Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #018 - Postoj dle ležící hole?

#018 - Postoj dle ležící hole?

  • Správně je za A

  • Správně je za B

  • Správně je za C

  • Správně je za D

  • - kouknul jsem do Pravidel

  • - vím bez Pravidel

  • - jen tipuji

  • - nevím


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
rul018.png


Otázka: Může hráč položit na zem ve směru hry golfovou hůl, aby mu pomohla zaujmout správný postoj?
  • Odpověď A - Hráč nesmí na zem položit žádný předmět tak, aby mu pomáhal se zaujímáním postoje. Pokud tak učiní, obdrží všeobecný trest, ze kterého se nelze vyvinit.
  • Odpověď B - Hráč může na zem položit předmět, který mu pomůže se zaujímáním postoje, před provedením rány ho musí ale odstranit.
  • Odpověď C - Nesmí, jinak bude potrestán 1 trestnou ranou.
  • Odpověď D - Hráč nesmí na zem položit žádný předmět tak, aby mu pomáhal se zaujímáním postoje. Z udělení trestu se ale může vyvinit, pokud předmět odstraní a znovu začne zaujímat postoj, tentokrát bez předmětu.

Pozn.: Vybírejte v anketě pouze jednu správnou odpověď z možností A až D.

---
Odpovídejte SAMOSTATNĚ pomocí ankety (celé zadání a odpovědi se tam nevejdou).
+ Pokud jste odpověděli dejte prosím tomuto příspěvku like.

Správná odpověď - A: Hráč nesmí na zem položit žádný předmět tak, aby mu pomáhal se zaujímáním postoje. Pokud tak učiní, obdrží všeobecný trest, ze kterého se nelze vyvinit.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 10.2b(3).
Viz Pravidla: 10.2
Viz Definice: Postoj

Cílem tohoto seriálu je postupná edukace nás všech, tak, aby nám společně bylo na hřišti lépe. Žádný učený z nebe nespadl. K otázkám jsou využity zdroje z online pravidlových testů čgf dostupných každému zájemci na adrese https://testy.cgf.cz/, kde vyjma dalších otázek naleznete i správné odpovědi a vyhodnocení náhodně seskládaných testů. ČGF - díky za to! :up:
 
Upraveno:
ŘEŠENÍ HÁDANKY #018: Může hráč položit na zem ve směru hry golfovou hůl, aby mu pomohla zaujmout správný postoj?

---
Správná odpověď - A: Hráč nesmí na zem položit žádný předmět tak, aby mu pomáhal se zaujímáním postoje. Pokud tak učiní, obdrží všeobecný trest, ze kterého se nelze vyvinit.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 10.2b(3).
Viz Pravidla: 10.2
Viz Definice: Postoj

---
Zdroj hádanky: https://testy.cgf.cz/

Hadanka 18.png




Celkem hlasovalo k tomuto okamžiku 25 lidí, z toho 10 (40,0%) tipovalo/vědělo správně.

Protože poměrně dost zvolilo odpověď D, která správná není, přikládám pro jistotu znění konkrétního Pravidla:

10.2.b.3.png




Viz Pravidlo 10.2.b(3)

Správné řešení doplněno do úvodu do spoileru.
 
Tentokrát to byla zapeklitá otázka, když s ní měli i „profíci” problém.

Myslím si, že dost lidí má zafixováno, že pokud na jamkovišti odstoupí, pokud caddy stojí za ním, tak se vyhne trestu. Z toho pak zřejmě plynou nesprávné odpovědi, že se lze „vyvinit” i v „otázkovém” případě.

Pro info přidávám znění, kdy se lze „vyvinit” na jamkovišti. Ale pozor, plat to jen pro postoj caddyho, nikoliv zaměření pomocí pomůcky.
CFE3A159-3EE1-47D8-AE33-30CBEF46C80F.jpeg
 
Tentokrát to byla zapeklitá otázka, když s ní měli i „profíci” problém.

Myslím si, že dost lidí má zafixováno, že pokud na jamkovišti odstoupí, pokud caddy stojí za ním, tak se vyhne trestu. Z toho pak zřejmě plynou nesprávné odpovědi, že se lze „vyvinit” i v „otázkovém” případě.

Pro info přidávám znění, kdy se lze „vyvinit” na jamkovišti. Ale pozor, plat to jen pro postoj caddyho, nikoliv zaměření pomocí pomůcky.
Zobrazit přílohu 28499
Pro ty, co odpověděli B, mohlo být matoucí, že podle předchozí verze pravidel ( do 2019 ) bylo opravdu možné položit si hůl na zem a srovnat se podle ní a pokud ji hráč zvedl před úderem, tak to bylo beztrestné. Teď už to možné není...
 
Pro ty, co odpověděli B, mohlo být matoucí, že podle předchozí verze pravidel ( do 2019 ) bylo opravdu možné položit si hůl na zem a srovnat se podle ní a pokud ji hráč zvedl před úderem, tak to bylo beztrestné. Teď už to možné není...

To fakt někdo na nějaké herní úrovni v praxi při hře praktikoval? Nezpochybňuji, že to může pomoci, ale nikoho jsem tak neviděl a nedokážu si to moc při hře ani nějak představit... No, ještě že je to minulost.
 
Měl jsem za to, že hůl lze. O tom, že se nesmí používat "pomůcky" typu tyčky a podobně by nebyla řeč, to je jasné - zmátla mě ta hůl. Zvlášť, když jsem vyrůstal s tím, že to povolené bylo :D

To fakt někdo na nějaké herní úrovni v praxi při hře praktikoval? Nezpochybňuji, že to může pomoci, ale nikoho jsem tak neviděl a nedokážu si to moc při hře ani nějak představit... No, ještě že je to minulost.
A vídám to dost často, zvlášť u začátečníků.

Nicméně namířit si postoj podle hole, když si ji zapřu například o stehna nebo ramena už trestné není, pokud se to taky neměnilo. Ale mám za to, že ne.
 
Nicméně namířit si postoj podle hole, když si ji zapřu například o stehna nebo ramena už trestné není, pokud se to taky neměnilo. Ale mám za to, že ne.
Tohle vídám celkem často a to zejména na jamkovišti, ale i mimo
 
Tohle vídám celkem často a to zejména na jamkovišti, ale i mimo
tak na greenu jsem to zatím neviděl :D Lidi to dělají proto, aby se namířili, ale vlastně si neuvědomí, že postojem se vůbec nemíří a pak hrajou špatným směrem a hned si pěstují chybu, kdy pak ruce nevědomě tahají k sobě.
 
Takže pokud si vyznačím směr holí do trávy, země a potom zaujmou postoj, nic jsem nepoložil tudíž nic neporušil.
Vysvětlí mi někdo jaký je v tom rozdíl? Výsledkem je sice pomoc, ale zahrát to musíme sami.
 
tak na greenu jsem to zatím neviděl :D Lidi to dělají proto, aby se namířili, ale vlastně si neuvědomí, že postojem se vůbec nemíří a pak hrajou špatným směrem a hned si pěstují chybu, kdy pak ruce nevědomě tahají k sobě.
jak to myslíš, "postojem se nemíří"? tomu nerozumím, čím se míří když ne postojem
 
Takže pokud si vyznačím směr holí do trávy, země a potom zaujmou postoj, nic jsem nepoložil tudíž nic neporušil.
Vysvětlí mi někdo jaký je v tom rozdíl? Výsledkem je sice pomoc, ale zahrát to musíme sami.
Taky nerozumím, jak to myslíš. Pokud tak, že si například holí uděláš záměrnou čáru do rosy ( nepoložíš hůl ) a srovnáš postoj podle této čáry, tak to je a vždy bylo trestné.
 
jak to myslíš, "postojem se nemíří"? tomu nerozumím, čím se míří když ne postojem
Nemíří se postojem, ale hlavou hole. Lidi dělaj tu chybu, že na cíl míří spojnicí nohou, ale když tohle někdo udělá, tak hlava hole míří o několik stupňů víc vpravo. Proto, kdo míří podle spojnice nohou, musí dbát na to, aby mířil vlevo od cíle. Jinak bude stále hrát pomyslně "vpravo".

Představ si koleje, vedou dvě rovnoběžné osy vedle sebe. nohy dáš podél té první a hůl zapřeš o tu druhou. Spojnice nohou ti míří na cíl, ale díky rovnoběžnosti těch os zákonitě osa u hlavy hole míří vpravo od cíle. Tohle platí pro míření. Nezdá se to jako moc, ale ve delších vzdáleností jde o desítky metrů. Nebo u patování - patuješ z metru, míří ti spojnice nohou na jamku? To bys zapatoval 50cm vpravo.
 
Nezdá se to jako moc, ale ve delších vzdáleností jde o desítky metrů.
No školy nemám, ale pokud je při zaujmutí postoje rozdíl cca 50 cm (jak sám uvádíš u puttování), tak bereme-li obě linie jako "koleje", tzn. rovnoběžné přímky, tak rozdíl bude 50cm i po 250m drivu. A to si myslím většina z nás bude ochotna kousnout:).
 
Nemíří se postojem, ale hlavou hole.
Jen bych upřesnil - míří se lící hlavy hole.

Takže, zamířit líc hole a teprve pak zaujmout postoj.
Ostatně, pokud se na to budete soustředit u přenosů v TV, tak si všimnete, jak postupují profíci 😉
Stoupnou si za míč a vyberou cíl. Poté si vyberou na spojnici míč-cíl pomocný záměrný bod výrazně blíže míči (třeba i 1-2m od míčku) a podle něj zamíří líc hlavy hole, teprve poté zaujmou konečný postoj.
 
Takže pokud si vyznačím směr holí do trávy, země a potom zaujmou postoj, nic jsem nepoložil tudíž nic neporušil.
Vysvětlí mi někdo jaký je v tom rozdíl? Výsledkem je sice pomoc, ale zahrát to musíme sami.
Ty, starý mazák na všechno, nevíš že umělé vyrobení jakékoliv značky pro určení směru je zakázané.? Jsem dost překvapen..
 
  • To se mi nelíbí
Reactions: PFP
Taky nerozumím, jak to myslíš. Pokud tak, že si například holí uděláš záměrnou čáru do rosy ( nepoložíš hůl ) a srovnáš postoj podle této čáry, tak to je a vždy bylo trestné.
Když to takhle vezmu trochu z jiného pohledu, tak každé postavení se správným směrem hry, za míč je svým způsobem nápomoc , protože už tímto si mohu pomoci srovnat si svůj postoj podle tohoto náměru a je toto taky trestné?
pro odlehčení k úhlu pohledu obrázek , protože i toto stačí vnímavému být pomocí a nemusí nic kreslit či pokládat.

AA55A73F-8135-46F9-9B58-8F886937FBC2.jpeg
 
Když to takhle vezmu trochu z jiného pohledu, tak každé postavení se správným směrem hry, za míč je svým způsobem nápomoc , protože už tímto si mohu pomoci srovnat si svůj postoj podle tohoto náměru a je toto taky trestné?
pro odlehčení k úhlu pohledu obrázek , protože i toto stačí vnímavému být pomocí a nemusí nic kreslit či pokládat.

Zobrazit přílohu 28516
Hele, nikdo ti nebere si plácat golf jak chceš, pokud to není soutěžní výsledek. Tam je dodržování pravidel vyžadováno.
Nicméně tvé neustálé zpochybňování daných pravidel může být pro spousty hráčů, kteří ještě tvůj postoj ke golfu a jeho pravidlům neznají, matoucí.
A ten obrázek? No comment 👎
 
No školy nemám, ale pokud je při zaujmutí postoje rozdíl cca 50 cm (jak sám uvádíš u puttování), tak bereme-li obě linie jako "koleje", tzn. rovnoběžné přímky, tak rozdíl bude 50cm i po 250m drivu. A to si myslím většina z nás bude ochotna kousnout
Ne, pokud máš jako valná většina amatérů otevřenej postoj, zvlášť s drivem.

Navíc si všimni, kam většina lidí těma nohama míří, z 90% to bude ještě vpravo od cíle (pro pravoruké hráče)
 
Upraveno:
No školy nemám, ale pokud je při zaujmutí postoje rozdíl cca 50 cm (jak sám uvádíš u puttování), tak bereme-li obě linie jako "koleje", tzn. rovnoběžné přímky, tak rozdíl bude 50cm i po 250m drivu. A to si myslím většina z nás bude ochotna kousnout:).
Další věc, co jsem si teď uvědomil k tvojí narážce na vzdálenost. Se vzdáleností se rozptyl zvětšuje, což si spousta lidí, včetně tebe asi neuvědomuje. Čím dále objekt je, tím je menší, takže když si dáš někdy na drivingu 2 tyčky rovnoběžně vedle sebe a koukneš se na vzdálenost 200 metrů, kam jednotlivá tyčka míří, tak uvidíš, že ten rozdíl je mnohem větší, než tvých 50cm. Je to optický klam - když bys dal ty dvě tyčky stejně daleko od sebe na tu vzdálenost 200 metrů, bude to pro tebe skoro jako bod a kdybys chtěl od postoje namířit na bod, tak tyčky nebudou rovnoběžně, ale budou mířit do toho bodu.

Několikrát jsem to testoval a i na klientech jsem si to potvrdil. Navíc nejlepší zkušenost je ta vlastní - sám jsem to dělal několik let blbě.
 
Upraveno:
Další věc, co jsem si teď uvědomil k tvojí narážce na vzdálenost. Se vzdáleností se rozptyl zvětšuje, což si spousta lidí, včetně tebe asi neuvědomuje. Čím dále objekt je, tím je menší, takže když si dáš někdy na drivingu 2 tyčky rovnoběžně vedle sebe a koukneš se na vzdálenost 200 metrů, kam jednotlivá tyčka míří, tak uvidíš, že ten rozdíl je mnohem větší, než tvých 50cm. Je to optický klam - když bys dal ty dvě tyčky stejně daleko od sebe na tu vzdálenost 200 metrů, bude to pro tebe skoro jako bod a kdybys chtěl od postoje namířit na bod, tak tyčky nebudou rovnoběžně, ale budou mířit do toho bodu.

Několikrát jsem to testoval a i na klientech jsem si to potvrdil. Navíc nejlepší zkušenost je ta vlastní - sám jsem to dělal několik let blbě.
Ano, malinko jsem se do tebe rýpnul, ale na fyzice té problematiky to nic nemění:). Pokud dáš 2 rovnoběžky od sebe 50cm tak je uplně jedno jak daleko budeš co měřit, budou od sebe pořád 50cm i kdyby oběhly celou zeměkouli. To že lidé dělají v míření a postoji chyby, mnohdy kombinací řady různých faktorů, to je určitě pravda.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom