovědi a vyhodnocení náhodně seskládaných testů. ČGF - díky za to! :up:
 
Upraveno:
ŘEŠENÍ HÁDANKY #027: Hráčův míč leží těsně vedle cvičného jamkoviště, ovšem při zaujetí postoje by hráč na tomto jamkovišti stál.

---
Správná odpověď - B: Musí využít beztrestnou úlevu
Vysvětlení: Viz Pravidlo 13.1f a Definice - Nesprávné jamkoviště.
Viz Pravidla: 13.1
Viz Definice: Nesprávné jamkoviště
---
Zdroj hádanky: https://testy.cgf.cz/

---
Aktuální výsledky ankety:

1655122188100.png
 
Podle pravidla o povinné úlevě od nesprávného jamkoviště musí být referenční bod v té samé oblasti hřiště, kde se původní míč zastavil. Je k tomu i obrázek přímo v pravidlech, a pokud jsem na cizí green zahrál z ferveje, není co řešit.
Trochu mě ale matou pojmy "v té samé oblasti hřiště" a "původní míč". Co když trefím nesprávný green z bunkru nebo trestné oblasti, budu pak muset hledat referenční bod opět v té samé, původní oblasti hřiště? Díky za pomoc!
 

Přílohy

  • IMG_1164.jpeg
    IMG_1164.jpeg
    96,6 KB · Zobrazení: 68
Podle pravidla o povinné úlevě od nesprávného jamkoviště musí být referenční bod v té samé oblasti hřiště, kde se původní míč zastavil. Je k tomu i obrázek přímo v pravidlech, a pokud jsem na cizí green zahrál z ferveje, není co řešit.
Trochu mě ale matou pojmy "v té samé oblasti hřiště" a "původní míč". Co když trefím nesprávný green z bunkru nebo trestné oblasti, budu pak muset hledat referenční bod opět v té samé, původní oblasti hřiště? Díky za pomoc!
Nespravne jamkoviste je pro hrace pole. Tzn. musis spoustet vzdy v poli, nesmis si to z nespravneho jamkoviste dropnout do bunkeru nebo TO.
 
Podle mě nejde o to, odkud jsem původní míč hrál, ale kde se zastavil. Pokud se zastavil na nesprávném jamkovišti (tedy v poli), musí být oblast úlevy v poli. Teoreticky (ale opravdu teoreticky - moc si to neumím představit), pokud by se zastavil v bankru a nesprávné jamkoviště by mi bránilo třeba v postoji, tak musí být oblast úlevy v bankru. Podobně s trestnou oblastí.
 
Díky za pomoc, neuvědomil jsem si, že i nesprávné jamkoviště je pole (měl jsem v hlavě obrázek upozorňující na to, že jamkoviště není součást pole), a až teď jsem si v textu pravidel načetl i upřesnění, že součástí pole není PRÁVĚ HRANÉ jamkoviště. Projít si občas jen obrázky nestačí...
 

Přílohy

  • IMG_1165.jpeg
    IMG_1165.jpeg
    75,5 KB · Zobrazení: 66

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom